Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Chata Hogset-střední Norsko-komuna Gjemnes

  • Toto téma obsahuje celkem 839 odpovědí. Do diskuze (79 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Skroban a poslední změna proběhla před 1 rokem a 6 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 346. až 360. (celkem z 840)
  • Autor
    Příspěvky
  • #96625
    stefina
    Účastník
    (21 odpovědí)

    Zdravím Vás pánové, tak i já sem napíšu pár řádků. Vše začalo v roce 2003, kdy jsem byl poprvé v Norsku a to v Oydegardu kousek od Hogsetu. K mořskému rybolovu mě přivedl Venca-Plukas. Tenkrát mě to chytlo a začal jsem jezdit pravidelně a pár chat v této oblasti vystřídal. Rybařina vždy pěkná a o skvělé zážitky nebyla nouze nikdy. Zažil jsem tu 50cm sněhu i koupání, prostě bomba. Každý rok byl jiný a ryby víceméně také. Já se většinou věnoval přívlači a hloubky jsem měl spíše jako doplňkové. Roky utíkají a v lednu 2012 jsem přišel o nejlepšího parťáka na ryby ale hlavně o tátu. Jezdili jsme spolu skoro celé ty roky a každý rok se těšili a plánovali jak jim to zas nandáme…Teď už to je jen na mě, tátovi jsem splnil jeho sen a plave si tam v moři a pro mě je teď Norsko srdcovka! Dokud to půjde, budu tam jezdit.

    Hogset se mi po loňské výpravě opravdu moc líbí. Je to asi nejlepší místo v této oblasti. Ryby tam jsou všechny druhy, chata parádní, lodě dostačující. Informace tady člověk získá a od Plukase je mam z první ruky. Minulý rok v září jsem se viděl i osobně s Petrem v Hogsetu a dostal jsem další cenné rady. Doufam že letos budu mít i cestu v klidu a nebudu muset řešit nějaké problémy s autem. Ikdyž zase jsem poznal nové lidi Stipka který taky do Hogsetu jezdí a hlavně Aleše(čecha)ve VW ve Švédsku. Letos Hogset ,,zavírám” takže tu pak podám také zprávy jak bylo. Všem co se tam chystají přeju parádní počasí, štastnou cestu a hlavně dovolenou plnou zážitků…

    😎

    #96637
    Holzby
    Účastník
    (633 odpovědí)

    Nádherný čtení a upřímnou soustrast.Ve svých 38 letech mám už teď stejný přání jako otec a doufám,že ho jeden z mých synů splní tak,jako ty.

    #96686
    Vlkous
    Účastník
    (484 odpovědí)

    Právě se vracíme z Trolí stezky. Rybařina pořád skvělá. Dva mniky máme přes metr. Hejna kelerů ani štikozubců tu nejsou. Štikozubci se ale nachytat dají. Nej štikozubec 88cm. Dosud jsme chytili 16 druhů ryb.

    #96755
    Vlkous
    Účastník
    (484 odpovědí)

    Zdravím z Hogset. Štikozubci jsou tady. U majáku proti lomu přes vodu na hloubce 40-60m lze nachytat jakékoli množství. Limit nachytán. Vašku ještě jednou děkuji za tipy. Dnes babička mník mořský 114cm 7,5kg a Honza mník 122cm 8kg. Řeknu to na rovinu, takovou rybařinu jsme za 14 let ježdění do Norska nezažili. Jediná ryba polak se nám zatím vyhýbá. Teď se na něj zaměříme. I houby se tu dají nasbírat za Batnfjordsorou směrem na Molde v březových hájích.

    #96756
    Vlkous
    Účastník
    (484 odpovědí)
    #96757
    Vlkous
    Účastník
    (484 odpovědí)

    #96758
    Vlkous
    Účastník
    (484 odpovědí)

    #96768
    bulik
    Účastník
    (334 odpovědí)

    Vlkous napsal:

    Zdravím z Hogset. Štikozubci jsou tady. U majáku proti lomu přes vodu na hloubce 40-60m lze nachytat jakékoli množství. Limit nachytán. Vašku ještě jednou děkuji za tipy. Dnes babička mník mořský 114cm 7,5kg a Honza mník 122cm 8kg. Řeknu to na rovinu, takovou rybařinu jsme za 14 let ježdění do Norska nezažili. Jediná ryba polak se nám zatím vyhýbá. Teď se na něj zaměříme. I houby se tu dají nasbírat za Batnfjordsorou směrem na Molde v březových hájích.

    ahoj, zdravím z Tingvollu, my chytáme akorát polaky, jsme v této lokalitě porvé, popiš mi prosim kde je ,,u majáku proti lomu,, abychom to taky mohli zkusit, máme to cca 16 km, dík

    #96776
    stefina
    Účastník
    (21 odpovědí)

    Vlkouši máte nádherný ryby! Už se tam těšim:-D Polaky jsem minulý rok chytal kolem pastelky, najel jsem si na hloubku před ni a nechal jsem splavávat lod směrem k mostu na tu mělčinu. Dost jich bylo malejch, ale torpéda jsem se dočkal.

