Nápověda Doporučujeme:
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 361. až 375. (celkem z 563)
  • Autor
    Příspěvky
  • #77208
    Jiran
    Účastník
    (1990 odpovědí)

    Zapomněl jsem k obrázku připojit recept na rybí sekanou 🙂

    Rybí maso umeleme, nebo nasekáme na jemno, přidáme ingredience a vše dobře promícháme Z připravené směsi utvoříme večky, které dáme do pekáče, potřeme olejem, podlijeme vodou a pečeme ve vyhřáté troubě cca 3/4 hodiny na 220°C. Během pečení sekanou podléváme vlastní šťávou.

    300 g rybího masa

    2 lžíce oleje

    1/2 dcl mléka

    1 vejce

    20 g hladké mouky

    30 g strouhanky

    česnek

    majoránka

    mletý pepř

    sůl

    #77222
    Jiran
    Účastník
    (1990 odpovědí)

    Karbanátky z rybích zbytků:

    1/2 kg vařeného nebo pečeného rybího masa (zbytky)

    2 vejce

    5 dkg másla

    5 dkg slaniny

    1 cibule

    1 citrón

    strouhanka

    sůl

    mletý pepř

    olej na smažení

    Rybí maso jemně nasekáme, přidáme žloutky, rozehřáté máslo, sekanou slaninu, drobně pokrájenou cibuli, citrónovou šťávu, sůl, pepř a podle potřeby na zahuštění strouhanku. Z hmoty uděláme karbanátky, které namočíme v rozšlehaných bílcích, obalíme ve strouhance a usmažíme.

    #77225
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    S tou pekárnou má Došky pravdu. Také do doma střídáme – někdy je třeba změnit i tvar – veka nebo pecen. Nicměně oba to mají z kanceláře do obchodu asi 80 m a mají tam x druhů chlebů.

    #77226
    deda
    Účastník
    (263 odpovědí)

    Zdar Norci,dnes už za 111,tak probíhají přípravy na plno.Chlebík od BB je odkoušený a nemá chybu.Na doporučení našeho Míše před změnou s poklicí a bez potírat pírkem a vodou.JE Z TOHO PERFEKTNÍ KŮRČIČKA.jediná reklamace-máma lehce přesoleno,pro mne dobrý,dosud jsme vozili pekárničku-místo ní může být 8piv.Děda.

    #77232
    Milan Pokorný
    Člen
    (206 odpovědí)

    deda napsal:

    Zdar Norci,dnes už za 111,tak probíhají přípravy na plno.Chlebík od BB je odkoušený a nemá chybu.Na doporučení našeho Míše před změnou s poklicí a bez potírat pírkem a vodou.JE Z TOHO PERFEKTNÍ KŮRČIČKA.jediná reklamace-máma lehce přesoleno,pro mne dobrý,dosud jsme vozili pekárničku-místo ní může být 8piv.Děda.

    Zdar Dedo, jsem rád, že jsi se letos na vláknu taky ozval!

    Recept fakt odzkoušený, dobrý. Ženský celkově méně solí (moja kupodivu si to chválí), a taky chtějí chránit naše zdraví. Tak si to moc neber. Kůrčička je hodně výživná i bez potírání vodou (pekaři to dělali), ale proti kulinářskému mazlení, žádný diškutát.

    Je to “vejražka” jak vyšitá. A jak píše Kim, změna tvaru a složení chleba je taky život, a dodávám, že letí nevyzpytatelně jak kometa. Jen ten odjezd na Bakkan se nějak vleče. My jedeme až koncem července (ještě jsme tam v létě nebyli) – taky změna 😀

    #77254
    Jiran
    Účastník
    (1990 odpovědí)

    DOSKY napsal:

    V práci se ty vole maká a ne peče chleba. Máš to nějak pomotaný.

    No, na to, že můžeš těsto připravit doma a upeče se druhý den v kanceláři není nic od věci a navíc chlebem provoněnou rybářskou kancelář nikdo nemá;-)

    #77259
    lacoh
    Člen
    (792 odpovědí)

    deda napsal:

    dosud jsme vozili pekárničku-místo ní může být 8piv.Děda.

    Nazdar deda, predsa kvôli pekárničke by si limit piva nenechal doma!:-D:-D:-D

    #77274
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    Tak jsem dnes byl v masně a nemají sádlo na škvaření, ale bývá. Koupil jsem babičinu nebo jakou kvalitní hladkou mouku. Ještě jsem se díval zda mají žitnou mouku, ale bohužel. Nevím, zda se vůbec v maloobchodě najde. Mají různé směsi do pekáren, ale to já nechci. Mám v úmyslu použít tu hladkou mouku a jednu třetinu žitnou. Budu hledat dál.

    #77279
    Radyn
    Účastník
    (600 odpovědí)

    Kime žitnou mouku mají v každém dobrém obchodě se zdravou výživou. V supermarketech jsem ji neviděl nikde.

    #77280
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)

    Radyn napsal:

    Kime žitnou mouku mají v každém dobrém obchodě se zdravou výživou. V supermarketech jsem ji neviděl nikde.

    V Albertu,Tescu..:-P

    #77281
    dosky
    Účastník
    (2655 odpovědí)

    Jak píše ZM tak skoro ve všech lepších supermarketech žitnou mouku mají.

    8-)8-)8-)

    #77282
    Radyn
    Účastník
    (600 odpovědí)

    Tak jsem možná hledal špatně. Tím líp:-P:-P

    #77289
    petras
    Účastník
    (272 odpovědí)

    Radyn napsal:

    Tak jsem možná hledal špatně. Tím líp

    V Kauflandu je žitná tmavá chlebová a pšeničná chlebová,tu mám přímo z mlýna.Stačí třetina dávky.

    #77299
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    Tu chlebovou jsem dnes koupil včetně sušených kvasnic.

    #77300
    lacoh
    Člen
    (792 odpovědí)

    Jiran napsal: recept na rybí sekanou

    Parťák Gejza to robieva podobne, nerobí však placky alebo večky. Obvinie to plátkom tresky alebo mníka a podáva to ako predjedlo.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 361. až 375. (celkem z 563)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(16)
(119)
(21)

Nahrávání ... Nahrávání ...