Nápověda Doporučujeme:
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 481. až 495. (celkem z 563)
  • Autor
    Příspěvky
  • #101915
    Kikibut
    Účastník
    (1822 odpovědí)

    Tak jsem si dneska skočil do Hasviku na molo pro dva tyhle kluky a už jdou na pánev . Sůl a pepř a citron a mouka = pecka večeře:-D:-D:-D

    #101922
    petras1
    Člen
    (15 odpovědí)

    Nejkrásnější vlákno co tady jede !!!! Tímto zdravím kluky Besrermorhouse 21-31.3 2015. Petr 8-O8-O8-O

    #102282
    lukluk
    Člen
    (37 odpovědí)

    #102283
    lukluk
    Člen
    (37 odpovědí)

    Kousky ryb na chunanský způsob(čínská)

    Potřebujeme: 1 kg tresky,pórek,červenou kapii,lžičku zázvoru,půl lžičky pálivé papriky,4 stroužky česneku,2 lžíce sojové omáčky,sůl, olej.Na těstíčko pak 2 bílky,2 lžíce hladké mouky,2 lžičky solamylu a lžíci sójové omáčky.

    Příprava: Porce tresky nakrájíme na kousky 3-4 cm dlouhé,osušíme.Uděláme těstíčko,ryby obalíme a opečeme do zlatova.Vyndáme a do výpeku přidáme pórek,čer.papriku,česnek,vše ochutíme zázvorem a sójovou omáčkou,přisolíme a zeleninu restujeme do měkka.Na talíř dáme kousky ryby a přelijeme orestovanou zeleninou.Podáváme s rýží,bramborem,hranolkama,bram.kaší……

    TRESKA NA ZELENINĚ

    Potřebujeme:500g tresky,červenou papriku,cibuli,pórek,sůl,zázvor,pepř,lžičku mleté červené papriky,hladkou mouku,citronovou šťávu,sojovou omáčku,olej.

    Příprava:Porce tresky pokapeme citronovou šťávou,osolíme a necháme asi hodinu uležet.Rybu pak osušíme,hladkou mouku promícháme s čer.paprikou,zázvorem a v této směsi porce ryby obalíme.Pečeme na oleji z obou stran do zlatova.Opečenou rybu dáme na teplé místo a ve výpeku podusíme nakrájenou papriku,pórek,cibuli,plátky česneku.Když je směs měkká,přisolíme ji,opepříme a lehce zakápneme sojovou omáčkou.Porce ryby přendáme na talíř a pokryjeme je zeleninovou směsí.Jako příloha se hodí brambory.

    #102314
    Navarchus
    Účastník
    (617 odpovědí)

    pro: kikibut

    už závidím i večeři:-D:-D:-D

    kam jsem to dopracoval:-E:-E:-E

    #102909
    lacoh
    Člen
    (792 odpovědí)

    #102910
    lacoh
    Člen
    (792 odpovědí)

    #102972
    petras1
    Člen
    (15 odpovědí)

    Perkelt z tresky .Treska z Graniaru . Dvě cibule na kostičky k tomu bobkový list, nové koření mleté i celé, protlačený česnek, špetka kmínu, lžička vegetky a vše s cibulkou na oleji do sklovata. Potom přidat tresku 1 kg nakrájenou na kostky a lehounce na směsi orestnout, ale opatrně aby se nerozpadla. přidá se lžička dobré sladké mleté papriky a zalije 0,8 litrem mléka a půl litrem smetany na vaření. Jak se začne všechno vařit, zahustíme to. Dvě lžíce mouky rozkvedlané v 0,2 litru mléka. Lehce povaříme a je to. Jak to trochu vychladne vmíchá se šťáva ze dvou citronů a osolí. Bašta jako hrom.