    #96777
    plukas
    Účastník
    (157 odpovědí)

    Vlkous napsal:

    Zdravím z Hogset. Štikozubci jsou tady. U majáku proti lomu přes vodu na hloubce 40-60m lze nachytat jakékoli množství. Limit nachytán. Vašku ještě jednou děkuji za tipy. Dnes babička mník mořský 114cm 7,5kg a Honza mník 122cm 8kg. Řeknu to na rovinu, takovou rybařinu jsme za 14 let ježdění do Norska nezažili. Jediná ryba polak se nám zatím vyhýbá. Teď se na něj zaměříme. I houby se tu dají nasbírat za Batnfjordsorou směrem na Molde v březových hájích.

    Moc mě potěšilo, že Ti pomohly mmoje tipy. Tak ještě zkuste u modrého plovoucího mostu na hloubkách okolo 200 m ulovit nějakou brosmu. Jsou tam pěkné kousky. A jestli ještě pojede na houby (také jezdíme tímto směrem), tak vyzkoušejte po levé straně ve směru od Batnfjordsory smrkové úseky. Tam jsme nacházeli hřiby a křemenáče.

    Tak pokračujte v úspěšném ryboluvu.

    #96782
    skroban5
    Člen
    (158 odpovědí)

    Vlkouší,ryby máte překrásne a polák určitě taky nějaký bude když né letos tak další rok.Taky se mi na Hogsetu moc líbí a plánuju tam jezdit na ryby i v dalších letech . Termín květen 2015 už mám zamluvený ale je to strašně daleko,ta mně těší že se stránka Hogset plní a je co číst a naco se dívat

    #96794
    sob
    Člen
    (94 odpovědí)

    Pro Bulíka,loni jsme štikáče lovili když popluješ z Tingvolfjordu směrem k ostrově Bergsoy,podpluješ pod modrým mostem který vede právě na Bergsoy a zabočíš vlevo.Popluješ podél břehu a po pravé straně budeš mít osrůvky,až uvidíš po levé straně první sloup na Bergsoy,vede tam cesta tak zhruba na této úrovni hledej hloubky 60-110 metrů.Máš to z tohoto místa do Hogset ještě 5 km,takže ušetříš kus cesty.Napiš mi ještě kde bydlíte zkusím tě eventuélně navést ještě líp.Lovit je musíš samozřejmě na filety.

    #96796
    plukas
    Účastník
    (157 odpovědí)

    Sob tu cestu popsal znamenitě. Tam jsou štikáči také, vloni parta v termínu před námi je chytala výhradně na tomto místě. Zkoušeli jsme to tam také, ale naproti kamenolomu je to lepší. Okolo ostrova Bergsoya je dost silný drift a lovná místa na štikáče končí ca 30 m plotnou a pak mělčinami. Bacha na ně! (záleží na směru driftu, pokaždé jinak).

    #96806
    bulik
    Účastník
    (334 odpovědí)

    sob napsal:

    Pro Bulíka,loni jsme štikáče lovili když popluješ z Tingvolfjordu směrem k ostrově Bergsoy,podpluješ pod modrým mostem který vede právě na Bergsoy a zabočíš vlevo.Popluješ podél břehu a po pravé straně budeš mít osrůvky,až uvidíš po levé straně první sloup na Bergsoy,vede tam cesta tak zhruba na této úrovni hledej hloubky 60-110 metrů.Máš to z tohoto místa do Hogset ještě 5 km,takže ušetříš kus cesty.Napiš mi ještě kde bydlíte zkusím tě eventuélně navést ještě líp.Lovit je musíš samozřejmě na filety.

    díky za info, jsme ve Vollen, což je asi 3km nad Tingvollem po pravé straně fjordi když jedeš směrem k Hogsetu, filety máme, tak se na ně vypravíme

    #96818
    plukas
    Účastník
    (157 odpovědí)

    Nejlepší a nejúčinější jsou ovšem filetky z makrel a to chycených těsně před rybolovem. Stále nástrahy obměňovat ze čerstvé. Makrely rychle měknou a chce to občas ulovit dvě tři makrelky a udělat nová filátka.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 346. až 360. (celkem z 840)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Chata Hogset-střední Norsko-komuna Gjemnes

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(16)
(117)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...