Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Aktuální info Soroya 2016

  • Toto téma obsahuje celkem 713 odpovědí. Do diskuze (74 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Sim a poslední změna proběhla před 7 roky a 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 511. až 525. (celkem z 714)
  • Autor
    Příspěvky
  • #262979
    os
    Účastník
    (403 odpovědí)

    To Navarchus: nezlob se, ale pokud jsi tam nebyl, tak nesud a nedělej závěry. Tohle nemám rad, kdyz někdo hodnotí neco kde nebyl nebo tu věc nemá. Třeba, snad se nepletu,Apnea tam byl několikatý rok po sobě a věděl do čeho jde. Tak proč tam jel? Mohl vybrat jiný barak, lepsi, modernější ale nejspíš nechtěl, asi měl důvod. My 5x na Soroya, pokaždé jiná chalupa a jen v jedné byl malý problém s místem. Tak uz si ji nebereme. Za 35 SOroya Vaagan, uz at tam jsme.

    #263005
    Kubo
    Účastník
    (100 odpovědí)

    Tak konečne doma vyspatý – neobišlo sa to pbez problémov 300km pred domom defekt srandovné bolo  že ten istý vodič to isté koleso.

    Riskli sme to a došli na rezerve.

    Pomaly to rekapitulujeme a zrovnávame a začíname rozmýšlať kam budúci rok

    A keďže sa nám podarilo chytiť raritnú rybu –  aspon podla Ornulfa sa ich chytí asi 10 za rok –  tak dávam ešte foto

    S pozdravom Kubo

    #263021
    starkos
    Účastník
    (10 odpovědí)

    Ahoj Kubo,prosimte jsme na Hasfjord 1,mohl bys nam poradit kam jste jezdili krome šelfu na ryby?Dekuji

    #263045
    Navarchus
    Účastník
    (617 odpovědí)

    To Navarchus: nezlob se, ale pokud jsi tam nebyl, tak nesud a nedělej závěry. Tohle nemám rad, kdyz někdo hodnotí neco kde nebyl nebo tu věc nemá. Třeba, snad se nepletu,Apnea tam byl několikatý rok po sobě a věděl do čeho jde. Tak proč tam jel? Mohl vybrat jiný barak, lepsi, modernější ale nejspíš nechtěl, asi měl důvod. My 5x na Soroya, pokaždé jiná chalupa a jen v jedné byl malý problém s místem. Tak uz si ji nebereme. Za 35 SOroya Vaagan, uz at tam jsme.

    Ahoj,

    nezlobím se, není proč. Diskuze je zde pro všechny a já zde napsal pouze za sebe.  Co se obsahu týče, KUBO tam byl poprvé s partou a napsal jak se věci mají a jaký je popis nabídky a realita. A nedivme se jeho reakci a zklamání. Mě by se to také nelíbilo. Možná takto bylo nespokojeno více kolegů, ale KUBO  napsal ,,na plnou hubu,, jak se věci mají. Pokud se tam rozhodne jet příště, ví do čeho jde. APNEA spoustu věcí potvrdil, ale i přesto nemá problém se tam vracet. Třeba se tam někdy vrátí i KUBO.  Každý to máme nastavené jinak.  Závěr který jsem zveřejnil, je pouze můj osobní a nikomu jej nevnucuji. Odsuzuji ale popis nabídky a realitu.

    Ať se daří na Vaaganu.

    #263054
    Kubo
    Účastník
    (100 odpovědí)

    Ahoj Kubo,prosimte jsme na Hasfjord 1,mohl bys nam poradit kam jste jezdili krome šelfu na ryby?Dekuji

    Celkom dobré miesto je na konci fjordu pred majákom na nejakých 40 až 60 m tam sme chytili aj dasa  potom pred dracim zubom smer na self nájdi 22 m a okolo každý deň tam čajky bláznili okolo sú 50 az 60 tam sme chytili metrovky

    Chytali lode aj pred hasvikom ale tam sme nemali ani zaber

    #263056
    mirecek
    Účastník
    (252 odpovědí)

    Pro Navarchus:

    Chata se nachází v Hasfjordu, kde se dá lovit i za velmi špatného počasí. Ubytováni budete v této chatě, kde se pohodlně vyspí 6–8 rybářů. Chata má tři ložnice, kuchyň s jídelním koutem, obývák, 2× WC, koupelnu a saunu. Pro vaše úlovky jsou připraveny dva 600l mrazáky. Vzdálenost mola s loděmi je pouhých 10m. Chata je na samotě mezi obrovskými kopci s tekoucími vodopády. Každá loď je vybavena plastovým vodě odolným boxem se sadou raket pro případ nouze. Hliníkové lodě 6m, motor Yamaha čtyřtakt 50Hp s elektrickým startem a volantem. Loď je vybavena echolotem a GPS s námořní mapou Garmin. V paměti GPS jsou uloženy waypoints, kde se loví velké ryby.

