Vytvořené odpovědi
-
AutorPříspěvky
-
Spajkus: Ano, je – vč. obalu a přepravního tubusu. Jsem z Prahy – 603302566.
Taky se trochu vmísím do debaty – pane Zapa, HDI toto připojištění nenabízí, jediná pojišťovna v ČR, která nabízí pojištění spoluúčasti (Norové mají a myslím, že ze zákona musejí mít lodi pojištěné, ale po tom, kdo škodu způsobil, chtějí částku, která se rovná spoluúčasti) je Allrisk. Nabízí tento produkt jako připojištění k cestovnímu pojištění. Pro tzv. střední Norsko a lodě s motory do 40Hp je to Kč 99/den, pro oblast nad polárním kruhem a nebo i pod ním, ale lodě s motory nad 40Hp toto připojištění včetně cestovního pojištění stojí Kč 314/den. Pro variantu silnějších motorů nebo nad polárním kruhem požaduje Allrisk, aby osoba, která loď řídí (a je tím pádem pojištěncem) byla držitelem mezinárodního kapitánského průkazu – Mezinárodní průkaz způsobilosti na moře.
Kdybych měl spočítat co všechno jsem nacpal a ještě nacpu do prutů, navijáků, šňůr, bižuterie, trajektů, nájmu chat a lodí, nafty apod. a vydělil to nějakými kily filet, dospěl bych pravděpodobně po zralé úvaze k tomu, že se do konce života budu cpát kuřecím, vepřovým, hovězím….. A na ryby budu chodit se dvěma teleskopy někam na rybník či řeku. Ale ty dva týdny svobody, nádhery kolem sebe a občasného adrenalinu se nedají penězi poměřovat.
Sim: Díky za info, taky jsem uvažoval o 0,80.
Používal jsem na návazce vlasec Mitchell Marine 0,60 – 0,80. Vyhovoval mi víc než Platil, protože je měkčí. Jenže mi ale došel a není k sehnání. Tak jsem musel přesedlat na Platil Marine. Nevím, jaký je Ice Fish nebo R. Korn.
to Sim: Jsou měkčí než Platil? Jestli ano, vykoušel bych je.
Naki: Používám Streny už několik let a jsem s nimi dost spokojený. WFT nepoužívám vůbec, tak nemůžu srovnávat. V porovnání se Spiderem je Stren výrazně měkčí.
plukas: Mně faktura došla, ale já mám auto registrovaný v Rakousku, takže mi ji poslali do Vídně. Pravděpodobně Čechy ještě v počítači nemají, protože klukům, kteří jeli se mnou a mají český značky, nedošlo nic. Normálně jsem fakturu zaplatil, mailem mi potvrdili, že platbu obdrželi a že je všechno v pořádku.
P.S.: Já mám teda ještě starý Extreme Surfmastery….
slavo: Surfmastery mám, používám je ale jako odhozové navijáky. Jsou celkem dobrý, ale o tom, že bych je vzal na moře, jsem neuvažoval. Chytat se na ně asi dá, ale Spinfisher mi příjde bytelnější.
to shark: Ryby v Norsku jsou trochu něco jiného než ryby v teplých mořích. Nechytil jsem ještě nikdy halibuta, tak nevím, jaký je to bojovník, ale nejbojovnější mi zatím přišla černá treska (keler). A i tu 112cm jsem vytáhl na celkem malý naviják Ryobi Applause a prut Penn Charisma 120g. V Norsku se používají většinou šňůry, a to i na přívlač, takže kapacita smekacího navijáku nemusí být bůhvíjak veliká. Někdo používá smekací navijáky i na pilkrování, tam pak je kapacita cívky důležitá. Já chci chytat na jigové hlavy a v menších hloubkách, kolem 50m, a kdyby čirou náhodou přišel halibut, tak na něj potřebuju pořádnej a pro někoho možná těžce předimenzovanej vercajk, t.j. prut cca 30lbs a smekací naviják, na kterej můžu namotat 270-300m alespoň 45kg šňůry. Jistě, i na jigging se dá použít pilkrovací prut s multiplikátorem, ale já mám na tohle nějak radši smekací naviják, proto Spinfisher 750 SSM s 270m 47kg Strenu.
treska50: Mám 750ku – solidní kus železa, trochu těžší kalibr, ale podle mě na hodně těžkou přívlač a jigging nemá chybu. Pokud tedy chceš používat smekací naviják.
P.S.: Určitě se najdou i příznivci grafitových Spinfisherů, tedy řady SSG, já k nim nepatřím, protože mám pocit, že kov je kov a co do výdrže a schopnosti snést kritické zatížení je na tom vždycky líp než grafit. Ale je to věc názoru.
trojhak: Já jsem zatím s NoMonem neměl problém. Možná proto, že pruty se smekacími navijáky dost střídám a taky každý den oplachuju sladkou vodou a jednou/dvakrát za pobyt lehce stříknu “kritická místa” jako překlápěč WDčkem (za několik minut opláchnu sladkou vodou), abych odstranil usazeniny. Co se Daiwy týče, tak Saltiga je asi super. Já ji nemám, protože jsem chtěl na moře něco jednoduššího a tak jsem si nechal dovézt celokovový BlackGold, má myslím jen tři nebo čtyři ložiska a šlape naprosto fantasticky.
Slammer nebo Spinfisher? Nevím, na jaký způsob rybačky bys je chtěl. Jestli obecně na přívlač, tak Slammer 360 nebo 460, jestli na hodně těžkou přívlač a jigging s 200-300g jigheady, tak asi Spinfisher 650 nebo 750 SSM.
gruvearbeider: Neboj, našel jsem tě…o)))) Jsem na stejné vlně.
Abych diskuzi vrátil k původnímu tématu: vyzkoušel jsem toho na moři opravdu hodně. A nakonec jsem “zakotvil” u osvědčených značek, a to Penn, Abu Garcia a Daiwa. Mihne si mi někde i Shimano (TLD, Exage a Corvalus) a smekací Ryobi Applause a WFT NoMono. S Corvalusem nejsem vůbec spokojený, tak nejspíš půjde do světa a nahradím ho nějakým nahazovacím levorukým multíkem od Abu. Co se levorukých nahazovacích multíků týče, nemá podle mě Abu konkurenci. C3ku už mám, tak asi příští rok vyzkouším C4ku. Nemá s ní někdo zkušenost?
-
AutorPříspěvky