Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 3,493 odpovědí. Do diskuze (275 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Duke a poslední změna proběhla před 8 roky a 6 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 751. až 765. (celkem z 3,494)
  • Autor
    Příspěvky
  • #32936
    janka
    Účastník
    (2448 odpovědí)

    🙂 🙂 🙂

    to je snad na celou prednasku!! 🙂

    Zajímalo by mě, jak se Norové dívají na stále větší červavost mořských ry? Vadí jim to?

    Neprislo mi, ze by byly cervavejsi a zatim se o tom nikdo z mych znamych nijak nezminoval. Ale muzu to priste pri reci nadhodit.

    Chov lososu na farmach je ted sledovanejsi, v poslednich letech byly problemy s unikem lososu do more, skody pri bourich. Napadeni parazity – zvlaste jaky je 7. pad od vsi? vesmi? vsmi? podle vzoru kost .. 🙂 . Vloni se hodne mluvilo o konkurenci z vychodu a spatnych obchodech.

    krome omezeni mer a zakazu lovu nekterych ryb, o cemz jsem tu uz psala, zatim nic noveho a zadne velke zmeny. Zavedeni rybarskeho listku pro more stale jeste neni odsouhlaseno – odporuje to jejich staremu pravu o tom, ze kazdy muze pouzit pobrezi a more.

    Vzhledem k tomu, ze vetsina mych pratel ma co do cineni s cestovnim ruchem, neberou turisty jako parazity. A ani od ostatnich jsem nic podobneho neslysela, krome prihod na Soroy, co jste tu probirali. Jak vite, Norove jsou vetsinou otevreni a primi lide a pokud jim prave turiste nejak neskodi nebo neomezuji je a dodrzuji pravidla slusneho chovani, nevim o nicem. samozrejme se jim nelibi, tak jako vetsine z nas, masari a ozralci, kteri ohruzuji nejen vlastni zivoty zbytecnym riskovanim na mori i na sousi.

    V oblastech, kam ja posilam lidi, krome jednoho pripadu neumerneho chovani norskeho vyrostka na vode, me momentalne nic nenapada.

    Vzdycky, kdyz maji chut na rybu 🙂 , ale to taky ne vsichni. V obchode je maji uz v mrazaku, pripadne si skoci k sousedovi.

    #32938
    Vlkous
    Účastník
    (484 odpovědí)

    No tak parádní ” přednáška ”

    Děkuji moc za nás všechny, které tato témata zajímají.

    S tou vší by se to dalo napsat třeba takto.

    Napadení parazity – zvláště pak mořksou vší.

    Tímto nechci poučovat. Jen si myslím, že jste byla delší dobu v Norsku a mluvila tam norsky a přechod zpět na 100% češtinu by nevyšel asi nikomu.

    Zarazilo mě to, že vám nepřišlo, že by ryby byly nějak víc červavější než dříve.

    Tímto předpokládám, že v místech, kde v Norsku pobýváte, ryby

    červavostí moc netrpějí.

    Před 12 lety jsem v rybách vyjímečně našel červy jen na povrchu jater.

    Postupem let byla napadena celá játra. Pak jsem si všimnul červů ve vnitřnostech. V roce 2010 u Lofot bylo opravdu málo ryb bez červů – bez červů v mase! Loni nedaleko Stavangeru většina ryb bez červů v mase, ale zato poprvé jsem našel červy v mase makrel.

    Pro všechny, kterým mé téma nahání husí kůži – červy v mase ryb lovených v Norsku se mrazem nebo tepelnou úpravou zneškodní. Červů neni tolik jako například v houbách, malinách, třešních atd. Bohužel je to realita.

    A jsem překvapenej, že Norové tohle moc nevnímají nebo to nezaregistrovali nebo jim to zas tak nevadí. No nakonec u nás polovina houbařského národa hodně často sbírá červavé houby a taky jim to moc nevadí.

