Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Pokec o všem možném,rybách,zájmech atd.atd….

  • Toto téma obsahuje celkem 1,587 odpovědí. Do diskuze (188 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Anonymní uživatel a poslední změna proběhla před 1 rokem a 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 391. až 405. (celkem z 1,588)
  • Autor
    Příspěvky
  • #33597
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    Letos jedeme taky s jedním “norským panicem” 😛

    Je to výzva nejen pro něj samotného, ale i pro nás (zbytek party) z něj udělat dalšího postiženého norskou horečkou

    😀

    #33599
    dedek
    Člen
    (489 odpovědí)

    MifakM napsal:

    Letos jedeme taky s jedním “norským panicem”

    Je to výzva nejen pro něj samotného, ale i pro nás (zbytek party) z něj udělat dalšího postiženého norskou horečkou

    Zatím co jel semnou nováček tak tam jezdí pořád,je to droga:-D:-D:-D:-D

    #33606
    shark
    Člen
    (486 odpovědí)

    to Piva podle mne tohle je vhodne treba na kayak ,na lodi mas preci normalni sonar.

    #33610
    Luboš
    Člen
    (45 odpovědí)

    Dedek napsal:

    MifakM napsal:

    Letos jedeme taky s jedním “norským panicem”

    Je to výzva nejen pro něj samotného, ale i pro nás (zbytek party) z něj udělat dalšího postiženého norskou horečkou

    Zatím co jel semnou nováček tak tam jezdí pořád,je to droga

    My jsme začínali ve třech … postupně jsme se “obalovali” a nyní jezdíme v osmi. Před dvěma roky s náma jeli dva naprostí nerybáři. Výbavu jsem jim dával dohromady z kaprařiny a co dům našel. Jeden z nich jede i letos a má všechno od Pennu a el. multík.

    To je síla ” norské horečky ” …..

    #33613
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    Yetti napsal:

    My jsme začínali ve třech … postupně jsme se “obalovali” a nyní jezdíme v osmi. Před dvěma roky s náma jeli dva naprostí nerybáři. Výbavu jsem jim dával dohromady z kaprařiny a co dům našel. Jeden z nich jede i letos a má všechno od Pennu a el. multík.

    To je síla ” norské horečky ” …..

    No a člověk se pak diví, proč nám říkají tišší blázni 😀 😛

    #33641
    Piva
    Účastník
    (788 odpovědí)

    To 007krivanek: teď to nemyslím špatně,ale myslím si že fůra lidí je tu fakt furt8-)jinak dík.

    To shark: no já byl loni a sonar nebyl,ale stejně to nevadilo. No a na větší investici zatím není,tak jsem koukal na tohle. Děkuji

    #33646
    Lukáš Sedláček
    Účastník
    (224 odpovědí)

    Yetti napsal: Rk napsal:

    Přesně jak píše Dědek,mám požitek i z toho, když chytí rybu kolega, pokud ji vodí dýl tak si aspoň odpočneme, za těch deset dní co tam jsme si zachytají všichni , nikdy jsme nejeli domů s prázdnou.Prostě pohoda žádná honička.

    Já má tu stejnou zkušenost. Letos budu mít na lodi dva nováčky a počítám s tím, že se jim budu věnovat, aby si chytili pořádné torpédo .

    Přidávám svou zkušenost.

    Já jsem byl minulý rok jako nováček,vůbec jsem nevěděl do čeho jdu, prostě mi kamarád mezi řečí řekl,že jezdí do norska na ryby a ať jedu s ním.Hodně záleží na partě,všichni jsme si dobře rozuměli a to jsme ve věkovém rozmězí 29-72 let.O ryby ani moc nešlo, spíš o ten zážitek zkusit něco nového a tam jsem onemocněl:-P:-P a hned po návratu jsme začali plánovat další rok. Letos pojedu dvakrát. Takže všem nováčkům přeju dobrou partu a ostatní přijde taky.

