Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Elektronické mýtné v Norsku

  • Toto téma obsahuje celkem 141 odpovědí. Do diskuze (47 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel janka a poslední změna proběhla před 1 rokem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 46. až 60. (celkem z 142)
  • Autor
    Příspěvky
  • #16475
    balmar
    Člen
    (6 odpovědí)

    #16483
    masar
    Účastník
    (83 odpovědí)

    Psalo se zde,že je několik společností provozujících Autopass.

    Registrací platební karty na stránkách http://www.autopass.no/visitors

    (odkaz v článku) mám zajištěné zaplacení mýta po celém Norsku,

    případně i trajekty(zase po celém Norsku),jsou-li na Autopass ????

    Loni jsme jeli trajektem Flakk-Rorvik.Jednu cestu jsme platili hotově,druhou nikdo nepřišel,tak asi zadarmo(červen 2010).Faktura nepřišla.Nechci už takto cestovat,aby nebyl v budoucnu problém.

    #16487
    janka
    Účastník
    (2442 odpovědí)

    To Masar:

    ano, tak to je.

    Seznam mytnych static vzdy aktualne na strankach autopassu.

    seznam mytnych stanic od 2011 Zda je mytny usek a nebo trajekt zahrnut do automatickeho mytneho poznate v seznamu podle symbolu Autopass, na miste vzdy podle dopravnich znacek.

    #16495
    hellstar
    Člen
    (77 odpovědí)

    plukas: Mně faktura došla, ale já mám auto registrovaný v Rakousku, takže mi ji poslali do Vídně. Pravděpodobně Čechy ještě v počítači nemají, protože klukům, kteří jeli se mnou a mají český značky, nedošlo nic. Normálně jsem fakturu zaplatil, mailem mi potvrdili, že platbu obdrželi a že je všechno v pořádku.

    #16502
    David
    Účastník
    (177 odpovědí)

    Pro Nory jsme asi chudý národ, tak nás tam nemají:-) Jednou jsem to nervově nevydržel, protože si nás výběrčí vůbec nevšímal a projel jsem to. Nic mi nepřišlo, možná proto, že se jednalo jen o 20 NOK. A nedošla mi ani pokuta, když jsem mimo obec projel kolem radaru 140km/ho…

    #16671
    otapa
    Účastník
    (304 odpovědí)

    Ahoj,tak jsem to tu pročetl a nejsem z toho vůbec moudrý.Jezdíme tam už celkem dlouho a vždy jsme mýtné platily hotově.To jako že už nelze…???Jen pro doplnění – jezdíme po E6 trasu Trelleborg – Oslo -Lilelhamer.

    Díky za vysvětlení,jak jste psali – nestojím o problémy…

    #16682
    janka
    Účastník
    (2442 odpovědí)

    Hotove muzete stale platit, ale uz ne tak jednoduse jako drive. Nekde jsou ty platebni budky uz zrusene a proto, pokud chcete platit hotove, musite sledovat dopravni znacku KR Service. Obrazky ruznych stanic a teto znacky najdete v diskuzi ke clanku o automatickem mytnem.

    Tato znacka vas dovede k nejake benzince, kiosku nebo obchodu, kde musite vyplnit dotaznik a zaplatite v hotovosti.

    Na jednom miste nejde zaplatit vsechno mytne za cele Norsko, kazdy usek se plati zvlast, takze to pro vas znamena, ze pri ceste musite treba 5x zastavit a vyplnovat dotaznik a platit v hotovosti.

    Na vasi trase mam, takovy dojem, uz neni ani jedna manualni mytna stanice.

    #16755
    Vlkous
    Účastník
    (484 odpovědí)

    Mě by zajímalo, jak by to dopadlo v takovémto případě.

    Půjčím si auto.Zaregistruju si kartu, SPZ a uvedu datum pobytu. Vrátím se domů auto odevzdám.

    To samé auto použije na cestu do Norska někdo jiný hned po mě. Nezaregistruje si nic. Prostě bude čekat na fakturu, která samozřejmě přijde majiteli auta.

    Opravdu mi strhnou z mé předem zaplacené zálohy z registrované karty jen částky, za mnou projeté autopass brány, a pouze za to určité bdobí, které jsem uvedl při registraci ???

    Mě tohle napadlo potom, co jsem si přečetl zkušenost s auotopasem, kdy zaplatil hotově někde za tou bránou a pak mu nakonec stejně přišla faktura a měl za to samé zaplatit 2x.

    Mám stále pocit, že zaplatit takzvaně fakturou je nejméně složité.

    Opravdu se někde píše o tom, že pokud nechám platbu za projetí autopassu na nich a oni mi pak někdy vystaví fakturu, že za to zaplatím pokutu? Teď nepíšu o poplatku za zaslání a nebo vystavení faktury. Opravdu se ptám na to, faktura = hrozí pokuta??

    Jsou přeci tři možnosti zaplacení mýtného za projetí brány autopass.

    Přitom při jedné z nich hrozí pokuta??

