Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 326 odpovědí. Do diskuze (85 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel husky19 a poslední změna proběhla před 3 roky a 6 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 241. až 255. (celkem z 327)
  • Autor
    Příspěvky
  • #95042
    dosky
    Účastník
    (2655 odpovědí)

    petr napsal:

    Dotaz na Janku – lze použít AUTOPASS na platbu mýtného v Dánsku -Oresundský most? Dle http://easygo.com/nb/betalingsanlegg/danmark/oresundsbron by to mělo fungovat – nebo se pletu a funguje pouze na “krabičky v autě”? Díky

    Podle mě to funguje jenom na krabičky. Respektive na ty to funguje určitě. Na oba mosty. :-D:-D:-D:-D:-D

    #96130
    Vlkous
    Účastník
    (484 odpovědí)

    Zítra si půjčím Fordíka od Nakiho. Včera jsem se pokusil registrovat

    SPZ: 9B62042 na autopass. Bohužel registrovat tuto SPZ nejde protože je zaregistrovaná. Po telefonátu s Tomášem jsem došel k následujícímu. Někdo si předemnou udělal registraci a trošku to přepísknul s termínem.

    Tomáš nemá čas obvolávat všechny co si u něj toto auto letos půjčili. Neni jich pár. Vzhledem k tomu, že na autopass píšou, že registrace je možná maximálně na 8 týdnů, čemuž se snažím věřit, nevím, kdy tato registrace vlastně skončí. Při pokusech zaregistrovat tuto SPZ na pozdější termín např. v říjnu atd. stále píše, že nelze ragistrovat, protože je registrována. Myslím si, že zaregistrovat lze SPZ až když skončí minulá registrace a proto to nejde. Jenže nevím kdy minulá registrace skončí a tak se může stát, že prostě letos budu jezdit bránama s tím, že buď pojedu na cizí registraci nebo zaplatím Nakimu až mu přijde následná faktura za průjezdy nebo klidně i napůl.

    Dotyčný by měl vidět na svém účtu úbytky v NOKách a v každém případě koncem roku mu přijde vyúčtování, kde možná zjistí že zaplatil větší částku než počítal.

    Nechci nikomu nic dlužit a tak až přijde vyúčtování, po jeho předložení všechny moje průjezdy mýtnými bránami uhradím.

    #96133
    jencll
    Účastník
    (3 odpovědí)

    Zdravím,

    nemáte někdo zkušenost s autopass pro auto s karavanem ? Zaregistrovánu mám spz auta, ale pokud fotí až po průjezdu bránou, vyfotí spz karavanu a je průšvih.

    Vlastně bych mohl skrz mýtný brány couvat a bylo by to vyřešené 😀

    #96136
    husky19
    Účastník
    (1717 odpovědí)

    Se stejným probléme jako Vlkouš se potýkám také. Ani já nemnohu zaregistrovat Nakiho auto do Autopassu. Nabízí mi to k registraci SPZ auta které jsem měl loni, ale SPZ 9B61109 nikoliv. Termín mám správný a pochybuji, že by někdo zaregistroval auta na dlouhou dobu. Více jak na 8 týdnů to nejde. Docela bych si tipnul, že to není správně ošetřené u provozovatele AUTOPASS.

    Přikládám otisk obrazovky:

    #96137
    Vlkous
    Účastník
    (484 odpovědí)

    Taky mi to po přihlášení nabízí k registraci SPZ mého auta s kterým jsem jel loni.

    Tak tohle fakt už nebude náhoda, že by si někdo udělal registraci nechtěně na delší dobu. Nehledě na těch 8 týdnů.

    No prostě budeme jezdit a pak čekat co bude.

    #96139
    Dannyxs
    Účastník
    (40 odpovědí)

    To Vlkouš

    Promiň, ale toho transita 9B6 2042 od NAKIHO jsem registroval já. Periodu má do 6.8., tedy do dneška. Možná jsem něco zbodnul, dělal jsem to prvně, ale jelikož jsem nestačil vyřídit autopass před odjezdem, tak jsem to chtěl vyřešit teď po návratu, když mi na ESSu v Oslu řekli, že není problém zaplatit to po zaregistrování auta 14dní zpětně. Nevím teď teda zaplatit za ty naše přejezdy v termínu 25.7.-3.8.. Myslel jsem, že po zaregistrování se do systému mi ukáží průjezdy a částky na zadanou SPZ a zvolené období. Nerad bych někde dlužil a nebo Nakimu či dalším norkům udělal zbytečný problém 🙁

    #96140
    Vlkous
    Účastník
    (484 odpovědí)

    Uvidíme. Až se zítra vrátím z Brna vyzkouším to znova.

    A tobě ta registrace šla v pohodě?

    Pokud to nepůjde jinak, určitě se spolu nebo i s Nakim vyrovnáme.

