Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Nástrahy, návnady, finty

  • Toto téma obsahuje celkem 1,699 odpovědí. Do diskuze (164 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Piva a poslední změna proběhla před 5 roky a 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,306. až 1,320. (celkem z 1,700)
  • Autor
    Příspěvky
  • #78819
    meky
    Účastník
    (286 odpovědí)

    To, co se líbí člověku, nemusí fungovat na ryby. Všeobecně se píše, že oči dravce vydráždí, ale nějaké vypozorované názory jsem neslyšel.Proto neřeším čím lepit oči a zbytečně finančně zatěžovat výrobek. Prostě je nedávám. Pokud si něco vyrábím sám, tak co nejefektivněji a nejlevněji. Na barvu věřím, ale stříbřitá barva kovu vychází v univerzálu nejlíp.

    #78821
    Piva
    Účastník
    (786 odpovědí)

    No lesklá folie je částka 00nic a udělám jich z toho fakt kvanta a tak na cenu to nemá vliv. Jestli to na ryby funguje netuším, ale vypadá to fakt pěkně a pokud bude svítit sluníčko tak to na malé hloubce dráždit musí.

    #78829
    jigin1
    Účastník
    (984 odpovědí)

    kluci,loni sem dával na tohle vlákno úpravu gum…a je tam i vykrojování a lepení očí.dúležité je gumu nejdřív natáhnout na háček a až potom lepit oko.při opačném postupu se naruší roztažením vazba mezi lepidlem a gumou a oko upadne….dúlek na oko musíte odmastit…ja používam gelove vteřinové lepidlo ale taky někdy drží dobře a někdy oko odpadne….

    #78831
    roman1312
    Účastník
    (802 odpovědí)

    jigin1 napsal:

    kluci,loni sem dával na tohle vlákno úpravu gum…a je tam i vykrojování a lepení očí.dúležité je gumu nejdřív natáhnout na háček a až potom lepit oko.při opačném postupu se naruší roztažením vazba mezi lepidlem a gumou a oko upadne….dúlek na oko musíte odmastit…ja používam gelove vteřinové lepidlo ale taky někdy drží dobře a někdy oko odpadne….

    Já jsem myslel, že “oči” stačí mít na jigové hlavičce, protože ta si myslím, že ve vábení nebo dráždění ryby k záběru udělá tu prvotní práci.

    #78835
    IGORECKO
    Účastník
    (586 odpovědí)

    Roman1312 napsal:

    jigin1 napsal:

    Já jsem myslel, že “oči” stačí mít na jigové hlavičce, protože ta si myslím, že ve vábení nebo dráždění ryby k záběru udělá tu prvotní práci.

    Tiež si myslím že na jigovej hlavičke – keď sa vyhĺbi jamka – bude držať oko lepšie ako na gumenej rybe.

    #78837
    IGORECKO
    Účastník
    (586 odpovědí)

    Keď sme pri tych očiach – našiel som “okaté” strímre

    #78838
    IGORECKO
    Účastník
    (586 odpovědí)

    Tak toto mi pripada ako “okata” mucha 😀

    #78864
    dukey
    Účastník
    (116 odpovědí)

    Já si lepením očí krátil čas loni a letos už to dělat nebudu. Jednak mi zbylo dost nástrah z loňska a nemůžu potvrdit, že by to úspěšnost nějak zvyšovalo. Kolega na lodi se s ničím nepatlá a rozdíl v braní se prostě nedal vypozorovat.

    #78865
    Harty
    Účastník
    (1244 odpovědí)

    Jenom krátce vstoupím do diskuse.Podle mne oči rozhodně ano.A že to nemá vliv, tak souhlasit nemohu.Každý z nás zná ten případ že berou skoro na vše,ale co když neberou.A že rybě to je jedno ,tak to ne.Je možná blbá,ale rozhodně ne slepá.Nesčetně krát se my stalo že jenom kousek něčeho na víc na háčku,jako třeba nějaké rostliny nebo cokoli jiného a ani ťuk.Je to jenom o tom čemu věříme.Někdo se s tím bude mazlit a někdo bude dál chytat na trubku od židle a říkat že na nic lepšího nikdy nechytal.Já jednou chytil okouna na odznak Lenina a neříkám že na něj berou nejlépe.

    #78869
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    Igorko. Také okaté muchy jsem měl a nebyl jsem úspěšný. Naopak kolega co je vyrábí měl záběr za záběrem. Asi to s nimi neumím. Letos jede se mnou a tak se podívám jak to dělá.

    #78888
    Harty
    Účastník
    (1244 odpovědí)

    Norci nezkoušel jste někdo v Norsku marmyšky.Dostal jsem tip od kamaráda jestli by na moři nefungovali.Dal my nějaké vzorky.Ta na fotce má asi 35g. Samozřejmě ještě ji musím dodělat.

    #78913
    meky
    Účastník
    (286 odpovědí)

    dukey- jsme na tom stejně

    Harty- máš zkušenost, že konkretně oči nástrahu co do braní prokazatelně vylepšují? Něco je pojem velmi univerzální a neprokazatelý.

    #78916
    roman1312
    Účastník
    (802 odpovědí)

    Harty napsal:

    Norci nezkoušel jste někdo v Norsku marmyšky.Dostal jsem tip od kamaráda jestli by na moři nefungovali.Dal my nějaké vzorky.Ta na fotce má asi 35g. Samozřejmě ještě ji musím dodělat.

    .zkoušel jsem něco na styl marmyšky. Říkali jsme tomu JOJO. bylo to zhruba 8 cm velké, kapkovitého tvaru, ale tenké. Pracovali jsme s tím, že jsi to pustil na dno a potom prudkým tahem vytáhl cca o 1,5m. Potom jsi to nechal samovolně spadnout zase na dno. JOJO svým tvarem klesalo do kmitavými pohybem až na dno.Takhle opakovat. My jsme tam napevno nezalévali jednoháček ,ale trojháček. Velké úspěch jsme měli v hloubkách do 20 m. Tak snad Ti to takhle stačí. Co se týče barevného provedení. Nejůspěšnější stříbrná a fluočervená.

    #78921
    honza dufek
    Účastník
    (1494 odpovědí)

    kulik napsal:

    Igorko, to je zapeklitá věc a neznám na ni přesvědčivou odpověď. Vím, že Honza Dufek s kamarádem Evženem se snaží o najití vhodného lepidla. Také bych rád znal spolehlivou odpověď.

    ..oko na jigovku, z gum nám zatím vše po čase padá, na čas to lepíme vteřiňákem Alteco..zkoušíme, zkoušíme..hlavně na MYSTIC Polak..:-D

    #78922
    Hlaváček Milan
    Účastník
    (271 odpovědí)

    Igorko ty strímre jsou super jsou tak krásný že snad je škoda je házet do vody;-);-);-)

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,306. až 1,320. (celkem z 1,700)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Nástrahy, návnady, finty

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(16)
(119)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...