Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Aktuální info Soroya 2016

  • Toto téma obsahuje celkem 713 odpovědí. Do diskuze (74 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Sim a poslední změna proběhla před 7 roky a 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 496. až 510. (celkem z 714)
  • Autor
    Příspěvky
  • #262575
    Kubo
    Účastník
    (100 odpovědí)

    Takze net došiel stojím pred obchodom aby sme mohli pozrieť trajekt a p.

    Niečo strasne

    #262581
    Kubo
    Účastník
    (100 odpovědí)

    Keďže po 9 dnoch máme net a mám chuť tak pre všetkých ktorí by chceli ísť Hasfjord 1 odkazujem nasledovné a špeciálne aj pre pána Simča

    Neviem či ste niekedy bol ubytovaný na tejto akože chate ale keby ste bol tak určite min. zmeníte text, obrázky a aj cenu, v podstate text je správny až na niekoľko drobností.

    Začnem tým, že Ornulf je fajn, chlap tak ako ste spomenuli akurát keď ho požiadate o viac ako 2 veci tak na ne určite zabudne

    O nete sme mu hovorili každý deň stihol to na 9. Drevo keďže sme zmokli sľúbil že okamžite donesie to bolo v utorok – v piatok sme ho ukradli z jeho prívesu pre kone a hotovo. To že prší do jednej izby som už spomenul aj to, že 30 psov pravidelne zavýja.

    Chýba sušiareň všetky veci máte v podstate v chodbe spolu so spráchniveným inventárom – tu vôňu si viete asi predstaviť

    Vo filetárni chýbajú zástery, lampy visia na špagátoch čakáte kedy spadnú a zapínate to cez zástrčku. hlavne že tam je voda – bezpečnosť nerieši nikto a ani zhnitú podlahu hlavne pred filetárňou kde už niekto zrejme prepadol ale nemá kto vymeniť dosky

    Pravidelne vypadáva prúd keďže na jednu skrinu je napojených asi 5 budov takže sa pripravte že sa vám robotníci budú premávať po chate v podstate kedykolvek.

    Benzín vám donesie ochotný Ornulf akurát že nalieva do 30 l bandasiek 25 la  nemusím ani hovori´t že v každej je iné množstvo benzínu samozrejme vo váš neprospech.

    Hadicana na umývanie lodí síce je ale k druhej lodi na moĺe len ťažko dočiahne takže mu seriem na čistotu na lodi.

    O oknách a dverách ktoré sa nedajú buď otvoriť alebo zavrieť nemá zmysel ani hovoriť.

    čo by ste chceli za 3500 Euro že? poviete si čo ten chlap vymýšľa! myslím že za cca3500 môžem aj vymýšlať

    ešteže tá príroda je úžasná do momentu kedy sa zadívate z terasy pred vchodom do vody a po okolí chaty

    vo vode nájdete všetko možné od fendru cez konzervy a plasty až po neviem čo – myslím že toto by už aj na slovensku a v cechách riešili úrady – ale priznajme si je to aj naša vizitka.

    takže páni zamyslite sa……. budtenároční

    Pánovi Simčovi doporučujem aby túto chatu vymazal s ponuky alebo znížil cenu na prijatelnú úroveň zodpovedajúcej stodoly na smetisku.

    Toľko subjektív – len aby sa nezabudlo a vedelo

    rád poskytnem komu koľvek reálny a nebiznisový komentár k danej lokalite

    S pozdravom

    #262619
    Apnea
    Účastník
    (131 odpovědí)

