Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 562 odpovědí. Do diskuze (113 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Sidonius1 a poslední změna proběhla před 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 376. až 390. (celkem z 563)
  • Autor
    Příspěvky
  • #77301
    lacoh
    Člen
    (792 odpovědí)

    #77302
    lacoh
    Člen
    (792 odpovědí)

    #77368
    JAKABO
    Účastník
    (2998 odpovědí)

    #77373
    lacoh
    Člen
    (792 odpovědí)

    prsička s klobásou – po sedlácky

    #78184
    dukey
    Účastník
    (116 odpovědí)

    Nedá mi to. Možná to tu už někdo psal, ale nechce se mi vše kontrolovat. Teď jsem dojedl tresku upravenou tak, jak nám to dělali domácí v Chorvatsku. Dlouho jsem se tomu bránil, ale potřeboval jsem změnu a nemělo to chybu. Neseděla mi středomořská úprava na rybu ze severu, naštěstí jsem sám sebe ukecal.

    Nejlepší je rybu ugrilovat, já ji dnes jen upekl – sůl, pepř. Na hotovou rybu, čerstvě vyndanou, se naleje směs: olivový olej, bazalka, petrželová nať, rozetřený česnek.

    Množství co kdo snese. Ryba tu chuť natáhne a samozřejmě i olej z ryby. Bílé pečivo, aby bylo čím vytírat tu dobrotu.

    Kdo není zvyklý na olej, tak opatrně. Dnes už vydržím kýbl, ale poprvé to byla velká zábava :-D:-D:-D

    #78618
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)
    #79343
    skroban5
    Člen
    (158 odpovědí)

    Taky přidám jeden chlebový recept.Poprvé jsem ho jedl před třiceti lety když nám jej upekla babička mojí sestřenice.

    1 pivo desítka

    1kg hl.mouky

    5dkg droždí

    3 lžičky soli

    2 lžičky kmínu

    1/4l vody

    1 hodinu kynout

    1 hodinu péct na 220

    Pekáč vymazat sádlem a po upečení potřít vodou.O víkendu jsme upekli jednu várku protože v receptu nebylo napsáno na kolik se peče a mámka která nam ho vždycky pekla nám to už neřekne.Proto taky můžu přidat pár fotek.

    #79344
    skroban5
    Člen
    (158 odpovědí)

    #79345
    skroban5
    Člen
    (158 odpovědí)

    #79416
    Milan Pokorný
    Člen
    (206 odpovědí)

    OPRAVA RECEPTU – DOMÁCÍ CHLÉB

    Musím opravit v receptu na chleba, který jsem na vlákně prezentoval. Oprava se týká doby kynutí těsta. Někteří z vás mi to už potvrdili a mají podobnou zkušenost. Těsto kyne rychleji než je v receptu uvedeno (8-12 hod). Upekl jsem už cirka 20 chlebů a zjistil jsem, že doba kynutí je někde mezi 4-6 hodinami. Záleží na tom, zda se použije studená, nebo vlažná voda a jaká je teplota okolí při kynutí. Když použiji vlažnou vodu a těsto nechám kynout při teplotě cca 25 st C (doma tak topíme), tak mám těsto vykynuté za 4 hodiny. Potom těsto pomalu padá dolů.

    Dobré na tom zjištění je, že se tím zkracuje doba přípravy těsta na pečení zhruba na 1/2.

    Tolik můj postřeh a zkušenost z praxe. Nikdy předtím jsem z mouky nic nepekl, tak se omlouvám zkušenějším pekařům. Ale chuť má skvělou, což ocenili i “bratia Slováci”, kterým jsem dovezl vzorek a společně jsme další chleba u nich upekli. 😉 Do Norska výborná volba.

    PS: lžička sušeného česneku dodá chlebu zase jinou chuť

    #79417
    Milan Pokorný
    Člen
    (206 odpovědí)

    #79423
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    Vím, že mi tu někdo již říkal jak je nejlépe upravit makrelu, kterou jsem ještě nikdy nepřipravoval jinak než udil, ale už si to nepamatuji a jse lenivý to hledat a tak Vás prosím o recept na úžasnou makrelu.Díky moc.

    #79523
    skroban5
    Člen
    (158 odpovědí)

    kuliku uzená makrela je na stráce 15 od Doškyho,nevim jestli je to recept ktery hledáš.

    #79524
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    Kuliku. S námi v turnusu je kolega Bohouš – seznámím Tě s ním a ten umí báječně připravit nejen makrely.

    #79533
    petras
    Účastník
    (272 odpovědí)

    kulik napsal:

    Vím, že mi tu někdo již říkal jak je nejlépe upravit makrelu, kterou jsem ještě nikdy nepřipravoval jinak než udil, ale už si to nepamatuji a jse lenivý to hledat a tak Vás prosím o recept na úžasnou makrelu.Díky moc.

    Včera jsem hodil na plech kapii,mrkav,rajčata,cibuli,česnek,sojovku,sůl pepř,kmín,špek-ten musím mít skoro všude,trochu másla,bazalku,na to 7 nasolených makrel a šup do trouby,dnes jsou ještě lepší než včera.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 376. až 390. (celkem z 563)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(16)
(117)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...