Nápověda Doporučujeme:
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 151. až 165. (celkem z 176)
  • Autor
    Příspěvky
  • #254489
    Glum
    Účastník
    (183 odpovědí)

    Ten kdo navrhl pro rybáře oblek s bílýma rukavama asi na moři a ve filetárně nikdy nebyl. Mám 2 roky Stormbeach od Sundridge a jsem maximálně spokojený. Zatím nemám důvod měnit.

    #254860
    mirecek
    Účastník
    (252 odpovědí)

    Mám seafox 3 roky. 2x jsem ho vypral v pračce a ta imregnace už není to pravé ořechové. Má cenu investovat do nějakého spreje na obnovení vodě odolnosti, nebo je výhodnější koupit nový oblek? V Norsku jsem 2x ročně.

    #255146
    Raca
    Účastník
    (191 odpovědí)

    To mirecek: Určitě investuj do impregnace, oblek peru každý rok, každý rok také impregnuji a není problém. Kupuji impregnaci v drogerii, žádné speciální předražené sračky nemá cenu kupovat, stejně je nejlepší to za rok naimpregnovat po očistě znovu vždy před odjezdem. Mám oblek Spro a takto to funguje uplně v pohodě.

    #267593
    SKRKUN
    Účastník
    (60 odpovědí)

    Mám plovoucí oblek Sandridge Seafox šestým rokem,pral jsem jej jen ručně a impregnoval po každém vyprání.Letos jsem jej impregnoval ještě znovu před odjezdem do norska.Výsledek velice špatný,stačilo aby sem tam šplouchla vlna do člunu a rychle se promočil,když jsem si sednul na mokré sedátko tak do minuty jsem měl mokré trencle.Myslím že dosloužil a bude zralý na popelnicu.Máte někdo recept jak nebo čím ho impregnovat aby se dal ještě používat?

    #267615
    zdeneko
    Účastník
    (439 odpovědí)

    To mirecek: Určitě investuj do impregnace, oblek peru každý rok, každý rok také impregnuji a není problém. Kupuji impregnaci v drogerii, žádné speciální předražené sračky nemá cenu kupovat, stejně je nejlepší to za rok naimpregnovat po očistě znovu vždy před odjezdem. Mám oblek Spro a takto to funguje uplně v pohodě.

     

    Impregnace má význam pro obleky s memebránou. Spro je oblek z nylonu s PVC potahem. To je jako impregnovat igelit.

    #267617
    zdeneko
    Účastník
    (439 odpovědí)

    Mám plovoucí oblek Sandridge Seafox šestým rokem,pral jsem jej jen ručně a impregnoval po každém vyprání.Letos jsem jej impregnoval ještě znovu před odjezdem do norska.Výsledek velice špatný,stačilo aby sem tam šplouchla vlna do člunu a rychle se promočil,když jsem si sednul na mokré sedátko tak do minuty jsem měl mokré trencle.Myslím že dosloužil a bude zralý na popelnicu.Máte někdo recept jak nebo čím ho impregnovat aby se dal ještě používat?

    Kup si nový. Mám stejnou zkušenost. Nakonec tě bude stát péče více, než nový oblek a stejně budeš mokrej.

    #267618
    SKRKUN
    Účastník
    (60 odpovědí)

    Zdeneko,Myslím si že máš pravdu,nenapsal tu myslím nikdo po kolika použitích je ten oblek na nic,mám hodně přátel co jezdí Norsko a říkali mi 3x  a kup si nový,měl by se k tomu vyjádřit Sim,měl ho taky a po nějakém čase ho prodal.Jinak musím dodat že je pořád plovoucí loni jsem ho zkoušel a plave se v něm dobře na zádech.Ještě jedna věc používán byl i v trochu extrémních podmínkách Nordkapu v současné době ho prochčí i májový deštík toť moje zkušenost.

    #267660
    Hannnes
    Účastník
    (57 odpovědí)

    Zdravím chlapy, toto téma by mě taky zajímalo, jak se čistí a impregnuje, zda co má smysl. Já mám osobně Sundridge Crossflow Extreme, letos jsem byl poprvé, a jsem s ním nad míru spokojený, 8 dní nám jen chcalo a já zůstal suchý. Tak nějaké to info na údržbu by se hodilo. Michal by k tomu nějaké vyjádření mohl říci.

    #267682
    Kliknis
    Účastník
    (951 odpovědí)

    Mam Oblek od Ice fish, byl asi 7x v Norsku, opravdu ho nešetřím, po příjezdu vyperu v pračce, nikdy jsem ho neinpregnoval a jsem pořád v suchu, takže za pár korun bez problémů.

