Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 536 odpovědí. Do diskuze (54 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel mex a poslední změna proběhla před 7 roky a 1 měsícem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 166. až 180. (celkem z 537)
  • Autor
    Příspěvky
  • #255940
    kloboukatej
    Účastník
    (202 odpovědí)

    Včera jsme opět navštívili plotny a úspěch se opakoval (polaci, dorše, salátoví keleři kolem 40 cm). Jen drift byl silnější a po poledni dál sílil, tak jsme ve 13.00 h vyklidili pole. Dnešní budíček jsme si dali na 2.45 h. Předpověď větru byla ideální na hloubku na okouníky. No změna je život. Fouká víc. Podávám report a jdu si zase lehnout. Dopoledne z toho snad vyjdou aspoň plotny. A je to náš poslední chytací den.

    #255943
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    2 kloboukatej: Díky za informace a držím palce, aby Vám ten poslední den vyšlo slušné počasí a krásné ryby.

    #256298
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    Tak mi chybí report z kempu Averoy Fishing na AVEROY? Haló, pánové, správce Milan, Kloboukatej a další!

    #256323
    viki
    Účastník
    (181 odpovědí)

    Ahoj Norci,tak je mi  divný že kamera na Averoy fi.ukazuje pořád lodě na kotvišti kdykoliv se podívám. Jsou tam vůbec rybáři ? počasí je idealní.  čau.

    #256677
    Milan-Spravce
    Účastník
    (255 odpovědí)

    Ahoj , včera bylo sice sluníčko ale větrno tak se naší hosté rozhodli po dlouhé cestě odpočívat . Až dnes dojedou ostatní .

    #256837
    Lucky38
    Účastník
    (62 odpovědí)

    Ahojte vsichni – prelom cervenec a srpen jedem na Atlanterhasveien Sjostuer,tak jsem chtel vydobit par rad od zkusenych,nemate nekdo zkusenosti v teto lokalite,hlavne co se tyce nastrah,jejich velikost na vlacku a hmotnost jigu,gramaz pilkru apod. Jsem zacatecnik,jedu teprve po druhe,tak ocenim jakoukoliv radu,dik moc

    #256841
    Solny
    Účastník
    (677 odpovědí)

    Lucky38,u Mortena je pěkný ubytko a má už i alespoň dvě dobry lodě Kvernø. Už bude hodně makrel i ve fjordu pod mostama,tak určitě nějaké peříčka. Dobře se nám dařilo na 33trojkách mezi majákama,na hloubce byli i slušní kelleři. Směrem na plotny u ostrůvků je dost polaků a bralo to na osvedčené Zoomy. Na plotnách(Kleppen) se už dají nachytat slušný tresky,ale musí se zadařit počasí. Přeji hodně štěstí a dej nějaké info jak to jde.

    #256842
    Lucky38
    Účastník
    (62 odpovědí)

    Jj,my tam prave byli 2012 a ubytko bylo fakt supr,nejak se nam ale nedarilo chytat,krome makrel teda,ja jsem chytl par mniku,ale kdybych si nesel zavlacet pod most,tak ani nevim,jak vypada treska:-)Ja pak Norsko vymenil za Ebro,ale to vubec neni ono,chytat sumce na pelety ze brehu,zadna extra zabava,spis nuda,ja byl stejne porad na lodi na candatech,takze se stavam definitivne norkem:-)

    #256843
    Solny
    Účastník
    (677 odpovědí)

    Mortena letos vynecháváme,zítra letíme na Smolu,tak snad se zadaří….

    #256852
    janka
    Účastník
    (2443 odpovědí)

    Morten v Atlanterhavsveien Sjostuer ma krome 17 Ft 25/30 Hp lodi dalsi  nove 4 lode Kverno 19 Ft 60 HP. Sezona tam jede nadherne, minuly tyden ve fjordu dalsi halibut 30 kg. Krasa.  Snad dostanu konecne foto. Averoy je proste nejlepsi 😉  A Kuliku, je jedno, kde!! Tento ostrov ma proste sve kouzlo.

    #256893
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    To Janka: Souhlasím, ale každý má své nejoblíbenější. 😀

    #257070
    tojekonec
    Účastník
    (90 odpovědí)

    Lucky38: Ahoj, jsem kovaný Averoyák, léta už ani jinam nejezdím, vyzkoušel jsem tu různá roční období, různé kempy a výsledek je jasný – Mortenův kemp Atlanterhavsveien Sjostuer.  Nádherné místo, blízká lovná místa v podstatě jakémkoliv počasí a díky tamním vodám i nepřeberné množství druhů ryb. My jezdíme hlavně vláčet, na to je Averoy jako stvořená, v dosahu 5km najdeš super místa s pod mořskými kopci, takže nemusíš jezdit daleko a zachytáš si výborně. A když budeš chtít pořádné ryby co do velikosti, tak rozhodně plotny Kleppen, jak píše Solny – to je na Averoy asi nej místo a tutovka na pořádné ryby. S novými Kvaerny, které Morten osadil 60Hp motory je to brnkačka na dojezd, jsi tam fakt za chvilku. Chytáme nejvíc na gumy, hlavičky cca 60 – 80g s rippery snad všech barev – barvy zkoušej jak to jde, hodně se to mění a zejména polaci si vybírají… Na velké polaky, o které tady není nouze a najdeš je skoro na každém podmořském kopci, vybírej tmavší nástrahy, rádi černou, hnědou, šedou, ale i oranžovou a červenou. Ve tvém období jich nachytáš nespočet.  Taky zkus zoomy, na polaky skvělá nástraha. Pilkry na Averoy stačí tak do 200 až 300g, není nutné brát větší, , na hloubce je využiješ s nějakými návazci (peří, paprička, korálky na tresky…), já chytám na švéďáky se třpytkou, ty zabírají v Norsku snad všude. Ubytování je bomba, taky je dobrý, že si můžeš naplánovat pobyt podle sebe, jak termín, který ti vyhovuje, tak i délku, kterou si vlastně určíš ty sám. My jezdíme na 11 – 12 dnů, je nás v partě 12, cenově super, většinou se vejdeme se vším všudy, tedy včetně dopravy, trajektů, spotřeby lodí a jídla do 18.000,- na osobu, podle kurzu NOKů, a to je taky dobrý. Letos je kurz dobrý, takže bysme asi ušetřili ještě víc, ale letos bohužel Mortena vynecháváme, jedeme totiž na Soroyu, ale máme už zarezervováno na příští rok k Mortenovi, a ještě si prodlužujeme termín (25.6. – 7.7), takže už teď se nemůžu dočkat až zase budu brázdit vodami Averoy…

    #257077
    Milan-Spravce
    Účastník
    (255 odpovědí)

    Ahoj Kulíku , posílám ti pár foto party  ze Znojma z dopoledního lovu a vše na vláčku kterou máš také oblíbenou .

    #257078
    Lucky38
    Účastník
    (62 odpovědí)

    Kolegove,moc diky vsem za skvele informace,urcite je beze zbytku vyuziju!!!Jeste by me zajimalo,jakou zvolit delku nastrahy na vlacku?!

    #257104
    tojekonec
    Účastník
    (90 odpovědí)

    Lucky38: nejoblíbenější gumy mám už léta od Honzy Dufka, délka od 9cm do 13cm, jsou to na Averoy osvědčené návnady, které tam prostě fungují… Nebudeš zklamaný.

     

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 166. až 180. (celkem z 537)

Téma ‚AVEROY 2016’ nepřijímá nové odpovědi.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(16)
(119)
(20)

Nahrávání ... Nahrávání ...