    #33655
    Anonymní uživatel
    Neaktivní
    (3572 odpovědí)

    shark napsal:

    to Dedek

    ,,zavist,, zajimava tema,ted jsem se zamyslel a napada mne ze tohle slovo neumim anglicky…ono jiste existuje,jen sem se s nim proste nesetkal.Je pro mne prijemny cist ze i Cechoslovaci nachazeji spravnou cestu

    Ale o zavisti nebyla puvodne z me strany ani zminka… umim si predstavit partu kde lidem nevadi ze nekdo taha rybu dve hodiny a nakonec vytahne ,,neco,, co kazdej z nich vytach pred tim za 10 minut.

    Ale umim si predstavit ze to i nekomu vadit muze…a zavist to rozhodne nebude.Jestli vazis takovou dalku,das do toho dost penez…tak se da chapat ze si chces i zachytat.Pokud nekdo ,,vodi,, dve hodiny to co mate v lodi jiz v 10ti exemplarech…

    Pokud si budes vodit 150kg klidne 4hodiny tak myslim ze to bude zazitek pro vsechny…pokud budes vodit 15kg dve hodiny…tak dokazu pochopit lidi kdyz se jim to libit nebude

    Proste lidi se musi najit a domluvit predem.

    null

    #33656
    Anonymní uživatel
    Neaktivní
    (3572 odpovědí)

    Po anglicky je to ENVY a angličani ho používají dost často,protože i jejich zeměpisných šířkách je závisti dost.Nepřekonatelní v závisti jsou však přece jen Slováci a to není doměnka ale vlastní zkušenost.Já jako moravák žiju už 30 roků na Slovensku a moje dcera žije už 6 roků v Anglii.

    Co se týká mořských vlků řekl bych,že tady závist neexistuje a každého musí potěšit kamarádův dobrý úlovek a navíc ti dá naději že něco podobného čeká pod vodou i tebe

    #33659
    Miloš Provazník
    Účastník
    (23 odpovědí)

    S námi letos jede také jeden Norský novic.

    Dalo to práce v jeho důchodcovském věku mu vysvětlit,

    že Lipno fakt není moře.

    Ale asi se víc těším až ho tam budem provadět než on.

    A také trochu závidím,že tu krásu zažije poprvé.

    Ale zase doufám,že se mu naplní přísloví o sedlákovi a bramborách.

    Takže Jirko Už se moc těšíme a držíme palce.

    #33665
    shark
    Člen
    (486 odpovědí)

    to dedo145

    Slovaci jsou zavisti naprosto postizeny,to je taky moje osobni skusenot.Moravaci naopak ty jsou naprosto vyjnimecny v tomto medzi ,,cechoslovaky,,

    Ono zavist je vsude…spis ale jde o projevy tehle nemoci…

    Zatimco kdyz si slovakovi soused koupi kozu,tak mu ze srdce preje aby chcipla(pripadne tomu pomuze)

    Tak kdyz si americanuv soused koupi kozu ,tak si amik koupi dve…

    Opravdu nemam problem kdyz koupim novy auto,ukazat jej sousedovy a pokecat o nem…

    Zrovna ted nekdy mne zaujal jeden detail.I tady v USA mame ceskou televizi(internet),a docela jsem cumel na program kde k poradu ,,spinava prace,, napsali komentar

    ,,opravdu tezka drina,to amici neznaj,,

    Nedalo mi kouknul jsem na to…no a co jsem zhlednul?Sprostou nelegalni kopii americkeho poradu ,,Dirty Jobs,, (mimochodem docela nepovedenou) a navic porad doprovazela hudba suprove americke kapely ZZ top

    😀

    Ale tak tezkou praci amici neznaj…ja jen dodam ze kdyby pepani makali jen pulku toho co amici tak jsou dnes naprosto nekde jinde!

