Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Zkušenosti s použitím fluorokarbonových návazců v Norsku

Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (celkem z 6)
  • Autor
    Příspěvky
  • #3885
    kraken
    Člen
    (37 odpovědí)

    Máte někdo zkušenosti s fluorkarbonovými návazci v Norsku ?8-O

    #17100
    stroft
    Účastník
    (136 odpovědí)

    Přímo v Norsku ne, ale u nás ano. Myslím nafouknutá bublina reklamního průmyslu. Jakýkoli čirý vlasec má stejné vlastnosti navíc s dvojnásobnou nosností ve stejném průměru.

    #17107
    Sim
    Správce
    (11208 odpovědí)

    Na moři je používání fluokarbonu úplný nesmysl. Zkoušeli jsme fluokarbony o průměrech 0,8mm a 1mm. Vůbec se to neosvědčilo, je to příliž tvrdé na uzlování a uzly mají potom chuť se rozvazovat. Návazec z monofilu se dává kvůli poškození pletenky od zubů nebo pilkru, ale ne kvůli neviditelnosti. Na návazce máme vyzkoušené tyto monofily http://www.topfishing.eu/silony-na-navazce/

    Nosnost silonů se vybírá podle nosnosti pletenky, vždy cca o 5-8kg méně než kmenová pletenka.

    #17114
    hellstar
    Člen
    (77 odpovědí)

    Používal jsem na návazce vlasec Mitchell Marine 0,60 – 0,80. Vyhovoval mi víc než Platil, protože je měkčí. Jenže mi ale došel a není k sehnání. Tak jsem musel přesedlat na Platil Marine. Nevím, jaký je Ice Fish nebo R. Korn.

    to Sim: Jsou měkčí než Platil? Jestli ano, vykoušel bych je.

    #17116
    Sim
    Správce
    (11208 odpovědí)

    Icefish je tvrdý, ten Korn není špatný, používám 0,80mm na 40kg. Uzluje se výborně a drží!

    #17117
    hellstar
    Člen
    (77 odpovědí)

    Sim: Díky za info, taky jsem uvažoval o 0,80.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (celkem z 6)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Zkušenosti s použitím fluorokarbonových návazců v Norsku

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(11)
(100)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...