Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 326 odpovědí. Do diskuze (85 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel husky19 a poslední změna proběhla před 3 roky a 5 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 327)
  • Autor
    Příspěvky
  • #11039
    Karavela
    Účastník
    (59 odpovědí)

    Ta registrace pro návštěvníky na 3 měsíce vypadá zajímavě, asi lepší, než hledat pumpu, sledovat značku Autopass atd. Máte někdo osobní zkušenost s placením tímto způsobem??

    #12978
    Karavela
    Účastník
    (59 odpovědí)

    Sice se poslední dobou zdá, že toto fórum žije pouze fotkami úlovků a praktické otázky cest se tu už moc neprobírají :- )) – ale přesto to znovu zkouším:

    Kdo má praktické zkušenosti se systémem Autopass??

    Neříkejte mi, že všichni po roce od jeho zavedení vyčkáváte, až dorazí pokuta:- )))

    #12982
    Anonymní uživatel
    Neaktivní
    (140 odpovědí)

    Ahoj Karavela,

    AUTOPASS do Norska opravdu nepotřebuješ, protože předělali vlastně již veškeré stanice na polnoautomatický provoz, tzn., že SPZ auta vnímá kamera a za nějakou dobu (může to trvat i 6 měsíců) obdrží majitel vozu z Anglie (z Londýna) fakturu. Tato služba nestojí nic navíc.

    Pozdrav, Kormoran;-)

    #12983
    Karavela
    Účastník
    (59 odpovědí)

    To Kormoran: a už jsi fakturu dostal? Ty nebo někdo ze známých??

    Paní Janka nahoře píše, že částka může být o nějaký peníz vyšší, tak nevím, co si pod tím pojmem představit:- )

    Pak tu taky někdo psal, že si zaregistroval kreditku na internetových stránkách autopassu – taky o tom uvažuju – ovšem už nenapsal, jak to dopadlo, tzn. jak vypadal výpis z jeho kartového účtu, zda si systém automaticky strhával mýto atd.

    #12984
    Anonymní uživatel
    Neaktivní
    (140 odpovědí)

    Ahoj Karavela,

    fakturu jsem ještě nedostal, protože jsme tam byli v květnu, ale Norové to píšou i na jejich stránkách, že to tak funguje, pokud překročíš nějakou minimální částku (cca. 250 Kč).

    Pozdrav, Kormoran

    #12985
    Norway
    Člen
    (1 odpovědí)

    Kormoran napsal:

    Ahoj Karavela,

    AUTOPASS do Norska opravdu nepotřebuješ, protože předělali vlastně již veškeré stanice na polnoautomatický provoz, tzn., že SPZ auta vnímá kamera a za nějakou dobu (může to trvat i 6 měsíců) obdrží majitel vozu z Anglie (z Londýna) fakturu. Tato služba nestojí nic navíc.

    Pozdrav, Kormoran

    Dost by mě zajímalo,jak firma v Anglii,zjistí podle SPZ,českého majitele,pokud vím,tak by musela mít povolený přístup do naší registrace,tím pádem by musela mít i smlouvu s naší republikou a o tom vážně pochybuji,že něco takového má.

    Vidím jediný problém,že tě může policie v Norsku odchytit při silniční kontrole a pak potom požadovat zaplacení poplatku.

    #12989
    Anonymní uživatel
    Neaktivní
    (140 odpovědí)

    Ahoj Norway,

    je mi vlastně úplně jedno, jestli mi věříš nebo ne, jen jsem se pokusil dobře poradit! Co Ty se dokážeš představit nebo ne, je absolutně Tvoje věc!

    Pozdrav, Kormoran8-O

    #12990
    MP
    Účastník
    (143 odpovědí)

    Letos v květnu jsem si zaregistroval SPZ a platební kartu, vše bylo velmi jednoduché, systém si autamaticky strhl myslím 300 NOK a z nich se odečítalo mýtné (poslední platba byla stržena skoro až za měsíc po opuštění Norska). Případný zůstatek po 3 měsících vrátí, jedu znovu v srpnu, ale nejde zůstatek převádět, prostě se musím znovu přihlásit a zaplatit.

    Mám obavu, že pokud se sám aktivně nepřihlásíš k placení mýtného, máš u norů dluh, který Ti mohou poslat složenkou (snad skrzevá anglickou firmu, ale nejspíš s pokutou pro nory a s poplatkem pro vymáhající angickou agenturu), nebo Ti dluh napočítají třeba policisté či celníci při kontrole při další návštěvě Norska (a to nemusí být úplně optimální).

    #12991
    Karavela
    Účastník
    (59 odpovědí)

    To MP: Díky, přesně takovou zkušenost jsem chtěla slyšet:- )

    Tzn. přihlásit na http://www.autopass.no SPZ auta a zadat číslo kreditní karty a vše se bude dít automaticky… kreditka musí mít povolený platby přes internet, předpokládám

    #12998
    stipko
    Účastník
    (980 odpovědí)

    Naša skúsenosť s Autopass systémom je zatiaľ “dobrá”.