    Nevím co by v popisu lokality nebyla pravda. Pamatuji si jak Sim z nabídky oba Hasfjordy stáhnul snad na dvě sezóny, jestli se nepletu. Na srazu sem se ho ptal, proč to udělal, když to bylo celkem oblíbený ubytko. Řekl mě, že 99% lidí bylo spokojených, nebo se s nima nějak vyrovnal Ornulf přímo na místě, ale že ho přestalo bavit řešit Ornulfovi problémy na vzdálenost 3300km a tak tu nabídku stáhnul. Nevím proč ji má zpátky, ale tipnul bych si, že se lidi na ni poptávali a tak ji vrátil. Sám jsem tam byl tři roky po sobě a nic hroznýho sem tam nikdy neřešil, ale i tak jsem dal přednost uytování u Ahamada v Hasviku na jeho domech, protože je to 100 a 1. Ten kdo Ornulfa poznal osobně, tak mě dá za pravdu, že je to správnej chlap, ale jako majitel ubytování naprosto na prd. Jeho “tomorrow” je už snad legendární. V nedodržování slibů je nepřekonatelnej, ale to není chyba Sima. Z příspěvků od Kubo jsem spíš nabyl dojmu, že ho zklamal rybolov jako takový, tak to už pak člověka začne srát úplně všechno. Kdyby se zadařil 100kg+ halík, tak se o ubytování asi ani nezmíní – můj názor. Ale chápu, že Soroya má už x let status rybářského ráje a když tam někdo přijede poprvé a nezachytá podle svých představ, tak je to naprd, ale i to se stává. Sám sem někoilkrát vyhořel na lokalitě, kde podle ohlasů jiných nešlo nenachytat limit a já jel domů s pěti filátkama.

    Chtěl sem jen napsat, že bych si dal s odsuzováním někoho jako Sim velkej pozor. Jen málokdo pro rybařinu v Norsku udělal tolik co on.

    A ještě jeden poznatek co se mě líbí a nebejvá samozřejmostí všude je to, že se zde nemažou příspěvky ikdyž nejsou zrovna positivního rázu na majitele a za to smekám!

    #263066
    007krivanek
    Účastník
    (917 odpovědí)

    No nevím, já byl naposledy na Vaganu a byl jsem spokojený, i když jsme nenachytali takové ryby , jak jsme si představovali. Jediná nevýhoda byla, že jsme byli v prvním patře, ale to je zanedbatelné.

    Vagan je za 31500

    Hasfjord za 33500

    Rozdíl je 2 000 NOK ( cca 6000 )

    A když ti do baráku teče, ( tím pádem i zápach ) nejdou otevírat anebo zavírat okna,  molo na propadnutí, tak se ani nedivím, že byla taková reakce.  Asi bych takovou taky napsal.

    Viděl bych Hasfjord za 28 000,- NOK a lidi budou s touto problematikou po tomto ex počítat.

    #263079
    robino-7
    Účastník
    (14 odpovědí)

    Zdravím všetkých Norákov.Nedá mi, aby som ešte čo to nedoplnil.Hoci Kubo to už asi popísal/brat/niektoré tzv.detaily sú nepriehladnutelné.Prvá veta po privítaní majiteľom bola,je to od vojny,trošku sa to kýva/chata je na koloch/-detail,mám asi 30 psov-detail,čas kŕmenia ani nespomínam,zistí každý sám,prší?veci na hornej posteli ti zmoknú a cez dalšie 3 diery ti kvape do izby-detail,zmokol si?usuš si kde chceš,najlepšie v saune a ak máš šťastie tak nájdeš 4 polienka suchej brezy z ktorou si na 2 hodinky zakúriš.Vedľa prerábali ubytovanie český kolegovia,jasná vec, treba náradie,x-krát za deň vyrazené poistky-detail.Myslím,že nikto z nás nieje fajnovka,ale cena určite nezodpovedá ponuke.A vôbec tu nejde o to či niekto nachytal,alebo nie/dokupovali sme nadlimit/,jednoducho chceš za svoje prachy určitý komfort,alebo aspoň štandard,ktorý tu určite nebol.Na záver prajem úspešný lov a kapitálne kusy.

     

    #263081
    pecana1
    Účastník
    (779 odpovědí)

    Vážení pánové, myslím, že zde můžeme diskutovat o tom co se nám líbí nebo ne. Zda tam znovu pojedeme nebo ne, ale do cen nikomu nemluvte.

