Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Corona současný stav v Norsku 2020

  • Toto téma obsahuje celkem 1,040 odpovědí. Do diskuze (177 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel janka a poslední změna proběhla před 2 roky.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 661. až 675. (celkem z 1,040)
  • Autor
    Příspěvky
  • #325626
    Sim
    Správce
    (11225 odpovědí)

    Jerghanz, pokud bude příští sezóna podobná jako ta letošní. Tak už nebude kam jet. Všichni zkrachují nebo zavřou a nebudou provozovat prodělečný podnik. Jinak krásné ryby tam máš. Už jsem skoro zapoměl na ten kopanec, když ti to vezme polak. Držme si palce, ať to všichni přežijeme.

    #325627
    Krbec
    Účastník
    (28 odpovědí)

    Tak já jsem to chlapi vzdal. Měl jsem jet od soboty přímo naproti Norskému ráji, jsou tam jen dva domy a dvě lodě, ale domácí nějak nadšený není, takže nic, i když by se snad podmínky karantény splnily. Za trajekt mi nikdo prachy nevrátí, měl jsem holt jen economy ticket a trasa Rostock – Trelleborg  a zpět  jezdí… Kdyby někdo chtěl ve čtvrtek odjet a měl kam, snad by se to za změnu osob dalo přebuknout… Já jsem po 16 letech out….

    #325630
    jegrhanz
    Účastník
    (234 odpovědí)

    Nechci bít Michale poslem špatných zpráv, ale nejsem ani naivka, který věří v to, že se půjde vyspat a ráno bude svět takový jako býval…Pandemie neustupuje, naopak sílí a svět si na vlastní kůži vyzkoušel, co znamená uvolnění restrikcí. Nejsem ten který by si př<span style=”background-color: #ff8888; color: #000000;”>á</span>l, aby rybaření v Norsku dopadlo tak, jak jsi naznačil, ale tohle je tvrdá realita, je zbytečné si cokoliv namlouvat a není v našich silách to zvrátit. Jediné co nám zbývá je doufat. Doufat v zázrak (že vir zanikne sám od sebe),že to svět vzdá a nechá tomu volný průběh, nebo že někdo přijde s opravdu účinnou vakcínou. Já jsem teď v Norsku a domů se nechystám. Mám vše, včetně krásného počasí, ale stejně mi to není nic platné. Rybařit nejezdím. Nemám důvod. Ryby nepotřebuji a jen tak je mrzačit pouze pro zábavu není v mé povaze. Ty méně srdnaté kteří to už vzdali chápu. Jen málokdo touží po problémech. Ti  odvážnější to risknou. Osobně si myslím, že jim  to vyjde, dobře si zarybaří a v pohodě se vrátí domů. Doba je ale nejistá a nikdo dopředu neví, co se stane a jak zareagují Norské úřady v případě porušení karantény atp. To může být naopak docela průšvih. Zdravím tě a nezbývá než čekat a ve skrytu duše i doufat..

    #325638
    Josef Podymák
    Účastník
    (30 odpovědí)

    Máme odjezd 24.8. a pevně věřím, že norové v pátek 21.8. nám vrátí zelenou……

     

    #325643
    dosky
    Účastník
    (2655 odpovědí)

    Máme odjezd 24.8. a pevně věřím, že norové v pátek 21.8. nám vrátí zelenou……

    Já v to také doufám. Držme si palce.

    #325644
    nicasil
    Účastník
    (66 odpovědí)

    Máme odjezd 24.8. a pevně věřím, že norové v pátek 21.8. nám vrátí zelenou……[/quote

    mam pocit ze to vam moc nepomuze pokud v patek daji zelenou od te doby bezi 10 dni stale karanteny.myslim tim od zmeny z cervene na zelenou.po deseti dnech od zmeny je to uz ok.

    #325639
    milan9682
    Účastník
    (21 odpovědí)
    #325670
    Hucho
    Účastník
    (58 odpovědí)

    S denním nárustem kolem 300 nově nakažených pojedeme všichni akorád do prdele. Sorry jako, ale tak to je. Už nám omezuje vstup do země i Řecko a další budou následovat. Nechápu, jak je možné, že Itálie zdroj nákazy, je zelená a naši hygienici to nedokáží tady ukočírovat.

    #325678
    kejklik
    Účastník
    (78 odpovědí)

    Nechápu, jak je možné, že Itálie zdroj nákazy, je zelená a naši hygienici to nedokáží tady ukočírovat.

    Já to chápu. V Itálii platí do půlky října nouzový stav. Lidi dodržují to, co je nařízené. Zbytečně se nepřesmráďají ze severu na jih a opačně. Snaží se chránit sebe i druhé před přenosem nákazy, nosí roušky i tam, kde to není povinné. Jezdíme pravidelně v září do Kalábrie, v tu dobu jsou tam pláže zaplněné jen na 1/5. Teď v srpnu, kdy má celá Itálie dovolenou, je tam pusto.

