Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Corona současný stav v Norsku 2020

  • Toto téma obsahuje celkem 1,040 odpovědí. Do diskuze (177 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel janka a poslední změna proběhla před 2 roky.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 676. až 690. (celkem z 1,040)
  • Autor
    Příspěvky
  • #325701
    honzak
    Účastník
    (2580 odpovědí)

    Dobře Michale, že si to sem napsal. Chystal jsem se k tomu taky, ale předběhl si mě. Již jsem to naznačoval výše, ale vždy se najde někdo, kdo to chce nějakým způsobem zkusit obejít.

    Myslím, že to nikdo neobchazi. Toto je naprosto legální cesta. Sakra chlapi, přečtěte si o tom něco a nedělejte tady z rybářů podvodníky ! Přečtěte si podmínky karateny! Smím do Norska pokud mám kde být v karatneně? SMÍM! Smím v karatneně ven, když se nebudu stýkat s ostatními? SMÍM! Mohu do přírody?MOHU! Smím udělat nutný nákup? ANO!! Mohu odjet z Norska dříve než mě skončí 10 denní karanténa? ANO. Tak SAKRA kdo tu co obchází????????

    Pokud máš pocit, že majitelé cestovních kanceláří o tom nemají nic přečteno a nemají adekvátní informace, tak si to klidně mysli dál. Rád si od tebe nechám poradit, jak mám dostat do Norska autobus klientů, ubytovat je tak, aby se nepotkávali mezi sebou a ani s ostatními obyvateli v kempu a v neposlední řadě jak mám přesvědčit majitele kempu, že vlastně o nic nejde. Nikdo tu nechce strašit, ale i já i Michal máme informace od našich obchodních partnerů v Norsku a předpokládám, že je nechceš zpochybňovat. Nikdo tu netvrdí, že pokud pojedeš do jednoho domečku někde u vody s jednou lodičkou a s filetováním na břehu, že tam jet nemůžeš. To ovšem není případ Sima (Soroy, Bakkan atd.) a ani můj kdy máme v kempu osm domů a šestnáct lodí. Zbytek kempu jsou ostatní klienti našeho norského partnera. Tak asi tak.

    Já jsem nikde nepsal,že nemáte informace. Ale napsat do Norska nejezděte ?? Nejsou přece jen cestovní kanceláře. Ale myslím,že nejméně 60-70% lidí jezdí individuálně, protože je to výrazně levnější. Tak proč je strašit? Jet normálně mohou pokud vše splňují. Nebo máš jiný názor?

    kde se dočtu jak a kde má čech trávit karanténu v norsku??? Zatím co jsem kde přečetl, tak sem nikde neviděl, že můžu trávit karanténu na samotě u lesa. A v našich zprávách říkají, že při vstulu do norska je 10 dení karanténa viz foto

    #325713
    Heinz
    Účastník
    (111 odpovědí)

    mirecek – Norsko nezavrelo hranice pro cervene zeme! Lide z techto zemi musi splnit podminky karanteny! Ubytovatel jim muze potvrdit, ze je schopen jim tyto podminky v miste zajistit, pak muzou vjet. Pokud jim to nepotvrdi, pak nemuzou do Norska. Hotovo. Jednoduche!

    Nás Nor poslal do řiti. Napsal nám, že tam české turisty a nechce, aby jsme je neohrozili. Procento lidí Norů ubytovatelů, kteří se za vás zaručí bude mizivé. Takže většina z nás bude sedět doma.

    • Odpověď byla upravena před 3 roky a 8 měsíci uživatelem Heinz.
    #325714
    rybarik
    Účastník
    (295 odpovědí)

    cau

    dnesne info o karantene  treba to otvorit a je tam VSETKO

    https://www.dinside.no/reise/slik-er-reise–og-karantenereglene/72736521

    #325716
    Lupen
    Účastník
    (101 odpovědí)

    Otevřel jsem to a nerozumím ničemu, žádná mapka tam není.

    #325717
    rybarik
    Účastník
    (295 odpovědí)

    cau

    je tam VSETKO o vstupnej karantene .co treba dodrzat

    aj o povinnostiach, ktore treba dodrzat

    mapka je dole v cervenom obdlzniku

    #325718
    jardak446
    Účastník
    (52 odpovědí)

    Heinz – Ano, vypada to tak, ze drtiva vetsina norskych ubytovatelu se na Cechy vyprdla, i kdyz jim to mohla umoznit. My nastesti jedeme k Cechovi a ten nam potvrzeni da.

    #325719
    radek
    Účastník
    (681 odpovědí)

    Ähoj všichni, také přispěji do mlýna…

    Já jedu také k Čechovi, ten tam má pořád natřískáno, lidé, kteří k němu teď přijeli i přiletěli  se také obávali, že to bude šílené martýrium a na letišti se jich nezeptali vůbec na nic, a to jak  v Oslu, tak Trondheimu, dokonce si pujčili auto a žádný problém.

    Ti co jeli jeli malým přechodem v pondělí a tam nebyl nikdo, kdo by se jich na cokoliv ptal.

    Tak Norci to berou tak trochu ve znamení hesla ” aby se vlk nažral a koza ……..”, hlavně že uklidnili své občany a jinak vše v pohodě.

    Nejvíce vystrašení jsou majitelé kempů.

