Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 3,493 odpovědí. Do diskuze (275 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Duke a poslední změna proběhla před 8 roky a 1 měsícem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 406. až 420. (celkem z 3,494)
  • Autor
    Příspěvky
  • #26713
    Pafka
    Účastník
    (3886 odpovědí)

    Já bych tu Čínu tak nedramatizoval, protože v Asii dnes vyrábějí prakticky všechny velké firmy. Pokud je to výrobek pod značkou konkrétní firmy a ne žádný No name, tak bych se toho nebál. Ono nám stejně nic jiného ani nezbývá – protože je to prostě realita 😎

    #26893
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    Dokument z cyklu Ne cestě po … byl přesunut a aktuálně se dá shlédnout zde:

    http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1185966822-na-ceste/211562260120025-na-ceste-po-vesteralech/

    #26897
    Sim
    Správce
    (11228 odpovědí)

    to northwolf: dík za opravený link, sám jsem to také hledal, ale nenašel, teď už to jde.

    #26922
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    Přehled 11-ti největších halibutů v Severním Norsku : ODKAZ

    #26962
    monty1
    Člen
    (278 odpovědí)

    To MifakM:

    To jsou kusy, až se tají dech……. super pokoukání.

    Monty

    #26964
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    MifakM je prostě nedostižný. Vždy něco zajímavého najde a podělí se s ostatními. Patří mu moje uznání.

    #26966
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    Nádherné záběry polární záře (aurora borealis) nad Laponskem – zima 2011

    [yt=Lc3FxNXjBs0=yt]Lc3FxNXjBs0[/yt]

    #27044
    Jirka Slama
    Člen
    (10 odpovědí)

    http://www.nrk.no/nyheter/distrikt/troms_og_finnmark/1.7810538

    Morsky vyzkumny institut zjistil, ze letosni stav poteru tresky obecne je nejvetsi od 70. let a dalsi roky tak slibuji rybi zne 😉

    #27046
    Jirka Slama
    Člen
    (10 odpovědí)

    A tady jeste jeden odkaz na halibuta, ktery pry vazil 314 kg – Soroya, 2007:

    http://www.finnmarkdagblad.no/Innenriks/article3043095.ece

    #27047
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    Ten úbytek potěru je alarmující. Zastávám názor, že rybáři, kteří loví na pruty na tom nemají žádnou vinu. Nelze vyloučit, že budou přijata adekvátní opatření ze strany příslušných orgánů. Letos jsem byl mile překvapen tím, že se v letovisku Sharm el Sheiku zmátořila rybí populace u korálových stěn. Vrátil jsem se tam asi po 5 letech a byl jsem mile překvapen. Následně jsem zjistil, že egypťané přijali opatření v lovu ryb a to tak, že posunuli hranici lovu dále do moře. Navíc začali velmi důsledně chránit korály. Nevím, jak by to bylo možné učinit v Norsku.

    #27048
    vapno1
    Účastník
    (445 odpovědí)

    Kim, jestli to má medaacek dobře přeložený, pak nás v následujících letech čeká tresčí boom,nikoliv úbytek.

    #27051
    Jirka Slama
    Člen
    (10 odpovědí)

    Tak tak, stav je potesujici. Mozna mel Kim na mysli, ze posledni dobou bylo ryb mene, to se ale ted snad meni…

    #27052
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    Ano. Děkuji za upřesnění. Poslední dva roky pociťuji méně úlovků pollaků.

    #27067
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    Není to sice ve vztahu k mořskému rybolovu, ale zajímavé to rozhodně je.

    Po americké silnici se proháněli lososi

    #27071
    respi
    Člen
    (1804 odpovědí)

    Letos na Bakkanu u Bena v přístavu bylo najeto obrovské množství malých obecňaček! Tolik tresek (asi 15cm vel.)jsme ještě neviděli:-| syn je zkoušel chytat ale vůbec nereagovali,bylo tam taky velké množství krylu(planktonu)..tak byly nažraný,že se vůbec neplašily:-P bylo to neskutečný množství(mezi nima úplně červené,šedé,hnědé i albínci,prostě nádhera8-)

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 406. až 420. (celkem z 3,494)

Téma ‚Zajimavosti’ nepřijímá nové odpovědi.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(16)
(117)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...