Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Pokec o všem možném,rybách,zájmech atd.atd….

  • Toto téma obsahuje celkem 1,587 odpovědí. Do diskuze (188 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Anonymní uživatel a poslední změna proběhla před 1 rokem a 8 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 331. až 345. (celkem z 1,588)
  • Autor
    Příspěvky
  • #33298
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    2 shark

    Mi se ale nebavime na diskuzi o Norskem rybolovu o rybach, ktere muzes chytit v USA, nebo Kanade (s vyjimkou par vlaken, zalozenych k diskuzi o rybolovu v Maledivach a pod)… ale bavime se o rybach, ktere jsou bezne ulovitelne na prut v Norsku.

    Pro nekoho je vysnena ryba halibut v “dorostenecke velikosti”, pro nekoho ryba nad 4 metry. Ta se vsak v Norsku bezne nelovi, tak k temto velikostem take pouzivame nacini.

    Nikomu jsem netrvdil, ze nemuze na mensi ryby pouzit nacini jako na mecouny, ale podle mne je takove nacini v Norsku nekolikanasobne predimenzovane a tedy lovec si souboj s rybou tolik nevychutna.

    #33299
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    upir napsal:

    Jinak jsem se stále nedozvěděl,odkud MifakM vzal,že drtivá většina v Norsku vyznává přívlač.

    Kolik lidi jsi videl v Norsku provadet trolling a kolik lidi privlac?

    #33300
    Michal
    Účastník
    (246 odpovědí)

    Aha,takže máme pouze troling a přívlač….jiný způsob lovu neznáš?:-P

    #33301
    shark
    Člen
    (486 odpovědí)

    to MifakM soused jezdi na Alasku na halibuty nekolikrat do roka.Pokazde tak za tyden chytne 20-30 kousku…lame mne at jdu s nim ale na mne je tam opravdu zima i v lete:-D No fakt je ze tam tenhle rok asi pojedu…

    Pokud jde o velikost…mam pocit ze z Norska jsou hlaseny vetsi ulovky.

    ALE kdyz mam mluvit za sebe o velikosti tak bych se patrne ,,dorostu,, potesil protoze radsi jim mlady ryby;-)

    #33303
    shark
    Člen
    (486 odpovědí)

    to MifakM pokud jde o naradi tak mam proste jinej nazor.To ze se chytas mensi ryby a k tomu mas prispusobene naradi…je naprosto v poradku a na to jsem rozhodne nereagoval.Ja reagoval na ,,at se halibuti tresou,, a ze to nacini(ackoli kvalitne a dobre) proste u halibutu respekt budit nebude:-D

    #33304
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    2 upir

    muj prispevek na ktery narazis se vztahoval k temto dvema zpusobum lovu. To jsem i v dalsim prispevku pak upresnil. O longline (ktere stejne navstevnici Norska nemaji povoleno), jiggingu, pilkrování a dalsich zpusobech lovu jsem nemluvil. Vyjadroval jsem se jen a pouze k trollingu, ktere zminil shark. Tot vse 😉

    #33305
    Michal
    Účastník
    (246 odpovědí)

    Tak to joooo…..;-)

    #33306
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    shark napsal:

    …mam pocit ze z Norska jsou hlaseny vetsi ulovky.

    Rekordni ulovek halibuta na prut v Norsku je myslim 2,46 metry s vahou (hmotnosti pro rejpaly) 202 kg. A je to asi i svetovy rekord. Uz tady na diskuzi bylo to hovadko ukazane. Ulovili ho dani z Fish4U. Mozna je to uz prekonano, ale nejsem si jist.

    Ale takove ryby se nechytaji bezne.

