Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 3,493 odpovědí. Do diskuze (275 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Duke a poslední změna proběhla před 8 roky a 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 391. až 405. (celkem z 3,494)
  • Autor
    Příspěvky
  • #26562
    mikr
    Účastník
    (202 odpovědí)

    Řekl bych, že se jedná o rejnoka ostnitého.Je celý posetý droboučkými ostny. Několik jsme jich už chytili. Prvního jsme ochutnali a nic moc. Nehledě na dřinu se stahováním. Už je jenom pouštíme. Taky myslím, že jsou hájení.

    #26569
    mara45
    Účastník
    (2722 odpovědí)

    Rejnoky jsme všechny pustili.Nevím ani co se z nich bere na jídlo.Podle mne jen část těla,bez ploutví a to nám přišlo škoda je zabíjet pro kousek masa.

    #26570
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    Ano chytili jsme asi 3 ks tohoto rejnoka na Hitře – Eden. Pouštíme je. Z rejnoka lze využít jen “křídla”. Např. v Malajsii je rybáři berou a konzumují. Ovšem jim však odstraňují jedovatý trn na ocase. Jakou mají chuť a jak se upravují to nevím. Ano jejich povrch je skutečně drsný, asi jako u žraloka.

    #26572
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    Měl bych přání. Pafka a možná další jiní potapěči slibují příští rok ponory v Norsku. To je v naprostém pořádku. Nemám s tím žádný problém. Naopak jim to se sucháčem přeji. Jde mi však o to, aby pod vodou něco nafotili nebo natočili a pak nám to na těchto stránkách ukázali. Měli bychom v tomto směru na ně působit. Bohužel já mám podvodní pouzdro na kameru jen do 10 m a u foťáku do 40 m a oni půjdou snad do 30m možná hlouběji, aby si zopakovali dekompresi, pokud budou dobře vidět. Prosím o podporu od ostatních norků, tlaku a působení na naše potapěče. Děkuji. Pafko nic ve zlém, ale buďte k nám vlídní a udělejte nám radost.

    #26573
    zdeněk křešnička
    Účastník
    (417 odpovědí)

    >>Ja, jak chutná nevím,určitě bych si ho nevzal,je to taková rarita,,,

    #26575
    Ondra Brichta
    Účastník
    (110 odpovědí)

    naše historicky druhá výprava do Norska, rejnoka jsme chytili prvně v životě, takže jsme z něho byli drobet vykulení :)..a protože byl “roztomilej”, šel zpátky do vody… snad to rozdejchal [yt=BqlE55nMDl8=yt]BqlE55nMDl8[/yt]

    #26579
    Step
    Účastník
    (1080 odpovědí)

    To OBr: pěkné video

    #26580
    Pafka
    Účastník
    (3888 odpovědí)

    2 KIM

    Neboj chlape, pokud se vejde potápěčskej cajk pro mě a Milana do auta, určitě něco nafotíme a nafilmujem 🙂 Už se na to těším, ale hlavní kritérium je velikost auta 🙁 Jet do Norska a nechat doma rybářské vybavení by taky nebylo nic moc 🙂

    Uděláme pro to maximum, slibuju 🙂 🙂

    #26591
    pirko
    Člen
    (70 odpovědí)

    sroubek282 napsal:

    Právě mi přišlo ze Skotska krátké povídání o lovu mořského úhoře

    Omluvte prosím nejaké chybky,protože kamarád už je delší čas ve Skotsku.

    Určitě napíše větší článek,ale momentálně nemá čas-je řidič kamionu.

    Cituju:

    conger eel se da chytat v podstate po celou sezonu…ale nejaktyvnejsi je od jara do zacatku podzimu,,,kdyz uz se vydate na lov conger eel musite najit vhodne misto,,coz jsou vetsinou spatne dostupna mista …strme skaly ktere padaji az do 30 metrove holubky ,,,nebo stare pristavy s potopenyma vrakama…conger eel je nocni ryba,,ssamozrejme ze se da chytit aji pres den ale to ve vecich hloubkach,,,a spise je to nahoda…conger se chyta ze dna a je na neho treba poradnou vybavu…jelikoz dno je vecinou skalnate a conger dorusta az do temer 50 kg…takze silon 55 az 60…zasadne pouzivat lanko…ja osobne pouzivam set co se pouziva na skate(coz jsou nejvetsi rejnoci v skotland) z nosnosti kolem 90 kg….navnadu muzete pouzit ruznou,,,od cerstvych sepii,krabu,male tresky,,,ale nejlepsi co je je cerstve chycena makrela…to je 100% uspech…ja sam osobne pouzivam prubezne olovo 180 g z jisticima ostnama proti sylnemu prilivu(prubezne) na hak davam celou makrelu…nekdy jen pul zalezi jak je velka…conger eel je hltavec…takze se seka v podstate hned nechava se mozna 4 vteriny…a pak razantne na dvakrat zaseknout…a hned ho brat do stredniho pasma…pokud to neudelate tak o neho prijdete…congeer je byba…a je a stoji rozhodne za zminku jak vydite na fotografii ,,tak tam jsem zasekl opravdu velkeho conger eel…bojovali jsme s nim zhruba asi 20 min a pak nam stejne uplachnul…kazdopadne ten kdo bude chtit vyzkouset tento lov na tuto zvlastni rybu vrele doporucuji….petruv zadar

