Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 326 odpovědí. Do diskuze (85 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel husky19 a poslední změna proběhla před 3 roky a 10 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 91. až 105. (celkem z 327)
  • Autor
    Příspěvky
  • #33082
    Radyn
    Účastník
    (600 odpovědí)

    PÁNOVÉ OPRAVDU JE TAKOVÝ PROBLÉM ZAREGISTROVAT SE JEDNODUŠE NA KARTU A ZAPLATIT ASI 500 KORUN ČESKÝCH ZA PRŮJEZD DO STŘEDNÍHO NORSKA A ZPĚT!! ŽE TO TADY POŘÁD TAK ŘEŠÍTE OD KUD PŘÍJDE POKUTA A NEBO PENÁLE.MĚ TO PŘIPADÁ SMĚŠNÉ.

    #33084
    dedek
    Člen
    (489 odpovědí)

    Radyn napsal:

    PÁNOVÉ OPRAVDU JE TAKOVÝ PROBLÉM ZAREGISTROVAT SE JEDNODUŠE NA KARTU A ZAPLATIT ASI 500 KORUN ČESKÝCH ZA PRŮJEZD DO STŘEDNÍHO NORSKA A ZPĚT!! ŽE TO TADY POŘÁD TAK ŘEŠÍTE OD KUD PŘÍJDE POKUTA A NEBO PENÁLE.MĚ TO PŘIPADÁ SMĚŠNÉ.

    Problém to mení aspon pro mě já tak jezdím co to zavedli.Ale tady se lidi ptaj na různé otázky:-x:-x:-x:-x:-x:-x:-x

    #33087
    ivanmi5
    Člen
    (28 odpovědí)

    Mňa to veľmi zaujíma, lebo sa chcem zaregistrovať a ísť v klude na ryby bez už ďalších starostí o platenie. Ideme na Hitru a podľa toho čo som videl mýtnice na Autopass sú hlavne v okolí Osla a potom až pri prejazde Hitratunelom. Ale čo na trase od Osla ? Pokiaľ tam nie sú a mám manuálne platiť, tak to je pekná blbosť. Načo aj registrovať a ešte aj platiť.

    #33088
    dedek
    Člen
    (489 odpovědí)

    ivanmi5 napsal:

    Mňa to veľmi zaujíma, lebo sa chcem zaregistrovať a ísť v klude na ryby bez už ďalších starostí o platenie. Ideme na Hitru a podľa toho čo som videl mýtnice na Autopass sú hlavne v okolí Osla a potom až pri prejazde Hitratunelom. Ale čo na trase od Osla ? Pokiaľ tam nie sú a mám manuálne platiť, tak to je pekná blbosť. Načo aj registrovať a ešte aj platiť.

    Pokud pojedete po dálnicí jsou některé placené.Takže je dobré se zaregistrovat a je po problémech:-P:-P:-P:-P

    #33089
    Radyn
    Účastník
    (600 odpovědí)

    Jsou tam.pokud pojedete ze švédska po dálnici tak průjezd je plně automatický.celou cestu projedete bez problémů.stačí projíždět autopas.Měl jsem na mysli hlavně ty co řeší to že by to nezaplatily a spekulují jestly jim hrozí nějaký postih.

    #33090
    honza dufek
    Účastník
    (1494 odpovědí)

    ivanmi5 napsal: Mňa to veľmi zaujíma, lebo sa chcem zaregistrovať a ísť v klude na ryby bez už ďalších starostí o platenie. Ideme na Hitru a podľa toho čo som videl mýtnice na Autopass sú hlavne v okolí Osla a potom až pri prejazde Hitratunelom. Ale čo na trase od Osla ? Pokiaľ tam nie sú a mám manuálne platiť, tak to je pekná blbosť. Načo aj registrovať a ešte aj platiť.

    Hitratunel už je zdarma,už se dva roky neplatí..

    #33098
    Vlkous
    Účastník
    (484 odpovědí)

    Radyn – měl by sis vše pořádně přečít aby si byl v obraze a znal jádro pudla.

    Tady nikdo neřeší to, že by to nechtěl někdo platit a o pokuty vůbec nejde. Pokuta je až ten úplně poslední důsledek toho, že by někdo nechtěl zaplatit tu fakturu, která mu může přijít. A může přijít všem nám co si AUTOPASS předplácíme přes internet. A proto je s tím třeba počítat.

    Tady se hlavně řeší to, že někdo nechápe, že ne všechny brány jsou elektronické. Tím pádem s předplaceným AUTOPASS všude neprojedeš naprosto bez starostí. A kdo si myslí, že tomu tak neni, tak ať tak jezdí.

    Já vím, že jsou brány, kde AUTOPASS neni a tak se na nich musím chovat tak, jako bych registraci neměl i když jí mám.

    Kdo tohle nechápe může se jednoho dne podivit, proč mu přišla faktura.

    Kdo si myslí, že když si předpolatí AUTOPASS přes internet, že má vystaráno a jezdí si všude jako by měl jistojistě všude předplaceno, tak se prostě mejlí. Ale vůbec nic se neděje protože v momentě kdy projede mýtnou bránou bez AUTOPASS si ho stejnak vyfotí a můžou mu poslat fakturu, jako tomu kdo si nic neregistroval.

