Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 536 odpovědí. Do diskuze (54 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel mex a poslední změna proběhla před 7 roky a 1 měsícem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 181. až 195. (celkem z 537)
  • Autor
    Příspěvky
  • #257141
    Kliknis
    Účastník
    (951 odpovědí)

    Lucky38: Na Averoy vzpomínam rád, byli jsme tam jednou, moc ryb jsme teda nepochytali, zato samé specialitky. Sousední kemp.

    Na kleppen je to pro nováčka dost daleko, ale pokud je počasí, určitě to stojí zato.

    Držim palce.

    #257142
    Lucky38
    Účastník
    (62 odpovědí)

    Tak to je parada!!!

    #257143
    Lucky38
    Účastník
    (62 odpovědí)

    Jeste jednou,vsem vam moc dekuju

    #257144
    kloboukatej
    Účastník
    (202 odpovědí)

    Tak ještě závěrečná k našemu pobytu. 24.5. jsem si šel v půl čtvrté ráno opětovně lehnout po odvolané výpravě na okouníky. Manželka usnula obratem, já už se do dalšího vstávání jen povaloval. V 8.00 jsme opětovně vyrazili  na severovýchod na plotny Midttaren. Chytání klasika, výborné. Přivezli jsme polaky, dorše a kelery v mírách akorát konzumních. Spokojenost. Ve 14 h jsme se vrátili do kempu. Filetovat, čistit loď, vyúčtovat, co je třeba, odevzdat loď, znáte to. Den před odjezdem už moc času sednout si k počítači a psát report není.

    Loď, ubytování, péče Milana-správce, ryby, úlovky, podle mého – všechno na výbornou. Počasí  na výbornou rozhodně ne. Ale vyjeli jsme každý den i když někdy to pro schovku před větrem musel být jen fjord. A taky bylo chladno. Nad 10 stupňů bylo jen 1 den. O to lepší počasí jsme předali následovníkům. Sluníčko a dny s předpovědí nad 10 stupňů stále.

    A ještě jedna poznámka. Jeden mikrobus s posádkou, která nás střídala, se v noci u Goteborgu střetl na dálnici čelně s losem. Los mrtev, posádka nezraněna, auto nepojízdné, snad opravitelné. Problém jako hrom. Auto měli půjčené od novostrašecké cestovky. Co po takové havárce má následovat zřejmě plyne z uzavřené smlouvy o výpůjčce a jistě také z uzavřené pojistky. Podle mého co vím, tak pojišťovna 24 h nekonala téměř vůbec.  Cestovka pro posádku vyslala  druhé vozidlo z kempu v Averoy obratem a posádka do kempu dorazila s jednodenním zpožděním.      Zmiňuji to pro připomenutí rizika střetu se zvěří na severu ( los se dostal na dálnici bezprostředně u velkoměsta, evidentně po dálničním přivaděči) a pro rozhodně nadstandardní péči cestovky o rybáře.

    #257152
    Milan-Spravce
    Účastník
    (255 odpovědí)

    Ahoj Kloboukatej , jsem rád že jste přijeli domu v pořádku a že jste byli opět spokojeni . S tím počasím máš pravdu dnes bylo nádherně a samozřejmě i kluci si náramně zachytali , přikládám ti pár foto z odpoledního lovu to vše na vláčku .

    #257206
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    Nazdar Kamile, jako vždy perfektní rada, rad Tě tu vidím. Nějak vynecháváš pražské pokeci. V červnu jede s námi Stanous se svou partou.

    #257207
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    To kloboukatej: Díky za report a počasí to je vždy sázka do lotérie.

    Těch kamarádů rybářů, kteří měli ten incident, je mi líto, ale pořád šlo jen o plechy a to je dobře.

    Souhlasím s Tebou, že AveroyFishing je bezva a její služby a služby Milana jsou super.

