Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Aktuální informace z Norska 2021

  • Toto téma obsahuje celkem 627 odpovědí. Do diskuze (147 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel sachlj a poslední změna proběhla před 2 roky a 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 436. až 450. (celkem z 628)
  • Autor
    Příspěvky
  • #333554
    Lum
    Účastník
    (20 odpovědí)

    Pánové, prosím o trochu kolegiality, od toho asi toto fórum primárně je. Pan Vydra uvedl důvody, proč se neočkoval a požádal o informace. Vy jste mu pro cestu nedali, kromě Vašeho názoru/doporučení očkovat a spílání, žádnou jinou užitečnou informaci.

    Mě osobně také zajímají veškeré nové a přesné informace, týkající se opatření (a jejich vývoje) Norů a postupy pro případ, že v partě pojedou neočkovaní rybáři.

    Takže za mě velké díky paní Jance i ostatním, co do této rubriky přispěli užitečnými informacemi nebo aktuálními poznatky z cesty.

    #333555
    jegrhanz
    Účastník
    (234 odpovědí)

    Vydra: mě je úplně ukradený z jakého důvodu se očkovat necháš, nebo nenecháš a taky mi je šumák, jestli se nějaký Vydra do Norska dostane, nebo nikoliv. Kdyby si se nezmiňoval o tom, jak si farmaceutický průmysl mastí kapsy,tak  jsem nenapsal ani řádku. To ty jsi zavedl diskuzi  na téma mimo mísu a které tě trápí. Proč jsi cítil potřebu na rybářském fórum, sdílet svůj osobní názor jak si mastí kapsu? Ptal se tě někdo na něj? Mimochodem průmyslu, který lidem vrací zdraví a zachraňuje životy?

    #333556
    Vydra
    Účastník
    (749 odpovědí)

    Jegrhanz: tobě není pomoci 😀 Myslím, že opravdu stačilo o vakcínách. Je toho jinde dost a evidentně to rozděluje společnost na dva tábory. Tady jsme jeden tábor – rybáři.

    #333568
    Sim
    Správce
    (11223 odpovědí)

    Prosím vás přátelé, řešme zde informace ze vstupu do Norska a rybolov. Žádám vás nezasírejte toto vlákno jinými tématy, potom tady člověk nemůže nic najít!

    #333570
    Sim
    Správce
    (11223 odpovědí)

    Tady aktuální mapka pro vstup.

     

    #333582
    Sim
    Správce
    (11223 odpovědí)

    Včera jsem kvůli zhoršené situaci v severním Švédku musel změnit svoji trasu na Soroya a nejet na Kirunu, ale překročil jsem hranice už u Trondheimu v zelené zóně. Mám s sebou tři neočkované děti a ty by musely do karantény. Musel jsem podstoupit peklo a projet E6 Trondheim – Tromso. Cesta cca 1300km mě trvala nekonečných 16h, ale zvládli jsme to a dnes jsem se probudil v Tromso. Je zde všude málo turistů ze zahraničí. Po celou cestu jsem nepotkal zádné auto z ČR ani SR. Byť jsou otevřené hranice, tak je cítit, že i tato sezóna je velmi postižená Covidem a lidi se do Norska moc nehrnou, protože situace se neustále mění a nedá se nic dopředu naplánovat.

    #333584
    Sim
    Správce
    (11223 odpovědí)

    Jo a ještě jeden poznatek z hranic. Jel jsem přes červené Dánsko a na hranicích se mě nikdo neptal kudy jsem jel a jak dlouho jsem se zdržel. Takže transit přes Dánsko není problem.

    #333586
    Frenky
    Účastník
    (91 odpovědí)

    Rozkaz šéfe! (To Sim)

    #333587
    Pepa Ceresna
    Účastník
    (28 odpovědí)

    .

    Ahoj Michale. Můžeš mi prosím poslat odkaz na link,kde je uváděna tato mapa s aktuálním stavem barev jednotlivých zemí a regionů.Předem díky a užij si Soroya…

    #333588
    Josef Podymák
    Účastník
    (30 odpovědí)

    Mám skromný dotaz:

    Chci jet trasu Něměcko-Švédsko-Norsko. Pustí mě do Norska když se vylodím ve Švédsku v červené zóně (Treleborg nebo Ystad) a pojedu přes oranžovou do Norska?

    Díky za odpověď.