    Je to zvláštní, ale nám (byli jsme na Hasfjordu před vámi) fungoval internet celou dobu bez výpadků. Jinak musím uznat, že všechno, co píše Kubo je pravda. Je jen otázka, jak tyto věci kdo vnímá. Mně třeba vytí psů (spal jsem v Kveitecimře) moc nevadilo, ale chlapy odvedle jsme občas ráno našli v obýváku na gauči. Našemu pokoji jsme zase říkali filetárna. Byl tam už při příjezdu odér jak ve zmíněném prostoru a nepřišli jsme na to, odkud vítr vane. Poznámky kolegů, že zápach se objevil až s naším příchodem, jsme mlčky  přehlíželi 🙂 Ve filetárně skutečně zástěry nebyly – ten “atombordel” jsem tam nechal já. Vloni na Senji jsem to odkoukal od jiné party a na filetování super věc. Koupeno v armyshopu za 80 Kč, takže jsem byl velkorysý.   Celého vás potom někdo ostříká a je čisto. Pokud je tedy čím. Tu rozstřikovací koncovku a mezikus na hadici Ornulfovi (potažmo dalším hostům) totiž věnoval náš kolega 🙂  Shnilá 2 prkna u filetovacích stolů nás zprvu taky děsila, ale časem jsme se naučili nebát se pohledu na hladinu pár metrů pod námi.  Benzín jsme až tak detailně nekontrolovali (předloni ano), ale myslím, že ošizeni jsme ani tehdy ani tentokrát nebyli.   Okolí domů v Norsku je kapitola sama pro sebe. Skandinávci jsou často prezentováni téměř jako zarytí ochránci přírody, ale já už roky tvrdím, že příroda má jen obrovské štěstí, že je tam tak malý počet obyvatel na km čtverečný. Jejich vztah k okolí je děs-běs. Co začal lovit Ornulf kraby, tak zbytky – hlavně mohutné carapaxy “zdobí”, příslušně zvětšené podvodním efektem, bezprostřední okolí mořského dna u chaty. Co vyhodí návštěvníci přímo z okna, je věc druhá.  Kolem domů je to, napříč Norskem, taky často  jako v cikánském ghettu někde východně od Trebišova.  Docela jsem čučel, že se konečně začala rekonstruovat vyhořelá továrna na krevety (ta skládka za ní je jak sběrný dvůr v Ostravě), když Nory téměř nevidíte dělat jakákoliv řemesla, ale pravda se ukázala při příjezdu party do vedlejší chaty Hasfjord II. Všechno to tam dělají Češi a Slováci!   Jak dlouho ještě bude stát Hasfjord 1 na dřevěných chůdách je otázka, ale tyto konstrukce často (a zvláště v Norsku, v prostředí téměř bez agresivních dřevokazných hub) vydrží mnohem více, než by člověk hádal, takže já osobně spím docela klidně.   Sušárna obleků opravdu chybí. My, když jsme zmokli, jsme tam měli dřevo do sauny hned druhý den. Sice si s Ornulfem rádi přátelsky vypijeme, ale zase na druhou stranu umíme být přiměřeně asertivní a klidně mu zavoláme, ať hned přijde řešit problém, třeba o půlnoci. On v tu dobu stejně krmí psy, jak už bylo napsáno 🙂

    Suma sumárum. Tahle lokalita je skutečně celkem (hlavně v osobě majitele) specifická. Řada těch věcí, které Kubo popisuje by měla být určitě dána klientům na vědomí. Že by tam pak někteří třeba nejeli chápu a to zase určitě nechce Michal S.   My jsme, většinou, takoví polodivoši, zvyklí přežívat na podobných výjezdech i v minimálním komfortu (já trávím půdruhého měsíce v roce ve srubu bez elektriky) a zajímá nás hlavně cíl zájezdu. Tedy když jsou ryby, máváme nad lecčíms rukou. Ale chápu, že takhle to spousta lidí mít nemusí a za nemalou cenu si představují poněkud jiný standard. Hasfjord je opravdu pro silné nátury. Je to ale vyjímečné místo, kde jste zcela o samotě a máte všechno (lodě, filetárnu)  na dosah ruky.   Co se týká rybolovu, mám jiný názor než Kubo. Hasfjord bych doporučil právě na letní měsíce, kdy se chytají hodně halibuti a na ty je tu vyloženě ideální základna. V jarních měsících určitě spíše Vaagan. To je šance na opravdu velké tresky a je za nimi mnohem blíže na šelf. Nesmí ale fouknout od západu – pak hrajete na chatě karty. Navíc klimatické změny si s námi budou asi zahrávat stále více. Ornulf hned při příjezdu varoval, že letos vůbec nepřijeli sledi, tedy za nimi ani tresky a budeme muset daleko na šelf. Prostor v okolí Hasviku označil doslova jako  fish desert. Už jsem v reportech psal, že v době našeho pobytu úplně chyběli velcí keleři. Když pak člověk čte reportáže ze středního Norska, jak se aktuálně chytají větší ryby, než tady až na úplném severu, určitě se vkrádá myšlenka, proč jezdit za víc peněz tak daleko. Čas ukáže, ale já si myslím, že tu pořád máte mnohem větší naději na opravdu, opravdu velkou  rybu (jak by řekl Jakub Vágner).  Ale nebráním se Kubovu návrhu na výrazné snížení ceny. Rád bych sem jezdil za polovic 🙂