    Kdo zná pozadí jak je těžké podnikat za polárním kruhem by ……. . To co se tam v posledních letech děje nikomu nezávidím. O svobodě kterou tady máme, si oni mohou jen zdát. Pevná ruka státu, co a za kolik si musíte koupit, oko souseda ( informátora ) který vás sleduje, zda někde nechcete ušetřit nákupem ze zahraničí atd. Za to co jste si před deseti lety postavili pěkný rodinný dům si dneska koupíte jen obyčejné auto atd. Buďme vděční kde žijeme.

    #263083
    os
    Účastník
    (403 odpovědí)

    to Pecana1: neskutečná pravda co píšeš, nevěřili jsme vlastním úším, když se Ahmed rozpovídal. My vidíme vždycky jen to pozlátko a to co se nám líbí, ale úplně to tak není, mají výhody, ale musí dodržovat hodně přísná pravidla jinak přijde trest tak tvrdý, že se z něho hrabe do důchodu. Přesto, rád se tam vracím a mám o to větší respekt.

    #263089
    Kubo
    Účastník
    (100 odpovědí)

    Pro Navarchus: Chata se nachází v Hasfjordu, kde se dá lovit i za velmi špatného počasí. Ubytováni budete v této chatě, kde se pohodlně vyspí 6–8 rybářů. Chata má tři ložnice, kuchyň s jídelním koutem, obývák, 2× WC, koupelnu a saunu. Pro vaše úlovky jsou připraveny dva 600l mrazáky. Vzdálenost mola s loděmi je pouhých 10m. Chata je na samotě mezi obrovskými kopci s tekoucími vodopády. Každá loď je vybavena plastovým vodě odolným boxem se sadou raket pro případ nouze. Hliníkové lodě 6m, motor Yamaha čtyřtakt 50Hp s elektrickým startem a volantem. Loď je vybavena echolotem a GPS s námořní mapou Garmin. V paměti GPS jsou uloženy waypoints, kde se loví velké ryby. Nevím co by v popisu lokality nebyla pravda. Pamatuji si jak Sim z nabídky oba Hasfjordy stáhnul snad na dvě sezóny, jestli se nepletu. Na srazu sem se ho ptal, proč to udělal, když to bylo celkem oblíbený ubytko. Řekl mě, že 99% lidí bylo spokojených, nebo se s nima nějak vyrovnal Ornulf přímo na místě, ale že ho přestalo bavit řešit Ornulfovi problémy na vzdálenost 3300km a tak tu nabídku stáhnul. Nevím proč ji má zpátky, ale tipnul bych si, že se lidi na ni poptávali a tak ji vrátil. Sám jsem tam byl tři roky po sobě a nic hroznýho sem tam nikdy neřešil, ale i tak jsem dal přednost uytování u Ahamada v Hasviku na jeho domech, protože je to 100 a 1. Ten kdo Ornulfa poznal osobně, tak mě dá za pravdu, že je to správnej chlap, ale jako majitel ubytování naprosto na prd. Jeho „tomorrow“ je už snad legendární. V nedodržování slibů je nepřekonatelnej, ale to není chyba Sima. Z příspěvků od Kubo jsem spíš nabyl dojmu, že ho zklamal rybolov jako takový, tak to už pak člověka začne srát úplně všechno. Kdyby se zadařil 100kg+ halík, tak se o ubytování asi ani nezmíní – můj názor. Ale chápu, že Soroya má už x let status rybářského ráje a když tam někdo přijede poprvé a nezachytá podle svých představ, tak je to naprd, ale i to se stává. Sám sem někoilkrát vyhořel na lokalitě, kde podle ohlasů jiných nešlo nenachytat limit a já jel domů s pěti filátkama. Chtěl sem jen napsat, že bych si dal s odsuzováním někoho jako Sim velkej pozor. Jen málokdo pro rybařinu v Norsku udělal tolik co on. A ještě jeden poznatek co se mě líbí a nebejvá samozřejmostí všude je to, že se zde nemažou příspěvky ikdyž nejsou zrovna positivního rázu na majitele a za to smekám!

    Už som to tu napísal že na rybolov som sa nesťažoval s tým nenarobíme nič – termín sme si vybrali sami a tomu zodpovedali aj úlovky

    len som chcel vo svojom príspevku upozorniť že ak niekto si potrpí na určitý komfort tak tu ho nedostane.

    Ak sa tí zdá že chata je na úplne samote tak si asi slepý hlavne ked Ornulf býva nad tebou so 30 psami a banda čacháčkov prerába vedla chatu a pravidelne vyráža poistky /to mohlo byť ale pred 10 rokmi na samote/

    dokonca sme stretli na ceste kamioán s trailerom – podla mna tam isiel asi prvýkrát po 20 rokoch ale stane sa

    A prečo si dal prednost u ahmeda ked sa ti tam tak pačilo?

