Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Nástrahy, návnady, finty

  • Toto téma obsahuje celkem 1,699 odpovědí. Do diskuze (164 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Piva a poslední změna proběhla před 5 roky a 1 měsícem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,336. až 1,350. (celkem z 1,700)
  • Autor
    Příspěvky
  • #80058
    Otta
    Účastník
    (632 odpovědí)

    #80064
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    Otto – ty lžíce vypadají velmi dobře. Jejich klouzavě plandavý pohyb zejména při spouštění by mohl být účinný. V některém dokumentu jsem viděl, že na sibiři něco podobného udělali z jídelní lžíce a štiky to zaujalo. Je zde mnoho kutilů – možná by uvítali způsob výroby a materiál. Ty gramáže a velikost jsou dle mě OK.

    #80070
    Milan Pokorný
    Člen
    (206 odpovědí)

    2 Otta:

    Taky se mi to líbí, je fakt, že já, ani mí kolegové, jsme na nic podobného na moři chytat nezkoušeli. Vyleštěný povrch je určitě dobře, lžičkový tvar pomůže plandavému pohybu v driftu a proto i ta gramáž je dle mne volena dobře. Vláčecí pilkry obvykle používáne oklo 75g, ale ty jsou štíhlejší a nekladou takový odpor. Myslím, že na Kelery a Halibuty to bude fungovat. Tvar trochu připomíná malého halibuta, již se mi stalu, že chycený halibut měl v sobě halibuta malého (viz foto).

    #80106
    Otta
    Účastník
    (632 odpovědí)

    Kime,ta výroba je drobátko problem,mám totiž cíněnku asi 45mm v průměru a protikus je silnej matroš provrtanej vrtákem o průměru 50mm a na něm jsou zaoéblené hrany.Pokud nemáš tu cíněnku tak nevim-leda že jim to prolisuju je to zdlouhavé ale jde to.:-D

    #80115
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    Jsem technický antitalent a tak bych nebyl schopen něco takového vyrobit. Ostatně se domnívám, že ta cíněnka je asi nějaká trubka. Nebo snad silný plech. Rovněž tak nemám žádný lis. Ale díky za odpověď. Vím, do čeho ne nemám pouštět.

    #80138
    Otta
    Účastník
    (632 odpovědí)

    Kime,tys jako kluk nehrál kuličky?Cíněnka se přece říkalo kuličkám z ložiska.:-D

    #80139
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    Kuličky jsme hráli ale ta cíněnka mě nenapadla, nebo jsme tomu říkali jinak. To tedy musí být pořádný lis aby to vytvaroval.

    #80232
    Milan Pokorný
    Člen
    (206 odpovědí)

    kim napsal:

    Kuličky jsme hráli ale ta cíněnka mě nenapadla, nebo jsme tomu říkali jinak. To tedy musí být pořádný lis aby to vytvaroval.

    Když máš “cindy” z NDR, tak to jde i v horké vodě palcem! :-D:-D

    #80268
    vapno1
    Účastník
    (445 odpovědí)

    Námět pro domácí kutily. Třpytky z domácích nerez příborů. Téměř jsem je nepoužíval, takže nemohu posoudit jejich možnou úspěšnost. Co myslíte, budou fungovat?

    #80269
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    Asi vhodný námět s těmi nerez příbory. Projel jsem e-schopy a nechají se objednat např. jen lžíce. Pak je však otázka to provrtat – píší, že je to ocel. Další věc je hmotnost. Pokud by se nechalo jako oko zapracovat nějaké kulaté olůvko tak by se to mohlo hodit např. do hloubky do 20 m. V takovém případě by ekonomické náklady byly opravdu minimální. Zda to bude tresky dráždit to nevím, ale bylo by možná vhodné to vyzkoušet. Nejsem kutil, jen přemýšlím nahlas.

    Ještě si nejsem jist, zda ty příbory jsou celé nerez nebo jen nějak pokovené a jak by na ně působila slaná voda – třeba na provrtané díry.

    #80298
    Jiran
    Účastník
    (1990 odpovědí)

    kim napsal:

    Asi vhodný námět s těmi nerez příbory. Projel jsem e-schopy a nechají se objednat např. jen lžíce. Pak je však otázka to provrtat – píší, že je to ocel. Další věc je hmotnost. Pokud by se nechalo jako oko zapracovat nějaké kulaté olůvko tak by se to mohlo hodit např. do hloubky do 20 m. V takovém případě by ekonomické náklady byly opravdu minimální. Zda to bude tresky dráždit to nevím, ale bylo by možná vhodné to vyzkoušet. Nejsem kutil, jen přemýšlím nahlas.

    Ještě si nejsem jist, zda ty příbory jsou celé nerez nebo jen nějak pokovené a jak by na ně působila slaná voda – třeba na provrtané díry.

    Můj kolega je domácí kutil a musel přidat ke kroužku olůvko, protože je to dost lehké. Nicméně jsme se po vyzkoušení vrátili ke klasice;-)

    #80720
    Otta
    Účastník
    (632 odpovědí)

    Kime a Banjoboy,dík za názor ale myslel jsem že se k těm třpitkám na fotkávh vyjádří více skušenejch pisatelů.:-P

    #80735
    Kliknis
    Účastník
    (951 odpovědí)

    2 Otta

    Třpitky zkus a pak dej vědět, jak se dařilo. Určitě na to půjdou;-).

    #80744
    007krivanek
    Účastník
    (917 odpovědí)

    otta napsal:

    Kime a Banjoboy,dík za názor ale myslel jsem že se k těm třpitkám na fotkávh vyjádří více skušenejch pisatelů.

    Hltám tvé nápady pořád. Máš to hezké. To bezesporu. Funkčnost to splní a při tvém přídělu nerezu i finální částka bude zanedbatelná.

    #80917
    meky
    Účastník
    (286 odpovědí)

    pro vapno 1: já myslím, že to fungovat bude!

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,336. až 1,350. (celkem z 1,700)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Nástrahy, návnady, finty

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(16)
(117)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...