Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 175 odpovědí. Do diskuze (63 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel antoninstanislav a poslední změna proběhla před 6 roky.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 46. až 60. (celkem z 176)
  • Autor
    Příspěvky
  • #33470
    bulik
    Účastník
    (334 odpovědí)

    Asi to bude trochu i na těch policajtech, já byl na kutru s kapitánem asi 3x, a nikdy na nás nechtěl, abychom si vesty oblékli s tím, že stačí když jsou pověšené na lodi. Teď poslední roky používám Imax, a i když kolem nás loni jezdili policajti na Lofotech, tak nám vždycky jen zamávali, a vesty jsme přitom nikdo neměl. Také je pravda, že místní rybáři vesty na kutrech také nepoužívají, a plovoucí oblečení jsem na nich moc neviděl.

    #33471
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    S těma vestama jestli nosit, nebo nenosit..

    Zákon hovoří jasně, je potřeba mít vestu v počtu osob přítomných na lodi v dosahu. Ale pravdou je, že kutr, nebo osobní loď je úplně jiná kategorie jako loďe, ze kterých chytáme.

    Zákony jsou totiž rozděleny i podle velikosti a účelu lodí.

    Ty ze kterých chytáme se řadí do kategorie :

    (překlad z googlu) “plavidla menší než 15 m celkové délky a cestovního ruchu nebo soukromými institucemi, vypůjčených nebo pronájmu na turistické nebo jiné rekreační účely bez velitele nebo posádky”

    #33474
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    Tak jsem to nakonec našel. Je to zákon K 2009-11-24 č.1400

    Překladač google :

    13 Zařízení pro záchranu života

    (1) Všechna plavidla musí mít alespoň tyto život zachraňující zařízení na palubě:

    a. Záchranný vor kapacita pro každého na desce, která alespoň splňuje normy ISO 9650-1.

    b. Vhodné označení CE vesty s nejméně 100 N vztlaku pro všechny na palubě. Děti by měly mít přístup k vhodným označením CE plovoucích zařízení přizpůsobená velikosti dítěte.

    c. Záchranný kruh se světlem.

    d. Plovoucí hod kroužkem připojen k nejméně 30 metrů plovoucí linky.

    e. Tři a tři výsadkové světlice.

    f. Záchrana rámu nebo obdobné zařízení, které umožňuje obnovit osobu z vody.

    (2) Pododdíl písmen A až C se nevztahuje na:

    a. nádoba, v níž všechny na palubě nosí odpovídající označení značkou plnou přežití oblek, který sám nebo v kombinaci s jinými označením CE vesty, poskytovat vztlak nejméně 150 cestujících N. se ponořit do závodu na sobě potápěčský oblek, který sám nebo v kombinaci označení CE vesty, poskytuje vztlak nejméně 150 N.

    b. plavidla pod 15 m, v celkové délce, které pracují při rychlostech nižších než 10 uzlů v obchodní oblasti 2 a méně v období od 15. duben-15. září, kdy všichni na palubě jsou na sobě vhodné označením CE vesty s minimálně 50 N vztlaku.

    3) Flow zařízení, včetně plných floatačních obleky, požadované podle tohoto oddílu, musí alespoň splňovat normy ISO EN 393, ČSN EN ISO 395, ISO EN 396, ISO 12402-3, ISO 12402-4 nebo ISO 12402-5. Úplné flotační obleky se také tepelné ochrany třídy D v souladu s ISO 15027

    Takže si zjistěte, zda Váš oblek splňuje požadovanou normu a tepelnou ochranou třídu – mělo by to být vyšité na obleku na některém ze štítků (pravděpodobně na vnitřní kapse) A jestli jsem to správně pochopil, tak by vztlak plovoučáku měl být větší než 150N a to ty naše zpravidla nemají… ale mohu se samosebou mýlit

    #33479
    zdeněk křešnička
    Účastník
    (417 odpovědí)

    Step napsal:

    Copak bylo v té termosce, že se ti zamotala šiška???