    #33099
    Vlkous
    Účastník
    (484 odpovědí)

    Radyn napsal:

    Jsou tam.pokud pojedete ze švédska po dálnici tak průjezd je plně automatický.celou cestu projedete bez problémů.stačí projíždět autopas.Měl jsem na mysli hlavně ty co řeší to že by to nezaplatily a spekulují jestly jim hrozí nějaký postih.

    Můžeš tady laskavě napsat toho, kdo tady řeší to, že by to nezapltil a spekuluje jestli mu hrozí nějaký postih???

    #33100
    Vlkous
    Účastník
    (484 odpovědí)

    bestik napsal:

    Dedek napsal:

    Pokud nechcete složit auto nebo smlouva pro návštěvníky byly dokončeny, majitel vozidla zákona bude zaslána poštou. Odesílatel zákona je EPC plc, Londýn, Velká Británie. To může trvat až 6 měsíců, tedy do zákona odeslána.

    Tohle funguje dobre. Loni mi prisla faktura za leto, kdy jsem byl v Norsku. Platba v lokalni mene na lokalni ucet. Bez priplatku. Ale mam auto se svedskou SPZ, nevim jak to je v Cesku…

    bestik, připadáš si jako nějaký výjmečný turista v Norsku, když využíváš možnosti jezdit všemi mýtnými bránami bez rozdílu a bez jakékoliv registrace a počkáš si na fakturu a pak jí prostě zaplatíš??

    Mě přijde, že ty to máš prostě naprosto bez starostí.

    Jen mám jednu otázku. Tam kde lze na mýtné bráně zaplatit hotově, platíš hotově nebo taky prostě jen projedeš??

    #33116
    rybarik
    Účastník
    (295 odpovědí)

    cau.branku AUTOPASS na ktorom je manual MUSIS zaplatit.AUTOPASOM alebo PENIAZMI.inak PRIDE faktura + 300 nok ZA KAZDY PREJAZD:-)automaticky autopass prejdes a cakas faktura pride bez priplatku.do ZAHRANICIA faktury z automatickych autopassov neposielaju.

    #33125
    Radyn
    Účastník
    (600 odpovědí)

    Musím trochu reagovat.jsou tu rozjeté dvě vlákna na 1 věc.chtělo by to sjednotit.článek od paní Janky je vše říkající a v následné diskuzi odpověděla snad na vše.

    Pro Vlkous.zdá se mi že ty se v tom autopassu hodně vyžíváš.:-P

    https://www.rybolovnorsko.cz/index.php?text=193-automaticke-myto-v-norsku

    https://www.rybolovnorsko.cz/forum/index.php?id=689&sekce=vypis-tematu&nazevtematu=automaticke-myto-v-norsku—komentare-ke-clanku

    #33144
    janka
    Účastník
    (2448 odpovědí)

    To rybarik

    Faktury se posilaji i do zahranici!!!

    Je pravda, ze ne kazdy je dostal, drive byla nejaka hranice – myslim 20 EUR – do ktere se nevyplatilo faktury posilat (neumerne naklady),

    ale postupne, jak se system zdokonaluje, chodi i vice faktur.

    Jinak plati jako pisete, kde je manual a Autopass soucasne a clovek neni zaregistrovany, musi zaplatit na manualu, jinak pokuta 300 NOK.

    #33148
    Vlkous
    Účastník
    (484 odpovědí)

    A tam kde neni jízdní pruh AUTOPASS??

    #33151
    Vlkous
    Účastník
    (484 odpovědí)

    Radyn napsal:

    Musím trochu reagovat.jsou tu rozjeté dvě vlákna na 1 věc.chtělo by to sjednotit.článek od paní Janky je vše říkající a v následné diskuzi odpověděla snad na vše.

    Pro Vlkous.zdá se mi že ty se v tom autopassu hodně vyžíváš.

    https://www.rybolovnorsko.cz/index.php?text=193-automaticke-myto-v-norsku

    https://www.rybolovnorsko.cz/forum/index.php?id=689&sekce=vypis-tematu&nazevtematu=automaticke-myto-v-norsku—komentare-ke-clanku

    Vyžívám nevyžívám. Jsem v Norsku pouhý turista a tak chci dodržovat jejich zákony a různé nařízení. Proto jsem se snažil i popchopit jejich elektronické mýto abych byl v obraze a nědělal nějaké zbytečné přestupky.

    Bohužel v minulosti se v těchto stránkách napsalo něco co nebyla pravda a tak se to snažím osvětlit.

    Bohužel dodnes si spouta našinců myslí něco jiného, než je skutečnost.

    Pokud bude mít někdo zájem o vysvětlení problému AUTOPASS rád mu to vysvětlím přes soukromou zprávu.

    #33152
    janka
    Účastník
    (2448 odpovědí)

    tak tam je pruh manual s budkou, kde se plati hotove

    nebo je tam kosik na mince .. a nebo se tam vubec zadne mytne neplati 😉

    Jine kombinace snad uz nejsou! 🙂 🙂

    Uz jsem sem davala i obrazky vsech moznych mytnic – kdyz tak mi napiste na muj mail janaseitz@centrum.cz ja vam to poslu.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 91. až 105. (celkem z 327)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(5)
(20)
(163)
(26)

Nahrávání ... Nahrávání ...