    Jednoducho cena nezodpovedá kvalite – smutný som aj z toho že ku všelijakej volovine sa pán Simčo vyjaduje ale mne ani nikomu zatial nič k tomu nenapísal –  aj to svedčí o niečom

    asi vie o čom píšem

    S pozdravom

     

    #263090
    Kubo
    Účastník
    (100 odpovědí)

    Vážení pánové, myslím, že zde můžeme diskutovat o tom co se nám líbí nebo ne. Zda tam znovu pojedeme nebo ne, ale do cen nikomu nemluvte. Kdo zná pozadí jak je těžké podnikat za polárním kruhem by ……. . To co se tam v posledních letech děje nikomu nezávidím. O svobodě kterou tady máme, si oni mohou jen zdát. Pevná ruka státu, co a za kolik si musíte koupit, oko souseda ( informátora ) který vás sleduje, zda někde nechcete ušetřit nákupem ze zahraničí atd. Za to co jste si před deseti lety postavili pěkný rodinný dům si dneska koupíte jen obyčejné auto atd. Buďme vděční kde žijeme.

    Na tvoje kydy seriem zaplatil som  vyše 3700 EURO a neriešim či sa tam vrátim alebo nie a ako sa tam podnika je mi u predele. chcel som upozorniť že za 3700 EURO si viem predstaviť aj lepšie zbytovanie a služby

    #263107
    pecana1
    Účastník
    (779 odpovědí)

    Vážení pánové, prosím o věcnost a slušnost. Tím, že bude někdo někoho urážet uškodí jen sám sobě.

    Co se týče cen, můžeme na to mít různé názory. Jezdím na rybolov po celém světě a musím říci, že Norsko , tedy lokalita za polárním kruhem je jednou z nejdražších lokalit obecně. Proto doporučuji, pokud na to někdo nemá ať jezdí do středního Norska, kde je cena výrazně nižší a je tam taky krásně.

    Ceny určitě nebudou nižší, to je dané nabídkou všech firem v té lokalitě. Jeďte na Torsvag a uvidíte ty ceny. Jinak platí obecně, pokud jste nedostali služby, které jste si objednali tak vše reklamujte.

    Jinak nevím jak to dělají ostatní, ale pokud já někam přijedu a není vše v pořádku, žádám okamžitě výměnu ubytování, výměnu lodě a musím říci, že jsem vždy uspěl.

     

    #263116
    Sim
    Správce
    (11246 odpovědí)

    To Kubo:

    S Ornulfem mám neustálé problémy, pořád slibuje, že další rok to bude lepší. Na rovinu musím říct, že on mě naučil chytat na Soroya velké ryby, takže mám pro něj určitou slabost. Vzpomínám na moji první výpravu v roce 2005, kdy jsem tam přijel s Pavlem jako úplný nováček rybolovu ve Finmarku. Tři dny nás nechal se plácat a nešel za námi. My jsme každý den jeli dál a dál na šelf. Až čtvrtý den se to povedlo. My s Pavlem jsme přivezli tři ryby mezi 23-26kg. Kamarádům z chaty jsme řekli, kde tyto ryby chytí. Další dny jme jezdili už spolu a kluci nás přechytávali neskutečným způsobem, nevětší treska až 31kg. Uznávám, že tato chata není žádný luxus. Ale mám ji rád, protože tady jsem začal. Omlouvám se Kubovi, že mu do chaty teklo, ale nevěděl jsem, že Ornulf sundá krytinu a bude zrovna v Kubově pobytu opravovat střechu, to opravdu nedovedu ovlivnit. Nevím jaký je tam problem se psi, ale nás nerušili, byli uvázaní na řetězu, žádný volný pohyb. Pokud štěkají a vijí, to nedovedu ovlivnit. Mrzí mě tvoje rozhořčení a mám, zájem to vyřešit. Napiš mě na email, nebo SZ zde na stránkách. Udělám pro tvou spokojenost maximum. Michal

    #263196
    Sim
    Správce
    (11246 odpovědí)

    Kapitán Marc ulovil na své lodi za 10dní 55halibutů, vše na hloubkách 20-40m. Nástraha gumové ryby 20-27cm. Největší vážil 63kg.

     

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 511. až 525. (celkem z 714)

Téma ‚Aktuální info Soroya 2016’ nepřijímá nové odpovědi.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Aktuální info Soroya 2016

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(16)
(119)
(21)

Nahrávání ... Nahrávání ...