Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Aktuální info Soroya 2016

  • Toto téma obsahuje celkem 713 odpovědí. Do diskuze (74 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Sim a poslední změna proběhla před 7 roky a 8 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 526. až 540. (celkem z 714)
  • Autor
    Příspěvky
  • #263274
    Sim
    Správce
    (11307 odpovědí)

    Včera parádně zabodovala polská družina na Vaaganu. Pochytali až 18kg tresky a mezi nimi se objevil i 110cm halibut. To vše za náherného počasí.

    #263332
    Navarchus
    Účastník
    (617 odpovědí)

    Pro Navarchus: Chata se nachází v Hasfjordu, kde se dá lovit i za velmi špatného počasí. Ubytováni budete v této chatě, kde se pohodlně vyspí 6–8 rybářů. Chata má tři ložnice, kuchyň s jídelním koutem, obývák, 2× WC, koupelnu a saunu. Pro vaše úlovky jsou připraveny dva 600l mrazáky. Vzdálenost mola s loděmi je pouhých 10m. Chata je na samotě mezi obrovskými kopci s tekoucími vodopády. Každá loď je vybavena plastovým vodě odolným boxem se sadou raket pro případ nouze. Hliníkové lodě 6m, motor Yamaha čtyřtakt 50Hp s elektrickým startem a volantem. Loď je vybavena echolotem a GPS s námořní mapou Garmin. V paměti GPS jsou uloženy waypoints, kde se loví velké ryby. Nevím co by v popisu lokality nebyla pravda. Pamatuji si jak Sim z nabídky oba Hasfjordy stáhnul snad na dvě sezóny, jestli se nepletu. Na srazu sem se ho ptal, proč to udělal, když to bylo celkem oblíbený ubytko. Řekl mě, že 99% lidí bylo spokojených, nebo se s nima nějak vyrovnal Ornulf přímo na místě, ale že ho přestalo bavit řešit Ornulfovi problémy na vzdálenost 3300km a tak tu nabídku stáhnul. Nevím proč ji má zpátky, ale tipnul bych si, že se lidi na ni poptávali a tak ji vrátil. Sám jsem tam byl tři roky po sobě a nic hroznýho sem tam nikdy neřešil, ale i tak jsem dal přednost uytování u Ahamada v Hasviku na jeho domech, protože je to 100 a 1. Ten kdo Ornulfa poznal osobně, tak mě dá za pravdu, že je to správnej chlap, ale jako majitel ubytování naprosto na prd. Jeho „tomorrow“ je už snad legendární. V nedodržování slibů je nepřekonatelnej, ale to není chyba Sima. Z příspěvků od Kubo jsem spíš nabyl dojmu, že ho zklamal rybolov jako takový, tak to už pak člověka začne srát úplně všechno. Kdyby se zadařil 100kg+ halík, tak se o ubytování asi ani nezmíní – můj názor. Ale chápu, že Soroya má už x let status rybářského ráje a když tam někdo přijede poprvé a nezachytá podle svých představ, tak je to naprd, ale i to se stává. Sám sem někoilkrát vyhořel na lokalitě, kde podle ohlasů jiných nešlo nenachytat limit a já jel domů s pěti filátkama. Chtěl sem jen napsat, že bych si dal s odsuzováním někoho jako Sim velkej pozor. Jen málokdo pro rybařinu v Norsku udělal tolik co on. A ještě jeden poznatek co se mě líbí a nebejvá samozřejmostí všude je to, že se zde nemažou příspěvky ikdyž nejsou zrovna positivního rázu na majitele a za to smekám!

    Ahoj,

    proč se ptáš mne co v popisu není pravda.  KUBO o tom napsal dost. APNEA spoustu věcí potvrdil. To co SIM udělal pro mořský rybolov, bez debat Ti dávám za pravdu. Osobně neznám nikoho, kdo by udělal víc.  Nicméně vraťme se k podstatě věci. KUBO tam jel poprvé a napsal jak se věci mají, že  popis a realita jsou dva rozdílné pojmy. Prostě se mu to nelíbilo a byl zklamán. Kdo z nás by nebyl, většina kdo by tam byl poprvé, asi také. Já bych s kolegy skákal jak papírový čertík, jsme o něco náročnější než ostatní, asi věkem. A máš pravdu, že když se i případně nedaří,tak se to stupňuje. Jak jsem již psal, pokud by tam jel podruhé, ví do čeho jde a co může čekat. Měl to nafotit, poslat fotky SIMovi, ten by neměl problém se spojit s Ornulfem a vyřešit případné problémy pro pobyt dalších kolegů. Je fakt, že SIM toho má dost, a nemůže být všude a všechno vědět.

