Nápověda Doporučujeme:
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 106. až 120. (celkem z 176)
  • Autor
    Příspěvky
  • #37582
    tuareg1
    Účastník
    (235 odpovědí)

    gruvearbeider napsal:

    Step napsal:

    Copak bylo v té termosce, že se ti zamotala šiška???

    Step, šiška se mě zpravidla netočí,spíše chromota, těch pár křížků je už znát. Člověk si to nerad připouští, no a v termosce je pořádný kafe, jsem abstinent, který ale do Norska bez 2 lahvinek pálené nejede.

    MifakM napsal:

    Tak jsem to nakonec našel. Je to zákon K 2009-11-24 č.1400

    Překladač google :

    13 Zařízení pro záchranu života

    (1) Všechna plavidla musí mít alespoň tyto život zachraňující zařízení na palubě:

    a. Záchranný vor kapacita pro každého na desce, která alespoň splňuje normy ISO 9650-1.

    b. Vhodné označení CE vesty s nejméně 100 N vztlaku pro všechny na palubě. Děti by měly mít přístup k vhodným označením CE plovoucích zařízení přizpůsobená velikosti dítěte.

    c. Záchranný kruh se světlem.

    d. Plovoucí hod kroužkem připojen k nejméně 30 metrů plovoucí linky.

    e. Tři a tři výsadkové světlice.

    f. Záchrana rámu nebo obdobné zařízení, které umožňuje obnovit osobu z vody.

    (2) Pododdíl písmen A až C se nevztahuje na:

    a. nádoba, v níž všechny na palubě nosí odpovídající označení značkou plnou přežití oblek, který sám nebo v kombinaci s jinými označením CE vesty, poskytovat vztlak nejméně 150 cestujících N. se ponořit do závodu na sobě potápěčský oblek, který sám nebo v kombinaci označení CE vesty, poskytuje vztlak nejméně 150 N.

    b. plavidla pod 15 m, v celkové délce, které pracují při rychlostech nižších než 10 uzlů v obchodní oblasti 2 a méně v období od 15. duben-15. září, kdy všichni na palubě jsou na sobě vhodné označením CE vesty s minimálně 50 N vztlaku.

    3) Flow zařízení, včetně plných floatačních obleky, požadované podle tohoto oddílu, musí alespoň splňovat normy ISO EN 393, ČSN EN ISO 395, ISO EN 396, ISO 12402-3, ISO 12402-4 nebo ISO 12402-5. Úplné flotační obleky se také tepelné ochrany třídy D v souladu s ISO 15027

    Takže si zjistěte, zda Váš oblek splňuje požadovanou normu a tepelnou ochranou třídu – mělo by to být vyšité na obleku na některém ze štítků (pravděpodobně na vnitřní kapse) A jestli jsem to správně pochopil, tak by vztlak plovoučáku měl být větší než 150N a to ty naše zpravidla nemají… ale mohu se samosebou mýlit

    MifakM napsal:

    Tak jsem to nakonec našel. Je to zákon K 2009-11-24 č.1400

    Překladač google :

    13 Zařízení pro záchranu života

    (1) Všechna plavidla musí mít alespoň tyto život zachraňující zařízení na palubě:

    a. Záchranný vor kapacita pro každého na desce, která alespoň splňuje normy ISO 9650-1.

    b. Vhodné označení CE vesty s nejméně 100 N vztlaku pro všechny na palubě. Děti by měly mít přístup k vhodným označením CE plovoucích zařízení přizpůsobená velikosti dítěte.

    c. Záchranný kruh se světlem.

    d. Plovoucí hod kroužkem připojen k nejméně 30 metrů plovoucí linky.

    e. Tři a tři výsadkové světlice.

    f. Záchrana rámu nebo obdobné zařízení, které umožňuje obnovit osobu z vody.

    (2) Pododdíl písmen A až C se nevztahuje na:

    a. nádoba, v níž všechny na palubě nosí odpovídající označení značkou plnou přežití oblek, který sám nebo v kombinaci s jinými označením CE vesty, poskytovat vztlak nejméně 150 cestujících N. se ponořit do závodu na sobě potápěčský oblek, který sám nebo v kombinaci označení CE vesty, poskytuje vztlak nejméně 150 N.

    b. plavidla pod 15 m, v celkové délce, které pracují při rychlostech nižších než 10 uzlů v obchodní oblasti 2 a méně v období od 15. duben-15. září, kdy všichni na palubě jsou na sobě vhodné označením CE vesty s minimálně 50 N vztlaku.

    3) Flow zařízení, včetně plných floatačních obleky, požadované podle tohoto oddílu, musí alespoň splňovat normy ISO EN 393, ČSN EN ISO 395, ISO EN 396, ISO 12402-3, ISO 12402-4 nebo ISO 12402-5. Úplné flotační obleky se také tepelné ochrany třídy D v souladu s ISO 15027

    Takže si zjistěte, zda Váš oblek splňuje požadovanou normu a tepelnou ochranou třídu – mělo by to být vyšité na obleku na některém ze štítků (pravděpodobně na vnitřní kapse) A jestli jsem to správně pochopil, tak by vztlak plovoučáku měl být větší než 150N a to ty naše zpravidla nemají… ale mohu se samosebou mýlit

    Tak dnes jsem koupil plovoucí oblek Seafox

    A má označení EN 393.

    Takže podle výše uvedené normy, nebo zákona, vesta netřeba

    #37584
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    tuareg1 napsal:

    Tak dnes jsem koupil plovoucí oblek Seafox

    A má označení EN 393.

    Takže podle výše uvedené normy, nebo zákona, vesta netřeba

    Vestu nemusíš mít od vztlaku 150N. A tu Seafox nedosahuje.