    Step, šiška se mě zpravidla netočí,spíše chromota, těch pár křížků je už znát. Člověk si to nerad připouští, no a v termosce je pořádný kafe, jsem abstinent, který ale do Norska bez 2 lahvinek pálené nejede.

    #33480
    Kliknis
    Účastník
    (951 odpovědí)

    2 MifakM

    Tak sem se šel schválně podívat a je to tam na vnitřní kapse EN 393 a vztlak 50 N. Takže pohoda…8-)

    #33481
    Michal
    Účastník
    (246 odpovědí)

    takže Sundridge Crossflow má psáno,že splňuje normu EN 393,ale vztlak je dán velikostí obleku,třeba xxl má 90N,ale velikost xxxs pouze 55N,největší velikost giant má 100 N,je to logické,čím větší váha rybáře,tím je potřeba větší vztlak obleku aby dotyčného udržel.Tím pádem si nejsem jist,jestli jsi to,jak píšeš,pochopil správně…

    #33482
    Kliknis
    Účastník
    (951 odpovědí)

    Já mam ten samej jako tady vyfotil Naki od Ice Fish.

    #33483
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    kliknis napsal: 2 MifakM

    Tak sem se šel schválně podívat a je to tam na vnitřní kapse EN 393 a vztlak 50 N. Takže pohoda…

    No normu sice splňuješ, ale nesplňuješ pododdíl 2a, kde je uvedeno, že musíš mít vztlak 150N. Pokud ho nedosahuješ, jsi povinnen vestu prostě na lodi mít.

    Tak jsem to pochopil já.

    #33484
    Kliknis
    Účastník
    (951 odpovědí)

    MifakM napsal: kliknis napsal: 2 MifakM

    Tak sem se šel schválně podívat a je to tam na vnitřní kapse EN 393 a vztlak 50 N. Takže pohoda…

    No normu sice splňuješ, ale nesplňuješ pododdíl 2a, kde je uvedeno, že musíš mít vztlak 150N

    Já vim, ale když splňuju normu, tak mě vztlak nezajímá..:-D

    #33486
    Kliknis
    Účastník
    (951 odpovědí)

    Vztlak se na plovoucí obleky nevztahuje, je to tam napsaný:-)

    #33487
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    Ale bod 3 sám o sobě neruší bod 1. Pokud by rušil, bylo by to tam napsáno.

    #33488
    Kliknis
    Účastník
    (951 odpovědí)

    (1) Všechna plavidla musí mít alespoň tyto život zachraňující zařízení na palubě:

    3) Flow zařízení, včetně plných floatačních obleky, požadované podle tohoto oddílu, musí alespoň splňovat normy ISO EN 393, ČSN EN ISO 395, ISO EN 396, ISO 12402-3, ISO 12402-4 nebo ISO 12402-5. Úplné flotační obleky se také tepelné ochrany třídy D v souladu s ISO 15027

    Tohle bych řekl platí pro mě, když mam plovoucí oblek, nebo myslíš že ne??:-|

    #33489
    Michal
    Účastník
    (246 odpovědí)

    Když má největší oblek od Sundridge 100N tak bych chtěl vidět oblek se vztlakem 150 N a zejména na človíčka 165 cm a 60 kg váhy… 😀

    #33493
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    2 kliknis

    Podle mne

    Pro nás (majitele klasických plovoučáků) platí bod 1 a 3. Bod 3 však splněním dané podmínky neruší bod 1, tedy vestu musíš mít.

    Bod 1 a-c (a tedy i nošení záchranné vest) ruší pouze splnění ustanovení 2a – naplněním hodnoty vztlaku 150N pro ochranný oblek k přežití.

    2 upír

    Myslím, že tento oblek tuto podmínku splňuje

    #33505
    Radyn
    Účastník
    (600 odpovědí)

    No to určitě splňuje ale nesplňuje finanční možnosti a nebo využitelnost většiny z nás.musí to být ale bomba ten oblek.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 46. až 60. (celkem z 176)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(5)
(19)
(142)
(24)

Nahrávání ... Nahrávání ...