Nápověda Doporučujeme:
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 331. až 345. (celkem z 563)
  • Autor
    Příspěvky
  • #76869
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)

    JAKABO – vždyť ty přitom hledání vtipů taky!

    Chce to být déle na světě a nebýt apatický…

    #77028
    rybarik
    Účastník
    (295 odpovědí)

    čau po dlhšom case som si prečital toto vlakno.Igorko ja si myslim …iny kraj iny mrav

    na fotke maš morske Ryby .. nevypitvane..kupujem ich už mnoho rokov v každom opchodnom retazci v Norsku ,,, v štedrej večeri ich nosim hlavne Ludom ktory oblubuju Rybiu kapustnicu … kvoli hlave vnutornostam nikdy sa mikto nestažoval.Dokonca su Lacnejšie ako Kapre …A kto NEVERI nech si ich kupi v Norsku a skusi pripravit Na fotke je i Aktualna cena ,,,Ja na ne Nedam dopustit?? S pokladničnym blockom nepodliehaju vyvoznej kvote!!!!

    #77029
    lacoh
    Člen
    (792 odpovědí)

    Rybarik napsal:

    Dokonca su Lacnejšie ako Kapre …A kto NEVERI nech si ich kupi v Norsku a skusi pripravit Na fotke je i Aktualna cena ,,,

    To porovnanie ceny s kaprom platí určite len pre ceny kaprov v Nórsku, lebo u nás je kapor cca o 50% lacnejší než uvedená cena na pulte.:-D:-D

    #77030
    rybarik
    Účastník
    (295 odpovědí)

    cau OSPRAVEDLNUJEM sa… tu cenu KAPRA som myslel na VYTAZNOST masa a kvality s celej RYBY cca

    #77033
    Milan Pokorný
    Člen
    (206 odpovědí)

    “Někdy” je na rybách chuť i na chleba. Léta jsme do Norska vozili zmražený krájený chléb, zabíralo to dost místa v autě a taky v mrazáku, než se postupně zkonzumoval.A chuť? Však to znáte. Poslední 2 roky vozíme pekárničku + chlebové směsi v krabičkách.Na místo v autě při přepravě je to lepší a čerstvý chleba je fajn.

    ALE na Nový rok se mi dostal do rukou jednoduchý recept, který zvládneme i my chlapi. Výsledkem je chleba s vynikající chutí, křupavá kůrka, ..

    1 dávka = výsledný chléb cca 600 g:

    3 hrnky hladké mouky (doporučuji Lídl, nějak lépe kyne)

    2 lžičky soli, 2 lžičky sušené kvasnice, 1,5 lžičky drcený kmín, 1,5 hrnku studené vody (pro jinou chuť možno přidat např. lžíci sušené cibulky, nebo kdo co má rád)

    Vše cik-cak zamíchat (žádné hnětení, jde to lehce). Odstavit a nechat 8-12 hod kynout. Předehřát pečící nádobu (i s poklicí) na 230 st.C (1/2 hod). Vložit těsto do horké pečící nádoby (např. i Jenské sklo) a péct 1/2 hod pod poklicí. Potom odkrýt poklici a dopéct kůrku cca 15 min. Vše pořád při 230 st.C

    Zkuste to, ušetříte spoustu místa (i trochu peněz), ale hlavně budete mít stále čerstvý voňavý chléb. Elektriky je v Norsku dost. Peču si jej i doma 😛

    Dobrou chuť!

    #77040
    Jiran
    Účastník
    (1990 odpovědí)

    Banjoboy napsal:

    “Někdy” je na rybách chuť i na chleba. Léta jsme do Norska vozili zmražený krájený chléb, zabíralo to dost místa v autě a taky v mrazáku, než se postupně zkonzumoval.A chuť? Však to znáte. Poslední 2 roky vozíme pekárničku + chlebové směsi v krabičkách.Na místo v autě při přepravě je to lepší a čerstvý chleba je fajn.

