Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 326 odpovědí. Do diskuze (85 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel husky19 a poslední změna proběhla před 3 roky a 6 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 211. až 225. (celkem z 327)
  • Autor
    Příspěvky
  • #88012
    janka
    Účastník
    (2443 odpovědí)

    jeste at se ridic koukne na http://www.easygo.com

    #88031
    lacoh
    Člen
    (792 odpovědí)

    janka napsal:

    Na vas mail vam pak prijde potvrzeni o registraci,

    Tú si treba vytlačiť a zobrať so sebou. Tento rok nás prvý raz kontrolovali na trajekte Flakk-Rorvik.

    #88727
    Vlkous
    Účastník
    (484 odpovědí)

    Zatím jsem takovou možnost nevyzkoušel, ale napdala mě ohledně výše kladených otázek.

    Jednou z normálních a hlavně legálních možností projíždění pruhem autopass je že těmito pruhy je možno jezdit a pak si počkat až mi přijde domů faktura a tu v termínu splatnosti zaplatit.

    Moje otázky zní: jak by se v tomto případě postupovalo na trajektu, který je autopass? Co by kdo chtěl kontrolovat, když legálním způsobem jezdím pruhem autopass i když tímto vjíždím na trajekt?

    Nenastane náhodou obdobná situace jako v případě, kdy se přes net zaregistruju a pomocí karty zaplatím ježdění autopass pruhy a někde, třeba na trajektu, který autopass ještě loni nebyl a nemám čerstvou informaci, že už je a na něm omylem zaplatím hotově a autopass mi to ještě jednou strhne z účtu, protože jsem tam zaregistrovaný?

    A to jsme již řešili, že když registraci mám a omylem někde k tomu zaplatím hotově, že mám smůlu a nikdo mi nic nevrátí. Samozřejmě nikomu nejde o platbu 20NOK za mýtnou bránu, ale např za trajekt, který může stát 500NOK.

    Pomocí registrace přes net běžně jezdím a je to pohoda, ale musí si dát člověk pozor aby omylem někde nezaplatil hotově. A to, že se stále na mnoha místech platí hotově, protože autopass tam neni, je prostě fakt.

    #88728
    janka
    Účastník
    (2443 odpovědí)

    V celem Norsku se v hotovosti plati poze na dvou mistech a u nich zadny pruh pro Autopass neni.

    Trajekt se zatim plati Autopassem jen jeden a vzdy je vse prehledne znaceno.

    Kdyz by nejaky novy pribyl a vy o tom nevedel, uvidite ceduli AUTOPASS u trajektu, takze opet nic nebudete platit. Pokud by po vas nekdo neco chtel, ukazete vytisteny potvrzovaci mail z Autopassu, takze je to opet vyrizeno. Kontrolovat to zacali jak uz jsem psala a jak take psal lacoh o kousek vyse.

    Pokud budete projizdet bez registrace a cekat na fakturu a pri sve ceste prijedete na trajekt Autopass, bud za vami prijde “pruvodci” a platbu bude chtit a nebo neprijde a budete cekat na fakturu jako pri jinem prujezdu.

    Ja uz nevim, jakou kombinaci si jeste kdo vymysli …

    :-D:-D

    #88745
    Vlkous
    Účastník
    (484 odpovědí)

    Mapa a druhy mýtných bran

    Já našel tohle a je to z 31. ledna 2014:

    Překlad pomocí překladače:

    Bompengebetaling på ferjer – Placení mýtného trajekty

    Bypakker (bomringer) i byer – Placení mýtného ve městech

    Automatisk bompengebetaling på vege – Placení mýtného na silnicích

    Drivstoffavgi – Palivový poplatek

    Manuelle stasjoner – Placení pouze hotově nebo kartou

    Touto větou – “A to, že se stále na mnoha místech platí hotově, protože autopass tam neni, je prostě fakt” – jsem myslel jak mýtné brány na silnicích, tak na místních trajektech, kterých se taky autopass začíná čím dál tím více týkat.

    #88750
    Vlkous
    Účastník
    (484 odpovědí)

    A to se výše píše o trajektu trajekt Flakk-Rørvik přes Trondheimsfjord, který v mapě ani neni a Janka piše o dvou místech, kde se platí protože tam pruh AutoPass neni a v mapě je jen jeden.

    Tak nakonec kdo ví kolik…….

    Pani Janko nejde o vymýšlení různých kombinací, ale o to, že se s tímto v Norsku člověk setkat může a nakonec si nebude vědět rady.

    A proč to tady nerozebrat do detailu aby se každý mohl alespoň nějak orientovat, když to nakonec pochopí.

    Mě osobně je to celkem jasné, ale platit v hotovosti na každé bráně mi vyhovovalo víc.

    Ten kdo tam jede již po xté, tak ví kudy jet a co a jak. Ale ten kdo pojede poprvé, lehce zazmatkuje a něco podělá. Na místním trajektu odejdu od auta protože vím, že mám autopas. Přijde pikolík řekne si o x NOKů a kolega mu to dá. Proč ne, je přeci slušně vychovaný a ví, že za trajekt platit musíme. A je zaplaceno 2x aniž bych to věděl.

