Vytvořené odpovědi
-
AutorPříspěvky
-
Zdravím všechny co ještě chodí na tento web. Před mnoha léty jsem v Norsku zakoupil dům. Za těch mnoho let jsem ho dobudoval a vybavil. Nyní ale již přišlo stáří a sil ubívá. Dům by potřeboval již nějakou údržbu to samé loď. Já do Norska jezdím již poměrně málo tak jsem se rozhodl najít někoho kdo by se rád staral o dům a loď. Za tuto starost vám nabízím využívání domu dle vašich potřeb. Zvažuji i prodej domu tak kdyby někoho zaujala má nabídka prosím pošlete sms s vašim kontaktem a já vám zavolám. 731 744 404 S pozdravem Chata
Jednalo se o červen. Nechci konkretizovat aby jsem nebudil vášně. Dopadlo to prostě tak, Norsko asi letos nebude. Já se majiteli ani nedivím. Patřit to mě, tak taky koukám po jistější obživě.
Jen postřeh z vývoje. Včera mě bylo doručeno oznámení o tom, že je náš zájezd zrušen. Z kontextu vyplývá, že i Norové považují tuto sezonu za ztracenou.
Možná vás bude zajímat tohle elegantní řešení. Taky jsem se trápil s tím jak vše nacpat do letadla. Před pár lety jsem se ale objevil zajímavou službu která mě změnila cesty na sever za rybařením. V Altě je možno si za pár korun nechat všechny věci na rybaření uskladněné. Majitel úschovny vás vyzvedne na letišti a odveze vás na lokalitu. Nebo si je možné půjčit u něj auto a vše na rybaření, pokud netrváte na svém.. Vše je o dost levnější než autobus nebo taxi a následné půjčování v kempu.. Taky se u něj dá najíst a přečkat noc. Když máte let až druhý den. Ubytování je nic moc ale záchod koupelnu a postel tam máte. Mrazák na bednu s rybami je také k dispozici. Já tedy již výhradně létám dá se to stíhat za jeden den. Sebou vezu jen jídlo, nové věci na rybaření a nějaké to oblečení.
Jen technická není náhodou okouník do 31.5 hájený a jeho lov je zakázán?
To tedy znamená, že si kupuji od nora i když mě to zprostředkuje český prodejce? Mě sice taková praxe netrápí, pronajímám si na přímo. Jen mě trochu překvapuje, že v zemi kde je regulováno vše a každý rok se to zpřísňuje, není povinné nějaké odpovědnostní pojištění oproti klientům.
Dobrý den, měl by jsem takový rozšiřující dotaz. Mají norští pronajímatelé, nějaké povinné pojištění? Mám na mysli něco podobného jako je tady u nás pojištění proti úpadku?
Tak z druhé strany. Mě na tom vadí hlavně to, že se nedovíte od nikoho jestli je certifikovaný provozovatel a jestli když si koupíte od něj zájezd, máte nárok na ten bonus. Zatím mě na to nikdo neodpověděl, každý jen, “počkejte zatím nevíme”. Tak se ptám do kdy mám čekat než mě někdo řekne tady je seznam, nebo zájezdy které prodávám jsou u registrovaných poskytovatelů. Jak to budete třeba paní Janko řešit, teda kromě tlučením hlavy do zdi, když si koupím zájezd a vámi prodaný poskytovatel nebude mít registraci. Předpoklad, že ve smlouvě zkutečnost že jí má uvedete. Zatím jsem se jen dověděl, že každý klient je potencionální pašerák a zdroj potíží. Já to spíš vidím, že lidi shánějí prostě jen informace. Nikdo nestojí o buzeraci na hranicích a vysvětlování. Chcete se vyhnout těmto diskuzím? je to jednoduché. Deklarujte jasně kdo je registrován a jak to bude probíhat. Když nic jiného aspoň tu registraci by měli mít provozovatelé už jasnou, pokud si mohu koupit zájezd na rok 2018 chtěl by jsem to vědět.
Jen pro vaši informaci, tady to zná každý kdo vlastní auto, pokud vám naměří radarem, třeba v tunelu rychlost tak jste povinna pokutu zaplatit z titulu, že jste vlastník toho vozu. Z toho se můžete vy vinit tím, že udáte toho kdo řídil. Pokud to neuděláte tak ji zaplatíte a je jedno,že jste neřídila.
Ten zákon ale neřeší pokuty nebo postih rybářů ale provozovatelů kempů za případné porušení. Uvidíme jak to ve finále nastaví. Nesdílím ale Váš optimismus, ze si nechají Norské kontrolní orgány ujít kontroly a pokutování za přestupky v dotčených kempech.
Jen technická poznámka, ke druhému odstavci. Tato situace je zcela běžná. Jmenuje se to objektivní odpovědnost. Zrovna v souvislosti s auty je to velmi oblíbený nástroj státu jak vybírat pokuty. Tady se to přímo nabízí použít nějaký takový paragraf.
Tak to také nevím. Mám ale velice podobné reakce od pronajímatelů. Většinou nic neřeší a jediná jejich starost je aby jsme poslali peníze. Mám i zkušenost, kdy mě napsal, že se to už nevyplatí a končí, lidé mu tam za 10 kg jezdit nechtějí a jemu se nechce přebírat za nikoho odpovědnost. Uvidíme co ukáže praxe.
Snaha ochránit nás rybáře před otravou rybou z Norského moře je chválihodná. Takovou snahu lze jen podpořit. Mám ale trochu problém s tím, jestli to není takové hašení požáru benzínem. Pokud, jak praví nařízení, hodím takovou rybu, hlavně tu mrtvou nebo která to nezvládne, zpět do vody co tím řeším? Tu dávku co by jsem snědl v toto mase, dostanu z jiných ryb které snědí tuto mnou zabitou rybu. Zbytek jedů se uvolní do vody pro všechny ostatní. Je to prostě takové typické Norské řešení, nepoužitelné, šup s tím do moře. Neměl by stát pokud takové nařízení vydá zajistit likvidaci takové ryby? Pak by jsem v tom viděl nějakou smysluplnou snahu na zlepšení životního prostředí a snahu o ochranu zdraví obyvatel.
Tak to je opravdu životní zážitek. Taky se do tohoto kempu příští sezonu chystám. Sice jsem již dostal dobře míněné rady ” tam nejezdi, budeš litovat”. Přesto jsem si o tom sehnal informace a ty rozhodně tak negativistické nejsou. Každá rok se tam povede rekord o kterém se halibut specialistům z jiných lokalit akorát může jen zdát.
Není to tak trochu nuda, sedět celé dny na vodě mrznout a čekat na rybu se kterou se tady pochlubím. Myslím, že ne jenom mě ale i jiné kteří třeba o této lokalitě uvažují, by zajímalo jestli se tak to pozdě dá chytit i něco jiného.
Omlouvám se mirečkovi a všem, kterým ,jak to vypadá, nedorazila SZ. Obsazené to bylo za pár hodin po zveřejnění. Moje chyba, měl jsem to napsat i sem.
-
AutorPříspěvky