Nápověda Doporučujeme:
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 451. až 465. (celkem z 563)
  • Autor
    Příspěvky
  • #98994
    Červený Jndřich
    Člen
    (1078 odpovědí)

    Maso z losa jsem letos sháněl v Kvenvaeru ale neměli ho.Škoda.:-(

    #99014
    Červený Jndřich
    Člen
    (1078 odpovědí)

    LOSÍ ROSTBÍF S JALOVCEM.Tento recept na pomalu vařené maso vyžaduje hodně času ale výsledek stojí zato.Doba přípravy cca13hod.8porcí-1.5kg masa.Na slaný nálev-5dl vody,0.5dl soli,2 lžičky cukru,0.5 lžičky bílého pepře,0.5 lžičky černého pepře,htst nasekaných bobulí jalovce.POSTUP-Předehřejeme troubu na 90 stupnů.Maso dáme do zapékací mísy a zapíchneme do něj teplomě.Ppečeme v troubě po dobu asi 9 hodin.Vyndáme při teplotě 65-68 stupňů pokud chceme aby bylo maso světle růžové.Mezi tím uvaříme na nálev.Pžidáme sůl,koření a necháme vychladnout.Když je maso hotové,vložíme ho do úzké zapékací mísy tak,aby nálev zalil celý kus masa.Necháme v lednici po dobu nejméně tří hodin.Maso příležitostně otočíme.Tjanol vydrží v lednici po dobu několika dní nicméně chutná nejlépe,pokud není v lednici příliš dlouho.Maso můžeme připravit den předem nebo v noci a marinujeme během dne,když ho chceme podávat večer nebo odpoledne.Hotové maso nakrájíme na tenké plátky a servírujeme například s křenem a srolované do bílého chleba krájeného na plátky.Podává se za studena.

    #100789
    Zdendek
    Účastník
    (281 odpovědí)

    Ahoj všichni tady.Chtěl bych někoho z vás poprosit o nějaký dobrý receptík na krevety.8-O

    #100792
    janka
    Účastník
    (2448 odpovědí)

    olivovy olej na panev, k tomu par snitek rozmarynu, par strouzku cesneku a krevety.

    priloha: salat a (bylinkova) bagetka …

    Krevety mohou byt cersve, ale i uz uvarene zmrazene (ruzove) z Norska.

    Kdyz je udelate na silnejsim ohni, daji se jist i s krunyrem (bez hlavy)

    Podle chuti osolit, ale casto neni treba.

    #100796
    Robin21
    Účastník
    (88 odpovědí)

    Doplnil bych ještě nadrobno nakrajené chilli papričky…

    #100800
    mikulcak
    Účastník
    (376 odpovědí)

    Jani,asi jsem prase,ale já je jím i s hlavou 😀

    #100803
    janka
    Účastník
    (2448 odpovědí)

    to Mikulcak:

    nejsi, znam vicero lidi a v nekterych zemich (Filipiny apod) je taky ji cele… ja hlavu a ten konec ocasku nechavam 🙂 🙂

    #100806
    mikr
    Účastník
    (202 odpovědí)

    Ke krevetám dělám nudle:

    Na pánvi s oliváčem osmahnu čínskou zeleninu(mají to mražené v krámě)přidám vařené nudle, přidám ústřicovou omáčku, osolím, okořením, opeču a je hotovo. Podávám s tatarkou.

    #100815
    Navarchus
    Účastník
    (617 odpovědí)

    ten recept s těmi nudlemi zní velmi dobře.

    #100828
    Zdendek
    Účastník
    (281 odpovědí)

    Děkuji. Vyzkouším všechny. Musím ale koupit nové. Přítelkyně je kopila v kauflandu a po třech dnech když jsem je rozbalil tak mi připadali zkažené 🙁

    #100861
    mikr
    Účastník
    (202 odpovědí)

    Nechoď do Kaufu, skoč k rákoskovi na tržnici a za 250 Kč máš kilo luxusních mražených krevet.

    #100864
    dosky
    Účastník
    (2656 odpovědí)

    mikr napsal:

    Nechoď do Kaufu, skoč k rákoskovi na tržnici a za 250 Kč máš kilo luxusních mražených krevet.

    Musím potvrdit, také je kupuji od Čongů a mají je fakt luxus a za dobrou cenu. :-P:-P

    #100867
    honzak
    Účastník
    (2583 odpovědí)

    DOSKY napsal:

    mikr napsal:

    Nechoď do Kaufu, skoč k rákoskovi na tržnici a za 250 Kč máš kilo luxusních mražených krevet.

    Musím potvrdit, také je kupuji od Čongů a mají je fakt luxus a za dobrou cenu.

    Já je kupuji v tržnici SAPA na Libuši

    #100868
    dosky
    Účastník
    (2656 odpovědí)

    Honzaku, já taky.

    #100870
    cenda
    Účastník
    (188 odpovědí)

    Dotázal bych se. Krevety ze Sapy,asi ČLR, pocházejí z lovu nebo chovu? Předpokládám,že jsou z chovu.I v Norsku,obchodech Rema,mají kromě vlastních atantských z lovu,dovozové z Thajska.Samozřejmě z chovu.Zajímavé.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 451. až 465. (celkem z 563)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(20)
(164)
(27)

Nahrávání ... Nahrávání ...