    Pamatuju si případ, kdy měl vše z domova zaplacené, vystřídal ho kolega u volantu a ten to nevěděl a všude kde mohl zaplatil hotově i na trajektu který měl Autopass taky. A tak zaplatil několikrát 2x protože platil hotově i z účtu.

    #88752
    JAKABO
    Účastník
    (2998 odpovědí)

    U nás platí- jeden má na starosti všetky platby aj účty.Tak sa mikdy nič nepose.e.

    #88788
    janka
    Účastník
    (2443 odpovědí)

    Tady je seznam mytnych stanic k 28. 3. 2014

    http://www.autopass.no/_attachment/72024/binary/952575

    manualne se plati Tunel z Averoy do Kristiansundu a na stejne silnici c 64 je jeden maly tunel za ca 20 NOK. Uz 2 roky tam visi preskrtnuta cedule Autopass, ale stale se plati manualne. Zda ji uz do Autopassu pridali by nam rek Solny, ktery tudy jel minuly tyden..

    Manualne se Atlanterhavstunel plati ne proto, ze tam neni pruh Autopass, ale proto, ze diky tomuto zpusobu platby se tunel tak brzy nezaplatil, jako se pocitalo. Myslim, ze jsem o tom kdysi psala v zajimavostech. Momentalne se tam totiz plati za auto s ridicem a za kazdou dalsi osobu. U Autopassu se plati jedna castka za vsechno.

    Pokud je nejaka nova stanice, kde se plati pouze manualne, neni tam pruh “autopass”, takze se to splest neda.

    Kde autopass plati, je to vzdy zretelne vyznaceno. Pokud ho mam predplaceny, drzim se techto pruhu.

    Kdo chce platit kazdou cast manualne, taky muze – staci sledovat znacku KR – servis a na tomto miste muze platit v hotovosti. Muze to byt benzinka, kiosk …

    Samozrejme, pokud se parta nedomluvi, muze se stat, jako jste napsal nahore – to se vam muze stat i pri koupi listku do kina 🙂

    #92636
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    Mám problém při registraci platební karty v Autopassu – viz screen:

    Má někdo stejný problém? Já jen jestli mám hledat chybu u sebe, nebo ne.

    Tahle hlášky vyskočí, když se snažím registrovat k profilu na Autopassu kartu. Kartu mám samosebou funkční i pro platby na internetu a zkoušel jsem to z různých prohlížečů, včetně zrušení antiviru a firewallu.

    Kdyby někdo nemohl přečíst chybovou hlášku tak tam je :

    Error 500 : java.lang.IllegalStateException: SRVE0199E: OutputStream already obtained

    #92641
    dosky
    Účastník
    (2655 odpovědí)

    MifakM

    Zkoušel jsem se připojit na můj účet a je to bez problémů, tak nevím. :-|:-|

    #92643
    dedek
    Člen
    (489 odpovědí)

    DOSKY napsal:

    MifakM

    Zkoušel jsem se připojit na můj účet a je to bez problémů, tak nevím.

    Taky jsem to zkoušel vše v funguje

    #92649
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    Tak asi bude problém s nějakým nastavením javy 🙁

    No uvidím co mi napíší z podpory. Díky všem kdo ověřili funkčnost.

    #92797
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    Jani jen takový dotaz…

    Dá se zaplatit mýtné na KR Service zaplatit ještě před tím, než mýtnou branou projedu?

    Upřesnění : Na trase Fv. 78 je prvni KR Service v Mosjoenu a další pak v Sandnessjoen. Mezi těmito dvěmi městy je mýtná brána. Mohu zaplatit průjezd ve směru Mosjoen-Sandnessjoen již v Mosjoenu?

    #92798
    janka
    Účastník
    (2443 odpovědí)

    Mytne ze stanice Fv. 78. – Hjartåsen – Kulstad muzes zaplatit na techto mistech

    Shell Sandnessjøen

    Esso Halsøya

    Shell Halsøya

    pokud mas registraci na Autopass – jde to automaticky pres kartu – ale to uz vis.

    #92799
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    janka napsal:

    Mytne ze stanice Fv. 78. – Hjartåsen – Kulstad muzes zaplatit na techto mistech

    Shell Sandnessjøen

    Esso Halsøya

    Shell Halsøya

    pokud mas registraci na Autopass – jde to automaticky pres kartu – ale to uz vis.

    Jj, to jsem přesně myslel (Halsøya je vlastně čtvrť Mosjøenu). Bohužel Autopass se mi zatím nepodařilo zprovoznit (respektive registraci mám úspěšně za sebou, jen mi to prostě kartu odmítá vzít – zkoušel jsem to z několika PC a platby přes internet mám samosebou povolené).

    Chci mít jistotu, abych na benzince v Mosjøenu nevypadal jako troll, že chci zaplatit průjezd dopředu. Sice je napsáno že v Sandnessjøen otevřeno 24 hod, ale znáš to – raději ať mám víc možností, než pak koukat v Sandnessjøen na zavřenou benzinku a pak čekat na fakturu

    😀

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 211. až 225. (celkem z 327)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(16)
(119)
(19)

Nahrávání ... Nahrávání ...