    #262621
    Kubo
    Účastník
    (100 odpovědí)

    Dakujem za doplnkové.info v podstate so všetkým súhlasím čo napisal Apnea

    Ono pôvodne som chcel vziať aj manželku chvála bohu nechcela ísť keby to videla a zažila tak sa asi rozvádzam

    Čo sa týka výskytu rýb asi to závisí od počasia a mnohých iných faktorov ale na to sa v príspevku nesťažujem

    Podarilo sa nám chytiť  6 kusov nad meter a 2 malé halibuty z toho jeden nam ušiel pri lodi

    Hold už asi ani Soroya nie je garant velkych ulovkov po celý rok, už nie je ani taká čistá a už vôbec tu nie ste úplne sami tak ako sa niekde docitate

    Bohuzial

    #262646
    kaqpa
    Účastník
    (320 odpovědí)

    Tak přece nám to ten Svatý Petr dopřál. Po neúspěšném odpoledním lovu jsme se o půlnoci vydali spravit si chuť na kelery a nějak se tam zdrželi (rybačka od půlnoci do 6:00)… Nej keler metr, nej halík 120 cm a 20 kg.

    #262656
    os
    Účastník
    (403 odpovědí)

    super ryby, kde jste na nich byli? Jedeme 2.8. na Vaagan

    #262657
    Kubo
    Účastník
    (100 odpovědí)

    Máme zbalené, Ornulf sa zachoval ako gentleman priznal a ospravedlnil sa za problémy ktoré sme mali s netom, elektrikou a p.

    Dal nám zľavu a na cestu nabalil krabicu krabov vybavil potvrdenie – ryby na vyse a rozlúčili sme sa

    celý den prší, v izbe už napršal malý pohár a začalo pršať cez okno aj v obývačke.

    No v každom prípade už na chatu v Hasfjorde určite nepôjdeme.

     

     

    #262776
    Miroslav Zajíc
    Účastník
    (41 odpovědí)

