Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 326 odpovědí. Do diskuze (85 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel husky19 a poslední změna proběhla před 3 roky a 5 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 31. až 45. (celkem z 327)
  • Autor
    Příspěvky
  • #13081
    Milan Zetocha
    Účastník
    (80 odpovědí)

    Nemáte někdo zkušenost s nezaplacením parkovného na soukromém parkovišti?Při letošní návštěvě Tromsa(30.5)jsme zaparkovali na P kousek od hotelu Viking a uhradili parkovné v automatu u cesty.Po návratu jsme měli za stěračem pokutu 710NOK.Domnívali jsme se že jde o omyl a ještě viditelněji umístili uhrazený parkovací lístek.Po půl hodině jsme měli další pokutu.Nakonec jsme zjistili,že automat u vjezdu slouží pro parkování na komunikaci a na parkovišti je umístěn další,trávou zarostlý automat o kterém jsme neměli ponětí.Informační cedule byly pouze v norštině.Rozhodli jsme se pokuty nezaplatit.Zatím se nic neděje,ale podle této diskuse to může trvat několik měsíců.Díky za info

    #13086
    Haltmar Zdeněk
    Člen
    (8 odpovědí)

    Nám se něco pobodného letos v červenci stalo v centru Osla. Zde sice automat byl viditelně umístěn,ale pokyny podrobné v norštině a jen zběžně v angličtině, takže i anglicky mluvící kolega nebyl schopen zjistit zda uváděné celkem vysoké parkovné je za hodinu nebo delší časový úsek. Po návratu za cca 2 hodiny za sklem lístek s pokutou 500,-NOK s informací, že je pokutu nutno uhradit do 2 týdnů na číslo účtu zde uvedené. Zatím jsme nic nezaplatili,ale popravdě zvažujeme toto učinit dodatečně, abychom předešli případným problémům při příští návštěvě Norska.

    Jestli má někdo zkušenosti s firmou Q-parking- uvítám každou informaci.

    A co se týče autopassu- tak jen takový malý postřeh. Každou mýtnou stanici obsluhuje pouze jedna benzinka v každém směru jízdy. Pokoušeli jsme se na dvou místech zaplatit za více úseků a odpovědí nám byl úšklebek obsluhy a jak psal kolega- tiskopis v norštině. Takže jsme zaplatili z celkem cca 8 úseků pouze 2x, ať je vidět snaha a ostatní jsme vzdali. Snaha byla, ale systém výběru mýta je katastrofální.

    #13092
    Pavel Mádl
    Člen
    (12 odpovědí)

    Tak nám z internetového konta odečetli po 14 dnech jeden průjezd. Jedná se o bránu Gardermoen na E6, kterou jsme překročili 4.7.2010. Průjez následující bránou Skagerud, která je tak 30 min jízdy po Gardermoen, zatím ani po dvou dnech nestihli vyhodnotit.

    Toto není on-line kamerový systém. Myslím,že to rozpoznávání čísel kamerou jim ještě moc nefunguje a fotky co se nepřiřadí automaticky dostane nějaký operátor na displej a dělá to ručně.

    Jediná kladná informace, že místo avizovaných 13 si odečetli 11,70 NOK. Skvelý úspech naozaj.

    #13100
    MP
    Účastník
    (143 odpovědí)

    Mám strach, že rozpoznání SPZ jim funguje dobře, tedy že Vám napočítají všechny průjezdy (jako nám), poslední byl s odstupem skoro měsíc. Zdravím Michal

    #13102
    stipko
    Účastník
    (980 odpovědí)

    Divil bych sa, keby to nevedelo prečítať “SPZ”. To vedia aj naše systémy identifikácie vozidiel. Ale problém je s platením mýta. Ak nechcem predplatiť kredit cez kartu, tak ten systém mi príde nevyladený.

    Ako som už vyššie písal, minulí rok sme prešli Nórskom hore-dole a zatiaľ sa nič neudialo.

    Autopass je veľmi pohodlný pre Nórov. Ale pripadá mi, že cudzinci sú trochu v nevýhode. Ak netrafím pumpu, tak ….

    A zastavovať po každom úseku, len aby som zaplatil 20 NOK…

    Každý z nás ide štreku minimálne 2000 Km. Rozsekávať cestu každých 50 km je na hlavu. Radšej si počkám, až príde pozdrav a zaplatím to.

