Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 2,991 odpovědí. Do diskuze (165 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Pafka a poslední změna proběhla před 11 roky a 6 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,951. až 1,965. (celkem z 2,992)
  • Autor
    Příspěvky
  • #38671
    Smolik
    Člen
    (3 odpovědí)

    Step napsal:

    Ahoj Smolíku, koukám tvůj první přízpěvek tady, vítám tě mezi Bakkaňáky. Jak berou ryby se dozvíš zde, jaké je na Bakkanu počasí

    zjistíš na http://www.yr.no/

    Děkuji za info a těsím se na další zprávy o úlovcích!

    #38672
    Pafka
    Účastník
    (3890 odpovědí)

    Dnes přijel na Bakkan Wahl David Coperfield. Důkaz dále …

    :-):-):-)

    #38673
    Pafka
    Účastník
    (3890 odpovědí)

    #38675
    Pafka
    Účastník
    (3890 odpovědí)

    #38676
    Pafka
    Účastník
    (3890 odpovědí)

    #38677
    Step
    Účastník
    (1080 odpovědí)

    To Smolík:

    pročti si tu těch 98 stránek informací a když to bude málo, tak to sem klidně napiš. 😀

    #38679
    Step
    Účastník
    (1080 odpovědí)

    To Pafka: nedělej tu chaos, já otevřu stránku a první, co mne napadlo, kdo sem strčil ten “Říp”.

    Z toho vyplývá, že 10 dní na Bakkanu je málo!!:-D:-D:-D

    #38681
    rybarik
    Účastník
    (295 odpovědí)

    cau smolik . vprvomrade.. co ocekavate od norskeho rybolovu? ake ryby chcete chytat?ak ste zaciatocnici poradim-POMOZEM.. ,,,dufam,,PODMIENKA-som sportovy RYBAR.z mora si berieme len MIEROVE ryby,, resp poskodene!.dodrzujem NORSKE zakony…nerobime HANBU svojim krajanom ako niektory DIL….-J

    #38684
    Raichl Miroslav
    Účastník
    (29 odpovědí)

    Zdravíme z Bakkanu.Včéra to nabyla žádná sláva ale na první pokus to šlo. Vytáhlo se pár obecnaček a mníků do 80 cm a . Tak snad to máme všechno teprve před sebou a znovu se ozveme.:-x

    #38685
    Sim
    Správce
    (11282 odpovědí)

    to Pafka a Jindras.t: Při velké rychlosti je normální, že echolot neukazuje hloubku, protože již nestačí vyhodnotit odraz paprsku. Podívejte se jestli sonda svírá s hladinou pravý úhel a jestli není zarostlá korálem nebo řasou, pokud je vše v pořádku, bude tam jiný problem a pošlu na to Benna.

    #38687
    janek.su
    Člen
    (176 odpovědí)

    Tak jsme doma,

    přijeli jsme včera večer, cesta bez problémů, po E3, Magnor, Chalotenberg, Udevala, jen byla nějaká dlouhá, ale také je to možná tím, že jsme zase o rok starší.Tak přeju všem na Bakkanu hezké zážitky, pěkné úlovky a pohodu. Odpo už snad budu v pohodě, a napíšu a přidám nějaké foto.

    #38699
    janek.su
    Člen
    (176 odpovědí)

    Tak já už píšu z procesu,

    čtu tady o echolotech, tak napíšu naše črstvé poznatky. Celkem jsme měli 4 lodě, ale pouze na 2 lodích byla navigace, a z toho ta jedna nebyla k ničemu, dělala si co chtěla, jen prostětě ne to, co by měla. Benovi jsme to říkali, odnesl ji, ale žádné jiné neměl, zřejmě je sezona v plném proudu,a rozbít se něco může, a tak to trochu s tou elektronikou pokuhávalo.

    Echolot jsme několikrát přestavovali, buď nám bral bubliny od vrtule, – to jsme museli jezdit doo hodně pomalu, zkoušeli jsme oba paprsky, nebo ukazoval ohromná hejna, i to jsme zkoušeli přestavět na velké symboly,- naše zkušenost-při ukazování velkých hejn jsme nandavali nové velké ostzé trojháky, a začaji jsme to pročesávat, – jsou to hejna sleďů, ale nekousali, jen se podsekávali.Tak možná, že Vám to tam trochu pomůže.

    Jsem první den v práci, myšlenkama se stále vracím na Bakkan, a už přemýšlím o tom, kam vyrazím na podtim. Letos to bude s rybama asi složitějši.

    Klucí od nás se domluvili minulý týden za Bakkanem s rybářem, vzal je ssebou , byli tam celý den, pěkně si to tam odpracovali, a výsledky se různili, co říkali, tak také ze sítě dlouhé 400 metrů vyndali 4 ryby. Z dalších to bylo i víc, ale dle slov toho domorodce ty ryby prostě chybí. Co viděli a nafotili, tak tam za ten den měli dva štikozubce, jednoho halibuta, něco kelerů cca 90 cm, doršů, 3 žraloky,- ty prý hned včetně platýzů házeli nazpět, nějaké mníky… Samozřejmně fotili, jak jen budu mít více času, tak sem dám nějaké fotky.

    Ještě jeden můj poznatek, nezávisle na síle přílivu a odlivu,-i když jsme jej hodně využívali, se mi jevilo, že ryby byly aktivní brzo po ránu a potom v noci, přes den jsme něli trochu úspěch na velkých hloubkách na maso. Kdo bral brosmy, ten se mohl napakovat, Těch je tam spousta, ale mníků-lengů jsme měli okolo 10. kusech na osobu i více.

    #38701
    janek.su
    Člen
    (176 odpovědí)

    Ještě něco, když jsme dorazila na Bakkan, to bylo 16.5., tak ukazovala voda 6 stupňů, když jsme teď odjížděli, voda měla 12 stupňů, a na 100% to aktivitu ryb ovlivnilo, teď vím, že kdybych tam teď byl, raději bych se pořádně vyspal, a vyrážel bych tak ve dvě ráno, ale to je jen můj názor, většina těch, kteří tam jsou a budou jistě Bakkan navšívili vícekrát, a mají své zkušenosti.

    Pro ty, kteří se tam teprve chystají, Ben chce za litr benzínu 2.3 Eura.

    Na poslední lodi v přístavu vlevo za tím kutříkem (suzuki 40HP) jsme nechali na samolepce přilepené na plexisku údaje o dvou polohách, kde se nám dařilo, kdo máte problémy nachytat ryby, dojděte na to číhnout.

    #38704
    janek.su
    Člen
    (176 odpovědí)

    to beda: díky za pochvalu, :-):-):-), no ještě bych klidkě psal dá, ale budu to muset už holt nechat jiným, a rád si také něco přečtu, zatím ty zprávy nějak váznou, ale věřím, že to příjede, večer dám nějaké foto.

    #38706
    Pafka
    Účastník
    (3890 odpovědí)

    Ahoj Michale, mám obavu, že budou zarostlé sondy, protože echolot neukazuje už při cca poloviční rychlosti pře přesunech a nebo tam, kde je větší hloubka než 30-40 metrů. Mám ale obavu, že na očištění budou muset lodě z vody. Bylo by dobré, kdyby se na to Ben podíval a něco s tím udělal 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,951. až 1,965. (celkem z 2,992)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(5)
(19)
(142)
(24)

Nahrávání ... Nahrávání ...