    #38157
    Vydra
    Účastník
    (749 odpovědí)

    Co znamená na obleku označení 86 Newtons? Unese mě to, když mám 85kg?

    #38159
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    Vydra napsal:

    Co znamená na obleku označení 86 Newtons? Unese mě to, když mám 85kg?

    To může být třeba i značka šicí dílny, nebo označení druhu obleku 🙂 Pokud nedaš aspoň foto toho označení, nevíme o co se jedná.

    #38164
    Vydra
    Účastník
    (749 odpovědí)

    to MifakM:

    Mám tento, ale musel jsem si vzít velikost “M”, protože “L” mi bylo moc velký a teď mám obavy, že kdybych hupsnul do vody tak mě to neunese.

    oblek

    #38165
    Vydra
    Účastník
    (749 odpovědí)

    Druhý obrázek

    #38174
    Miroslav Laurin
    Člen
    (28 odpovědí)

    to Vydra: Údaj 86 Newtons na plovoucím obleku je vztlaková síla, kterou budete v případě nechtěné touhy, zaplavat si oblečený v tomto obleku v chladné vodě Norského moře, nadzvedáván k hladině. Ve vašem případě to bude pouze síla 8,772 kilogramu. Jeden Newton je síla 0,102 kilogramme – force (podle mezinárodních převodních tabulek jednotek síly). Z uvedeného příkladu je nanejvýš patrné, že pokud se Vám nedostane ihned včasného vylovení od kolegů z lodi, poslouží Vám kterýkoliv z plovoucích obleků (kromě těch za cca 40.000) asi jen k tomu, že bude

    Vaše plovoucí mrtvola po určitém čase snáz nalezena. Stejné to je i u záchranných vest.

    #38182
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    2 Vydra

    Podle obrázku tvůj oblek má Level 50 – tedy nejnižší třída.

    Překladač Google o této skupině “mluví” takto :

    Tento stupeň je určen pro ty, kteří jsou příslušné plavci a kteří jsou v blízkosti banky, pobřeží, nebo kteří pomoc a prostředky na záchranu na dosah ruky. Tyto oděvy mají minimální velikost, ale jsou omezené použití v narušené vodou, a nelze očekávat, aby uživatel bezpečně po dlouhou dobu. Nemají dostatečný vztlak na ochranu osob, kteří jsou schopni pomoci sami. Oni vyžadují aktivní účast uživatele. Normy vztahující se na této úrovni, EN 393 nebo ISO 12402-5 týden

    #38202
    Pafka
    Účastník
    (3886 odpovědí)

    2 Vydra

    Pak ti nezbývá, než praktická zkouška v přístavu. V lepším případě v bazénu a pokud budeš plavat v sladké vodě, ve slané vodě bude vztak větší. :-D:-D:-D

    #38225
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)

    Protože mám Fladen a mám jejich katalog uvedu jejich tabulku,kde červeně jsou parametry normy EN 393 a žlutě jsou hodnoty vztlaku nabízených obleků.Aby jsem nebyl napadnut za nežádoucí reklamu našel jsem ukázku plovacích schopností běžného obleku Sundridge,akorát zrovna nevím,jak to sem rychle http://www.youtube.com/watch?v=zfN9UtsX17o&feature=related vložit..:-|

    O tom,že má být na lodi ještě pro každého plovací vesta jsme již psali,mluvili,řekla to kategoricky i paní Janka,takže je zbytečné o tom polemizovat.

    #39974
    Lukáš Sedláček
    Účastník
    (224 odpovědí)

    řešíme tdy používání plovoucích obleků a vest, koukněte na tohle video,asi má někdo vyjímku. Není tam vidět oblek ani vesta :-(:-E:-)

    možná že má kapitán dost záchraných kruhů 😀

    #39985
    tuareg1
    Účastník
    (235 odpovědí)

    Já se díval na tuto ukázku a z ní je zřejmé že oblek plave. A ten maník co to předvádí není zrovna nějaká sušinka:-D

    http://www.tucniaci.eu/video/100-skuska-plavajucej-supravy-seafox-standard.html

    #66018
    Peeta
    Účastník
    (125 odpovědí)

    Chtěl jsem se zeptat, jestli máte nějaké zkušenosti s opravou plovoucího obleku. Kolega má oblek Sundridge TEAM DAIWA a podařilo se mu svrchní část proříznout nožem, díra cca 1 cm. A teď neví, jak případně kdo by mu to dokázal opravit.

    #68963
    Piva
    Účastník
    (786 odpovědí)

    Mám takový dotaz kamrád si koupil plovoucí oblek značky Behr…po 4 dnech mu prasknul šev v rozkroku.Prodejce mu oznámil vyjádření od výrobce? že je to jeho vina a reklamaci zamítnu.Prý si to má nechat někde zašít.Velikostně je mu parádně a pouze v něm rybařil.Tyto obleky jsme kupovali 2 ks pro stejně velké rybáře.Jeden je ok a proto si myslím, že to jeho vina nebyla. Jaký je Váš názor a máte nějakou radu?

    #69000
    Piva
    Účastník
    (786 odpovědí)

    Piva napsal: Mám takový dotaz kamrád si koupil plovoucí oblek značky Behr…po 4 dnech mu prasknul šev v rozkroku.Prodejce mu oznámil vyjádření od výrobce? že je to jeho vina a reklamaci zamítnu.Prý si to má nechat někde zašít.Velikostně je mu parádně a pouze v něm rybařil.Tyto obleky jsme kupovali 2 ks pro stejně velké rybáře.Jeden je ok a proto si myslím, že to jeho vina nebyla. Jaký je Váš názor a máte nějakou radu?

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 106. až 120. (celkem z 176)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(16)
(117)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...