Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Aktuální info Soroya 2016

  • Toto téma obsahuje celkem 713 odpovědí. Do diskuze (74 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Sim a poslední změna proběhla před 7 roky a 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 436. až 450. (celkem z 714)
  • Autor
    Příspěvky
  • #261376
    Apnea
    Účastník
    (131 odpovědí)

    Kveitegrund – mohli by ste prosím niekto na vačšej mape ukázať kde to priblizne je? Dík 29. odchádzame a radi by sme sa tam dostali – ideme prvý krát

    Je to na mapách, konkrétně na té poslední, v lokalitách – jak píše JAKABO. Já mám pocit, že si z pravidelných návštěvníků (včetně mě) představuje pod pojmem Kveitegr. každý trochu něco jiného. Ale obecně platí, že dobrá lovná místa jsou na zlomu oceánské desky a pobřežního šelfu. Na mapách mořského dna je jasně patrná linie náhlého přechodu z cca 300 m do 100 m a mělčeji. Ornulf nám doporučoval na linii zlomu místo zhruba rovnoběžkově na úrovni Breivikbotnu. To místo, které postnul Rasťo jsem snadno našli na Navionics Webapp (předpokládám, že je to z této aplikace stažené). Pokud budeš chtít zkusit, najdi si městečko Breivikbotn, pod ním je výběžek s mysem, na jeho špičce si vytvoř pomyslnou rovnoběžku směrem doleva až narazíš na zahuštěné vrstevnice (hory a svahy na zlomu) po chvíli určitě rozeznáš jejich kresbu, shodnou s tou na obrázku. My jsme tam dneska velmi brzy ráno před přílivem byli, ale nechytli jsme ani šupinu. Přemístili jsme se kousek jižněji a konečně na velké “přesmetrové” tresky narazili, tak jak se na Soroyu sluší. Tedy, že všichni tahají najednou velké ryby a po opětovném spuštění nástrahy další a další. Přejížděli jsme z jednoho kopce na druhý  a tahali i kelery, okouníky, chytnul se i halibut. Nej… treska 130, já měl na prutu další obludu, kterou el. naviják ani nemohl ubrzdit, ale plave nakonec dál v moři. Tak třeba čeká na vás 🙂 Je opravdu třeba hledat na podobných místech. Já jsem byl už v Čechách nenápadně upozorněn, že největší znalci této lokality rozumy moc nechtějí pouštět, tak jsem ani nevyzvídal a ryby si vždycky nakonec najdeme sami. Vám se to určitě povede taky.

    #261382
    Kubo
    Účastník
    (100 odpovědí)

    Dik za vyčerpávajúci opis budeme študovať a hladat

    #261385
    robino-7
    Účastník
    (14 odpovědí)

    Ďakujem za info.

    #261413
    Sim
    Správce
    (11225 odpovědí)

    Dnes jsme se celý den věnovali lovu potočáků.

    #261473
    Zbyněk Ševčík
    Účastník
    (251 odpovědí)

    Dnes jsme se celý den věnovali lovu potočáků.

    Krásní potočáci, krásný lov 🙂

    Ať se daří joko doposud a ještě nějakého mobidika.

    #261490
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    To Apnea: Tak si Petře pročítám Tvé příspěvky, neboť nám tu prší a fouká a vidím, že si to užíváš a to je dobře. Držím palce ať to pokračuje a máte ještě další krásné úlovky a zážitky.

    #261506
    Apnea
    Účastník
    (131 odpovědí)

    To Apnea: Tak si Petře pročítám Tvé příspěvky, neboť nám tu prší a fouká a vidím, že si to užíváš a to je dobře. Držím palce ať to pokračuje a máte ještě další krásné úlovky a zážitky.

