Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Vlastní echolot, sonda a baterie v lodi.

  • Toto téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (3 diskutující) se naposledy zapojil uživatel kloboukatej a poslední změna proběhla před 11 roky.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (celkem z 4)
  • Autor
    Příspěvky
  • #4626
    kloboukatej
    Účastník
    (202 odpovědí)

    Letos, už potřetí jako čeští nerybáři jedeme s manželkou do Středního Norska. Lokalita je ve fjordu s loděmi bez echolotu.

    Pro letošek jsme se vylepšili a koupili černobílý echolot s GPS Lowrance Mark 4. Nemáme s tím žádné zkušenosti a rád bych se vystříhal problémů. Loď bude laminátová pro 3 rybáře s motorem 9,9 HP.

    Kam je nejlepší umístit na lodi sondu, kam echolot a kam "zašít" baterii,aby se to nepletlo při chytání. Na co si máme dát pozor, čeho se máme vyvarovat ? Vodiče se k baterii připevňují na kontaktech jen převléknutím malého plastu /tak je baterie vybavena od výrobce/, je to dostačující nebo si mám shánět bytelnější připevnění drátů ke kontaktům ? Pokud máte někdo zkušenosti s tímhle echolotem, moc je uvítám.

    #54630
    Erg
    Účastník
    (272 odpovědí)

    kloboukatej napsal: Letos, už potřetí jako čeští nerybáři jedeme s manželkou do Středního Norska. Lokalita je ve fjordu s loděmi bez echolotu.

    Pro letošek jsme se vylepšili a koupili černobílý echolot s GPS Lowrance Mark 4. Nemáme s tím žádné zkušenosti a rád bych se vystříhal problémů. Loď bude laminátová pro 3 rybáře s motorem 9,9 HP.

    Kam je nejlepší umístit na lodi sondu, kam echolot a kam “zašít” baterii,aby se to nepletlo při chytání. Na co si máme dát pozor, čeho se máme vyvarovat ? Vodiče se k baterii připevňují na kontaktech jen převléknutím malého plastu /tak je baterie vybavena od výrobce/, je to dostačující nebo si mám shánět bytelnější připevnění drátů ke kontaktům ? Pokud máte někdo zkušenosti s tímhle echolotem, moc je uvítám.

    Sonda se dává dozadu vedle motoru, baterie také dozadu (POZOR na kabel od echolotu, aby se nesesmeknul a následně jsi ho nenamotal do šroubu. K baterce to připojujeme (alespoň my) přes krokodýlky – je potřeba mít baterii pokud možno schovanou – jinak ti na ní bude cákat voda a odejdou ti konektory. Tady na serveru je hromada rad, jak ji schovat do plastovejch krabiček.

    Pohlídej si, aby byla sonda echolotu vůči dnu správně nastavená – jinak budeš dostávat nesmyslný echa. A pokud to ten echolot dovoluje, tak nastavit na slanou vodu.

    #54631
    husky19
    Účastník
    (1717 odpovědí)

    Echolot je dobrá věc a když ho mám na lodi, tak jsem rád.

    Pro mne je ale podstatně důležitější GPS a kvalitní mapa. S tím najdeš místo dle svých potřeb a představ.

    #54632
    kloboukatej
    Účastník
    (202 odpovědí)

    husky19 napsal:

    Echolot je dobrá věc a když ho mám na lodi, tak jsem rád.

    Pro mne je ale podstatně důležitější GPS a kvalitní mapa. S tím najdeš místo dle svých potřeb a představ.

    Mapu mořského dna jsem měl už vloni a i vypůjčenou GPS v mobilu. GPS nás uchvátila, ale dost nám to vypadávalo. Takže když jsem narazil na výstavě v Praze na relativně cenově dostupný echolot s GPS, tak se mi manželku podařilo přesvědčit. Jinak letos po zimě mám okolní mořské dno nastudované do nejmenších podrobností a samozřejmě vytypovaná žhavá místa

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (celkem z 4)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Vlastní echolot, sonda a baterie v lodi.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(11)
(100)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...