    Jinak jsem vyzkoušel registraci přes jiný prohlížeč a stále stejná písnička.

    Ale kydž jsem zadal SPZ jiných aut, tak by to šlo registrovat. Takže na chybu u autopass to teď nevidím. Jenže v tom případě nechápu proč to nejde huskymu, když chce registraci až v září.

    Fakt mám podezření na to, že dokud neskončí nějaká minulá registrace, tak na další termín to zaregistrovat prostě nejde.

    #96147
    Vlkous
    Účastník
    (484 odpovědí)

    Dannyxs – zas takovej problém to neni. Nic si nevyčítej, tohle se může stát každýmu. Lze legálně jezdit bránami pruhem autopass s tím, že si počkám na fakturu a pak jí zaplatím.

    Když nebudu otálet se zaplacením tý faktury, tak žádná pokuta nehrozí. Maximálně zaplatíme nějaký poplatek za převod peněz do zahraničí. Ale myslím si, že jsou nějaké ústavy, kde to stát nemusí nějak moc.

    Nepamtuju si to přesně, ale mám dojem, že by si ty průjezdy vidět měl a když ne, tak je uvidíš po vyúčtování někdy koncem listopadu.

    #96148
    Vlkous
    Účastník
    (484 odpovědí)

    Stejnak si myslím, že zítra to už půjde zaregistrovat.:-)

    #96150
    husky19
    Účastník
    (1717 odpovědí)

    Na mne to působí dojmem, že pokud se zaregistruje auto na nějaké jméno, tvrdošíjně si ho hlídá i když je už po termínu smlouvy. Klidně by mi nechalo zaregistrovat naše loňské auto 8B23027.

    Pokud se podíváte do svého účtu u Autopass, najdete v oddíle “All agreements” (všechny dohody) veškeré registrace vozidel a termínů. Potom v oddíle “Settlement” – (vypořádání) je datum vždy až o 3 měsíce pozdější, než je ukončení smlouvy. Já tam mám např. loni smlouvu do 24.9.2013 kdy jsme se vraceli z Dolmoy, ale vypořádání až 24.12.2013!!! Neblokuje náhodou příslušnou SPZ ještě po dobu 3 měsíců po ukončení smlouvy?? Bylo by to sice na palici, ale všichni víme, že možné je všechno. 😕

    #96151
    Dannyxs
    Účastník
    (40 odpovědí)

    to Vlkous

    Registroval jsem až v pondělí na období 2.-6.8 a prošlo to bez problému. Tak už Ti to snad zítra půjde registrovat na další periodu. Síla, je že to vyúčtování je až tak pozdě. V databázích průjezdu to je přeci hned ne ? A když mám registrovanou kreditku, tak si můžou platbu stáhnou taky hned 🙂 No ale stejně s tím nic neuděláme a budu teda doufat, že za 3 měsíce dojde vyúčtování zadaného období + týden předtím, když jsem projekt bez registrace.

    Jinak mi operátor AUTOPASS na dotaz, zda lze nahlédnbout do databáze průjezdů mimo období periody odepsal:

    “You will receive invoices for payment points passed before the agreement period, and you will have to pay these separately. If you should receive any fine(s) you can send a copy to visitors@vegfinans.no and we will make the necessary arrangements so that you only need to pay for the payment point(s) you have passed. 🙂 ”

    #96152
    Dannyxs
    Účastník
    (40 odpovědí)

    No těžko říct, jestli to blokuje SPZ na dobu do vystavení vyúčtování, to by bylo fat na palici. A by mne teda zajímalo jestli přede mnou letos někdo na 9B62042 registroval, když mne to pustilo.

    #96164
    Dannyxs
    Účastník
    (40 odpovědí)

    Máte někdo prosím sečtenou celkovou sumu v NOK za zpoplatněný úseky trasy po E6 od Svinesundu po Lillehammer ? Díky 🙂

    #96214
    Vlkous
    Účastník
    (484 odpovědí)

    Takže autopass na výše uvedenou SPZ mám registrovaný. Dnes to šlo naprosto v pohodě.

    Takže je to jasné. Dokud neskončí předešlá registrace, tak další prostě nepůjde.

    Dannyxs: podle posledního spočítání to dělá tam a zpět 477NOK. Ale radši si počkej na vyúčtování, tam to bude přesně. Taky si myslím, že tam budeš mít nějakou malou slevu.

    #96221
    Dannyxs
    Účastník
    (40 odpovědí)

    Vlkouš: super , tak to jsem rád, že Ti ta registračka prošla. Ono to dává smysl, dokud jedna neskončí, nelze uplatnit další.Ono tot tiž taky dává i možnost tomu, co tu registraci má aktivní, ji upravovat = zkracovat i prodlužovat. Proč myslíš, že bude sleva ? Mám sice krásné modré oči, ale … 😛 :)))))

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 241. až 255. (celkem z 327)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(16)
(117)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...