    #267695
    Harty
    Účastník
    (1242 odpovědí)

    Jo jo,taky jsem zažil borce,kteří oblek leta neperou,aby nepřišli o impregnaci.A asi nemusím mluvit o tom že je z toho smrad, že by jeden pad.Je přece jasný,že když vyperete oblek v tom nejlepším pracím prášku,který odstraní vše co je na obleku,tak odstraníte i impregnaci.Pro ten případ se prodává spec.tekutý prací prostředek,který tuto povrch.úpravu nerozpustí-nenaruší.Prodává se ve sportu,nebo v obchodě s outdor.oblečením.-není nejlevnější.Po vyprání a po řádném uschnutí oblek opět ošetříme impreg.Ještě mám zkušenost z NANO prostředkem na auta,který funguje skvěle,ale tam je cena ještě víše.Nebo oblek raději jenom vymáchat v čisté vodě a to samé usušit a naimpregnovat.Bohužel, nic není stoprocentní a než dávat hafo peněz za obleky a prostředky na čištění,tak jsem to vyřešil po svém.

    #267759
    Candat – Rosťa
    Účastník
    (191 odpovědí)

    Prací prostředek jak píše Harty jsem koupil ve sportu, byl to malej pytlík a podle návodu jsem pořídil raději 2, aby odpovídali hmotnosti a velikosti obleku. Cena cca 80,-Kč (dá se pořídit i větší balení). K tomu jsem přikoupil sprej který mi vyšel v pohodě na oblek. Jelikož jsem tomu nevěřil, běhal jsem pak před domem v dešti a ono to fungovalo. Letos jsem oblek zase vypral v prostředku a bez impregnace ho zkusil v dešti a ono to zase funguje. Myslím že za cca 400,-Kč mám na min. 2 roky vystaráno, uvidím příští rok až ho zase vyperu. (neperu v pračce, pouze vana a vlažná voda). Oblek po 4 Norsku vypadá pořád velice svěží, narozdíl od kolegy, který se na to vykašlal a při delším dešti jsme se museli vrátit, protože byl promočený.

    #267937
    Valhalla
    Účastník
    (56 odpovědí)

    Mam Oblek od Ice fish, byl asi 7x v Norsku, opravdu ho nešetřím, po příjezdu vyperu v pračce, nikdy jsem ho neinpregnoval a jsem pořád v suchu, takže za pár korun bez problémů.

    Taky sem měl Hitru, nebo jak se to jmenovalo, pak sem přešel na plovoucí Icefish, pak na Fladen. Nikdy jsem nebyl 100% spokojený, všechny obleky byly tuhé a omezovaly mě v pohybu při zdolávání, ten plovoucí Icefish mě dokonce v termopládle v podapží prodřel díru, jak se to tam šudlilo. Pak jsem dostal od kamarádů k narozeninám Sundrige Extreme a konečně chytám v naprostým pohodlí, suchu a bezpečí. Kdybych nedostal ten Extreme, tak bych šel asi do IMAX, ale mě opravdu vadila ta barevná kombinace. No teď už to mám vyřešené. Takže za sebe doporučuji Sundridge

    #273203
    Sim
    Správce
    (11208 odpovědí)

    Mám seafox 3 roky. 2x jsem ho vypral v pračce a ta imregnace už není to pravé ořechové. Má cenu investovat do nějakého spreje na obnovení vodě odolnosti, nebo je výhodnější koupit nový oblek? V Norsku jsem 2x ročně.

    Po třech letech je to zvážení. Hodně záleží na počasí jaké trefíš. Když bude pršet, jako když pustíš sprchu, tak určitě promokneš a bude ti zima. Znám spoustu lidí, kteří když prší tak nevyplouvají a počkají si na lepší počasí. Takovýmu člověku bych ho prodal a přidal nějakou korunu a koupil bych si nový.

    #273349
    trojhak
    Účastník
    (132 odpovědí)

    Mám seafox 3 roky. 2x jsem ho vypral v pračce a ta imregnace už není to pravé ořechové. Má cenu investovat do nějakého spreje na obnovení vodě odolnosti, nebo je výhodnější koupit nový oblek? V Norsku jsem 2x ročně.

    Kdyby ses ho chtěl zbavil, tak já bych ho bral. Potřebuji něco staršího pro tátu, který právě vyjíždí jen za pěkného počasí. Poslal jsem ti do SZ adresu, tak mě napiš, kolik by sis za něj představoval peněz.

    #273377
    mirecek
    Účastník
    (252 odpovědí)

    Mám seafox 3 roky. 2x jsem ho vypral v pračce a ta imregnace už není to pravé ořechové. Má cenu investovat do nějakého spreje na obnovení vodě odolnosti, nebo je výhodnější koupit nový oblek? V Norsku jsem 2x ročně.

    Kdyby ses ho chtěl zbavil, tak já bych ho bral. Potřebuji něco staršího pro tátu, který právě vyjíždí jen za pěkného počasí. Poslal jsem ti do SZ adresu, tak mě napiš, kolik by sis za něj představoval peněz.

    Oblek jsem ti dnes poslal českou poštou na dobírku, balík do ruky. Zítra bys ho měl mít.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 151. až 165. (celkem z 176)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(11)
(100)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...