    Ahoj, náš team Žufánek se vrací ze Soroya a již jsme na trajektu z Trelleborgu do Rostocku. Rozhodli jsme se, že report uděláme souhrnný za celý náš výlet.
    Cesta tam byla bezproblémová. Velmi nás pobavila příhoda v Rostocku, kde jsme chybně odbočili k pumpě a místo k pumpě jsme dojeli k tunelu. U tunelu již na nás byli připraveni. Hned pochopili, že to jsou ti nešťastníci, co se spletli, podali nám účtenku na cca 5€ a podrobný návod jak projet tunelem a otočit se a tunelem projet zpět. A to celé v češtině. Samozřejmě při cestě nazpět nám podali už jenom tu účtenku. Takže drobný omyl nás hned stál 10€. Dál už cesta probíhala bez problémů. Na Norských hranicích jsme předložili seznam, kolik kdo má legálně vezeného alkoholu a seznam, kolik piva chceme proclít. Vše proběhlo absolutně bez problému. Doporučení, které jsem dostal od Káji Svobody, tedy je: Než přijedete na hranice, tak si připravte, kolik kdo veze a kolik potřebujete proclít. Nesnažte se proclívat po jednotlivcích, nebo se dohadovat před celníky, vzbudí to akorát nedůvěru.
    Do Hasviku jsme dorazili večer, před dnem nástupu (někde jsem v návrhu cesty udělal chybu). Ochota Ahmada byla velká. Protože měl v Bestemors House zrovna volno, tak se omluvil, že tam není uklizeno a v 6:00 tam přijde úklid. Velké díky Ahmadovi, že jsme nemuseli přespávat další noc v autě.
    Ráno jsme se přesunuli do našeho domu Nielsen House. Chvilku jsme počkali na vystěhování našich předchůdců, kteří nám poskytli cenné rady co, kde a jak a následně jsme se začali chystat poprvé na moře. Od Jardy jsme převzali lodě a po řádné přípravě jsme vyrazili seznámit se s vodou.
    Nebudu popisovat den po dni, to jsem mohl dělat zpravodajství každý den. První dny jsme si skoro všichni říkali: „Proč tady vůbec jsme? Co nás sem táhne za tu poměrně vysokou cenu?“. Myslím, že podobné otázky vyznívali i z některých příspěvků našich kolegů rybářů jak z našeho turnusu, tak turnusů předcházejících. Každý tak trochu očekáváme něco jiného, ale pro všechny platí, že naším hlavním soupeřem je příroda. Ne vždy nám nachystá příroda příležitost na zlatém podnose. Když jsem byl poprvé, tak bylo takové počasí, že kamarádi si z nás dělali legraci, že jsme byli vkaribiku. První dny tohoto našeho výletu byly podobné, jen teplota nedosahovala 26°C, ale jenom o pár stupňů míň. A to je vždy chytání jiné, než při chladném a neslunečném počasí. Věřím tomu, že mnoho rybářů přesně ví jak na to. Ale já osobně tolik zkušeností nemám a domnívám se, že toto platí i pro řadu jiných rybářů. Navíc nezáleží jenom na počasí. Tentokrát někomu Ornulf říkal, že kolem ostrova nejsou smáčkové a díky tomu tam nezůstali ani velké tresky. Ale to, že nejsou smáčkové a proto ani velké tresky může také souviset s počasím, nebo přesněji řečeno s klimatem.
    Nechci tu řešit filozofické úvahy, proto shrnu naše rybářské úspěchy do pár vět. Po krásném karibském počasí přišlo ošklivé severské plné větru, mlhy a deště. Ale podstatné je co jsme nachytali. Celkově jsme nachytali hodně. Každý jsme si splnili kus toho snu. Nebudu popisovat, kolik čeho a v jakých velikostech jsme chytili. Podívejte se na fotky v dalších příspěvcích.
    Celkově jsme si výletu všichni užili a odjíždíme plni nových zážitků. Děkujeme Ahmadovi za super servis, a že má snahu, aby tato rybářská oblast byla stále lepší i po stránce komfortu. Ačkoli jsme zpočátku byli rozladěni, nyní odjíždíme s pocitem, že se určitě někdy vrátíme a splníme si další cíle.
    P.S. Přeci jenom jeden příspěvek jsme v týdnu měli. Doufám, že některé pobavil a omlouváme se těm, které jsme uvedli v omyl. Šlo o joke, kterým jsme se bavili, když jsme museli zůstat na chatě. Ale opět nás potěšil Ahmad, který hned tento nový druh pojmenoval Pinochio Fish a velmi se tím bavil.

    #262819
    Miroslav Zajíc
    Účastník
    (41 odpovědí)

    Přidávám slíbené fotky:

     

    #262822
    Miroslav Zajíc
    Účastník
    (41 odpovědí)

    A ještě jak vypadá návod na projetí tunelem:

    #262827
    Kubo
    Účastník
    (100 odpovědí)

    Čakáme na trajekt v rodby do Nemecka cesta v pohode išli sme cez kirunu žiadne kontroly mali sme dokument na nadlimit

    Pozdravujem všetkých českých kolegov z trajektu do Oksfjordu dúfam že šťastne pokracuju

     

     

     

    #262829
    jeliman
    Účastník
    (167 odpovědí)

    Dakujem za doplnkové.info v podstate so všetkým súhlasím čo napisal Apnea Ono pôvodne som chcel vziať aj manželku chvála bohu nechcela ísť keby to videla a zažila tak sa asi rozvádzam Čo sa týka výskytu rýb asi to závisí od počasia a mnohých iných faktorov ale na to sa v príspevku nesťažujem Podarilo sa nám chytiť 6 kusov nad meter a 2 malé halibuty z toho jeden nam ušiel pri lodi Hold už asi ani Soroya nie je garant velkych ulovkov po celý rok, už nie je ani taká čistá a už vôbec tu nie ste úplne sami tak ako sa niekde docitate Bohuzial

    .   Tak zkus ostrov sula, urcite budeš spokojen. R

    #262898
    Sim
    Správce
    (11234 odpovědí)

    Dnes se povedl krásný 6kg okoun

    #262942
    Navarchus
    Účastník
    (617 odpovědí)