    #333589
    os
    Účastník
    (403 odpovědí)
    #333590
    Vydra
    Účastník
    (749 odpovědí)

    Včera jsem kvůli zhoršené situaci v severním Švédku musel změnit svoji trasu na Soroya a nejet na Kirunu, ale překročil jsem hranice už u Trondheimu v zelené zóně. Mám s sebou tři neočkované děti a ty by musely do karantény. Musel jsem podstoupit peklo a projet E6 Trondheim – Tromso. Cesta cca 1300km mě trvala nekonečných 16h, ale zvládli jsme to a dnes jsem se probudil v Tromso. Je zde všude málo turistů ze zahraničí. Po celou cestu jsem nepotkal zádné auto z ČR ani SR. Byť jsou otevřené hranice, tak je cítit, že i tato sezóna je velmi postižená Covidem a lidi se do Norska moc nehrnou, protože situace se neustále mění a nedá se nic dopředu naplánovat.

    Proč jsi musel měnit? Když jste nepoužívali veřejnou dopravu tak by děckám na hranicích jen udělali antigenní test, ne?

    #333592
    MichalR
    Účastník
    (3 odpovědí)

    Všechny důležité informace k cestě najdete na stránkách http://www.fhi.no. Je tam i test, zda půjdete/nepůjdete do karantény: https://www.helsedirektoratet.no/veiledere/koronavirus/testing-isolasjon-smittesporing-og-karantene/karantene/veiviser-hvilke-karanteneregler-gjelder-for-deg. Tranzit přes červené/oranžové země je možný, jak píše Sim ze své zkušenosti, a je to tak popsáno i na stránkách fhi.no. Nejsem naočkovaný, jedu v pátek trajektem přes červené Švédsko. Vezu PCR, vstupní formulář a počítám s testem na hranicích. Fhi.no jako studnici informací ke vstupu a cestování doporučuje Norská ambasáda.

    #333594
    Hanes K
    Účastník
    (14 odpovědí)

    MichalR: Díky za info, moc pomohlo. My jedeme ve čtvrtek a máme sebou také jednoho nenaočkovaného tak zjišťuji, co pro něj platí. Dle odkazu na tyto stránky tedy pro nenaočkované aktuálně platí (samozřejmě kromě toho, co jsi již uvedl – tedy PCR test na cestu, vyplnit vstupní formulář a na Norských hranicích podstoupení testu:

     

    Jste osvobozeni od vstupní karantény

    Pokud cestujete ze „žluté“ země/oblasti přes „červenou“ zemi/oblast, než přijedete do Norska, jste osvobozeni od vstupní karantény v pracovní době i mimo pracovní dobu. Výjimka neplatí, pokud cestujete z jednoho místa v Norsku na jiné místo v Norsku přes červenou oblast.

    Při cestování po „červených“ zemích/oblastech nesmíte používat veřejnou dopravu, zůstat přes noc ani se dostat do blízkého kontaktu s kýmkoli jiným než s těmi, s nimiž žijete. Osobní trajekty, které plují ze zelené země do země s karanténní povinností bez přijetí nových cestujících na palubu, nejsou považovány za veřejnou dopravu.

    Požadavky pro ty, kteří jsou osvobozeni od karantény

    Pokud jste během karantény a/nebo mimo pracovní dobu osvobozeni od karantény, platí následující:

    Kdykoli je to možné, vyhýbejte se blízkému kontaktu s kýmkoli jiným než s těmi, se kterými žijete.

    Výjimka z karantény přestane platit, pokud se u vás objeví příznaky akutní respirační infekce, včetně horečky, kašle nebo obtížného dýchání, nebo pokud má lékař podezření, že jste nakaženi COVID-19.

    • Odpověď byla upravena před 2 roky a 8 měsíci uživatelem Hanes K.
    #333607
    Sim
    Správce
    (11223 odpovědí)

    Včera jsem kvůli zhoršené situaci v severním Švédku musel změnit svoji trasu na Soroya a nejet na Kirunu, ale překročil jsem hranice už u Trondheimu v zelené zóně. Mám s sebou tři neočkované děti a ty by musely do karantény. Musel jsem podstoupit peklo a projet E6 Trondheim – Tromso. Cesta cca 1300km mě trvala nekonečných 16h, ale zvládli jsme to a dnes jsem se probudil v Tromso. Je zde všude málo turistů ze zahraničí. Po celou cestu jsem nepotkal zádné auto z ČR ani SR. Byť jsou otevřené hranice, tak je cítit, že i tato sezóna je velmi postižená Covidem a lidi se do Norska moc nehrnou, protože situace se neustále mění a nedá se nic dopředu naplánovat.

    Proč jsi musel měnit? Když jste nepoužívali veřejnou dopravu tak by děckám na hranicích jen udělali antigenní test, ne?

    Přátelé z Norska mi volali, ať změním trasu a předejdu komplikacím na hranicích a děti nebudou dělat test. Když jsem viděl ty fronty na test, byl jsem rád, že jsem je poslechl. Po půlnoci oblast, kde jsem chtěl přejet zčervenala.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 436. až 450. (celkem z 628)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Aktuální informace z Norska 2021

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(16)
(116)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...