Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Chata Hogset-střední Norsko-komuna Gjemnes

  • Toto téma obsahuje celkem 839 odpovědí. Do diskuze (79 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Skroban a poslední změna proběhla před 1 rokem a 6 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 376. až 390. (celkem z 840)
  • Autor
    Příspěvky
  • #97319
    Vlkous
    Účastník
    (484 odpovědí)

    Jen ještě napíšu pro výpravy které tam ještě letos pojedou i když je mi jasné, že zítra to může být jinak.

    U zelené pastelky jsme si vždycky nachytali makrely. Dopoledne se dali nachytat ihned, odpoledne to bylo slabší. Za mostem vlevo na hloubkách od 40m do 90m se dali chytit největší max. 88cm štikozubci i když jen jednotlivé kusy a většinou ve sloupci cca 10m nade dnem. Nejvíce jsme chytali nalevo od chaty ve fjordu naproti lomu. I když tento fjord je docela široký tak počínaje spojnicí lomu a majáčku na ostrově Averoya u obce Stranda je uprostřed fjordu podmořská skála 65m a směrem dál od chaty jsou hloubky do 90m. Všude tam se dají nachytat různé druhy ryb. Štikozubci spíš u obou břehů, ale začínají na hloubkách od 35m a hlouběji. A kdekoliv i uprostřed mníci, obecňačky, jednoskvrnky, tresky tmavé i platýsi. Od té 65 směrem k chatě jsou již větší hloubky a většinou jsme tam chytli jen mníky bělolemé – brosmy. Těch zajímavých míst z rybářského hlediska je tam víc, ale tohle byla pro nás top místa. Chytali jsme převážně u dna na 2x6cm velké kusy masa z makrel.

    #97446
    scarabo
    Účastník
    (39 odpovědí)

    Ahoj, tak jsme se na Hogset vydali. Bylo to přesně, jak píšete. Naproti lomu u majáku hloubka 40-80m. Ve dvou jsme měli 19 štikáčů za den. Rybařina výborná. Bohužel pod mostem jsme na nic nenarazli. Díky 🙂

    #97941
    prochor52
    Účastník
    (120 odpovědí)

    Píše se tu o CA Halsa, želvě atd., pro Scaraba je to už pozdě, ale dám aspoň aktuální info. U želv ani nikde jinde zrovna teď nic moc, bylo dlouho vedro a pořád je ještě teplo, voda má 15 st. Když pominu makrely – některé jsou opravdu pěkné válce kolem 45-50 cm – tak ryby berou jen na hloubkách na maso, a to ještě spíš ráno a večer, přes den nic moc. Většinou je to o mnících do metru, jednoskrnkách, štikáči jsou jen na jediném místě. “Standardní! keleři jakoby někam zmizeli a větší se povede jen občas. Všude je děsné množství potěru a menších rybek, tak plánujeme vyrazit někam víc k otevřenému moři zkusit polaky na malé nástrahy.

    #97942
    prochor52
    Účastník
    (120 odpovědí)

    Zato hub začlo růst neuvěřitelné množství

    #98788
    Rosta
    Účastník
    (274 odpovědí)

    A co závěr sezony na Hogsetu?Nikdo tam nebyl nikdo nic nenapíše,co Petr?

    #98789
    plukas
    Účastník
    (157 odpovědí)

    Z hlediska závěru sezóny jsme byli “předskokani”, je tam ještě jedna parta, která to zavírá. My jsme byli po Petrovi a navázali na úspěchy lovu štikozubců předchozích skupin. Petr asi neoplývá časem, ale věřím, že se určitě ozve.(Snad neprozradím tajemství, ale samozřejmě nalovil také k plné spokojenosti).

    Štikozubce jsme nalovili v nevídaném množství, a to prakticky na jediném, zde již několikrát uvedeném, místě. Mezi ně se přimotal i jeden vlkouš 92 cm (8 kg)-pokusím se sem fotku nějak vložit. Ke konci pobytu braly ryby v takovém tempu, že bychom je už neměli kam dát. Za půldruhé hodiny ve 2 lidech 16 ks. Počasí bylo také báječné, opálili jsme se jak na Jadranu. Ale co mám informace, tak se 2 dny po našem odjezdu vše změnilo a štikáči přestali brát. Ale to nechám na vyhodnocení od party rybářů, kteří ještě zavírají sezónu.