    Jeden zakaznik co byl v CR na dovoleny mi rek ze se do te zeme zamiloval,pri je to zazracna zeme a ze tam chce zit!Na muj dotaz proc mi rek ze tam vsichni ,,sukaj,chlastaj a chytaj ryby,,8-O

    Pracujou malo a hodne si uzivaj…a nejvic ho dostalo ze se muze ozrat na ulici a nikdo ho za to nezavre…naopak najde ,,kolegy,, co si zaspivaj s nim.

    Vubec je az neuveritelny nakolik amici maj radi europany (vseobecne) a v kontrastu s tim je tady az neuveritelna nenavist cechoslovaku voci americe…amerika je tridni nepritel c.1 ,amerika muze za vse zle…je to zavist?Asi amo ale dodnes nechapu co je predmetem te zavisti…

    Co je pravdou tak Petruv cech je z tohodle pohledu ve vseobecnosti vijnimkou:-D

    #33666
    Hlaváček Milan
    Účastník
    (271 odpovědí)

    VYSE..E SE NA POLITIKU A BAVTE SE O RYBÁCH:-E:-E:-E

    #33668
    007krivanek
    Účastník
    (917 odpovědí)

    Já vám taky závidím.

    Že Vás nebolí záda a kolena.

    Z postele lezu tak 15 minut, než to rozchodím.

    :-P:-P:-P:-P:-P:-P

    #33669
    shark
    Člen
    (486 odpovědí)

    to 007krivanek ja lezu nekdy i pul hodinu:-D,takze zvidim tobe8-O

    #33679
    dedek
    Člen
    (489 odpovědí)

    Beaufortova stupnice síly větru

    BEZVĚTŘÍ – 0-0,2 m/s, pod 1 km/h, kouř stoupá svisle vzhůru

    VÁNEK – 0,3-1,5 m/s, 1-5 km/h, směr větru je poznatelný podle pohybu kouře, vítr však nepohybuje větrnou korouhví (směrovkou)

    SLABÝ VÍTR – 1,6-3,3 m/s, 6-11 km/h, vítr je cítit ve tváři,listy stromů šelestí, větrná směrovka se začíná pohybovat

    MÍRNÝ VÍTR – 3,4-5,4 m/s, 12-19 km/h, listy stromů a větvičky jsou v trvalém pohybu, vítr napíná praporky a slabě čeří hladinu stojaté vody DOSTI ČERSTVÝ VÍTR – 5,5-7,9 m/s, 20-28 km/h, vítr zdvíhá prach a kousky papíru, pohybuje slabšími větvemi

    ČERSTVÝ VÍTR – 8,0-10,7 m/s, 29-38 km/h, listnaté keře se začínají hýbat, na stojatých vodách se tvoří menší vlny se zpěněnými hřebeny

    SILNÝ VÍTR – 10,8-13,8 m/s, 39-49 km/h, vítr pohybuje silnějšími větvemi, telegrafní dráty sviští, používání deštníků se stává nesnadné

    PRUDKÝ VÍTR – 13,9-17,1 m/s, 50-61 km/h, vítr pohybuje celými stromy, chůze proti větru je obtížná

    BOUŘLIVÝ VÍTR – 17,2-20,7 m/s, 62-74 km/h, vítr ulamuje větve, chůze proti větru je téměř nemožná VICHŘICE – 20,8-24,4 m/s, 75-88 km/h, vítr působí menší škody na stavbách (strhává komíny, tašky ze střech)

    SILNÁ VICHŘICE – 24,5-28,4 m/s, 89-102 km/h, vyskytuje se na pevnině zřídka, vyvrací stromy, působí větší škody

    MOHUTNÁ VICHŘICE – 28,5-32,6 m/s, 103-117 km/h, vyskytuje se velmi zřídka, působí velké škody na domech, lesích

    ORKÁN – nad 32,7 m/s, nad 118 km/h, ničivé účinky

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 391. až 405. (celkem z 1,588)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Pokec o všem možném,rybách,zájmech atd.atd….

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(16)
(119)
(20)

Nahrávání ... Nahrávání ...