    Je pravda, že jsem na jednom a tom samém místě nachytal ryby napadené a druhý den stejný druh ryb možná jinačí délky, byly bez parazitů. Možné vysvětlení je to, že ryby byly jedny takzvané místní a druhé právě připluly z moře – kdo ví. Nebo, že bych blbě viděl ? 🙂

    #32953
    janka
    Účastník
    (2448 odpovědí)

    no joo – to bych sice mohla napsat, napadene jednou vsi, ale ja chtela vedet ten 7 pad cisla mnozneho … :-D:-D:-D

    my z Moravy bycom rekli morskyma vsama 🙂

    #32968
    Kikibut
    Účastník
    (1822 odpovědí)

    Tak například mníci ve Finmarku jsou červavý nehorázně ! Jsou to boláky jak od komárů a vevnitř v mase červené kuličky a červy ! Tresku jsme chytli ,která měla zelené fleky na játrech. Minulý rok jsem chytil kočku a ta byla taky celá uvnitř zelená 😀

    #32973
    bulik
    Účastník
    (334 odpovědí)

    to Janka

    správně je vešmi

    je to slovo kolísavé mezi vzorem píseň a kost.

    stejně jako myš, také je myšmi, ne myšema nebo myšma:-):-)

    #32974
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    bulik napsal:

    to Janka

    správně je vešmi

    je to slovo kolísavé mezi vzorem píseň a kost.

    stejně jako myš, také je myšmi, ne myšema nebo myšma

    A co moravské myšama ? 😀

    #32975
    Naki
    Účastník
    (900 odpovědí)

    Jak píše Mifak, vedle klávesnice přece taky hébu myšó,né?

    #32980
    Jisto
    Účastník
    (314 odpovědí)

    Ze základky už su pryč 33 let ale bych řek, že 7.pád = s kým čím

    to jest “se všima” ale lehká děva by možná skloňovala 7.pád= s kým čím to jest “se všema”

    #32984
    sroubek282
    Účastník
    (6210 odpovědí)

    MifakM napsal:

    bulik napsal:

    to Janka

    správně je vešmi

    je to slovo kolísavé mezi vzorem píseň a kost.

    stejně jako myš, také je myšmi, ne myšema nebo myšma

    A co moravské myšama ?

    u nás sa praví-toš škubni tů myšů… :-D:-D

    #32985
    Step
    Účastník
    (1080 odpovědí)

    Chlapi s váma je sranda.

    #32995
    Jan Kalanin
    Člen
    (194 odpovědí)

    No to je nějakých myší… a o rybách se budem bavit kdy??? 😀

    Tak just jedna o myšách:

    Maďar deratizátorem na Slovači: zazvoní u dveří a hlásí:

    ” ja hladám myša.”

    Domácí paní se ptá:” a ktorého Miša – brata od Zuzky?”

    Deratizátor: Nem, brat od Zuzky, ale sestra od potkaň….”

    #33190
    janka
    Účastník
    (2448 odpovědí)

    Ja vedle klávesnice hýbu myšů a štamprlů 😀 😀

    To Jisto

    :-D:-D no to jsem ještě měla kliku s tím mým pádem. A to ani nejsem padlá děva .. 😀

    aneb jak říká moja mamka – ona nejde se všeckýma, enom s týma, gdo si řeknů 😀

    #33194
    Červený Jndřich
    Člen
    (1078 odpovědí)

    Yeh ten vtip je super.

    #33203
    Jisto
    Účastník
    (314 odpovědí)

    Ten vtip s Mi(y)šom mě taky připomněl jeden vtip z mládí:

    Hodná dcerka píše domů rodičům z čundru na Slovenku: AHOJ NAŠI, JAK SE MÁTE, JÁ SE MÁM DOBŘE, SPÍM POD STANOM, “STANO” SE MÁ TAKY DOBŘE.

    😛

    #33522
    honzak
    Účastník
    (2585 odpovědí)

    Co vy na to? :-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 751. až 765. (celkem z 3,494)

Téma ‚Zajimavosti’ nepřijímá nové odpovědi.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(22)
(167)
(27)

Nahrávání ... Nahrávání ...