Nápověda Doporučujeme:
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 436. až 450. (celkem z 563)
  • Autor
    Příspěvky
  • #93426
    Otta
    Účastník
    (632 odpovědí)

    Jiran,to víš že mě šla huba šejdrem ale měl jsem jich dost-nevim proč ale někteří kluci je nechtěli,no ale končim a už se těšim na nové.Jinak ti ale řeknu že takhle dlouho naložené jsou podstatně lepší než naložené krátkodobě,proto jsem je tak dlouho schovával abych věděl jakej bude výsledek.A i to naložení rovnou na lodi ma vliv proti mraženejm.8-O

    #93431
    petras
    Účastník
    (272 odpovědí)

    otta napsal:

    Jiran,to víš že mě šla huba šejdrem ale měl jsem jich dost-nevim proč ale někteří kluci je nechtěli,no ale končim a už se těšim na nové.Jinak ti ale řeknu že takhle dlouho naložené jsou podstatně lepší než naložené krátkodobě,proto jsem je tak dlouho schovával abych věděl jakej bude výsledek.A i to naložení rovnou na lodi ma vliv proti mraženejm.

    Makrely mám nasolené ještě od loňska ale pokud se podaří nachytat sledě a nasolit,tak je to ještě lepší.

    #93432
    Otta
    Účastník
    (632 odpovědí)

    My jezdíme v září a já sleďě ještě neviděl.:-x

    #93433
    Jiran
    Účastník
    (1990 odpovědí)

    petras napsal:

    otta napsal:

    Jiran,to víš že mě šla huba šejdrem ale měl jsem jich dost-nevim proč ale někteří kluci je nechtěli,no ale končim a už se těšim na nové.Jinak ti ale řeknu že takhle dlouho naložené jsou podstatně lepší než naložené krátkodobě,proto jsem je tak dlouho schovával abych věděl jakej bude výsledek.A i to naložení rovnou na lodi ma vliv proti mraženejm.

    Makrely mám nasolené ještě od loňska ale pokud se podaří nachytat sledě a nasolit,tak je to ještě lepší.

    Souhlasím, že čím déle, tím lépe, ale jen si neumím představit mít rok ve sklepě kýbl nasolených ryb, aniž by se nezkazily;-)

    #93435
    Otta
    Účastník
    (632 odpovědí)

    Jiran,myslel jsem že ti jde o to vydržet to nesežrat,pokud jde o výdrž neni problem.Na těchto stránkách někdo píše že je měl tři roky a paráda,pokud jsou zasipané solí neni vážně problem.8-)

    #93436
    petras
    Účastník
    (272 odpovědí)

    otta napsal:

    Jiran,myslel jsem že ti jde o to vydržet to nesežrat,pokud jde o výdrž neni problem.Na těchto stránkách někdo píše že je měl tři roky a paráda,pokud jsou zasipané solí neni vážně problem.

    Taky jsem měl obavy,ale poradili mi to kolegové předloni,byl jsem na konci července a přijeli se vytírat sledi mezi pobřežní ostrůvky zhruba na 25-30 metrech.Zpočátku nechtěli brát,ale na sleďová peříčka to pak šlo docela dobře.Na sonaru to ukazovalo hejna malých ryb bez záběru,občas nějaká velká ryba,to byl doprovod velkých doršů.Vykuchané sledě bez hlavy jsem prosolil,pak slil vodu a znovu zasypal solí a vydrželi rok a půl,matesy a rybí salát z nich byl vynikající.

    #96407
    Jisto
    Účastník
    (314 odpovědí)

    Náhodně jsem se trefil do “Kluci v akci” a bylo to z Lofot, takže jsem hltal informace

    Kluci v akci -Lofoty

    #96424
    Jiran
    Účastník
    (1990 odpovědí)

    Jisto napsal:

    Náhodně jsem se trefil do “Kluci v akci” a bylo to z Lofot, takže jsem hltal informace

    Kluci v akci -Lofoty

    Zarazilo mě množství vylovených tresek v tunách:-(

    #98897
    PetraMikova
    Člen
    (1 odpovědí)
    #98981
    Červený Jndřich
    Člen
    (1078 odpovědí)

    GULÁŠ Z LOSÍHO MASA S LIŠKAMI.8 porcí.1200g na kostky nakrájeného masa,4 lžíce oleje,4 na kostičky nakrájené cibule,4 na kostičky nakrájené mrkve,400g na kostičky nakrájeného celeru,4 stroužky česneku,4 lžíce protlaku,4 lžíce zeleninovéh vývaru,6 lžic jablečného džusu,2 litry vody,40g sušených lišek nebo 400g čerstvých,2 lžičky tymiánu,2 lžičky rozmarýnu,4 bobkové listy,2 lžíce mouky,sůl,pepř.POSTUP – Osmahneme kousky masa na oleji.Přidáme cibuli,mrkev,celer a necháme chvíli smažit.Přidáme prolisovaný česek,rajčatový protlak a chvíli povaříme.Přidáme vývar,jablečný džus a vodu tak,aby bylo maso zcela zalité.Přidáme lišky,tymián,rozmarýn a bobkový list.Necháme vařit dokut maso nezměkne.Na závěr zahustíme moukou s vodou a dochutíme solí a pepřem.Podáváme s bramborovou kaší, nebo s brambory a trochou nastrouhaného sýra třeba Skivet Flotemysot.Pokud nemáte losí maso tak ho lze nahradit srnčím.Dobrou chuť.

    #98983
    janka
    Účastník
    (2448 odpovědí)

    a zkuste do toho gulase jeste pridat stamprli konaku nebo rumu – krasne to zjemni!

    #98985
    zdena
    Účastník
    (267 odpovědí)

    a jeste jednu samostatnou na zjemneni chutovych poharku,nejlepsi su trnkove kapky ze slovacka

    #98986
    jigin1
    Účastník
    (984 odpovědí)

    Kamaráde, kdy to budem vařit?:-Dlosa asi neseženu,ale srnce jsem zrazil i dnes:-D:-D:-Dakorát nevím co zněho zůstalo… bylo to ve 140km rychlosti:-D

    #98992
    Červený Jndřich
    Člen
    (1078 odpovědí)

    Sežeň maso pomalou rychlostí,necháme ho uležet a uvařím to po domluvě u Vaška na Rampichově nebo doma a dovezu ho tam.Dáme si do pupíku.Nebo zaůkoluj Braníka.:-):-):-D

    #98993
    Červený Jndřich
    Člen
    (1078 odpovědí)

    Ještě sem dám recept na ROSTBÍF s jalovcem.:-)

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 436. až 450. (celkem z 563)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(20)
(164)
(27)

Nahrávání ... Nahrávání ...