Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 326 odpovědí. Do diskuze (85 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel husky19 a poslední změna proběhla před 3 roky a 6 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 46. až 60. (celkem z 327)
  • Autor
    Příspěvky
  • #13846
    flakota
    Účastník
    (3 odpovědí)

    Myslím že to není tak hrozné. Podívej se taky na stránky

    http://www.fosennamsos.no/index.php?set_lang=en&print=1&test=1

    Kupovat si předem kredit přes AUTOPAS není nezbytné. SKutečně slibují, že to pošlou bez příplatku poštou.

    #32741
    Step
    Účastník
    (1080 odpovědí)

    Otvírám diskusi k problematice AUTOPASS, avšak nejen k Norsku. S mojí chabou angličtinou a s pomocí translátoru jsem se dočetl, že registrovaným AUTOPASSem pro Norsko se dá platit i trajekt z Helsingoru do Helsingborgu a i Rodby – Putgarden. Víte o tom někdo něco víc, má s tím někdo podobnou zkušenost? Nějak si nepamatuji, jestli se do těchto přístavů projíždělo jen kolem boudy s kasou, kde se platí hotově (případně kartou) nebo tam byly i bezobslužné brány na Autopass.

    Mimochodem mám na mysli AUTOPASS, kde jsem si zaregistroval platební kartu a SPZ vozidla – ne skříńku za čelní sklo, kterou budu vracet.

    Dík.

    #32744
    zdeneko
    Účastník
    (439 odpovědí)

    spring napsal:

    Před měsícem jsem se vrátil z Norska. Jeli jsme trajektem Flakk – Rorvik, vše již bylo automatické /platba pouze autopass/. Nikdo po nás peníze nechtěl a ptal jsem se i obsluhy, ale na palubě již nebylo možné zaplatit. Projeli jsme zadarmo a fakturu do teď nemám. Nechci mít žádné dluhy, ale nevím jak se připravit na příští rok. Prosím poraďte, nechci být v Norsku nežádoucí. Děkuji.

    Byl jsi dopředu zaregistrovaný?

    Já se registroval loni na jaře a na podzim jsme byly znovu a do teď my nic za ten podzim neposlali. Co myslíte, mám se nějak dotazovat, nebo to nechat na nich?

    #32745
    bulik
    Účastník
    (334 odpovědí)

    to zdeneko

    loni jsem se registroval v březnu, odjížděli jsme začátkem dubna, a zbytek peněz mi poslali na začátku května, totéž v létě v červenci, zbytek platby na začátku srpna. Jestli ti něco dluží, tak bych dotaz položil

    #32761
    Vlkous
    Účastník
    (484 odpovědí)

    to Step – když přijedeš k malému trajektu , tak pokud je to AUTOPASS, tak mto tam budou mít nad silnicí napsané. Pokud ne, tak by jsi měl zaplatit buď na pokladně před trajkektem nebo na něm. V každém případě se můžeš ještě zeptat – AUTOPASS? a oni ti řeknou jo nebo ne. Vsadím se, že když tam nebude velké cedule AUTOPASS tak zaplatit budeš muset hotově.

    to zdeneko – záleží na tom, jestli sis na jaře registroval SPZ na určitý termín. Ono to asi stejnak nejde bez termínu. Takže předpokládám, že jsi jel na podzim bez registrace. Nic se neděje. Jen si dej pozor na to, že kdykoliv ti může dorazit faktura. Samozřejmě nebude v češtině. Tu by si měl zaplatit a vše je v naprostém pořádku. Pokud jí nepazlatíš v termínu, můžeš čekat penále atd. Takže v tvém případě to nech na nich – zpětně s tím stejnak nic nenaděláš. Ty můžeš jen čekat. Pravděpodobně se nedočkáš.

    #32859
    Peter Heyder
    Účastník
    (93 odpovědí)

    Ahojte

    jazdíme do Norska minimálne 2-3x ročne.Najpohodlnekšie riešenie platba cez iternet.Treba si približne naplánovať termín a trasu a príde cez internet zaplatiť zálohu platobnou kartou.Do 2 týzdňou príde potvrdenie o absovovaní cesty a následne automatické vyučtovanie na bankový účet.Dá sa riešiť aj pre viacej aut.Treba iba ŠPZ,typ auta Doteraz bez problémov,ale dá sa i bez všetkého a možno príde vyučtovanie z Anglicka.Príjemný pobyt.Zaujímalo by ma ako sa dá kombinovať autopas Švedsko,Norsko.

    Peter:-?