    Pokud by byly jen dvě možnosti, tak bych to chápal, ale takto?

    Neumím norsky a tak si nedokážu přesné znění platby autopass přeložit.

    Děkuju předem za případné odpovědi.

    #16757
    Vlkous
    Účastník
    (484 odpovědí)

    Druhy palteb – autopass

    Neni to tady jasně napsaný?

    AutoPASS pro turisty

    Běžný turista musí u klasických mýtných stanic zastavit a zaplatit mýtné na místě (buď kartou nebo mincemi). Nové automatické stanice naopak už dopředu varují cedulí “Do not stop”. Prostě bránou jen projedete a ona sama zaznamená vaši registrační značku. Před cestou do Norska proto doporučujeme si zaregistrovat svou platební kartu a registrační značku vozidla. Právě tak AutoPASS pozná vaše auto při průjezdu automatickou mýtnicí. Pokud se bránou proženete bez registrace, stále se nic závažného neděje. Mýtné pak můžete zaplatit na nejbližší čerpací stanici. Pokud tak neučiníte do tří pracovních dnů, přijde vám domů složenka k úhradě (bez dalších poplatků). Norské firmy, které vybírají mýto spolupracují s londýnskou firmou Euro Parking Collection plc, která zajišťuje rozesílání poukázek. Systém pracuje v tří až šestiměsíčním cyklu, takže se neradujte, pokud vás platba nezastihne doma hned po příjezdu z Norska. Pokud nezaplatíte mýtné včas, přijde upomínka. Následně se pak vystavujete pokutě 300 NOK.

    #16758
    kaqpa
    Účastník
    (320 odpovědí)

    Jestli to teda chápu dobře, nejpohodlnější je zaplatit až složenku, která přijde do ČR a tam nebudu mít naúčtováno nic navíc, je tak?

    #16763
    Vlkous
    Účastník
    (484 odpovědí)

    Jestli to chápu i já dobře, tak to tak je.

    Ale zkušenosti s tím nemám. Jedna zkušenost na stejnou SPZ nemusí stačit.

    Platby přes kartu, kdy si můžou automaticky strhávat další částky – nedůvěřuju.

    A taky netuším, jaký bude bankovní poplatek za proplacení faktury do zahraničí z mého účtu.

    #16765
    Vlkous
    Účastník
    (484 odpovědí)

    Tak ten bankovní polatek za proplacení faktury do zahraničí je:

    1: pokud si vše vyplním sám přes internetové bankovnictví – 200Kč

    2: pokud mi s tím pomůže někdo přímo v bance ( prý otázka pár minut –

    kolik mají teda na hodinu 🙂 200+200 = 400Kč.

    Jen zase netuším, co je na tom pravdy. Protože když do zahraničí posílám peníze z účtu na účet, tak cca v přepočtu za poslání 15000Kč

    zaplatím za poplatek vyřízený přímo v bance cca 1000Kč.

    A už to zjišťovat nebudu nebo mi z nich jebne.

    Ať teda žijou české banky.

    Tohle všechno začněte vysvětlovat Norům a oni zvednou ceny za ubytování a lodě, protože si řeknou, že u nás musíme být všichni strašně bohatí, když můžeme tohle platit a jiní se nstydí si za tuto

    ” práci ” říct a vzít tolik.

    Ááá nebóóó zrušejí pro všechny našince polatky za autopass :-)))

    Hele teď mě napdlo – to neni autopass, ale automatická past na zahraniční turisty :-)))

    #16766
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    Každá banka má poplatky za zahraniční platby jinak. Bohužel.

    Dokonce je rozdíl v platbě do EU (v eurech) a mimo EU (v národní měně státu kam platbu posílám).

    #16768
    Vlkous
    Účastník
    (484 odpovědí)

    Já si tady dneska pěkně pokecám sám se sebou.

    Když jsem jel poprvé do Norska, tak jeden pán vyprávěl, jak to chodí s poplatkama za nové mosty, tunely atd.

    Když se rozhodli vybudovat nový např. tunel půjčili si peníze v jedné bance. Tunel udělali a na výjezdech z něho umístili budky kde byla nádoba na peníze a kdo projel vhodil určitou částku. Částka byla podle délky, ale vždy par NOKů. Vybrané peníze ukládali v jiné bance na účet, který patřil přímo k tomu tunelu. Když se zapltila půjčka a vybralo se něco málo na doživotní údržbu, tak přestali vybírat a jezdí se tam dodnes zdarma.

    A tak mi dnes přijde, že díky někomu, kdo čestně neplatil, udělali mýtné brány a dopracovalo se to tak daleko, že jsme u autopassu.

    Já se nezlobím, jen bych chtěl poctivě a v klidu zaplatit a jet dál tou krásnou zemí….

    #16769
    johr
    Člen
    (5 odpovědí)

    Tady je odkaz v češtině – Mytné v Norsku.

    http://norge.cz/norsko/doprava/automaticke-myto-v-norsku

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 46. až 60. (celkem z 142)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Elektronické mýtné v Norsku

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(16)
(118)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...