Vytvořené odpovědi
-
AutorPříspěvky
-
Signál je tam v pohodě a internet v mobilu ti bude fungovat. Nám fungoval celkem dobře i když v chatě najdeš místa, kde to nejde.
stipko napsal:
To lev1971:
Myslíš, že tam tie balíky budú aj tento rok?
Ty balíky, které jsou kolmo k vodě, tam samozřejmě už být nemusí, ale zatím jsou na google mapách.
Jinak bych se spíš řídil majáčkem – je z dálky z vody hůř viditelný, ale ten tam určitě bude. A ten majáček je zhruba 400 vlevo od těch balíků. Dá se najít na jakýchkoliv Norských mapách – třeba gulesider.no a stačí tam zadat – Strandanes, AVERØY = název toho majáčku.
Jen ještě napíšu pro výpravy které tam ještě letos pojedou i když je mi jasné, že zítra to může být jinak.
U zelené pastelky jsme si vždycky nachytali makrely. Dopoledne se dali nachytat ihned, odpoledne to bylo slabší. Za mostem vlevo na hloubkách od 40m do 90m se dali chytit největší max. 88cm štikozubci i když jen jednotlivé kusy a většinou ve sloupci cca 10m nade dnem. Nejvíce jsme chytali nalevo od chaty ve fjordu naproti lomu. I když tento fjord je docela široký tak počínaje spojnicí lomu a majáčku na ostrově Averoya u obce Stranda je uprostřed fjordu podmořská skála 65m a směrem dál od chaty jsou hloubky do 90m. Všude tam se dají nachytat různé druhy ryb. Štikozubci spíš u obou břehů, ale začínají na hloubkách od 35m a hlouběji. A kdekoliv i uprostřed mníci, obecňačky, jednoskvrnky, tresky tmavé i platýsi. Od té 65 směrem k chatě jsou již větší hloubky a většinou jsme tam chytli jen mníky bělolemé – brosmy. Těch zajímavých míst z rybářského hlediska je tam víc, ale tohle byla pro nás top místa. Chytali jsme převážně u dna na 2x6cm velké kusy masa z makrel.
Tak jsme doma. Ale vzpomínky nám nikdo nesebere. Na Hogset srpen 2014 rozhodně nezapomeneme. Do Norska jezdím od roku 2000 a byl jsem tam podvanácté. Co se týká rybolovu, tak tentokrát byl za ty roky nejúspěšnější. Co se týká samotné chaty a zázemí – i když v současném stavu je vše dostačující, tak by si zasloužila lodě se silnějšími motory, filetovací místo ( stačil by přístřešek ) se světlem a sladkou vodou. 20m lávka nebo molo by vyřešilo vyvazování lodí na vodu. Taky Hogsetu přeju jen slušné lidi, kteří po sobě dokáží uklidit. Mrazák a horkovzdušnou troubu jsem v takovém stavu nikdy neviděl. A rozhodně to nebylo zásluhou poslední výpravy před námi. Tak jak byl mrazák namrzlý a smradlavý ( dokonce i pod ním byl šlem z ryb, protože je na dně proděravělý ) to je záležitost několika měsíců bez umytí a odmrazení. Rošt v troubě vykazoval používání na grilování ryb bez pekáče. Výprava před námi chatu uklidila, ale z výše posaných důvodů jsme 2 hodiny po příjezdu věnovali úklidu. Mám v plánu napsat článek o rybách, výletech a taky o našem jídelníčku. Proto se zde nerozepíšu o všech našich úlovcích, ale jen napíšu, že jsme ulovili celkem 17 druhů ryb. A ten polak se nám povedl až poslední den, kdy jsme končili s rybolovem. Letos to byla po všech stránkách skvělá výprava do Norska.
To bulik:
Majáček je na ostrově Averoy. Je proti lomu, který je na straně Hogset. Majáček není moc vidět, ale je přesně v místě, kde jsou řady bílých balíků senáže kolmo k vodě. Z vody se to jeví jako bílá čára. Zhruba 200m od břehu na hloubkách 40-60m. Kolem břehu jsme se nechali unášet zhruba 500m. Tam jsou všude štikozubci.
Zdravím z Hogset. Štikozubci jsou tady. U majáku proti lomu přes vodu na hloubce 40-60m lze nachytat jakékoli množství. Limit nachytán. Vašku ještě jednou děkuji za tipy. Dnes babička mník mořský 114cm 7,5kg a Honza mník 122cm 8kg. Řeknu to na rovinu, takovou rybařinu jsme za 14 let ježdění do Norska nezažili. Jediná ryba polak se nám zatím vyhýbá. Teď se na něj zaměříme. I houby se tu dají nasbírat za Batnfjordsorou směrem na Molde v březových hájích.
Právě se vracíme z Trolí stezky. Rybařina pořád skvělá. Dva mniky máme přes metr. Hejna kelerů ani štikozubců tu nejsou. Štikozubci se ale nachytat dají. Nej štikozubec 88cm. Dosud jsme chytili 16 druhů ryb.
Zdravím z Hogset. Cesta byla bez problémů. Zdržení nad Dombasem díky tomu, že jsme koukali a nakonec i sbírali březáky. Takové množství jsem ještě neviděl. Po prvotním rozkoukání jsme začali i lovit ryby. Tresky obecné, mníci, štikozubci a makrely jsou tady. Jen nejsou všude, pouze na určitých místech. Zatím nej ryby – treska obecná 88, 87 a štikozubec 88 a mník mořský 86, 84. Včera tady bylo 28 stupňů ve stínu. Díky Vlásku za typ na lovná místa.
Tak jsem zpět doma z Brna. Cesta po dálnici od Humpolce k Nakimu a zpět v pohodě. Na úsecích kde opravují jsem jel stále 80-90km/hod.
Naki vás všechny zdraví:-)
Takže autopass na výše uvedenou SPZ mám registrovaný. Dnes to šlo naprosto v pohodě.
Takže je to jasné. Dokud neskončí předešlá registrace, tak další prostě nepůjde.
Dannyxs: podle posledního spočítání to dělá tam a zpět 477NOK. Ale radši si počkej na vyúčtování, tam to bude přesně. Taky si myslím, že tam budeš mít nějakou malou slevu.
Došky to napsal přesně.
Doplním jen moje poznatky z 12 výprav. Sleduju to 14 let. Kromě 2 výprav vždy jsem tam byl v srpnu. Makrely se nejdříve objevují spíš v severních oblastech – dejme tomu v oblasti Vikny. A postupen dnů se hejna objevují směrem na jih. Od Hitry po samotný jih Norska bych výpravu na lov makrel směroval na druhou polovinu sprna až první polovinu září. Jak píše Došky je to pár dnů sem a pár tam. Mimo toto období se makrely nachytat dají, ale nejsou všude kam pustíte navnadu. A pokud ano, tak to byla výjimka.
-
AutorPříspěvky