Nápověda Doporučujeme:
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 49)
  • Autor
    Příspěvky
  • #354418
    radek
    Účastník
    (683 odpovědí)

    Šťastnou cestu

    #354426
    Dedo145
    Účastník
    (2421 odpovědí)
    Ahoj Norci a všichni přátelé. Včera ráno jsme vyrazili podle plánu na Bakkan Wahl. Jezdíme suchou cestou přes dánské mosty a protože provoz byl na cestách minimální,tak nám jízda rychle ubíhala. Hranice žádné, všude velikonoční volno takže všechny jsme projeli bez zastávky. První zádrhel nastal až v Goteborgu. Objížďka ze středu města nás vedla na silnici č 45 a po téměř hodinovém ježdění nás vyvedly tabule zpět na E6 až u Updally. Zdržení hodina,ale na kilometrech se to neprojevilo. Doufám, že to byla jen ojedinělá odstávka, protože hodinová objížďka je na našich cestách dost mrzutá.
    Oslo nás přivítalo silnou bouřkou a blesky okolo nás jen tak lítaly. K tomu ještě průtrž mračen a silný vítr. Za stálého deště jsme před bouřkou ujeli a rozhodl jsem se zkusit po dlouhé době cestu po E6. Bylo to vcelku v pohodě až na Donbase teplota padla na nulu a silně sněžilo. Projeli jsme však v pohodě a od startu z Trnavy jsme do cíle na Bakkanu dorazili za cca 28 hodin a najezdili jsme bezmála 2.700 km.
    Dnes jsme ještě všechno vybalili,dali si dobrou večeři, přivítali se s Bennem a zítra místo pomlázky začneme připravovat vše na ryby
    #354427
    Lipenak
    Účastník
    (187 odpovědí)

    Zdravím, neopravují tam tu sesunutou dálnici?

    #354428
    Milos 1227
    Účastník
    (23 odpovědí)

    Ahoj,přeji úspěšnou a pohodovou sezónu.

    #354435
    Dedo145
    Účastník
    (2421 odpovědí)
    Od rána makačka v kempu a přístavu. Benn mi připravil překvápko a vylepšil mi kancelář v kempu a my s Marečkem jsme zase vylepšili dílničku a kancelář v přístavu. Makali jsme až do 23,00 a už se nám to začíná rýsovat.
    Super zpráva pro všechny naše hosty. Konečně po dvouletém snažení se podařilo napojit na optický kabel a internet je v každé chatě na dobré úrovni.Benn už pracuje na připojení přístavu a tak se snad v tomto roce dočkáme i obnovení online kamery z filetárny.
    Zítra ještě celý den příprav,ale pozítří už snad i na ryby.
    #354470
    Dedo145
    Účastník
    (2421 odpovědí)

    Další den příprav za námi. Díky kmotříkovi Riškovi máme stylové označení na přeslékárnách a benzín boxech,dokončili jsme úpravy přístavní kanceláře a další a další. Udice už máme na lodi a večer nám přijela posila

    • Odpověď byla upravena před 4 týdny a 1 dnem uživatelem Dedo145.
    #354497
    Dedo145
    Účastník
    (2421 odpovědí)
    Dopoledne jsme připravili na vypuštění další loď a potom jsme se jeli trochu povozit a vyzkoušet navijáky. Zajeli jsme jen k majáku a hned v prvním driftu přišla slušná obecňačka. Asi za 3hodinky jsme udělali bedničku doršů v průměru 70 cm.
    Zkoušeli jsme to podruhé až navečer,ale ryby ztratili aktivitu a se zapadajícím sluncem teplota klesla na -3° C tak jsme se rychle vraceli do přístavu.
    Večeře z čerstvé tresky na másle ulahodila našim chuťovým pohárkům. Teď ještě odložená oslava Peťových narozenin a šup do postýlky
    #354507
    Dedo145
    Účastník
    (2421 odpovědí)
    Další loď na vodě a po poledni výjezd do fjordu. Venku osmička vítr s narazy14 m/s. Drift ve fjordu 2-3,5 km/hod. Teplota okolo nuly, prostě hrůza. Ale vydrželi jsme a padla i první fjordová metrovka na vláčku.
    Přijeli noví Němci a zítra v obdobném počasí zase do fjordů.
    Péťa přivezl marinovací stroj,tak teď zkouší první výrobky.
    #354522
    Dedo145
    Účastník
    (2421 odpovědí)

    Po dopolední pracovní činnosti jsme vyjeli na Asen. Na kelerovišti se motalo jen pár salátovek a protože se zase zdvíhal nepříjemný vítr tak jsme sjeli do fjordů. Rybky nekousaly a my jsme se probíjeli několika sněhovými bouřkami. Výsledek lovu byl velmi slabý,jen pár salátových kelerů a asi osum bedničkových doršů.