    Mohl také žádat na podložených faktech i o slevu, nebo se dohodnout, to už je ale jiná stránka. Zkusme se sami vžít do jeho situace….. V každém případě je dobře, že o tom KUBO napsal.

    N.

     

     

    #263354
    Kubo
    Účastník
    (100 odpovědí)

    Ahoj Michale, nebylo by dobré udělat v systému drobnou změnu a tak jako mají jižní poskytovatelé dovolených uvádět k ubytování recenze ubytovaných , v mnohém by ti to pomohlo a možná zjednodušilo budoucí dohady ohledně těchto(drobných) neshod. Osobně bych uvítal, kdyby byl nějaký server kde by bylo ubytování z celého norska s hodnocením, ale je to hromada práce a pravděpodobně bez jakéhokoli příspěvku na správu , protože nejsi asi čistá cestovka , ale určitě by se našlo hodně lidí co si to neumí a nebo nechce objednávat samo, kteří by si to objednali přes tebe . Sám bych ti poskytl všechny kontakty kde jsem byl i s recenzema . David

    toto sa mi páči vytvoriť nejaký blog alebo forum kde by samohli písať recenzie na jednotlivé lokality resp. chaty

    #263365
    Duke
    Správce
    (1398 odpovědí)

    Pro Navarchus: Chata se nachází v Hasfjordu, kde se dá lovit i za velmi špatného počasí. Ubytováni budete v této chatě, kde se pohodlně vyspí 6–8 rybářů. Chata má tři ložnice, kuchyň s jídelním koutem, obývák, 2× WC, koupelnu a saunu. Pro vaše úlovky jsou připraveny dva 600l mrazáky. Vzdálenost mola s loděmi je pouhých 10m. Chata je na samotě mezi obrovskými kopci s tekoucími vodopády. Každá loď je vybavena plastovým vodě odolným boxem se sadou raket pro případ nouze. Hliníkové lodě 6m, motor Yamaha čtyřtakt 50Hp s elektrickým startem a volantem. Loď je vybavena echolotem a GPS s námořní mapou Garmin. V paměti GPS jsou uloženy waypoints, kde se loví velké ryby. Nevím co by v popisu lokality nebyla pravda. Pamatuji si jak Sim z nabídky oba Hasfjordy stáhnul snad na dvě sezóny, jestli se nepletu. Na srazu sem se ho ptal, proč to udělal, když to bylo celkem oblíbený ubytko. Řekl mě, že 99% lidí bylo spokojených, nebo se s nima nějak vyrovnal Ornulf přímo na místě, ale že ho přestalo bavit řešit Ornulfovi problémy na vzdálenost 3300km a tak tu nabídku stáhnul. Nevím proč ji má zpátky, ale tipnul bych si, že se lidi na ni poptávali a tak ji vrátil. Sám jsem tam byl tři roky po sobě a nic hroznýho sem tam nikdy neřešil, ale i tak jsem dal přednost uytování u Ahamada v Hasviku na jeho domech, protože je to 100 a 1. Ten kdo Ornulfa poznal osobně, tak mě dá za pravdu, že je to správnej chlap, ale jako majitel ubytování naprosto na prd. Jeho „tomorrow“ je už snad legendární. V nedodržování slibů je nepřekonatelnej, ale to není chyba Sima. Z příspěvků od Kubo jsem spíš nabyl dojmu, že ho zklamal rybolov jako takový, tak to už pak člověka začne srát úplně všechno. Kdyby se zadařil 100kg+ halík, tak se o ubytování asi ani nezmíní – můj názor. Ale chápu, že Soroya má už x let status rybářského ráje a když tam někdo přijede poprvé a nezachytá podle svých představ, tak je to naprd, ale i to se stává. Sám sem někoilkrát vyhořel na lokalitě, kde podle ohlasů jiných nešlo nenachytat limit a já jel domů s pěti filátkama. Chtěl sem jen napsat, že bych si dal s odsuzováním někoho jako Sim velkej pozor. Jen málokdo pro rybařinu v Norsku udělal tolik co on. A ještě jeden poznatek co se mě líbí a nebejvá samozřejmostí všude je to, že se zde nemažou příspěvky ikdyž nejsou zrovna positivního rázu na majitele a za to smekám!