    Napíši ještě podrobnější zprávu, ale teď mě dohání čas a musím si donapracovat dovolenou.

    #98792
    Rosta
    Účastník
    (274 odpovědí)

    Kdy jsi tam byl a kde braly?

    #98793
    petr
    Účastník
    (162 odpovědí)

    Napíšu zde, jen co vyšetřím trošku času.

    #98794
    Rosta
    Účastník
    (274 odpovědí)

    Jo těším a určite nejsu sám

    #100109
    skroban5
    Člen
    (158 odpovědí)

    Trošku oživuju zapomenuty Hogset.V květnu vyrážím na Hogset s pěti nováčky a doufám,že dostanou taky tu norskou nemoc jako já.Slyšeli odemně dost o lovu a překrásné krajině no raději nepřeháním aby nebyli sklamáni.Bohužel fotky už sem žádne nedám jelikož jsem díky špatné bateriji málo fotil a ostatní s party jsou líni je sem dát.Trajekt už máme taky koupený teď jen postupně dokoupit nástrahy a vydržet do května.

    #100272
    lev1971
    Účastník
    (84 odpovědí)

    Zdravím všechny

    Jako jiní čekám na shrnutí od PETRA.

    Zdravím taky skroban5 zase se pravděpodobně budeme střídat v květnu

    na chatě . Jen doufám že se tentokrát potkáme .

    Poraď jak jste vymysleli trajekt prosím 🙁

    #100275
    Navarchus
    Účastník
    (617 odpovědí)

    Chlapí, napište někdo více o Hogset, kdo jste tam byl.

    Je tu poměrně málo informací o této lokalitě.

    Díky

    #100279
    Raca
    Účastník
    (191 odpovědí)

    Navarchus napsal:

    Chlapí, napište někdo více o Hogset, kdo jste tam byl.

    Je tu poměrně málo informací o této lokalitě.

    Díky

    Málo informací?? Mám pocit,že právě k Hogset je tu info až dost,jezdí tam spousta lidiček kteří zde píší,já tam byl s partou čtyřikrát. Lokalita ve středním norsku,ve fjordu,o lovných místech je tu napsáno myslím až až.Je to vynikající místo vlastně na samotě na velmi klidnou rybářskou dovolenou s VELMI kvalitním ubytováním v perfektním domku za super peníze,ryby tam jsou,jen se zkrátka musí trefit,nelze tam jet se 100pro jistotou,že přivezu mraky ryb,nebo že určitě chytím nějakou trofej,ale i to se tam lehce stane,nejde to srovnávet se severem,ale ten klid,pohoda a krásné ubytování to je zas něco co člověk ocení. Lodě(pokud se toho moc nezměnilo) jsou menší s motory 5-10 koní,bez volantu,takže žádná hitparáda se nekoná,ale pro tamní rybolov ve fjordu,s nemožností v krátkém horizontu vyjet na moře zkrátka stačí. Byl jsem tam vždy zjara,březen-květen,je tu spousta dalších co tam jezdí v létě i na podzim,každé období tam něco přináší. Vždy jsme nachytali,neříkám že každý rok vyšel s plnou bednou,ale relax a pohoda tam určitě je. Je to prostě místo,kde za cenu kterou to stojí dostane člověk krásné místo,super ubytko,bezva majitel,klid(žádný kemp s mrakem rybářů),zachytáš si v klidu na loďce,ale nějaké výpravy daleko na vodu a tahání metrovek jednu za druhou to ne. 🙂

    #100289
    Navarchus
    Účastník
    (617 odpovědí)

    Díky…:-D

    #100316
    skroban5
    Člen
    (158 odpovědí)

    to lev1971:Jezdíme Sassnitz-Trelleborg 15,30 a v poledne jsme v Hogsetu.Domu pojedem přes Dánsko je to rychlejší a nemusíme nikam jezdit na čas jak tomu bývalo když jsme se vraceli přes Trelleborg Jezdívam do Spálova na srazy když mi to čas dovolí tam se mužem vidět. Letos mi ve Spalově radil Stípko který na Hogsetu parkrát byl,ale vlastí skušenost je k nezaplacení

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 376. až 390. (celkem z 840)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Chata Hogset-střední Norsko-komuna Gjemnes

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(16)
(117)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...