    #33307
    shark
    Člen
    (486 odpovědí)

    to to MifakM hodne to je o nazoru a neco malo o skusenostech.Ja proste nerad ryskuji stratu ryby jen proto ze mi zabere na poddimenzovane naradi.Taky jsi neumim dost dobre predstavit ,,radost,, kolegu kdyz ti zabere metrovej halik a ty si ho vodis hodinku nebo dve a oni si kuli tomu nezachytaj.Kdyz ti zabere dvoumetrovej tak nemas ani jen sanci ho zahlidnout…(vybavi te do minuty)

    Mam predstavu o naradi pred kterym bi se halibuti ,,trasli,, ale neni mozne jej pouzit na ,,vlaceni,,

    Podle mne je proste faj kdyz ma sanci i rybar ne jen ryba;-)

    Ja myslim ze tech kolem dvou metru se v Norsku docela nachyta…A rekni uprimne s prutem 20-40lbs a 150m 40lbs vlasce….jakou mas asi sanci?:-P

    #33308
    Qwuiddo
    Účastník
    (89 odpovědí)

    Ja teda nemam moc zkusenosti, protoze na me velky platyz porad ceka, ale podle me to je od kusu. Zazil jsem loni na Vingsandu 40kg halibuta, ktery bojoval myslim 4 hodiny a na druhou stranku, jsou tady kluci ktery chytli dvojnasobnyho za tretinu casu ..

    #33309
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)

    Ale ony se mnohé způsoby lovu do sebe spojují,takže ten trolling k tomu také patří…až tě bude nést drift,budeš stále přitahovat nebo pozdvihávat a zase spouštět?

    Jsem toho názoru,že základ lovu halibutů jakékoliv velikosti se odehrává u dna.Chce to ale najít tu správnou hloubku…:-P

    #33310
    Kikibut
    Účastník
    (1822 odpovědí)

    MifakM napsal:

    shark napsal:

    …mam pocit ze z Norska jsou hlaseny vetsi ulovky.

    Rekordni ulovek halibuta na prut v Norsku je myslim 2,46 metry s vahou (hmotnosti pro rejpaly) 202 kg. A je to asi i svetovy rekord. Uz tady na diskuzi bylo to hovadko ukazane. Ulovili ho dani z Fish4U. Mozna je to uz prekonano, ale nejsem si jist.

    Chytil ho Soren Beck a není překonán

    Ale takove ryby se nechytaji bezne.

    #33311
    shark
    Člen
    (486 odpovědí)

    to ZM dno bude zaklad,nechapu proc neni v Norsku rozsirenej Downrigger.Na Alaske to je nutnost

    #33312
    Kikibut
    Účastník
    (1822 odpovědí)

    ZM napsal:

    Ale ony se mnohé způsoby lovu do sebe spojují,takže ten trolling k tomu také patří…až tě bude nést drift,budeš stále přitahovat nebo pozdvihávat a zase spouštět?

    Jsem toho názoru,že základ lovu halibutů jakékoliv velikosti se odehrává u dna.Chce to ale najít tu správnou hloubku…

    Tak to není zcela pravda ! Na Loppe 2008 jsme chytali tresky na 80M a honzak zapnul navájení a okolo 60m se prut ohnul a k vodě . Halibut tak 80Kg,ale sjel z gafu ……

    A spousta se píše i v literatuře ,že vyjíždí do sloupce. Ale asi těžko bude jezdit do sloupce ve 20m:-D:-D:-D Ale jinak převáně na dně do 60m jsou velcí macky8-)

    #33313
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    shark napsal:

    …Taky jsi neumim dost dobre predstavit ,,radost,, kolegu kdyz ti zabere metrovej halik a ty si ho vodis hodinku nebo dve a oni si kuli tomu nezachytaj…

    Jezdíme na lodi jako jedna parta a chytáme všichni do “společného”. Jezdíme na 10-ti denní pobyt, takže času na lov je vždy dost a dost. Navíc když jsi na lodi na které takový mamlas zabere (tím myslím halibuta 30+ kg a ne lovce 🙂 ), je to zážitek nejen pro samotného lovce, ale pro všechny okolo. A věř mi, že tu hodinu a půl a víc si vychutnává i ten co nemůže lovit. Pořád se něco děje… fotí se, natáčí na video, probírá se strategie vylovení, odhaduje se velikost a hmotnost…

    Prostě pohoda jak má být… nejsme závistiví a lovci ten úlovek přejem.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 331. až 345. (celkem z 1,588)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Pokec o všem možném,rybách,zájmech atd.atd….

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(22)
(172)
(27)

Nahrávání ... Nahrávání ...