    #325728
    Dedo145
    Účastník
    (2408 odpovědí)

    Ähoj všichni, také přispěji do mlýna… Já jedu také k Čechovi, ten tam má pořád natřískáno, lidé, kteří k němu teď přijeli i přiletěli se také obávali, že to bude šílené martýrium a na letišti se jich nezeptali vůbec na nic, a to jak v Oslu, tak Trondheimu, dokonce si pujčili auto a žádný problém. Ti co jeli jeli malým přechodem v pondělí a tam nebyl nikdo, kdo by se jich na cokoliv ptal. Tak Norci to berou tak trochu ve znamení hesla ” aby se vlk nažral a koza ……..”, hlavně že uklidnili své občany a jinak vše v pohodě. Nejvíce vystrašení jsou majitelé kempů.

     

    No ono je to asi tim,ze Norove jsou zvyknuti na to,ze zakony se dodrzuji. To jenom nase povahy hledaji cesty jak zakony obejit .

    #325729
    Fish
    Účastník
    (308 odpovědí)

    Dedo, přesně tak. Mluvíš mi z duše. Není to velkých kempech, kteří se bojí. Velké kempy jednoduše respektují nařízení vlády. Pokud někdo jede k Norovi do soukromí na jeho pozemek s jedním domkem na břehu moře, jel bych tam taky. Lepší než sedět doma..

    #325731
    jardak446
    Účastník
    (52 odpovědí)

    Dedo145 – to ze po splneni podminek danych norskou vladou muzu vject do Norska znamena, ze obchazim zakony? Nevim, k cemu tvoje povaha nuti tebe, ale nedelej ze vsech Cechu vrozene vochcavace!

    #325732
    radek
    Účastník
    (681 odpovědí)

    Dedo145 – to ze po splneni podminek danych norskou vladou muzu vject do Norska znamena, ze obchazim zakony? Nevim, k cemu tvoje povaha nuti tebe, ale nedelej ze vsech Cechu vrozene vochcavace!

     

    Plně souhlasí, přeci nic neporušuji, když budu mimo dění, budu se zdržovat mimo lidi, kdyby náhodou, karanténní pravidla jsou taková, že se musím zdržet kontaktu s lidmi a když už přeci jen, dodržovat vzdálenost 1m ( v Německu jsou to 2 metry apod), používat desinfekci, roušky atd.

    Jiné by to bylo, kdybych byl nakažený, to mám stopku od jakýckoliv aktivit, jinak karanténa tak, jak ji vyhlásili Norci je pro nás v pohodě, když ji budeme dodržovat. A když se na hranicích prokážeme prohlášením ubytovatele, že za nás bere zodpovědnost, nic nám nebrání ve vstupu na Norské území.

    #325733
    kejklik
    Účastník
    (78 odpovědí)

    Dedo, přesně tak. Mluvíš mi z duše. Není to velkých kempech, kteří se bojí. Velké kempy jednoduše respektují nařízení vlády. Pokud někdo jede k Norovi do soukromí na jeho pozemek s jedním domkem na břehu moře, jel bych tam taky. Lepší než sedět doma..

    To je pořád dokola. Pokud vás má nějaký Nor tak rád, že je ochoten riskovat zavlečení nákazy k sobě domů, můžete u něj klidně 10 denní karanténu strávit. Jestliže ubytování provozuje jako podnikatel, musí zajistit vše podle vládního nařízení. Norská vláda doporučuje Norům jezdit za hranice jen v odůvodněných případech a směrem do Norska má půlka Evropy nařízenou karanténu na místech, která to umožňují. Česko se svým indexem nad 28/100 000 nepatří v Evropě mezi premianty, norský limit je pod 20.

    Dochází vám, že po vašem odjezdu musí někdo, tedy pan domácí, všechno vydesinfikovat odpovídajícím způsobem? Tedy ubytování komplet včetně lůžkovin a nádobí, loď, filetárnu?

    • Odpověď byla upravena před 3 roky a 8 měsíci uživatelem kejklik.
    #325735
    radek
    Účastník
    (681 odpovědí)

    Ano , dochází, pro něj ( v tomto případě český subjekt, podnikající dle norského práva) je to neméně důležité se řídit zákonem. Lepší desinfikovat a vyprat na teplotu nad 60 st C, nežli zkrachovat.

    #325743
    Pepa Ceresna
    Účastník
    (28 odpovědí)

    Dobrý den pánové.

    Opravdu někdo z Vás znáte případ,že nějaká parta z Česka ,s potvrzením od majitele kempu ,že je jeho kemp vhodný na dodržení karantény, dojel na místo a jezdí na moře?? Já jsem psal tomu našemu ubytovateli,ale zatím se mi k prosbě o vydání takového potvrzení nevyjádřil. Chtěl bych znát alespoň někoho,komu se to povedlo.

    Předem děkuji za odpověď,za typ. Pepa.

     

     

    #325744
    nicasil
    Účastník
    (66 odpovědí)

    pro ty co nas maji za ochcavace.tady mate original co mi poslal nor kdyz jsem chtel prelozit termin z duvodu ze jsem vedel ze pujdem do cervene “”Hello Petr! The travel advice that will come 7/8 is for norwegians that should travel abroad. It means that all people that is coming to Norway from a “red label country” must be in quaratine for 10 days. You can go home before the 10 days period is over.That means that you can take your quarantine in Heggdal for 7 days, fishing and then go home. BUT you cannot go to the shop, public places or interact with other guest while you are here. The borders in to Norway will not be closed as the plan is now. We only transfer the dates if the borders in to Norway is closed at the time of your arrival.'””

    tak si udelejte zaver sami

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 676. až 690. (celkem z 1,040)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Corona současný stav v Norsku 2020

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(12)
(106)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...