Vytvořené odpovědi
-
AutorPříspěvky
-
První zádrhel nastal až v Goteborgu. Objížďka ze středu města nás vedla na silnici č 45 a po téměř hodinovém ježdění nás vyvedly tabule zpět na E6 až u Updally. Zdržení hodina,ale na kilometrech se to neprojevilo. Doufám, že to byla jen ojedinělá odstávka, protože hodinová objížďka je na našich cestách dost mrzutá.
Na tohle se musi letos pripravit vsichni, kteri chteji pokracovat po E6 z Göteborgu na sever. V zari 2023 doslo u Stenungsundu k sesuvu svahu, ktery posunul dalnici o nekolik desitek metru. Predpoklada se, ze oprava bude trvat do konce roku 2024.
Aktualni stav:
Objizdka:
Par fotek je zde.
GuleSider/Eniro namorni mapy prodalo firme Skippo. Mapy jsou nove k nalezeni na https://webapp-no.skippo.io/ Jejich vzhled je porad stejny.
Predpokladana pondelni mapa
Švédsko je zcela volné a na trajektech nekontroluje nic. Tento víkend se vrátilo několik mých kolegů z týdeního pobytu na jezerech a dva z nich pokračují na severu. problém jsou pouze Norové a to není nic překvapivého. Divím se těm, kteří se zaklínají očkováním. To je dobré snad pro ně, ale ne pro riziko zavlečení nemoci. Tam je relevantní pouze PCR test.
To, ze se nekontroluje, neznamena, ze neni treba test. Prectete si platne podminky na https://www.folkhalsomyndigheten.se/the-public-health-agency-of-sweden/communicable-disease-control/covid-19/if-you-are-planning-to-travel/negative-covid-19-test-required-for-entry-into-sweden/ a nesirte polopravdy. Severske zeme spolehaji na to, ze lide narizeni dodrzuji, a nepotrebuji mit na kontrolu kazdeho lejstra policajta…
Nemáte někdo informace jak vypadá průjezd do Norska přes Švédsko a Finsko? Jedeme 3.7. a Finové prý mají na všech hranicích omezený provoz.
Svedske podminky jsou na https://www.folkhalsomyndigheten.se/the-public-health-agency-of-sweden/communicable-disease-control/covid-19/if-you-are-planning-to-travel/recommendations-for-those-travelling/ . V zasade je treba test nebo mit dva tydny po plnem ockovani popr. prodelany Covid. Pravidla plati do konce srpna.
Peter, ty nás trochu lakuješ. :o) Jak ses dostal při takovém větru do hloubky 200m?
Staci dlouha snura a porad kus zeleza na konci… 🙂
Ale vcelku zajimava otazka. Rychle jsem spocetl preponu pravouhleho trojuhelnika a vychazi mi, ze pri hloubce 200m a uhlu snury:
– 30 stupnu bude potrebna delka snury 230 m a nastraha 115 m za lodi
– 45 stupnu bude potrebna delka snury 280 m a nastraha 200 m za lodi
– 60 stupnu bude potrebna delka snury 400 m a nastraha 345 m za lodi
To bych rucne tahat nechtel… 🙂
Dost silně pochybuju, že by Norsko otevřelo hranice pro Čechy dříve než pro Švédy, takže vymýšlení zkratek je trochu předčasné… Aktuálně probíhá diskuze na úrovni Skandinávie a pokud se bude jednat s dalšími státy, tak Česko bude vzhledem k významnosti někde níže na seznamu a s nižší prioritou (v porovnání třeba s Německem).
V západním Norsku se loví velké množství jehel a občas se připlete i mořský pstruh.
Na jehlice staci dorazit k Baltu. Na svedskem i danskem pobrezi jich jsou mraky. Nevim jak Nemecko a Polsko, ale tipuju, ze to bude podobne.
Nechci hazet flintu do zita, ale ubytovatel nam vcera napsal, ze uz ted maji informaci a vi, ze kazdy, kdo bude chtit prijet v lete do Norska, musi zustat nejdriv 2 tydny v karantene. Coz znamena, ze rybarske pobyty do konce prazdnin jsou nerealne…
Má někdo přehled, jak to vypadá i v zemích, kde se “jen” projíždí? Ať to nemusím hledat. Díky Německo, Polsko, Švédsko, Finsko ?
Co se tyka Svedska, tak to se ridi pouze doporucenim EU, ktere se vztahuje na cestovani z/do zemi mimo EU a aktualne plati do 15.5., viz odkaz. Jina omezeni nejsou, tzn. prujezd pro obcany EU by mel fungovat.
Na Saltstraumen a do jeho okoli jezdim poslednich 6 let. Kemp, o kterem pises, je v bocnim fjordu. Kdyz tak se mi ozvi, pokud chces vedet, kde chytat. V zasade plati, ze velke ryby jsou v malem a velkem prulivu na Saltstraumenu a venku na hrane otevreneho more (okoli ostrova Bliksvaer). Mensi ryby jsou vsude. Zalezi, co chces chytat. Kazdopadne doporucuju Zoomy a prohnat polaky kolem podmorskych kopcu. Jsou jich tam mraky.
https://lovdata.no/dokument/LTI/forskrift/2017-07-05-1141 https://www.regjeringen.no/no/aktuelt/nytt-turistfiske-regelverk/id2564251/
My o koze, ty o voze. O tom, co bude platit od 1.1.2018 neni pochyb. Pokud umis norsky nebo pouzivas prekladac, tak sis urcite vsiml paragrafu 3, kde se hovori o tom, ze Fiskeridirektoratet dale stanovi detailni pravidla o tom, jak bude hlaseni provadeno…
A o tom tady psala Janka. Jaka data, v jakem formatu, kdy kdo co bude vyplnovat. To je to, co se aktualne resi a musi byt do 1.1. zverejneno, aby to bylo jednotne uplatnovano v praxi.
Namáčím. Ještě jsem si všiml že když už to jde to extrému tak ten uzel popotáhne „ocásek “ o 1-1,5cm a pak se to přetrhne. Ale je to vše v pořádku uzel je to slabší místo a tam se to má přetrhnout. Ty uzle na Nanofil najdu kde?
Vazu tim vsechny pletenky, nejenom nanofil. Rychle, jednoduche a drzi paradne.
To jsi asi trochu nepochopil clanek (popr. sis ho neprelozil). Jedinym duvodem, proc se zavadi omezeni 2m je vedecky vyzkum, ktery jasne prokazal, ze mnozstvi cloveku skodlivych latek je v tak velke rybe uz prilis vysoke. Behem dlouhe doby zivota se to proste nastrada (co si budeme povidat, v mori plave cim dal tim vice humusu…). Hlavnim cilem je, aby nebezpecne maso profesionalni rybari neprodavali dale spotrebitelum na trhu a neohrozovali jejich zdravi. Turisti/sportovni rybari se s tim svezli. Je to tedy pro tve dobro a ne kvuli tomu, ze je malo halibutu. Ostatne sportovnich rybaru, kteri chyti 2m halibuta a maji ho v umyslu zabit budou asi jednotky popr. nizke desitky…
To, ze se diskutuji jina omezeni, jak pise Michal, je vec jina, ktera s timhle nesouvisi.
-
AutorPříspěvky