    • Odpověď byla upravena před 3 týdny a 5 dny uživatelem Dedo145.
    #354537
    Dedo145
    Účastník
    (2421 odpovědí)
    Včera jsem zaspal už v 9,00 ,asi na mně dolehla únava z prvního týdne. Dnes jsem zaučoval úplně nové Norky. Poprvé na moři a bez jakýchkoliv vědomostí. Dopadlo to na výbornou. Počasí nás pustilo na vodu až po 16-té hodině, takže jsme se motali jen okolo majáku a v Oksvoll fjordu.
    Každý z nováčků si chytil první tresečku a Honzovi se podařili i 2 najednou. Úžasný večer,rybky aktivní a škoda, že jsme museli ujíždět před soumrakem.
    #354565
    Dedo145
    Účastník
    (2421 odpovědí)
    Další lodě pripraveny a krásné počasí nás vyhnalo už druhé odpoledne na moře. Slunečno, ideální drift, moře jako rybník a ryby o tom neví. Moře úplně prázdné,ani malí keleři nejsou na obvyklých místech. Projezdili jsme hrany, jámy,kopce,hloubky i mělčiny a výsledek byl nulový. Já jsem zapřáhl na 130 m polaka za hřbet a Péťa napíchl na 150 m hloubce kelera ve sloupci asi na 50 m za hlavu. Prostě aktivita nulová.
    Zítra nás čeká bouře se silou větru až 27 m/s, takže se opět pověnujeme přípravě lodí a doufám, že bouřka změní chování ryb.
    #354567
    slovackvery51
    Účastník
    (1 odpovědí)

    Dobrý den, jsem soukromý věřitel a nabízím půjčku s nízkou úrokovou sazbou 4%. V ekonomii nabízím půjčky od 50,00 do 55 000 000 Kč/EUR. Podmínky mé půjčky jsou velmi jasné a srozumitelné. Můj věřitel je velmi spolehlivý a dochvilný. Pro více informací mě prosím kontaktujte na můj email: mhorackova04@gmail.com

    #354527
    Dedo145
    Účastník
    (2421 odpovědí)
    Včera jsem zaspal už v 9,00 ,asi na mně dolehla únava z prvního týdne. Dnes jsem zaučoval úplně nové Norky. Poprvé na moři a bez jakýchkoliv vědomostí. Dopadlo to na výbornou. Počasí nás pustilo na vodu až po 16-té hodině, takže jsme se motali jen okolo majáku a v Oksvoll fjordu.
    Každý z nováčků si chytil první tresečku a Honzovi se podařili i 2 najednou. Úžasný večer,rybky aktivní a škoda, že jsme museli ujíždět před soumrakem.
    + 5
    #354472
    bestik
    Účastník
    (297 odpovědí)

    První zádrhel nastal až v Goteborgu. Objížďka ze středu města nás vedla na silnici č 45 a po téměř hodinovém ježdění nás vyvedly tabule zpět na E6 až u Updally. Zdržení hodina,ale na kilometrech se to neprojevilo. Doufám, že to byla jen ojedinělá odstávka, protože hodinová objížďka je na našich cestách dost mrzutá.

    Na tohle se musi letos pripravit vsichni, kteri chteji pokracovat po E6 z Göteborgu na sever. V zari 2023 doslo u Stenungsundu k sesuvu svahu, ktery posunul dalnici o nekolik desitek metru. Predpoklada se, ze oprava bude trvat do konce roku 2024.

    Aktualni stav:

    Aktualni stav

    Objizdka:

    Objizdka

    Par fotek je zde.

    #354592
    Dedo145
    Účastník
    (2421 odpovědí)

    Po včerejší vichřici se dnes vítr uklidnil a my jsme to využili k výjezdu na Asen. Ryby úplně změnili své chování a aktivita byla super. Na začátku jsme prodriftovali pěknou jámu na západní straně Asenu. Pražští nováčci jeli naplno a tahali jednu tresku za druhou. My jsme jim zdatně sekundovali. Odpoledne jsme přejeli na severní stranu a na mojí oblíbené hraně z 30 do 100 m jsme zažili sen každého Norka. Polaci brali téměř na každé nahození a bylo mezi nimi i pár pěknych kousků nad 80 cm. Večer jsme se rozloučili s Německou partou čerstvým fish cake.

    • Odpověď byla upravena před 2 týdny a 6 dny uživatelem Dedo145.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 49)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(16)
(117)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...