Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 326 odpovědí. Do diskuze (85 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel husky19 a poslední změna proběhla před 3 roky a 5 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 271. až 285. (celkem z 327)
  • Autor
    Příspěvky
  • #267758
    Candat – Rosťa
    Účastník
    (195 odpovědí)

    Já si auto z půjčovny registroval v pohodě na stránkách autopasu, a zadal jen datum pobytu + pár dní, kdyby se náhodou něco pokazilo, ale po příjezdu domů jsem vždy datum upravil bez problémů. Bohužel se mi v minulosti stalo, že auto bylo v Norsku před náma a člověk co registroval to nějak neodhadnul a registraci udělal na delší dobu než měl. Po pár telefonátech s půjčovnou se dohledal předchozí cestovatel a ten datum upravil. Po cca 5 hodinách úpravy už nebyl problém registraci na mou kartu. Letos jsem byl navíc překvapen s jakou rychlostí se ukázaly platby za průjezd, ale vyúčtování ještě není ukončeno (vrácen přeplatek).

    O EPC jsem nic neslyšel a nemám zkušenost, tady nepomohu.

    #267840
    husky19
    Účastník
    (1717 odpovědí)

    Velmi děkuji všem za zájem a rady. Myslím, že EPC jako správce poplatků za placené úseky se bude objevovat stále a dále už to ani jinak nepůjde. Vše jsem zaregistroval a přiřadil platební kartu dle rady MIG 121. Také mi přišlo potvrzení, že mohu Norskem cestovat bez starostí o platbu poplatků. Jen nevím, jak případně editovat údaje, neboť v pokynech se píše, že pro editaci auta, nebo doby pobytu mám kontaktovat EPC. To by nebyl problém, jen to kromě SPZ auta chce také nějaký přiřazený kód případu, který samozřejmě nemám a ani nevím jak ho získat.

    Takže ještě jednou všem díky a v neděli ODJEZD!!!! :o)

    #267856
    mig121
    Účastník
    (13 odpovědí)

    Rád jsem poradil, byl jsem taky dost překvapen, že mě autopass nechtěl pustit zaregistrovat auto a házelo mě to pořád do EPC. Uvidíme,v SOBOTU abfahrt !-) konečně.

    #270221
    Heinz
    Účastník
    (111 odpovědí)

    Letos jsem byl 2x na rybách u Trondeheimu. Auto jsem nikde neregistroval. Prostě jsem sedl a jel. Faktura za mýto do teď nepřišla. Nesčítá se mě někde dluh?

    #270560
    mig121
    Účastník
    (13 odpovědí)

    To Heinz, ahoj s tímto bohužel neporadím, nikdy jsem do Noska nejel aniž bych nebyl registrován v Autopassu. Takže nevím. Jinak už 3 týdny z Norska ale na EPC zatím žádné vyúčtování…

    #270597
    Step
    Účastník
    (1080 odpovědí)

    Nesčítá, já už tam byl X krát, poprvé v roce 2007 a nic.

    #270634
    Heinz
    Účastník
    (111 odpovědí)

    Tak to jsi mě uklidnil, děkuji za odpověď.

    #271613
    Naki
    Účastník
    (900 odpovědí)

    Jen pro informaci, také nám nic nechodilo, ale asi to od letošního roku začali řešit. Dnes mi přišla faktura na doplatek mýtného za cca 20.000,-Kč,

    je to za 7 aut, které tam jezdili přes sezónu.

    #271629
    stipko
    Účastník
    (980 odpovědí)

    Pekné. ..

    Je to naraz dosť ale ak budem počítať 1000 Kč za cestu, tak je to 20 ciest.

    To nieje ani tento rok

    Určite spustili niečo nové,  pretože stále čakám na uzavretie cesty a stále mi chýba cca. 300 Kč, ktoré mali strhnúť. Vrátili sme sa pred dvoma mesiacmi, 3 týždne sa strhávali mýtne brány ale potom už nič. Takže teraz nemám stále uzavretú cestu ani mi neposlali zostatok na účet 🙂

    Ak sa nemýlim,  iné roky už bolo všetko zrovnané ::-(

    #271659
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)

    Byl jsem koncem března,jel jsem z Trelleborgu cca 250km za Trondheim.Faktura přišla v květnu,bylo to přes 1600,- Kč.

    #271830
    Jisto
    Účastník
    (313 odpovědí)

    Tak jsem se chtěl zeptat na další podrobnosti, protože mně vrtalo hlavou co ovlivňuje to proč to někomu přišlo a někomu ne  a nám že to nepřišlo a byli jsme tam už na přelomu května-června a ejhle, zrovna volal kámoš co má auto a hlásil ať si nachystám koruny, že dnes dorazila faktura splatná 19.11. Máme platit cca 1 100Kč.  Byli jsme na Roanu a jeli jsme Švédskem, ale byli jsme se podívat v Trondheimu, tam je zpoplatněná E6 a pak když se jede z Rorviku na Roan nebo Harbak, Bessaker apod. tak je tam zpoplatněná nová silnice a zpátky jsme jeli po dálnici z Hamaru na hranice (Svinnesund). Auto je 9 místná dodávka. Takže vypadá, že už to začíná fungovat i na Čechy.

    #271831
    Navarchus
    Účastník
    (617 odpovědí)

    Asi už bude něco fungovat, přišlo nám také zaplatit cca 1000Kč, po šesti měsících. Nevím proč, jeli jsme dvěma auty a přišlo to pouze na jedno. Tak nevím…..

    #271841
    lev1971
    Účastník
    (84 odpovědí)

    Něco se opravdu změnilo , taky nám poprvé po létech přišlo mýto na 426 Noraků.

    Ale jen jedno auto další ne.

    #271945
    Prochajda
    Účastník
    (87 odpovědí)

    Mě za posledních 5 průjedů Norskem nepřišlo vůbec nic. Nemám problem zaplatit. Asi to pořádně nefunguje.

    #271951
    JanS
    Účastník
    (60 odpovědí)

    Přidám letošní zkušenost. Registrace asi čtrnáct dní před odjezdem. První prujezd placenym usekem 22.7., poslední prujezd 30.7. Trasa Oslo – lokalita Halsa, po silnici č. 3 přes Elverum tam i zpět. 8.8. strzeno z účtu 300NOK, 28.10. přišel email s prilohou PDF s vyuctovanim. 31.10. byl preplatek na účtu. Poplatky nás vysly na 570Kc. Honza

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 271. až 285. (celkem z 327)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(13)
(109)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...