    #13103
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    Jezdíme tak, abychom se temto problemum vyhnuli. Nejlepsi je neplatit zadne mytne, nez mit hlavu plnou starosti jak, kde, kdy a kolik…

    Jsme preci na dovolene, tak na co si pridelavat starosti? A ta jedna hodina zdržení sem, nebo tam v tech 14-ti dnech vůbec nic neznamená. A jeste uvidim kus krasne prirody 😉

    #13105
    Pavel Mádl
    Člen
    (12 odpovědí)

    MP napsal: Mám strach, že rozpoznání SPZ jim funguje dobře, tedy že Vám napočítají všechny průjezdy (jako nám), poslední byl s odstupem skoro měsíc. Zdravím Michal

    Nemám strach, že by nezapočítali všechny průjezdy, proto jsem se zaregistroval, abych si to mohl na PC zkontrolovat, nemusel nikde zastavovat, a nečekat jestli za půl roku něco přijde.

    Ovšem to rozpoznávání SPZ určitě není strojové, protože jinak není

    důvod, proč by se průjezd nemohl za pár chvil, nebo max. druhý den objevit na netu. Proto si tam nechávají 90 dnů na vyúčtování.

    #13315
    vala
    Člen
    (1 odpovědí)

    ahoj, chtela jsem se zeptat, jestli nevite, jestli je mozne se zaregistrovat na ten autopass i po návratu z norska, ze by se mi to mytne strhlo tedka dodatecne.. (projizdeli jsme Oslem 26.7.2010..chteli jsme zaplatit mytne na benzinkach ESSO, ale tam se na nas divali, jak kdyby o tom nikdy neslyseli a zadny formular k vyplneni nemeli..

    diky za odpoved

    #13316
    MP
    Účastník
    (143 odpovědí)

    Ano, jde to 14 dnů po průjezdu mýtem.

    #13380
    Karavela
    Účastník
    (59 odpovědí)

    Hlásím, že registrace kreditky funguje, první částky mýtného byly stržený po 10 dnech – ta rychlost by fakt napovídala tomu, že vyúčtování probíhá ručně:- )))

    Každopádně jsem ráda za tenhle způsob, hledat benzínku k zaplacení bylo nad naše síly a rozhodně lepší mít za pár korun všechno, co můžu ovlivnit, v pořádku

    #13385
    beethowen
    Účastník
    (45 odpovědí)

    Ahoj, momentálně jsem na Averoy. první průjezd přes Svinesund 3.8., od té doby spoustu mýtných bran zejména na E18 a E 39 a zatím nic, tak uvidíme.

    #13390
    Pavel Mádl
    Člen
    (12 odpovědí)

    Pokud jste zaregistrovaní, tak nemusíte platit u krátkých

    trajektů (např. přes Trodheimfjodr z Flakku), kde je na vstupu značka

    Autopassu. My jsme zaplatili na lodi (nevšimli jsme si značky), pak nám to strhli a teď zase vrátili. Po měsící od registrace stále ještě nemáme zaúčtované všechny průjezdy.

    #13391
    MP
    Účastník
    (143 odpovědí)

    Poslední náš průjezd mýtem uskutečněný 22.5.2010 ve 14:49:10 hod nám odečetli 6.8.2010 v 8,20 hod. Zdravím Michal

    #13817
    spring
    Účastník
    (119 odpovědí)

    Před měsícem jsem se vrátil z Norska. Jeli jsme trajektem Flakk – Rorvik, vše již bylo automatické /platba pouze autopass/. Nikdo po nás peníze nechtěl a ptal jsem se i obsluhy, ale na palubě již nebylo možné zaplatit. Projeli jsme zadarmo a fakturu do teď nemám. Nechci mít žádné dluhy, ale nevím jak se připravit na příští rok. Prosím poraďte, nechci být v Norsku nežádoucí. Děkuji.

    #13840
    Karavela
    Účastník
    (59 odpovědí)

    To spring:

    Fakturu možná ani nečekej, my projeli bez placení jednu mýtnou bránu minulej rok a dodneška nepřišlo nic

    Příští rok se zaregistruj tady:

    http://www.autopass.no/Visitors/Visitors%27+Payment

    k registraci potřebuješ kreditku s povoleným limitem pro platby přes internet

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 31. až 45. (celkem z 327)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(15)
(115)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...