Nápověda Doporučujeme:
 • Toto téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel chata a poslední změna proběhla před 8 roky a 4 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 příspěvky - 1. až 3. (celkem z 3)
 • Autor
  Příspěvky
 • #5071
  chata
  Účastník
  (25 odpovědí)

  Dobrý den, zajímal by mě Váš názor. Jsem dlouholetý návštěvník teplých moří, hlavně Jadranu. Do loňska jsem tam měl vlastní loď a dlouhodobě pronajatou zahradu na obytný přívěs. Po vstupu Chorvatů do EU jsem o možnost pronájmu přišel a tak jsem přehodnotil celou jižní minulost a rozhodl se přesídlit na sever. Přece jen již nejsem nejmladší a teplo není to co v posledních letech vyhledávám. S rybařením v Norsku zkušenosti mám. Nejsem žádný odborník ani fanatik spíš pohodář.

  Nyní k věci proč jsem založil toto vlákno. Když tu probírám vaše příspěvky a přečetl jsem toho opravdu hodně tak by mě zajímalo co říkáte tomu si ten dům raději koupit než si ho najímat. Vezmu li jak je obtížné sehnat zájezd na termín kdy chci. Nutnost plánovat to rok i více dopředu. Následně se pak potýkat s trajekty a rozmary, cestovek případně majitelů. nemluvě o tom, že když něco neklapne tak vám peníze nikdo stejně nevrátí. Jistě by se dalo najít i více negativ než jsou tato pro to tu ale nejsem a každý má zkušenosti své. Nedávno jsem narazil na dům v blízkosti polárního kruhu za cenu skoro stejnou jako zaplatím za dům v Čechách u rybníka. Zjistil jsem co by obnášelo vlastnictví takového domu a byl jsem překvapen, že to není složitější než si ho koupit zde a co hlavně to není ani drahé jak jsem myslel. Když to porovnám s cenou co platím za zájezd tak to mám za pár let doma.

  Co mě teda zajímá. Váš názor, případné negativa které v tom vidíte. Nechci pronajímat ale jsem ochoten uvažovat o spoluvlastnictví aby se to ještě zlevnilo. Loď mám není to sice žádný parník ale nemusím kupovat stání je tam v obecním přístavu. Tak pokud k tomu máte co říci rád si přečtu vaše názory. Případné osobní rady nebo dotazy je možné přes zdejší SZ.

  Předem všem děkuji za pomoc při rozhodování.

  #100105
  Navarchus
  Účastník
  (617 odpovědí)

  Není to špatný nápad, když spočítám kolik nás to Norsko jako partu už stálo,tak už by jsme ho asi měli.

  Na Loktě jsem se seznámil s Čechy co koupili 300m2 pozemku 100m od chaty kde jsme byli každoročně ubytováni a ani ne 50m od moře.

  Neřekli sice cenu, ale prej hodně levně. Nijak jsme se nevyptávali.

  Nemám ani ponětí jak to tam funguje, Norsko není v EU.

  #100173
  chata
  Účastník
  (25 odpovědí)

  Děkuji všem za jejich podnětné informace které poslali na SZ i když jsem všem neodpověděl tak mě to dost pomohlo. Na dům jsem složil zálohu a tak přenechám zájezd co jsem již zakoupil na příští sezonu. Zájezd je na Loppu v červnu na 14 dnů, jedna hliníková loď 60HP 6m délky. Podrobnosti zdělím přes SZ.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 příspěvky - 1. až 3. (celkem z 3)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte rybolov v Norsku v roce 2022?

(29)
(128)
(35)
(29)

Nahrávání ... Nahrávání ...