    #257208
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    Milane, díky za report. A máme to s Honzou Pecinou za 22 dní. Už, aby jsme tam byli. 😀

    #257224
    tojekonec
    Účastník
    (90 odpovědí)

    Ahoj Honzo, rád bych na sraz přišel, ale zatím byl vždy termín tak nešťastně pro mě, že se mi to s něčím už krylo.  Ale není všem dnům konec a určitě se na srazu zase potkáme. Že jede Standa vím od něj, vidíme se často a o Norsku mluvíme snad pokaždé, když se potkáme. Byli jsme spolu v kempu, takže to tam zná, jen jsme tenkrát neměli nakloněné počasí a tak to moc nedopadlo, tak si to tam snad letos užije mnohem lépe. Co Jarda Zábranský? Byl na srazu? To je další velkej Averoyák, taky už léta jezdí k Mortenovi. My už máme skoro zabaleno na Soroyu, uteklo to čekání rychle, dneska je to za 30 do odjezdu, ale až se vrátím, hned nastavím odpočet na Averoy a budeme se neskutečně těšit až si zase u Mortena  namočíme pruty…

    #257280
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    Jaryn taky nechodí, ale občas si zavoláme a minule na minisraz nedorazil z pracovních důvodů. Jede na AVEROY přede mnou a tak jsme se domlouvali, že se sejdeme až přijede, abych měl čerstvé informace. Tak se měj a doufám, že to vyjde na pokec. 😀

    #257473
    tojekonec
    Účastník
    (90 odpovědí)

    Koukal jsem do klubů a zatím to na sraz moc nevypadá… Tak nevím jestli se v červnu uvidíme ještě před odjezdem, Honzo.

    #257480
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    Pokec by měl být 1. nebo 2. týden v červnu. Mára to domluví asi v pondělí. Nyní jede domů z HITRY.

    #257513
    Lucky38
    Účastník
    (62 odpovědí)

    Diky moc za rady,snad si to vsechno dam do kupy a pojedu stoprocentne nachystany!

    #257582
    Lucky38
    Účastník
    (62 odpovědí)

    Tojekonec:jeste jsem se chtel zeptat,Morten nam urcite dokaze poradit,jak se na ty plotny Kleppen dostat,ze? Ja bych rad nejakou kocku nebo i malilinkateho halibutka:-)Snad to bude skvela rybacka,neotravoval bych tady s otravnyma dotazama,ale minule jsme si tam moc nezachytali,proste zacatecnici

    #257584
    tojekonec
    Účastník
    (90 odpovědí)

    Lucky38: Morten ti určitě poradí, jinak ve filetárně má velkou mořskou mapu s označenými místy včetně Kleppenu. Je to ten na mapě nahoře označený myslím fialovým křížkem. Jsou tam i cestou jiné plotny podobně zvané, třeba vestkleppen a nordkleppen, tam můžeš cestou taky zastavit a provláčet, je to tak na půl cestě a jsou to super místa na polaky a velké obecné. Jinak si dej pozor cestou tam, když bude například odliv, musíš projet mělčinami těsně před Kleppenem, sleduj mapu i sonar a nebudeš mít problém. Navíc jestli budeš mít půjčené to Kvaerno s 60Hp motorem, tak tam nebudeš mít problém s obojím – na echolotu si nastavíš navigaci včetně sonaru ( neboj je to v češtině) a takový stroječek tě tam bezpečně navede hlubší vodou – jsem z toho echolotu docela paf, viděl jsem dost, ale tohle je fakt supermoderní echáč… Jinak si o druhy ryb nedělej starosti, jsou tam, máme halíky, ďase, kočky (nej 104cm 10,8kg), nej polak co zatím mám 106cm, spousta tresek, keleři, štikáči, mníci, prostě jedním slovem Averoy 😉

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 181. až 195. (celkem z 537)

Téma ‚AVEROY 2016’ nepřijímá nové odpovědi.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(16)
(119)
(20)

Nahrávání ... Nahrávání ...