Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 3,493 odpovědí. Do diskuze (275 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Duke a poslední změna proběhla před 8 roky a 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 631. až 645. (celkem z 3,494)
  • Autor
    Příspěvky
  • #29684
    janek
    Účastník
    (117 odpovědí)

    Buď v klidu, tak hrozné jako u nás to nikdy nebude, norové jsou jiná mentalita jako my, oni si to moře určitě nevydrancujou natolik, aby jsi tam nezachytal. Jak je zmíněno víše, sportovní rybáři na tom nemají ani celé procento, a že by norků v česku k vzhledem se prohlubující krizi bylo více, tak to určitě ne. Je to jen můj názor, ale není to zrovna levný sport, a spousta lidí na to nedošáhne, ačkoliv by chtěli. My to je zatím v celku jedno, ale nikdy nemůžu říct s jistotou, že budu jezdit pravidelně jako doposud, a to jsem taky ulítl ještě na rybolovu ve Španělsku.(teplo a pohoda.)

    #29686
    Piva
    Účastník
    (788 odpovědí)

    Jéé tak super, konečně také nějaká pozitiva. Je mi jasné, že lidí co by tam chtělo vyrazit je hodně ale nemají na to.Já také dávám korunku ke korunce abych mohl vyrazit a někdy to prostě nevyjde.Nejsem moc náročný na vybavení a i přesto si to perfektně užiju.Letos si to budu muset užít s rodinu v teple.

    #29691
    Lipenak
    Účastník
    (189 odpovědí)

    to Piva

    nechtěl jsem vznést nějaký pesimizmus do norského rybaření, ale odpověděl jsem ti na to, že (nazveme je rekreační) rybáři mají na to tak minimální vliv, jak ten prd do té Šumavy, kde momentálně 21 let žiju 😀 Jezdím pravidelně do Norska devět let ve stejnou dobu (začátek května) a mohu potvrdit, že jsme nikdy nevyhořeli, ba naopak je to lepší. Také to bude samozřejmě tím, že jsem se chytání ryb v Norsku něco přiučil 😎

    A když nepříjde nějaká morová rána od přírody, nebo od člověka, tak si tvoje děti taky zachytají:-P

    #29717
    deda
    Účastník
    (263 odpovědí)

    Mám dotaz na paní JANKU.Souvisí to sice s rybolovem v Norsku okrajově,ale myslím si,že nikdo jiný z nás na tuto otázku neodpoví.

    Je nějaká statistika,kolik dopravních nehod se stane za rok v Norsku,kolik je tam smrtelných nehod na silnici,popř kolik nehod zaviní opilci(podotýkám,že za volantem se za opilce nepovažuji) atd.Statistiku v ČR jde sehnat na netu bez problému.Letos pojedu už po osmé,zatím vždy bez problémů(zaklepáno na dřevo).

    Jízda Norskem je pohoda,až na tu menší rychlost.Měli jsme vždy štěstí na domácí ohleduplné řidiče,v 99 % dodržují rychlost.Nikam nespěchají,vše řeší v klidu.Tak se taky snažíme jezdit tak,aby si nemysleli,že češi jsou na silnici piráti.

    Věřím,že odpověď (pokud je ve Vašich silách)zaujme všechny.

    Děěkuji za všechny.Děda. (59,125,146 Bakkan,Lokta,Bakkan)

    #29738
    Piva
    Účastník
    (788 odpovědí)

    To Lipenak

    Husinec zdraví Lepenaka.

    #29740
    janka
    Účastník
    (2443 odpovědí)

    Doplneni k tomu, jak bude vypadat sportovni rybolov v pristich letech:

    Bude se platit povolenka na more!

    Tento navrh byl uz nekolikrat projednavan, naposledy vloni v listopadu, zatim neprosel. Ale je to jen otazka casu, zrovna jako vyvozni limit.

    #29741
    janka
    Účastník
    (2443 odpovědí)

    Statistiky smrtelnych dopravnich nehod:

    Statisticka zprava z roku 2006

    strana 84

    http://www.ssb.no/emner/10/12/sa_transport/transport/sa_105.pdf

    cervena – smrtelne

    zluta – lehke zraneni

    modra tezka zraneni

    strana 85 – srovnani s Evropou

    roky 2005 – 2009

    https://www.toi.no/getfile.php/Publikasjoner/T%D8I%20rapporter/2010/1117-2010/1117-2010-sam.pdf

    Rus – je zneuziti drog a tedy i alkoholu.

