Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 40 odpovědí. Do diskuze (23 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Bery. a poslední změna proběhla před 1 rokem a 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 41)
  • Autor
    Příspěvky
  • #289277
    KUL
    Účastník
    (30 odpovědí)

    Chtěl jsem se zeptat jak řešite velikost cívky kdy pletenka např.0,20mm se vejde na cívku cca 400m? Dáváte podkladový silon a pak cca 200-300m pletenky? Nebo máte jiný způsob nebo to neřešite vůbec?

    • Téma bylo upraveno před 6 roky a 6 měsíci uživatelem Sim.
    #289302
    Horak
    Účastník
    (93 odpovědí)

    Podkládám to také. Pletenky jsou většinou po 300m a když mám kapacitu cívky 450m pletenky, tak mě to přijde zbytečné to tam rvat plné, když to nikdy nevyužiješ. Ochytám tak 150m a za dva roky to otočím a ochytám tu druhou stranu.

    #289306
    Slabi
    Účastník
    (15 odpovědí)

    Taky podmotávám šňůru silonem, když nemáš pogumované jádro cívky, je to dobré proti protáčení návinu šňůry na cívce.

    #289307
    KUL
    Účastník
    (30 odpovědí)

    Je jedno jestli to je silon 0,2 nebo 0,4? Mám trochu obavy že když dám větší průměr tak na ten podklaďák se ta pletenka začne špatně ukládat a bude to dělat problém.

    #289317
    zdeneko
    Účastník
    (439 odpovědí)

    Není rozumnější koupit si menší velikost navijáku? V norsku je to o celodenní vláčce a každý gram, který nemáš v ruce je dobrý. Kupuji naviják aby se mi na lehkou vláčku vešlo 220 – 250 metrů a na těžškou tak 250 -300 metrů.

    #289331
    Step
    Účastník
    (1080 odpovědí)

    Je pravda, že se tu probíraly případy, kdy přišel obrovskej halibut na přívlačák s menším navijákem a byl zdolán.  Já bych se přikláním k silnějšímu “vercajku”  a také raději podmotávám, už jen proti tomu zmíněnému protáčení. Tak jak píše Horak, raději víc. Když ti to veme ve 180 metrech a máš na navijáku 250, tak těch 70 metrů, může být sakra málo.

     

    #289333
    KUL
    Účastník
    (30 odpovědí)

    Mám navijáky Daiwa 3000 (0,28-220m) a 4000 (0,3-270m). Nemyslím si že menší by byly vhodné na moře. Když na ně dám 0,18 a 0,22 pletenku tak je jí tam zbytečně moc. Proto jsem se ptal na ten podkladový silon.

    #289336
    zdeneko
    Účastník
    (439 odpovědí)

    Je pravda, že se tu probíraly případy, kdy přišel obrovskej halibut na přívlačák s menším navijákem a byl zdolán. Já bych se přikláním k silnějšímu „vercajku“ a také raději podmotávám, už jen proti tomu zmíněnému protáčení. Tak jak píše Horak, raději víc. Když ti to veme ve 180 metrech a máš na navijáku 250, tak těch 70 metrů, může být sakra málo.

    Každý jak chce. Já teda, ale ve 180 metrech nevláčím. Naviják velikosti 2500, nebo 3500 stejné značky je stejně silný “vercajk”. Zmíněné protáčení je možné velmi jednoduše vyřešit správným uzlem a nebo proužkem lepenky. Já nejčastěji vláčím na pruty v gramáži okolo 30 gramů a tam by půl kilogramový naviják moc neseděl.

    #289338
    Step
    Účastník
    (1080 odpovědí)

    Já také v 180 metrech nevláčím, o typu navijáku  napsal KUL až po mém příspěvku, ale máš svým způsobem pravdu. Je to o vkusu a každého svobodná volba.

    #289398
    spring
    Účastník
    (119 odpovědí)

    Pozor, chtěl bych upozornit, že údaje z krabičky o kapacitě cívky vůbec nedpovídají realitě ani u jednoho výrobce. Nevím, jak to měří, ale vždy je to hausnumero na hovno.

    #289416
    blesk
    Účastník
    (89 odpovědí)

    Hele, já mám vyzkoušíno, že místo podkladového silonu je lepčí obyčejná lepící páska na koberce. A je to skoro zadara. Vyzkoušejte 🙂

    #289509
    Fish
    Účastník
    (308 odpovědí)

    To Kul: Dopadlo to nějak, dal jsi tam silon nebo pásku na koberce? Kolik pletenky ti tam vlezlo?

    #289590
    Honza01
    Účastník
    (2 odpovědí)

    Ahoj

    musím vyměnit pletenku na Banax Kaigen XP. Koupil jsem jej už navinutý a nevím kolik podkladu a šňůry tam bylo.

    Chci navinout WFT KG Strong 0,32 mm . Máte zkušenost kolik by se této pletenky vešlo na Banax resp. pokud použiji 300 m této pletenky, tak kolik a jakého musím dát podkladového silonu?

    Díky

    #289593
    Sim
    Správce
    (11222 odpovědí)

    Ahoj Honzo, na Banax 500XP se ti vleze přesně 300m 0.32mm WFT Strong. Navíjím to denně. Žádný podklad tam nedávej. Hlavně musíš postupovat přesně podle návodu. Máš návod nebo ti ho mám poslat?

    #289657
    Honza01
    Účastník
    (2 odpovědí)

    Ahoj Sime, návod nemám, poslal jsem Ti kontakt do SZ

    Honza

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 41)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(15)
(114)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...