Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Chata Hogset-střední Norsko-komuna Gjemnes

  • Toto téma obsahuje celkem 839 odpovědí. Do diskuze (79 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Skroban a poslední změna proběhla před 1 rokem a 6 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 331. až 345. (celkem z 840)
  • Autor
    Příspěvky
  • #96231
    Jan-Tadeas
    Účastník
    (47 odpovědí)

    Tahat z 190m Brosmu ručně je šílená dřina. Naštěstí jsem po loňské zkušenosti zakoupil elektriku a jsem moc rád. Většinou rybu “vybzučím”, ale když se zdá, že je to něco zajímavého, tak zdolávám ručně… Je to větší zábava a mám pocit, že jsem tu rybu opravdu zdolal.

    To Dannyxs: Georg říkal, že jste neměli moc štěstí.:-( Georg chodí denně stavět novou garáž. Za tři dny s kamarádem udělali střechu. Jde jim to fakt dost dobře….

    #96232
    plukas
    Účastník
    (157 odpovědí)

    Ještě jednou k těm makrelám. To mě fakticky moc potěšilo. Já je chytám na malé pilkříky na měkký prut a je to krásná rybařina. To není masařina 5 makrel na peříčka, ale zabojovat si s ní. Je to moc hezký rybolov a makrela je jak torpédo, lítá zleva doprava, nahoru dolu,skáče nad vodu jako štika, prostě bojuje statečně o svůj život, neprodá svou kůži lacino. Kolikrát mi unikla půl metru od bortu lodi. Ale, ona vyhrála život a já přišel jen o rybu. A v tom je ta krása toho rybolovu. Asi jsem se moc rozkecal, nechám toho filosofování, ale já už se na ně moc těším.

    #96233
    Dannyxs
    Účastník
    (40 odpovědí)

    jj George je zručný pracant, říkal, že mu přijde kamarád udělat tu travní střechu 🙂

    #96265
    Rosta
    Účastník
    (274 odpovědí)

    To Jan Tadeas:Můžeš nějak líp popsat to jak píšeš super místo v levo?Jinak na štikáče jsou fekt lepší velký háky pužíváme veliký jednoháčky ,stejný jak jsou na videu s H.dufkem.Líp se i ryba odhakuje a hlavně nepadají při zdolávání.Letos už mám bohužel Hogset za sebou,ale přesně za rok tam budem.Když teda všechno vyjde a budem zdraví.Jinak ať se Vám daří dál.:-)

    #96273
    petr
    Účastník
    (162 odpovědí)

    Již jsem to zde psal, používáme na štikozubce dvojháčkovou montáž-první velký jednoháček s dlouhým ramenem-lomený-používáme z hotových návazců-magů,druhý háček-koncový-velký trojhák. Na první velký navlečene filetku z makrely a do volného konce zapíchneme trojhák. Perfektně to drží.Zasekávat ihned po záběru.

    #96285
    Vydra
    Účastník
    (749 odpovědí)

    Bývali doby kdy jsme v Hogsetu na nějaký chytání na maso ani neměli čas. Fjord byl plný černých torpéd 80-110cm a slušných obecných. Když nebyly ve fjordu před chatou tak táhli Batnfjordem. Když jsme se vraceli tak jsme stáli po kotníky v lodi v rybách. U zelené pastelky vařila voda. Na břehu nás čekala vždy usměvavá Anbjorg. Protože jsme byly utahaní, šli jsme na chvíli do postele a ryby pověsili za drát na strom, to nám poradil Georg, že je to jak v lednici. Říkali jsme mu kelerovník 😀 Zkusím někde vyhrabat fotky. Strašně rád na to vzpomínám, byly to snad nejkrásnější roky v Norsku.

    Začínali jsme tam se Šroubkem, ten byl snad 20hodin na vodě:-)

    #96286
    plukas
    Účastník
    (157 odpovědí)

    Také se na ty doby, co popisuje Vydra, pamatuji. To jsme byli ještě ubytovaní v bílém domě, který vloni vyhořel. A s těmi rybami na drátě máš také pravdu. Totéž nám poradil Georg a měli jsme je ve staré boudě pro lodě pověšené až do rána a pak se filetovaly. Pamatuji se i na fotky Šroubka s kapitálními kelery chycenými v Batnfjordu. Některé roky tam ještě najíždějí, zhruba do míst před Georgův dům. Ale na druhou stranu je pravda, že před rokem 2008 byl fjord plný trajektů, jeden za druhým, tama a zpět a museli jsme dávat pozor, abychom včas vyklidili plavební dráhu. Poslední 2 roky už se opět provoz trošku navýšil, ale zdaleka to nedosahuje bývalé frekvence. Ale holt se doba změnila,změnily se i způsoby lovu, nástrah apod. Zdokonalily se nástrahy a ryby jsou také ostražitější. Nicméně, když se narazí na hejno, tak tak to je o něčem jiném. Tam asi ryba nemá čas přemýšlet o tom, zdali je nástraha podezřelá či nikoliv.

