Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Nástrahy, návnady, finty

  • Toto téma obsahuje celkem 1,699 odpovědí. Do diskuze (164 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Piva a poslední změna proběhla před 5 roky a 1 měsícem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,366. až 1,380. (celkem z 1,700)
  • Autor
    Příspěvky
  • #82853
    milos
    Účastník
    (228 odpovědí)

    Světlo v tomto případě vzniká jako jeden z produktů chemické reakce a k té nedochází za nízkých teplotách.

    #82854
    Otta
    Účastník
    (632 odpovědí)
    #82855
    Michal
    Účastník
    (246 odpovědí)

    Nějaká souvislost tam bude,asi to souvisí s probíhající chemickou reakcí ve světýlku,ale mám tu zkušenost,že stačilo jedno spuštění do sto metrů a bylo kaput a to jsme jich vyzkoušeli několik……:-D

    #82857
    Milan Pokorný
    Člen
    (206 odpovědí)

    DOSKY napsal:

    petras napsal:

    V moři v hloubce je studená voda a moc to nesvítí.

    Mohu se skromně zeptat, co má studená voda společného s intenzitou svícení?

    Chlad zpomaluje chemickou reakci a tím i intenzitu svícení. Proto se např. chemická světla (tyčinky) přechovávájí po aktivaci v chladničce na další použití.

    Pozn.A navíc,intenzita chemických světýlek, které běžně používáme, je velmi malá. Některá jsou velmi slabě vidět i na hladině (splávku)při běžném nočním (i letním) lovu.

    #82858
    Milan Pokorný
    Člen
    (206 odpovědí)

    bulik napsal:

    Jindrich napsal:

    Od 10.3 je v Lidlu akce na potřeby pro rybolov.Chemická světýlka jsou za dobrou cenu.Mají žlutá,zelená a modrá.

    rád bych se zeptal, jaké máte zkušenosti se světýlky, párkrát jsme to zkoušeli, rozdíl v úspěšnosti jsme nezaznamenali,

    Osobně svítící nástrahy nepoužívám, taky jsem nezaznamenal nějakou vyšší úspěšnost. Dávám přednost klasickému “švéďáku”.

    #82859
    Milan Pokorný
    Člen
    (206 odpovědí)

    Ahoj Dosky, studená voda, zvláště ledová, dokáže zmenšit tolik věcí, že by jeden nečekal.:-D:-D

    #82860
    Milan Pokorný
    Člen
    (206 odpovědí)

    A ještě si na toto téma dovolím selskou úvahu.

    Kolik přirozených nástrah v hloubkách svítí? Pokud se tam bude pohybovat něco nezvyklého, svítícího, maximálně to vzbudí pozornost, spíš opatrnost nebo plachost ryb. U vyhledávání potravy není zrak ryby tím hlavním receptorem. 😡

    #82865
    dosky
    Účastník
    (2655 odpovědí)

    Díky za odpovědi, ale já neměl na mysli chemická světla, ale elektrická, která se rozsvěcí a blikají sepnutím (namočením) kontaktů. :-D:-D:-D:-D:-D Takže jsem tu teď vypadal jako totální tupec, který neví nic o chemických světlech. :-D:-D:-D:-D Hlavně, že jsme si to vysvětlili. :-P:-P:-P:-P:-P

    #82873
    Milan Pokorný
    Člen
    (206 odpovědí)

    2DOSKY:

    tak to promiň, otázka nás zavedla jinam. To co píšeš o světle, které bliká namočením kontaktů, neznám.

    Ale obecně o světle v hloubce, co jsem psal, to pro mne platí.

    Možná by nenápadně účinné bylo to “čudo” na obrázku:

    :-D:-D8-O

    #82874
    Milan Pokorný
    Člen
    (206 odpovědí)

    ještě jednou, sorry

    #82882
    Václav Sochor
    Účastník
    (224 odpovědí)

    Banjoboy napsal: 2DOSKY:

    tak to promiň, otázka nás zavedla jinam. To co píšeš o světle, které bliká namočením kontaktů, neznám.

    Ale obecně o světle v hloubce, co jsem psal, to pro mne platí.

    Možná by nenápadně účinné bylo to “čudo” na obrázku:

    Jo stará hornická karbidka. Tak ta by asi účinná byla, ale jen v případě, že by dole bouchla.:-D

    #82886
    dosky
    Účastník
    (2655 odpovědí)

    Banjoboy napsal:

    ještě jednou, sorry

    Prosim tě, neomlouvej se, vždyť se vůbec nic nestalo.:-D:-D

    #82889
    jirka66
    Účastník
    (349 odpovědí)

    Elektrické blikačky používám do hloubky na mníky a když tam mník byl, docela na to šli. Kamarádům, co se mnou byli na lodi a světýlko neměli, šli taky, tak nevím. Jisté je, že když uváznu a urvu to, mám to o cca 140,- dražší než oni.:-?

    #82903
    Červený Jndřich
    Člen
    (1078 odpovědí)

    DOSKY napsal:

    petras napsal:

    V moři v hloubce je studená voda a moc to nesvítí.

    Mohu se skromně zeptat, co má studená voda společného s intenzitou svícení?

    😛

    #82906
    Červený Jndřich
    Člen
    (1078 odpovědí)

    Já vkládám chemická světýlka do olihní.Sice jsou v balení malá elektrická světýlka ale mám s nimi špatnou zkušenost.Často nefungují jak by měli.Proto do olihně vložím tři chemická světýlka a zaslepím je špuntem na ochranu sluchu.Tím zamezím ztráty světýlek.Jestli to výrazně podpoří úspěšnost nástrahy těžko říci.Ale proč to tam nedat když to sebou mám.:-)

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,366. až 1,380. (celkem z 1,700)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Nástrahy, návnady, finty

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(16)
(117)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...