    • Odpověď byla upravena před 3 roky a 8 měsíci uživatelem kejklik.
    #325688
    mira.sta
    Účastník
    (1492 odpovědí)

    Je to jen o chovani lidi,  narvane hospody, cluby,  naplavka, koupaliste a zabava jede skoro jako loni. Tady lidi nakazenych neubude ubyvat ba naopak poleze to porad nahoru. Diky jedny buchte v klubu je 300 nakazenych neli vic. Letos to vidim blede. A argument ze je malo lidi ve vaznem stavu, takze je to jen chripka asi Norsky stat neobmekci, ty budou sledovat pocty nakazenych, byt s lehkym prubehem,  a ty cisla jsou nad jejich hranici. Letos uz asi je sezona pase a pristi rok bude taky zajimavej.

     

    Nechápu, jak je možné, že Itálie zdroj nákazy, je zelená a naši hygienici to nedokáží tady ukočírovat.

    Já to chápu. V Itálii platí do půlky října nouzový stav. Lidi dodržují to, co je nařízené. Zbytečně se nepřesmráďají ze severu na jih a opačně. Snaží se chránit sebe i druhé před přenosem nákazy, nosí roušky i tam, kde to není povinné. Jezdíme pravidelně v září do Kalábrie, v tu dobu jsou tam pláže zaplněné jen na 1/5. Teď v srpnu, kdy má celá Itálie dovolenou, je tam pusto.

    #325689
    Duke
    Správce
    (1391 odpovědí)

    Hlasujte v nově spuštěné anketě o tom jak se bude podle vás vyvíjet situace kolem mořského rybolovu příští rok. 😉 Anketu naleznete na hlavní stránce v dolní sekci pod “Poslední videa”.

    #325698
    rybarik
    Účastník
    (295 odpovědí)

    cau

    popdla norov uz nie je zelena zona ale zlta

    https://www.dinside.no/reise/slik-er-reise–og-karantenereglene/72736521

    #325671
    Sidonius1
    Účastník
    (50 odpovědí)

    Dobře Michale, že si to sem napsal. Chystal jsem se k tomu taky, ale předběhl si mě. Již jsem to naznačoval výše, ale vždy se najde někdo, kdo to chce nějakým způsobem zkusit obejít.

    Myslím, že to nikdo neobchazi. Toto je naprosto legální cesta. Sakra chlapi, přečtěte si o tom něco a nedělejte tady z rybářů podvodníky ! Přečtěte si podmínky karateny! Smím do Norska pokud mám kde být v karatneně? SMÍM! Smím v karatneně ven, když se nebudu stýkat s ostatními? SMÍM! Mohu do přírody?MOHU! Smím udělat nutný nákup? ANO!! Mohu odjet z Norska dříve než mě skončí 10 denní karanténa? ANO. Tak SAKRA kdo tu co obchází????????

    Pokud máš pocit, že majitelé cestovních kanceláří o tom nemají nic přečteno a nemají adekvátní informace, tak si to klidně mysli dál. Rád si od tebe nechám poradit, jak mám dostat do Norska autobus klientů, ubytovat je tak, aby se nepotkávali mezi sebou a ani s ostatními obyvateli v kempu a v neposlední řadě jak mám přesvědčit majitele kempu, že vlastně o nic nejde. Nikdo tu nechce strašit, ale i já i Michal máme informace od našich obchodních partnerů v Norsku a předpokládám, že je nechceš zpochybňovat. Nikdo tu netvrdí, že pokud pojedeš do jednoho domečku někde u vody s jednou lodičkou a s filetováním na břehu, že tam jet nemůžeš. To ovšem není případ Sima (Soroy, Bakkan atd.) a ani můj kdy máme v kempu osm domů a šestnáct lodí. Zbytek kempu jsou ostatní klienti našeho norského partnera. Tak asi tak.

    Já jsem nikde nepsal,že nemáte informace. Ale napsat do Norska nejezděte ??  Nejsou přece jen cestovní kanceláře. Ale myslím,že nejméně 60-70% lidí jezdí individuálně, protože je to výrazně levnější.  Tak proč je strašit? Jet normálně mohou pokud vše splňují. Nebo máš jiný názor?

    #325702
    mirecek
    Účastník
    (252 odpovědí)

    Před chvílí Norsko zavřelo hranice pro Holanďany a Polsko.  Zůstávají otevření Němci a Slováci. Letošní sezóna bude velmi slabá a čeká je dlouhá zima. Takový restrikce kvůli chřipce 🙂 Ale oni mají peněz dost, tak proč nešířit paniku dál.

     

    • Odpověď byla upravena před 3 roky a 8 měsíci uživatelem mirecek.
    #325711
    jardak446
    Účastník
    (52 odpovědí)

    mirecek – Norsko nezavrelo hranice pro cervene zeme! Lide z techto zemi musi splnit podminky karanteny! Ubytovatel jim muze potvrdit, ze je schopen jim tyto podminky v miste zajistit, pak muzou vjet. Pokud jim to nepotvrdi, pak nemuzou do Norska. Hotovo. Jednoduche!

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 661. až 675. (celkem z 1,040)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Corona současný stav v Norsku 2020

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(16)
(117)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...