    #96359
    sob
    Člen
    (94 odpovědí)

    V září od 6.do 18.budeme v Oydegard kousek od Hogset.Kdo budete na chatě v Hogset v tomto termínu,stavili bychom se na pokec.

    #96360
    plukas
    Účastník
    (157 odpovědí)

    sob napsal:

    V září od 6.do 18.budeme v Oydegard kousek od Hogset.Kdo budete na chatě v Hogset v tomto termínu,stavili bychom se na pokec.

    V tomto termínu budeme v Hogsetu my. Pošlu Ti na mě mobil, abychom se mohli domluvit. Nebudeme tam ovšem celých 14 dnů, ale jen jeden a půl týdne, tak bych to viděl na pokec v prvním týdnu.

    #96361
    petr
    Účastník
    (162 odpovědí)

    sob napsal:

    V září od 6.do 18.budeme v Oydegard kousek od Hogset.Kdo budete na chatě v Hogset v tomto termínu,stavili bychom se na pokec.

    V Hogset jsme do soboty 8.9. pak nás střídá “plukas”

    #96363
    plukas
    Účastník
    (157 odpovědí)

    petr napsal:

    sob napsal:

    V září od 6.do 18.budeme v Oydegard kousek od Hogset.Kdo budete na chatě v Hogset v tomto termínu,stavili bychom se na pokec.

    V Hogset jsme do soboty 8.9. pak nás střídá “plukas”

    Nejdříve jsem se lekl, že jsem něco zvoral. Ale sobota je 6.září

    #96386
    Jan-Tadeas
    Účastník
    (47 odpovědí)

    rostak napsal:

    To Jan Tadeas:Můžeš nějak líp popsat to jak píšeš super místo v levo?Jinak na štikáče jsou fekt lepší velký háky pužíváme veliký jednoháčky ,stejný jak jsou na videu s H.dufkem.Líp se i ryba odhakuje a hlavně nepadají při zdolávání.Letos už mám bohužel Hogset za sebou,ale přesně za rok tam budem.Když teda všechno vyjde a budem zdraví.Jinak ať se Vám daří dál.

    Jak jsem psal, tak na levé straně směrem ke kovošrotu a ke kamenolomu pokračuje hrana toho poloostrova dále do moře. Hloubka na mapě je tam 10, 19, 22 a 33 metrů… tak odtud na svahu směrem k tomu kovošrotu… Berou od 50-ti metrů do 120-ti metrů. Sice se na záběr musí počkat, ale stojí to za to.

    #96509
    Vlkous
    Účastník
    (484 odpovědí)

    Zdravím z Hogset. Cesta byla bez problémů. Zdržení nad Dombasem díky tomu, že jsme koukali a nakonec i sbírali březáky. Takové množství jsem ještě neviděl. Po prvotním rozkoukání jsme začali i lovit ryby. Tresky obecné, mníci, štikozubci a makrely jsou tady. Jen nejsou všude, pouze na určitých místech. Zatím nej ryby – treska obecná 88, 87 a štikozubec 88 a mník mořský 86, 84. Včera tady bylo 28 stupňů ve stínu. Díky Vlásku za typ na lovná místa.

    #96542
    plukas
    Účastník
    (157 odpovědí)

    Ahoj Slávo. Jsem rád, že se Vám v Hogsetu daří. Zkuste občas, když mají třeba štikozubci “výluku”, najet lodí před ten kovošrot a do rohu té zátoky. Nezřídka tam najíždějí hejna velkých kelerů. Tam je hloubka cca 20 – 30 m a keleři se pohybují ve sloupci. Párkrát zakrouží a jsou fuč. Trvá to vždy tak maximálně 5 minut, ale občas se to hejno drží na hraně kolem 40 – 50 m hloubky a tam se pak motá delší dobu. Letos v červnu jsem jich tam pár natrefil, jeden nás čtvrt hodiny povozil se člunem a pak se vypnul.

    Tak jim to natřete a přeji hodně úspěchů.

    #96543
    plukas
    Účastník
    (157 odpovědí)

    Ještě posílám pro “Hogseťáky” odkaz na webkameru v Torvikbuktu. To je po vodě ve vzdálenosti ca 5 km. Na třetím záběru je vzadu vlevo vidět při dobrém počasí modrý plovoucí most z ostrova Bergsoya.

    http://www.torvikbukt.no/Webkamera.aspx

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 331. až 345. (celkem z 840)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Chata Hogset-střední Norsko-komuna Gjemnes

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(16)
(117)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...