    Minuloročný pobyt v Norsku sme boli dvoma autami a s Autopass sme si starosti nerobili. V diskusii sa písalo, že ak nezastavíš na benzínke za plateným úsekom, po nejakom čase príde zloženka z Londýna.

    Platené úseky cez Autopass boli okolo Osla, nad Oslom a u Alesundu.

    Celková cena na auto sa mohla pohybovať okolo 130 NOK.

    Do dnes neprišlo nič.

    Tento rok sme boli zase druhými autami. Cesta tam prebehla podobne ako minulí rok a naspátek nám to písalo Grátis…

    Tak neviem.

    #13000
    Pafka
    Účastník
    (3886 odpovědí)

    2 Norway

    Taky se mi nechtělo moc věřit, že by někdo v Anglii mohl mít přístup do naší databáze majitelů vozidel – ale jak jsem psal na 1. stránce, na náš dotaz nám odpověděli, že výzvy k platbám posílají.

    Na druhou stranu nám dosud nic nepřišlo a placeným mostem bez zaplacení jsme projeli v loňském srpnu. Pro jistotu sebou teď do Norska vozíme (než změníme auto) mail z Anglie, že jsme měli zájem situaci řešit. Pafka

    #13021
    Vlkous
    Účastník
    (484 odpovědí)

    Když bych jel mojim autem, tak to prostě projedu a budu čekat – kdo ví na co a čím mě za pár let překvapí.

    Když bych jel půjčeným autem, pokusil bych se za každou cenu zaplatit přímo v Norsku. Kdo by půjčoval auta a pak zpětně – někdy za x let za někoho platil nebo dohledával komu to doúčtovat.

    Ani když tankuju kartou, potom zpětně mi ve vyúčtování nesedí datumy.Z účtu to odečetlo v jiné dny, než jsem skutečně tankoval.

    No prostě AUTOPASS = nic moc. Ale ta pumpa se prostě najít dá.

    Mám dotaz na paní Janku. Výše píšete, že se vyplní kromě jiného i částka. A tu zjistím jak?

    #13024
    janka
    Účastník
    (2442 odpovědí)

    To Vlkous:

    myslite pri platbe v hotovosti na benzince? Urcite tam bude nekde viset cedule s cenami, tak jak to byvalo drive u dopravni znacky. taky si muzete byt jisti, ze asi nebudete jedini, takze personal bude vedet taky, kolik to stoji 🙂

    Zatim je snad nejlepsi metoda registrace platebni karty. Na konto zaplatite nejakou castku, pokud vam nebude stacit, bude strzena stejna castka jeste jednou atd. Co zbyde vam pak zase vrati zpet na konto.

    Norske pujcovny aut maji uz vetsinou auta vybavena Autopasem a pak poslou fakturu za mytne.

    Stipko psal, ze neplatil nic, ze tam bylo napsano gratis – to jste asi meli kliku a jeli v tom obdobi stavky – to nefungovalo mytne skoro vsude po celem Norsku nekolik dni 🙂

    Tabulka s mytnym

    mytne v Norsku 2010

    #13025
    janka
    Účastník
    (2442 odpovědí)

    Mytne muzete take pres internet doplatit do 14 dnu po navratu

    #13045
    Pavel Mádl
    Člen
    (12 odpovědí)

    Moje čerstvé zkušenosti s AUTOPASSem jsou smíšené. Po průjezdu

    E6 za Oslem jsme chtěli zaplatit 13 a 16 NOK na Shell před Elverunem.

    Tam nám na vyžádání obsluha dala formulář A4 kompletně v norštině,

    kde jsme si nebyli ani jisti kam napsat číslo auta, tak jsme si ho

    nechali nevyplněný na památku.

    Po příjezdu na místo jsem na netu zjistil, že se dá zaregistrovat

    platební karta a SPZ auta a zaplatit tak i průjezdy uskutečněné

    do 14 dnů před registrací.

    Nechali jsme si strhnout 300 NOK zálohu a čekali, že se objeví

    odepsané částky za průjezdy, ale nic.

    Zpět jsme jeli vesele přes Autopass s tím, že se ty staré průjezdy asi

    objeví později. Po příjedu domů, ale vypadal výpis jako bychom nikde

    nebyli. Registraci jsem udělal jen do 20.7.2010 aby rychleji proběhlo

    vyúčtování a 21.7. se objevilo:

    20-07-2010 08:21 Trøndelag Bomveiselskap AS-05/07/2010 04:43:45

    9.00 291.00

    Strhli si tedy 9 NOK ale zřejmě ne za průjezd, protože v tuto dobu

    jsme byli již někde u Trondheimu a také částka neodpovídá.

    A dnes přišel e-mail, že nám skončilo registrované období a do 90 dnů

    provedou vrácení peněz na kartu.

    Podotýkám, že úplně stejně to proběhlo i u druhého auta. SPZ byla

    po registraci ještě jednou zkontrolována, zda ji systém správně uložil. Při průjezdu bránou se nám nerozsvítilo zelené + ,

    na rozdíl od před námi jedoucího Nora.

    Absolvoval už někdo celé 90 denní období a zapsaly se mu průjezdy?

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 327)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(13)
(107)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...