    Norsko

    Dokumentace smrtelnych nehod od roku 2008 http://www.dit.atl.no/default.aspx

    Nejsou tu cisla, ale kazda nehoda uvedena zvlast, vcetne mapy a podrobnosti k nehode.

    Nemecky (a francouzsky) – srovnavaci tabulka dole na strance

    http://de.wikipedia.org/wiki/Verkehrstod

    snad se v tom vyznate ..

    #29756
    deda
    Účastník
    (263 odpovědí)

    To Janka,

    velké díky,těch informací je tam podstatně víc než jsem čekal.Vyznám se v tom a je to zajímavé srovnání.

    Děda

    #29758
    Kikibut
    Účastník
    (1822 odpovědí)

    🙂 Kim má pravdu . Ale je i pravda ze strany Zapi, že vzrostly úlovky halibuta 😎 Myslím si , že ryb pro naše děti bude hafo ! Vem te si každý rok když se vytře tísíc tresek ,když jedná má přes tisíc jiker ! Něco sežerou ryby atd. Ale i tak je toho stále dost !!!

    #29759
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)

    Jen malá poznámka – tresky mají od 100 tisíc až po několik milionů jiker.

    #29760
    honzak
    Účastník
    (2580 odpovědí)

    Tření tresky probíhá v jarních měsících od února do dubna, kdy se teplota vody pohybuje pouze mezi 4 až 6 °C v hloubce 100 až 200 m. Jedinci táhnou do míst tření až tisíce kilometrů, kde následně samice vypustí několik miliónů jiker (mezi 0,5 až 9,5 milióny kusů, které mají velikost okolo 1,5 mm. :-D:-D:-D:-D

    #29761
    honzak
    Účastník
    (2580 odpovědí)

    V oblasti Atlantského oceánu dorůstá treska okolo 2 m a maximální hmotnosti 90 kg (jiný zdroj uvádí až 96 kg[4])8-)8-)

    #29764
    Kikibut
    Účastník
    (1822 odpovědí)

    Tak jasně, že mají víc :-),ale zkusit si to přepočítat s takovým číslem je už dost vysoká suma ! Takže spekulovat jestlu budou ryby…… To jsou miliony ryb ! A každý rok je toho víc víc :-D:-D:-D

    #29769
    stipko
    Účastník
    (980 odpovědí)

    To množstvo ikier nehrá tak veľkú úlohu.

    Vždy je nejaký odpad a potom, a to je najhlavnejšie, ikra a poter sa stáva potravou.

    Preto tak obrovské množstvá ikier. Nedokážem presne odhadnúť percento, ktoré sa dožije dospelosti, tj. pohlavnej zrelosti ale predpokladám, že 10 – 20%.

    Ak by to fungovalo tak, že prežije 50% rýb, tak by plevelnou rybou u nás bol napríklad kapor.

    Zlé veci sú na niečo dobré. Kríza zapríčinila, že sa ťaží menej tresky a čím viac matiek je vo vode, tým viac poteru.

    Snáď, keď sa svet dá zase “do poriadku”, nebudú výlovy tak veľké, aby stavy rýb zase neklesali.

    #29861
    PepaN
    Člen
    (22 odpovědí)

    Letos jedeme na vesterály a díky vzdálenosti by jsme chtěli jet trajektem z Polska do Švédska trajekt vyjde o něco dráž ,ale to že nás vyplivne až pod Stokholmem nám učarovalo (Gdansk-Nynashamn)mimo výkend

    dokonce se dá najít termín ,že se zaplatí jen jedna cesta akorát mám obavy jak to nalodi vypadá s jídlem atd .Pokud někdo již vyzkoušel byl bych moc rád za nějaké info.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 631. až 645. (celkem z 3,494)

Téma ‚Zajimavosti’ nepřijímá nové odpovědi.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(16)
(119)
(20)

Nahrávání ... Nahrávání ...