    ALE na Nový rok se mi dostal do rukou jednoduchý recept, který zvládneme i my chlapi. Výsledkem je chleba s vynikající chutí, křupavá kůrka, ..

    1 dávka = výsledný chléb cca 600 g:

    3 hrnky hladké mouky (doporučuji Lídl, nějak lépe kyne)

    2 lžičky soli, 2 lžičky sušené kvasnice, 1,5 lžičky drcený kmín, 1,5 hrnku studené vody (pro jinou chuť možno přidat např. lžíci sušené cibulky, nebo kdo co má rád)

    Vše cik-cak zamíchat (žádné hnětení, jde to lehce). Odstavit a nechat 8-12 hod kynout. Předehřát pečící nádobu (i s poklicí) na 230 st.C (1/2 hod). Vložit těsto do horké pečící nádoby (např. i Jenské sklo) a péct 1/2 hod pod poklicí. Potom odkrýt poklici a dopéct kůrku cca 15 min. Vše pořád při 230 st.C

    Zkuste to, ušetříte spoustu místa (i trochu peněz), ale hlavně budete mít stále čerstvý voňavý chléb. Elektriky je v Norsku dost. Peču si jej i doma

    Dobrou chuť!

    To vypadá velmi zajímavě, vyzkoušíme:-P Díky za typ.

    #77044
    Radyn
    Účastník
    (600 odpovědí)

    Já už ho peču v Norsku 2 roky a je to super:-P

    #77086
    Milan Pokorný
    Člen
    (206 odpovědí)

    Díky za ohlasy na recepturu chleba.

    Takto to vypadá na foto:

    #77088
    Jiran
    Účastník
    (1990 odpovědí)

    Banjoboy napsal:

    Díky za ohlasy na recepturu chleba.

    Takto to vypadá na foto:

    To je dobrý, ty to pošleš v půl desátý večer a já dostal hlad a hlavně chuť na chleba ze sádlem, škvarky a cibulí:-D

    #77089
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    Souhlasím s Jiranem. Příští týden koupím sádlo – udělám škvarky, upeču chléb…… ostatní bez komentáře.

    #77094
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)

    Omlouvám se,že dotoho šťourám,ale při použití jenom hladké mouky dostaneme bílý chléb a´la veka,který chřupe jen po vytažení z trouby.Chceme-li mít chleba připomínající náš český chléb,musíme přidat žitnou mouku atp.Prodávají se už hotové směsi,jsou další recepty,což určitě mnozí znáte a v Norsku používáte.

    #77105
    Jiran
    Účastník
    (1990 odpovědí)

    ZM napsal:

    Omlouvám se,že dotoho šťourám,ale při použití jenom hladké mouky dostaneme bílý chléb a´la veka,který chřupe jen po vytažení z trouby.Chceme-li mít chleba připomínající náš český chléb,musíme přidat žitnou mouku atp.Prodávají se už hotové směsi,jsou další recepty,což určitě mnozí znáte a v Norsku používáte.

    Tak napiš další recepty, ať to zdlouhavě nehledáme;-)

    Díky za všechny hladové rybáře a rybářky:-D

    #77120
    Luboš LUCIUS
    Účastník
    (131 odpovědí)

    ahoj

    tak jsem to zkusil přesně podle návodu od Banjoboy , a výsledek je vynikající, jen jsem dle sebe upravil mouku a to jeden hrnek hladké a dva žitné a dal jsem tam slunečnicové semínka – sice to tolik nenakynulo, ale už se těším až vychladne.

    Taky jsem už zadělal na další a to v poměru 50 / 50 pšeničná / žitná , tak jsem zvědav na výsledek.

    #77123
    Jiran
    Účastník
    (1990 odpovědí)

    Chleba vypadá úžasně a co toto ke chlebu na šmak:-D

    #77131
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 331. až 345. (celkem z 563)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(21)
(164)
(27)

Nahrávání ... Nahrávání ...