Nápověda Doporučujeme:

Madagaskar

Informace a pobyt vám zajistí Michal Simčo mobil 00420 776 845 524 nebo email rybolovnorsko@gmail.com

Cena pobytu

  • Cena desetidenního pobytu se pohybuje od 88.000Kč/osoba v závislosti na aktivitách daném pobytu, které si objednáte. Cena zahrnuje pobyt a stravu formou plné penze na katamaránu (7dní) a ubytování na pevnině se snídaní (3dny). Na lodi je možné zakoupit pivo, rum a nealko nápoje.
  • Letenka s Etiopian Air se dá při včasném nákupu zajistit od 26.500Kč. Vídeň – Adis Abeba – Nosy Be.
  • Na Katamaránu je veškeré rybářské vybavení, stačí přivést jen jednoháčky (cca 150ks na skupinu) a trollingové Rapaly 18-22cm

 

Ubytování

 

 

Kde budete lovit?

U severozápadního pobřeží Madagaskaru leží malebný romantický ostrůvek Nosy Be, známý také pod názvem Île Parfumée – tedy Ostrov vůní. Nosy Be je centrem výroby esence ylang-ylang, která se používá do mnoha parfémů. Kromě toho se na ostrově pěstuje také vanilka, hřebíček, skořice, káva, pepř, šafrán a cukrová třtina, takže si svou voňavou přezdívku rozhodně zaslouží.

 

Naše loď

Katamarán je ideální pro 4 lovce. Každý má svoji ložnici. Na lodi je 2x WC a 2x sprcha.

Nosy Be je vulkanický ostrov s rozlohou 312 kilometrů čtverečních. V současnosti na něm žije okolo 60 tisíc obyvatel. Jeho název pochází z období raného kolonialismu, tedy ze 17. století a v malgaštině znamená „Velký ostrov“. Ze všech ostrovů ležících poblíž Madagaskaru je totiž největší. Nosy Be je společně s dalšími ostrůvky Nosy Komba, Nosy Mitsio, Nosy Sakatia a Nosy Tanikely situován v Mozambickém průlivu. Hlavním městem ostrova je Andonay, které si dodnes uchovává svůj typicky francouzský šarm.

Nosy Be je v současnosti považován za trybářský ráj, nabízí totiž krásné pláže a fantastický mořský rybolov. Vnitrozemí ostrova je spíše hornaté, nejvyšším vrcholem je Mount Lokone (450 m n. m.), následuje Mount Passot dosahující výšky 329 metrů nad mořem. Odměnou za namáhavý výstup až na vrchol vám bude nádherný výhled nejen na Nosy Be, ale také nedaleké ostrůvky Radama a Mitsio. Kolem těchto původem sopečných vrcholů se rozkládá celkem jedenáct kráterových jezírek, které patří mezi největší popingové a joggingové ráje na světě. Břehy i vody těchto podmořských hor ukrývá obrovské ryby, které si neumíte ani představit. Rybolov zde však není jednoduchý, protože velké ryby, kolem 50kg okamžitě míří do korálů, nebo vám háček useknou ostrými zuby.

Madagaskar, oficiálně Madagaskarská republika a zastarale Malgašsko, je stát ležící na stejnojmenném ostrově v Indickém oceánu při jihovýchodním pobřeží kontinentální Afriky, a na nejbližších přilehlých ostrůvcích. Samotný Madagaskar je největší ostrov v Africe a 4. největší na světě. Od africké pevniny se oddělil v průběhu druhohor (asi před 90 miliony let) a stále se vzdaluje jihovýchodním směrem, téměř o 2 cm za rok. Od nejbližší pevniny (Mosambik) ho odděluje 400 km široký Mosambický průliv a jeho flóra a fauna je díky dlouhodobé izolaci z 90 % původní. Personál většinou hovoří francouzsky a částečně anglicky, je na africké poměry velmi pečlivý a vždy ochotný učinit maximum, aby se zde hosté cítili co nejlépe.

Pokud vás láká rybářská dovolená Madagaskaru, jste na správném místě. O tomto ostrově toho víme opravdu hodně. Rybolov na Madagaskaru patří k tomu nejhezčímu, co můžete z rybářské exotiky zažít. Čekají vás tu nádherné přírodní scenérie, prapodivní i roztomilí živočichové a usměvaví domorodci, turistickým ruchem na mnoha místech stále ještě nezkaženi. Pojeďte s námi na rybolov na Madagaskar a poznejte ho v celé jeho kráse…

Rybařit na Madagaskaru znamená nevycházet z údivu. Ne nadarmo se tomuto čtvrtému největšímu ostrovu říká osmý kontinent. Své si tu najde milovník vyprahlé buše i věčně promočeného deštného pralesa. Můžete se toulat opuštěnými plážemi či šplhat po horách, všude potkáte neobyčejné rostliny a ještě neobyčejnější živočichy. Už samo slovo Madagaskar zní tajemně a lákavě. Již více než století láká dobrodruhy a rybáře z celého světa. A není divu, vždyť zdejší příroda se po mnoho desítek milionů let vyvíjí zcela izolovaně od okolního světa. Naprostou většinu zvířat a rostlin vyskytujících se na tomto ostrově nenajdete nikde jinde na světě.

Dovolenou na Madagaskaru vám zpestří i nákup suvenýry Malgaši jsou velmi zruční lidé. Na tržištích tu najdete krásné rukodělné výrobky ze dřeva, výšivky, šperky z rohů zebu, tepané výrobky, minerály a zkameněliny, ale také vanilku a koření všeho druhu. Tak pestrý výběr suvenýrů jako na Madagaskaru najdete jinde jen sotva.

Informace a pobyt vám zajistí Michal Simčo mobil 00420 776 845 524 nebo email michal@rybolovnorsko.cz

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(3)
(0)
(47)
(6)

Nahrávání ... Nahrávání ...