    #103550
    deda
    Účastník
    (265 odpovědí)

    Právě jsem dovařil PERKELT Z TRESKY.Moc jsem nevěřil,že to bude dobré s mlékem a se smetanou.NEMÁ TO CHYBU!!!Možná by stačil jen jeden citron(asi jsem měl velké a šťavnaté.Za hodinu to bylo hotové.

    Petras1 – díky za mňamku.Doporučuji všem.Polrajt by čuměl. Děda

    #103836
    kloboukatej
    Účastník
    (202 odpovědí)

    Právě manželke dovařila PERKELT Z TRESKY.Moc jsem nevěřil,že to bude dobré s mlékem a se smetanou.NEMÁ TO CHYBU!!!Možná by stačil jen jeden citron(asi jsem měl velké a šťavnaté.Za hodinu to bylo hotové.

    Petras1 – díky za mňamku.Doporučuji všem.Polrajt by čuměl.

    Kloboukatej.:-P:-P:-P:-P

    #106122
    elem
    Účastník
    (200 odpovědí)

    Pro husky19 a další žadatele.

    Mám několik soukromých zpráv s žádostí o recept na tresčí játra vyfocená v diskusi mořského rybolovu v sekci Soroya 2015.

    Tyto tresčí jatýrka u nás připravuje Toník a nyní mi diktuje recept pro Vás:

    Zdravá tresčí játra důkladně vyčistit a odblanit.

    Opláchlá a lehce osolená nastrkat do úzkých pytlíků na tlačenky.

    Hodinu povařit ve vodě v pytlících jako tlačenky.

    Jatýrka pustí tuk.

    Játra se přecedí, aby se zbavila tuku a poté se vloží do sklenic.

    Přidá se špetka soli, bobkový list, nové koření a kuličkový pepř.

    Zalijte po okraj sklenice olivovým olejem, zavíčkujte a sterilizujte 45 minut.

    Nechte asi 14 dnů odležet v chladu a ochutnejte.

    Věřte, že Vám ani nemusím přát dobrou chuť.

    #106168
    meky
    Účastník
    (290 odpovědí)

    Nechci zde procházet tolik stránek, ale zkoušel někdo z makrel dělat zavináče a jaký má recept?

    #106171
    husky19
    Účastník
    (1722 odpovědí)

    2 meky i ostatní.

    Asi jsem to tu už psal, ale také to nechci hledat.

    Čerstvé makrely nafiletovat a dobře omýt. Zasypat solí na 1-2 dny. Pustí hodně vody a budou dobře držet pohromadě. Poté omýt a dát na 1 den do octa. Neředěný 8% přímo z obchodu. Používejte klasický kvasný, který mají všude. Nakrájet cibuli (hodně, hodně, hodně) na jemná kolečka a mrkev. Mrkev je tvrdá, proto doporučuji lehce povařit. Můžete spařit i cibuli, ale není to důležité. Vyrobíte nálev jako na okurky dle své chuti. Já používám o málo sladší než na okurky. Naskládat do nádoby (nejlépe kamenina, nebo sklo) prokládat cibulí a mrkví a nakonec zalít studeným nálevem. Nechat odležet a dle mých bohatých zkušeností je možné už za několik dní jíst. Za pobyt v Norsku je stíháme jíst i během pobytu.

    Buď je konzumujeme bez další úpravy, nebo nakrájíme spolu se zeleninou a přidáme majolku s tatarkou a máme skvělý rybí salát. K tomu vyndat z trouby čerstvé rohlíčky a nemá to chybu. Někdo přidává i velmi jemně krájené zelí, ale já dám raději víc cibule. Záleží na chuti. 😉

    #106175
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    Jirko, nech toho už slintám.;-)

    #106185
    jirka66
    Účastník
    (353 odpovědí)

    Zatracené Pavlovovy reflexy, jak teď mám vydržet 2 hodiny do oběda 😛

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 481. až 495. (celkem z 563)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(20)
(164)
(26)

Nahrávání ... Nahrávání ...