    Je to zvláštní, ale nám (byli jsme na Hasfjordu před vámi) fungoval internet celou dobu bez výpadků. Jinak musím uznat, že všechno, co píše Kubo je pravda. Je jen otázka, jak tyto věci kdo vnímá. Mně třeba vytí psů (spal jsem v Kveitecimře) moc nevadilo, ale chlapy odvedle jsme občas ráno našli v obýváku na gauči. Našemu pokoji jsme zase říkali filetárna. Byl tam už při příjezdu odér jak ve zmíněném prostoru a nepřišli jsme na to, odkud vítr vane. Poznámky kolegů, že zápach se objevil až s naším příchodem, jsme mlčky přehlíželi :-) Ve filetárně skutečně zástěry nebyly – ten „atombordel“ jsem tam nechal já. Vloni na Senji jsem to odkoukal od jiné party a na filetování super věc. Koupeno v armyshopu za 80 Kč, takže jsem byl velkorysý. Celého vás potom někdo ostříká a je čisto. Pokud je tedy čím. Tu rozstřikovací koncovku a mezikus na hadici Ornulfovi (potažmo dalším hostům) totiž věnoval náš kolega :-) Shnilá 2 prkna u filetovacích stolů nás zprvu taky děsila, ale časem jsme se naučili nebát se pohledu na hladinu pár metrů pod námi. Benzín jsme až tak detailně nekontrolovali (předloni ano), ale myslím, že ošizeni jsme ani tehdy ani tentokrát nebyli. Okolí domů v Norsku je kapitola sama pro sebe. Skandinávci jsou často prezentováni téměř jako zarytí ochránci přírody, ale já už roky tvrdím, že příroda má jen obrovské štěstí, že je tam tak malý počet obyvatel na km čtverečný. Jejich vztah k okolí je děs-běs. Co začal lovit Ornulf kraby, tak zbytky – hlavně mohutné carapaxy „zdobí“, příslušně zvětšené podvodním efektem, bezprostřední okolí mořského dna u chaty. Co vyhodí návštěvníci přímo z okna, je věc druhá. Kolem domů je to, napříč Norskem, taky často jako v cikánském ghettu někde východně od Trebišova. Docela jsem čučel, že se konečně začala rekonstruovat vyhořelá továrna na krevety (ta skládka za ní je jak sběrný dvůr v Ostravě), když Nory téměř nevidíte dělat jakákoliv řemesla, ale pravda se ukázala při příjezdu party do vedlejší chaty Hasfjord II. Všechno to tam dělají Češi a Slováci! Jak dlouho ještě bude stát Hasfjord 1 na dřevěných chůdách je otázka, ale tyto konstrukce často (a zvláště v Norsku, v prostředí téměř bez agresivních dřevokazných hub) vydrží mnohem více, než by člověk hádal, takže já osobně spím docela klidně. Sušárna obleků opravdu chybí. My, když jsme zmokli, jsme tam měli dřevo do sauny hned druhý den. Sice si s Ornulfem rádi přátelsky vypijeme, ale zase na druhou stranu umíme být přiměřeně asertivní a klidně mu zavoláme, ať hned přijde řešit problém, třeba o půlnoci. On v tu dobu stejně krmí psy, jak už bylo napsáno :-) Suma sumárum. Tahle lokalita je skutečně celkem (hlavně v osobě majitele) specifická. Řada těch věcí, které Kubo popisuje by měla být určitě dána klientům na vědomí. Že by tam pak někteří třeba nejeli chápu a to zase určitě nechce Michal S. My jsme, většinou, takoví polodivoši, zvyklí přežívat na podobných výjezdech i v minimálním komfortu (já trávím půdruhého měsíce v roce ve srubu bez elektriky) a zajímá nás hlavně cíl zájezdu. Tedy když jsou ryby, máváme nad lecčíms rukou. Ale chápu, že takhle to spousta lidí mít nemusí a za nemalou cenu si představují poněkud jiný standard. Hasfjord je opravdu pro silné nátury. Je to ale vyjímečné místo, kde jste zcela o samotě a máte všechno (lodě, filetárnu) na dosah ruky. Co se týká rybolovu, mám jiný názor než Kubo. Hasfjord bych doporučil právě na letní měsíce, kdy se chytají hodně halibuti a na ty je tu vyloženě ideální základna. V jarních měsících určitě spíše Vaagan. To je šance na opravdu velké tresky a je za nimi mnohem blíže na šelf. Nesmí ale fouknout od západu – pak hrajete na chatě karty. Navíc klimatické změny si s námi budou asi zahrávat stále více. Ornulf hned při příjezdu varoval, že letos vůbec nepřijeli sledi, tedy za nimi ani tresky a budeme muset daleko na šelf. Prostor v okolí Hasviku označil doslova jako fish desert. Už jsem v reportech psal, že v době našeho pobytu úplně chyběli velcí keleři. Když pak člověk čte reportáže ze středního Norska, jak se aktuálně chytají větší ryby, než tady až na úplném severu, určitě se vkrádá myšlenka, proč jezdit za víc peněz tak daleko. Čas ukáže, ale já si myslím, že tu pořád máte mnohem větší naději na opravdu, opravdu velkou rybu (jak by řekl Jakub Vágner). Ale nebráním se Kubovu návrhu na výrazné snížení ceny. Rád bych sem jezdil za polovic :-)

    No, zřemně hořká pravda.