    #32861
    Peter Heyder
    Účastník
    (93 odpovědí)

    Ahojte

    jazdíme do Norska minimálne 2-3x ročne.Najpohodlnekšie riešenie platba cez iternet.Treba si približne naplánovať termín a trasu a príde cez internet zaplatiť zálohu platobnou kartou.Do 2 týzdňou príde potvrdenie o absovovaní cesty a následne automatické vyučtovanie na bankový účet.Dá sa riešiť aj pre viacej aut.Treba iba ŠPZ,typ auta Doteraz bez problémov,ale dá sa i bez všetkého a možno príde vyučtovanie z Anglicka.Príjemný pobyt.Zaujímalo by ma ako sa dá kombinovať autopas Švedsko,Norsko.

    Peter:-?

    #32873
    Vlkous
    Účastník
    (484 odpovědí)

    Ahoj Peter

    Já jsem zatím nikdy ve Švédsku neprojel placený silniční úsek, tunel či most. Taky je poravda, že jsem Švédsko neprojel křížem krážem.

    Pokud jde o most mezi Dánskem a Švédskem, tak tam Norský AUTOPASS určitě neplatí.

    #32879
    bestik
    Účastník
    (297 odpovědí)

    Vlkous napsal:

    Já jsem zatím nikdy ve Švédsku neprojel placený silniční úsek, tunel či most. Taky je poravda, že jsem Švédsko neprojel křížem krážem.

    Ve Svedsku se neplati. Vyjimkou jsou vybrane hranicni mosty jako Svinesund (NO) a Oresundsbro (DK). Dalsi vyjimkou je omezeni dopravy ve Stockholmu a Goteborgu viz. web. To ovsem plati pouze pro automobily se svedskou SPZ. Samozrejme se plati jakekoliv trajekty (at uz pres jezera nebo more).

    #32888
    janka
    Účastník
    (2442 odpovědí)

    Tp Step

    trajekty a mosty lze automaticky platit pouze s krabickou.

    Tou jde platit v Dansku, Svedsku i Norsku.

    S krabickou je pak potreba sledovat pruhy oznacene BroBizz, EasyGo, AutoBizz. Dokonce clovek dostane 10% slevu.

    Trajekty a mosty, kde krabicka zatim plati:

    Most: E6 Svinesundsforbindelsen

    Trajekt: Mols-Linie Odden – Ebeltoft

    pro auta do 9 cestujicich max.

    trajekt: Scandlines Helsingborg – Helsingør pro auta do 6 m delky

    trajekt: Mols-Linie Odden – Århus pro auto do max 9 osob

    Most: Øresundsbron

    Most: Storebæltsbroen

    trajekt: Scandlines Puttgarden – Rødby pro auta so 6 m delky

    trajekt: Scandlines Rostock – Gedser pro auta so 6 m delky

    Kde vsude lze EasyGo pouzit http://easygo.com/de/mautstelle

    #32897
    Step
    Účastník
    (1080 odpovědí)

    Paní Janko, děkuju za vyčerpávající odpověď. Prosím ještě o info, zda se dá trajekty Puttgarden – Rødby a Helsingborg – Helsingør platit v přístavu v kukani u vjezdu bankovní kartou. Zatím jsem platil vždy hotově.

    Dík

    #32898
    Jan Kalanin
    Člen
    (194 odpovědí)

    Pro Stepa: to náhodou umim… platím vždy kartou, v Puttgardenu koupím rovnou lístky na oba trajekty – i na ten v Helsingborgu. Pak se jen prokážeme lístkem u kukaně, nebo projedeme a rovnou nalodíme, čekání minimální.

    #32907
    sroubek282
    Účastník
    (6210 odpovědí)

    Step napsal:

    Paní Janko, děkuju za vyčerpávající odpověď. Prosím ještě o info, zda se dá trajekty Puttgarden – Rødby a Helsingborg – Helsingør platit v přístavu v kukani u vjezdu bankovní kartou. Zatím jsem platil vždy hotově.

    Dík

    Pavle dá,my tak jednou platili,ale sou to tři roky zpět..

    #32945
    Martin Rollo
    Účastník
    (415 odpovědí)

    Ahoj nevite jestli se da porad platit hotove na manual

    #32946
    dedek
    Člen
    (489 odpovědí)

    treska008 napsal:

    Ahoj nevite jestli se da porad platit hotove na manual

    To už je skoro nemožné.Čím víc je jenom Autopas…:-(:-(:-(:-(

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 46. až 60. (celkem z 327)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(16)
(119)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...