    Ahoj, proč se ptáš mne co v popisu není pravda. KUBO o tom napsal dost. APNEA spoustu věcí potvrdil. To co SIM udělal pro mořský rybolov, bez debat Ti dávám za pravdu. Osobně neznám nikoho, kdo by udělal víc. Nicméně vraťme se k podstatě věci. KUBO tam jel poprvé a napsal jak se věci mají, že popis a realita jsou dva rozdílné pojmy. Prostě se mu to nelíbilo a byl zklamán. Kdo z nás by nebyl, většina kdo by tam byl poprvé, asi také. Já bych s kolegy skákal jak papírový čertík, jsme o něco náročnější než ostatní, asi věkem. A máš pravdu, že když se i případně nedaří,tak se to stupňuje. Jak jsem již psal, pokud by tam jel podruhé, ví do čeho jde a co může čekat. Měl to nafotit, poslat fotky SIMovi, ten by neměl problém se spojit s Ornulfem a vyřešit případné problémy pro pobyt dalších kolegů. Je fakt, že SIM toho má dost, a nemůže být všude a všechno vědět. Mohl také žádat na podložených faktech i o slevu, nebo se dohodnout, to už je ale jiná stránka. Zkusme se sami vžít do jeho situace….. V každém případě je dobře, že o tom KUBO napsal. N.

    Svou pravdu máte všichni. Já bych tuhle debatu uzavřel s tím, že tam brácha (Sim) jede v září na Halibut festival a určitě se Ørnulfem setká a pokusí se domluvit jiné podmínky atd. Rozhodně není v našem zájmu, aby se nám z Hasfjordu vraceli nespokojení rybáři. Pokud nebude s Ørnulfem domluva, tak se jeho dvě chaty z nabídky stáhnou jak se v minulosti již stalo.

    Další varianta je taková, že tam brácha nafotí aktuální situaci a celá nabídka se přepracuje, tak by byla co nejblíže realitě. Sice mu tak pak přijeou jen “hardcore” rybáři, ale snad ho to bude motivovat k zlepšení stávajícího stavu. Za sebe Ørnulfa nechápu, protože místo má parádní a určitě by se mu nemalá investice do pár let vrátila, kdyby svoje ubytování uvedl do pořádku.

    #263449
    Sim
    Správce
    (11307 odpovědí)

    Hledám jednoho rybáře na doplnění mého týmu pro výpravu na Soroya-Halibut festival. Doprava mojí dodávkou, pobyt se mnou na chatě Rikarda, možnost účastnit se závodů /není podmínkou/. Odjezd 8.9. – návrat 22.9.  Cena cca 35.000,-kč. tel. 776 845 524

    link na chatu https://rybolovnorsko.cz/rikarda/

    #263683
    Sim
    Správce
    (11307 odpovědí)

    Včera uloven halibut 60kg, teď mě seřval Ahmad, ten halík měl 70kg. Omlouvám se za inormační šumy.

    #263822
    Sim
    Správce
    (11307 odpovědí)

    Monster Halibut uloven v Hasfjordu, čekám na podrobnější info od Rudíka. Tam se asi slavilo až do rána.

    #263830
    007krivanek
    Účastník
    (917 odpovědí)

    Krásná práce.  A to je letošní ? Nebo ten loňskej.

    #263974
    Sim
    Správce
    (11307 odpovědí)

    Halibutová horečka stoupá, toto jsou kousky ulovené o víkendu mezi Hasvikem a Breivikem.

     

    #263981
    Sim
    Správce
    (11307 odpovědí)

    Rudovo vítězné tažení v Hasfjordu

     

    #263988
    Sim
    Správce
    (11307 odpovědí)

    A Soroya do třetice, tento víkend se toho nachytalo opravdu hodně. Toto jsou halibuti z Marcové lodi z Donesfjordu. Tady je krásně vidět, že je úplně jedno z jaké strany ostrova Soroya chytáte, je to jen o trpělivosti a záběr přide!

     

    #263993
    Sim
    Správce
    (11307 odpovědí)

    Abyste si nemysleli, že to bylo jen o halibutech, tak před Hasvikem se dali ráno nachytat i krásné tresky.

     

     

    #264026
    Sim
    Správce
    (11307 odpovědí)

    U kapitána Marca se vyměnily partie a čestvá síla je hned znát. Včera ulovili nádherné halibuty. Vše na hloubkách 20-40m, nástraha gumová ryba 22cm.

     

    #264028
    honzak
    Účastník
    (2583 odpovědí)

    Koukám jako blázen co se tento rok chytá krásných halibutů. Gratulace všem lovcům.

    #264066
    Sim
    Správce
    (11307 odpovědí)

    Hledám jednoho rybáře na doplnění mého týmu pro výpravu na Soroya-Halibut festival. Doprava mojí dodávkou, pobyt se mnou na chatě Rikarda, možnost účastnit se závodů /není podmínkou/. Odjezd 8.9. – návrat 22.9. Cena cca 35.000,-kč. tel. 776 845 524 link na chatu https://rybolovnorsko.cz/rikarda/

    Místo je obsazeno, děkuji za váš zájem!

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 526. až 540. (celkem z 714)

Téma ‚Aktuální info Soroya 2016’ nepřijímá nové odpovědi.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Aktuální info Soroya 2016

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(20)
(164)
(26)

Nahrávání ... Nahrávání ...