    #262946
    Navarchus
    Účastník
    (617 odpovědí)

    Keďže po 9 dnoch máme net a mám chuť tak pre všetkých ktorí by chceli ísť Hasfjord 1 odkazujem nasledovné a špeciálne aj pre pána Simča Neviem či ste niekedy bol ubytovaný na tejto akože chate ale keby ste bol tak určite min. zmeníte text, obrázky a aj cenu, v podstate text je správny až na niekoľko drobností. Začnem tým, že Ornulf je fajn, chlap tak ako ste spomenuli akurát keď ho požiadate o viac ako 2 veci tak na ne určite zabudne O nete sme mu hovorili každý deň stihol to na 9. Drevo keďže sme zmokli sľúbil že okamžite donesie to bolo v utorok – v piatok sme ho ukradli z jeho prívesu pre kone a hotovo. To že prší do jednej izby som už spomenul aj to, že 30 psov pravidelne zavýja. Chýba sušiareň všetky veci máte v podstate v chodbe spolu so spráchniveným inventárom – tu vôňu si viete asi predstaviť Vo filetárni chýbajú zástery, lampy visia na špagátoch čakáte kedy spadnú a zapínate to cez zástrčku. hlavne že tam je voda – bezpečnosť nerieši nikto a ani zhnitú podlahu hlavne pred filetárňou kde už niekto zrejme prepadol ale nemá kto vymeniť dosky Pravidelne vypadáva prúd keďže na jednu skrinu je napojených asi 5 budov takže sa pripravte že sa vám robotníci budú premávať po chate v podstate kedykolvek. Benzín vám donesie ochotný Ornulf akurát že nalieva do 30 l bandasiek 25 la nemusím ani hovori´t že v každej je iné množstvo benzínu samozrejme vo váš neprospech. Hadicana na umývanie lodí síce je ale k druhej lodi na moĺe len ťažko dočiahne takže mu seriem na čistotu na lodi. O oknách a dverách ktoré sa nedajú buď otvoriť alebo zavrieť nemá zmysel ani hovoriť. čo by ste chceli za 3500 Euro že? poviete si čo ten chlap vymýšľa! myslím že za cca3500 môžem aj vymýšlať ešteže tá príroda je úžasná do momentu kedy sa zadívate z terasy pred vchodom do vody a po okolí chaty vo vode nájdete všetko možné od fendru cez konzervy a plasty až po neviem čo – myslím že toto by už aj na slovensku a v cechách riešili úrady – ale priznajme si je to aj naša vizitka. takže páni zamyslite sa……. budtenároční Pánovi Simčovi doporučujem aby túto chatu vymazal s ponuky alebo znížil cenu na prijatelnú úroveň zodpovedajúcej stodoly na smetisku. Toľko subjektív – len aby sa nezabudlo a vedelo rád poskytnem komu koľvek reálny a nebiznisový komentár k danej lokalite S pozdravom

    Tak to je celkem brutus, co k tomu dodat….. o peníze jde až v prvé řadě. Je škoda, že jste to nenafotili, ten stav. Pokud stav neodpovídá popisu v nabídce, máte ze zákona právo na slevu. Ty jsou ve výši i 50%. Nevím kdo je zprostředkovatel, přes koho to všechno jde, ale za tu cenu je to určitě na velké zvážení.  No, a to jsme měli zájem příští měsíc Soroy objednat na příští rok. Díky za tyto informace, někdo by nad tím mávl rukou……

    Je nás tady spousta nadšenců, co neváhají za tento koníček utratit spoustu peněz. Jde o to, jak ještě dlouho.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 496. až 510. (celkem z 714)

Téma ‚Aktuální info Soroya 2016’ nepřijímá nové odpovědi.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Aktuální info Soroya 2016

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(16)
(119)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...