Nápověda Doporučujeme:
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 61. až 75. (celkem z 176)
  • Autor
    Příspěvky
  • #33514
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    2 Radyn

    To ale není problém toho zákona 😉

    Proto je tam ta uvedena i ta “levnější” varianta s povinností mít záchrannou vestu…

    #33515
    Michal
    Účastník
    (246 odpovědí)

    Oblek je sice parádní,ale i u něho bude mít každá velikost jiný vztlak,takže ……jinak jsem našel ještě tuto větu:I když na sobe máte floating – plovouci- oblek – nenahrazuje to povinnost mít na lodi záchrannou vestu pro každou přítomnou osobu!

    😉

    #33517
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    2 upir

    To asi ano, s tím naprosto souhlasím. Na druhou stranu si troufám tvrdit, že i u té nejmenší velikosti bude dosahovat těch stanovených 150N. Ale potvrdit to může zatím asi jen SIM – jakožto prodejce 😉

    #33521
    Michal
    Účastník
    (246 odpovědí)

    Tak jsem se trochu na ten Ursuit podíval,vztlak není nikde uveden,alespoň jsem ho nikde nenašel,ale je to suchý oblek a ten má trochu odlišné vlastnosti od klasických plovoucích.Je to také dáno tím,že je hlavně určen pro veškeré vodní sporty a také rybaření.;-)

    #33530
    Naki
    Účastník
    (900 odpovědí)

    Tady posílám nějaké bližší informace k bleku Ursait. Tak pokud někdo rozumí všem těm hodnotám,tak ať to upřesní.

    Ursuit certifikace

    Ursuit technická specifikace

    #33531
    Naki
    Účastník
    (900 odpovědí)

    A ještě jedna věc,co jsem se tak díval po netu,tak 2 dílný oblek splňuje pouze normu EN a kombinéza ještě k tomu i ISO. Ale vztlak jsem nikde udávanej nenašel.

    #33532
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    2 Naki

    Koukal jsem ale máš pravdu o vztlaku nikde zmínka.

    Ale trochu jsem pátral a našel jeden dokument, kde se o vztlaku mluví (obecně). Na základě vztlaku je přiřazena certifikace EN nebo ISO.

    Tak například uvedený oblek upírem (28.03.2012 v 18:27:49) Sundridge Crossflow má certifikaci EN 393, což znamená, že je to level 50.

    Více :

    Levels of Buoyancy information sheet

    #33533
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    Naki napsal:

    A ještě jedna věc,co jsem se tak díval po netu,tak 2 dílný oblek splňuje pouze normu EN a kombinéza ještě k tomu i ISO. Ale vztlak jsem nikde udávanej nenašel.

    Koukám, že v certifikátu je, že splňuje normu ISO 15027.

    Tedy podle toho co je v tom zákonu (norském) napsáno, tak má těch minimálních 150N (§13 – 1b), ale nevím, jestli se tato norma nevztahuje k úplně jiné věci 🙂

    #33535
    Jisto
    Účastník
    (314 odpovědí)

    Kurňa chlapi najdite mně jakoukoliv normu, která bude vyhovovat pro mých 150kg. Zatím to splňuje jen pneumatika od kombajnu a to si musím dát k obědu hrachovku a fazolovej guláš s čočkovým salátem, jenže to se mnou pak nikdo nechce jet na vodu. Zatracenej Archimedes, to ten zákon nemohl vymyslet jinak?

    #33537
    Kliknis
    Účastník
    (951 odpovědí)

    2 MifakM

    No samozřejmě, že vestu si bereš na loď, už se to tady řešilo několikrát, alespoň si máš co dát pod zadek..;-)

    #33552
    ivanmi5
    Člen
    (28 odpovědí)

    Chem Vám všetkým poďakovať za odpovede, hlavne Mifakovi, ktorý sem vniesol podstatné svetlo, ako je to s používaním viest a súčasne plávajúcich oblekov na lodi. Určite viacerí z nás získali užitočné informácie. Vďaka ešte raz 😉

    #33556
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    Jisto napsal: Kurňa chlapi najdite mně jakoukoliv normu, která bude vyhovovat pro mých 150kg. Zatím to splňuje jen pneumatika od kombajnu a to si musím dát k obědu hrachovku a fazolovej guláš s čočkovým salátem, jenže to se mnou pak nikdo nechce jet na vodu. Zatracenej Archimedes, to ten zákon nemohl vymyslet jinak?

    Tak normu asi nenajdem, protože norma neřeší jednotlivé hmotnosti 🙂 K hmotnosti (a velikosti těla) si musíš koupit velikost obleku.

    Je otázka druhá, zda pro takové “drobečky” velikost někdo vyrábí 🙂

    Ale obecně – mořská voda má hustotu 1024 kg/m3 při teplotě 13°C. S nižší teplotou vody ještě roste až do teploty cca 4°C, od které se hustota zase snižuje (tzv. anomálie vody). Lidské tělo má průměrnou 985 kg/m3. Takže nemusíš to s těmi luštěninami moc přehánět 😉

    Zvláště pokud máš (tak jako já) trochu jinak prostorově řešené tělo, jako ostatní. Lidský tuk má hustotu cca 940kg/m3 a tedy průměrnou hustotu lidského těla ještě snižuje. Takže hůře na tom jsou sportovci, jejich hustota těla je vyšší 😀

    Tím samosebou nechci říct, že vesta nebo jiné záchranné prostředky nejsou nutné! To jen aby to někdo zle nepochopil 😉

    #33559
    giussepe
    Člen
    (17 odpovědí)

    Někde jsem četl, že plovoucí obleky by se správně měly kombinovat s vestou z jednoho prostého důvodu, pokud například vypadnete z lodi, můžete se udeřit do hlavy a pokud jste v bezvědomí, vesta vám drží hlavu nad vodou, což oblek prý nedokáže…. Něco pravdy na tom může být, naštěstí to zatím odzkoušeno nemám:-D

    #34050
    Vydra
    Účastník
    (749 odpovědí)

    Zdar borci můžu mít za super cenu tento plovoucí oblek. Co si o něm myslíte? Mám si raději připlatit za jiný? Je lepší dvoudílný nebo kombinéza?

    Dík za rady.

    Jaxon oblek dvodílný

    Jaxon kombinéza

    #34085
    bulik
    Účastník
    (334 odpovědí)

    to vydra

    raději používám dvoudílný oděv, hlavně v jarních a podzimních /na severu/ i v letních měsících, protože je pohodlnější Sundáš bundu, rozepneš, apod. Lze to i s kombinézou, ale pak ti to překáží u pasu. V zimně je v každém případě lepší kombinéza, teda alespoň podle mne.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 61. až 75. (celkem z 176)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(22)
(167)
(27)

Nahrávání ... Nahrávání ...