    Marcel Sip

    Scotland

    Ahoj Šroubku,

    nemáš nějaké další fakta o lovu úhořů? Vypadá to, že příští rok budu vyslán na pár týdnů do Skotska a rád byt tam zužitkoval volný čas lovem těchto nádherných ryb. Nemáš nějaké tipy na kutry/ průvodce?

    #26594
    sroubek282
    Účastník
    (6210 odpovědí)

    pirko napsal:

    sroubek282 napsal:

    Právě mi přišlo ze Skotska krátké povídání o lovu mořského úhoře

    Omluvte prosím nejaké chybky,protože kamarád už je delší čas ve Skotsku.

    Určitě napíše větší článek,ale momentálně nemá čas-je řidič kamionu.

    Cituju:

    conger eel se da chytat v podstate po celou sezonu…ale nejaktyvnejsi je od jara do zacatku podzimu,,,kdyz uz se vydate na lov conger eel musite najit vhodne misto,,coz jsou vetsinou spatne dostupna mista …strme skaly ktere padaji az do 30 metrove holubky ,,,nebo stare pristavy s potopenyma vrakama…conger eel je nocni ryba,,ssamozrejme ze se da chytit aji pres den ale to ve vecich hloubkach,,,a spise je to nahoda…conger se chyta ze dna a je na neho treba poradnou vybavu…jelikoz dno je vecinou skalnate a conger dorusta az do temer 50 kg…takze silon 55 az 60…zasadne pouzivat lanko…ja osobne pouzivam set co se pouziva na skate(coz jsou nejvetsi rejnoci v skotland) z nosnosti kolem 90 kg….navnadu muzete pouzit ruznou,,,od cerstvych sepii,krabu,male tresky,,,ale nejlepsi co je je cerstve chycena makrela…to je 100% uspech…ja sam osobne pouzivam prubezne olovo 180 g z jisticima ostnama proti sylnemu prilivu(prubezne) na hak davam celou makrelu…nekdy jen pul zalezi jak je velka…conger eel je hltavec…takze se seka v podstate hned nechava se mozna 4 vteriny…a pak razantne na dvakrat zaseknout…a hned ho brat do stredniho pasma…pokud to neudelate tak o neho prijdete…congeer je byba…a je a stoji rozhodne za zminku jak vydite na fotografii ,,tak tam jsem zasekl opravdu velkeho conger eel…bojovali jsme s nim zhruba asi 20 min a pak nam stejne uplachnul…kazdopadne ten kdo bude chtit vyzkouset tento lov na tuto zvlastni rybu vrele doporucuji….petruv zadar

    Marcel Sip

    Scotland

    Ahoj Šroubku,

    nemáš nějaké další fakta o lovu úhořů? Vypadá to, že příští rok budu vyslán na pár týdnů do Skotska a rád byt tam zužitkoval volný čas lovem těchto nádherných ryb. Nemáš nějaké tipy na kutry/ průvodce?

    vydrž chvilku,kámoš co tam je,tak ještě neco sepíše.Ale jezdí tam kamionem a teď má moc práce před svátkama,jak bude mít volněji,tak mi ještě neco přislíbyl,neco s tým určitě uděláme.

    #26678
    sroubek282
    Účastník
    (6210 odpovědí)
    #26685
    stipko
    Účastník
    (980 odpovědí)

    sroubek282 napsal:

    Překvápko pod vodou

    Já bych sa tak posral….:-P

    Niekedy stačí, keď sa vedľa loďky na priehrade otočí sumec.

    #26697
    respi
    Člen
    (1804 odpovědí)

    Kamarádi Sema ukončila působení v ryb.výrobě! Převzal ji slovenský majitel…! škoda !? nevím co se dál bude dít:-|:-S

    #26698
    respi
    Člen
    (1804 odpovědí)

    Dozvěděl jsem se:návazce čína, ˇšňůry čína,8-O navijáky čína …? co to je????:-S

    #26712
    respi
    Člen
    (1804 odpovědí)

    Čína nás zaplavuje samýma padělkama8-O dneska člověk neví co koupí za šunty,hlavně se to pozná tak,že je to levný:-E takže kupujte levné věci,zaručená kvalita:-x

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 391. až 405. (celkem z 3,494)

Téma ‚Zajimavosti’ nepřijímá nové odpovědi.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(16)
(119)
(19)

Nahrávání ... Nahrávání ...