    Ahoj ze Soroy. Nám tady dneska ráno taky pofukovalo, ale odpoledne má být do 4 m/s, tak se zatím věnujeme opalování na terase a vyjedeme až za hodinku. Je tu krásně a teplo. Jenom nevychází úplně ideálně časy přílivu, pokud chceme zachovat trochu přirozený biorytmus. Ale to se dá vydržet. Dospíme to doma 🙂  Chlapci teď chytají přímo z terasy nástražní kelírky … a teď koukám, že už se dali opravdu jen do siesty s chlazenými nápoji, viz. foto.  Chystáme se ploužit podle západního pobřeží k Breivikbotnu na 20-40 metrech a zkoušet halibuty na gumy i maso. Předloni se nám do toho pěkně připletli i metroví keleři, tak uvidíme. Je ale asi až moc hezky …

    #261516
    starkos
    Účastník
    (10 odpovědí)

    Ahoj chlapi, jestli se nepletu tak jste na Hasfjordu 1? Je tam vše v pořádku. My nástup 11.7. Necháváte si benzín do lodí vozit?  Přeji mnoho ulovku, dekuju za odpověď, Starkoš.

    #261517
    starkos
    Účastník
    (10 odpovědí)

    Ahoj Míšo a na tohle jezírko se dostaneme s Hasfjordu jak?  Děkuji. Jinak pěkné ryby a pěkná rybářka. Michal

    #261528
    Sim
    Správce
    (11225 odpovědí)

    Toto jezírko je ve třetím fjordu. Je to dost nebezpečné, protože loď parkuješ asi 2km od místa lovu. Když ti přijde příliv nebo odliv tak jsi ztracen. Odnese ti to loď nebo ojebe o kameny. Já jsem včera volal o pomoc. Nakonec mě zachraňoval syn Ahmada.

    #261537
    os
    Účastník
    (403 odpovědí)

    Sime tvoje fotky patři spis do vlákna “holky na rybách” nez jako zprávy ze Soroya. 😎 Ja toho času v teple na plazi, ale ryby nula.😢 Za to pece luxusní.🍻 Užijte si to tam. Uz se těším az v srpnu zaparkujem na Vagaanu.🎣

    #261563
    Sim
    Správce
    (11225 odpovědí)

    Dnes byl den jako v Karibiku. Tresky se ztratily a vůbec nebraly, tak jsme se věnovali lovu halibutů a docela se dařilo.

    #261566
    Sim
    Správce
    (11225 odpovědí)

    Ještě se povedl krásný okounik

    #261598
    Apnea
    Účastník
    (131 odpovědí)

    Ahoj chlapi, jestli se nepletu tak jste na Hasfjordu 1? Je tam vše v pořádku. My nástup 11.7. Necháváte si benzín do lodí vozit? Přeji mnoho ulovku, dekuju za odpověď, Starkoš.

    Jsme. Je to tady, v rámci Ornulfova vlažnějšího přístupu k vybavenosti zařízení, v pohodě. Trochu problémy se sonarem naší lodi. Několikát už jsem měl ruku v ledové vodě – sonda je volnější a občas se vychýlí z roviny. Neukazuje teplotu vody a na můj vkus někdy trvá moc dlouho, než se po přejezdu “chytne”.

    Benzin nám vozí k molu. Jezdí pro něho až do Breiviku. Letos to tedy bude za hodně. Včera už jsme dolévali z přidaných barelů – 350 litrů je v luftě.

    Počasí jak na Jadranu a tresky nebraly. Pojížděli jsme kolem pobřeží od Vaaganu vpravo i vlevo a vláčeli gumy na halibuty. Všude plno lodí, tak jsme přejeli k ptačí skále k Sorvaeru, vylodili se na jediné písečné pláži, kterou tady známe a odtud na šelf, kde jsme byli úspěšní předevčírem. Ani tam nic moc. Menší tresky (jen 2 metrovky), já chytil 3 okouníky. Téměř nulový drift Bojovali jsme až do jedné v noci, ale nikde nic pořádně nebralo. Velcí keleři tu asi opravdu nejsou. Před vysílačema na kopci do 11 metrů je trvale spousta malých – cca 40 až 50 cm, ale žádné tresky pod  nimi.  Obětovali jsme taky něco moři. Včera tři pilkry (2 kilové a jeden 750) a 2 gumy.  Pak že na Soroy se netrhá 🙂

    Hezké ryby k focení nebyly, tak jen několik náladovek z více než 60 km výpravy. Prostě byl to spíše výletní a poznávací výjezd

    #261611
    Sim
    Správce
    (11225 odpovědí)

    Tady je ještě pěkný halibut z predevčíra.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 436. až 450. (celkem z 714)

Téma ‚Aktuální info Soroya 2016’ nepřijímá nové odpovědi.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Aktuální info Soroya 2016

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(16)
(116)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...